X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 25 maja, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    A kiedy teraz masz wizytę? W którym tygodniu ciąży jesteś? I na kiedy termin? Planujesz przejść na L4?
    Wizyta za 2 tyg. teraz to bedzie 7 tyd.
    Nie mowila lekarka nic jeszcze na temat terminu. Najchetniej juz bym polezala w domu na zwolnieniu ale jest poczatrk i jeszcze mam leki czy wszystko bedzie ok.
    Mysle co tu zrobic.

  • Nobi Autorytet
    Postów: 1160 1901

    Wysłany: 25 maja, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Wizyta za 2 tyg. teraz to bedzie 7 tyd.
    Nie mowila lekarka nic jeszcze na temat terminu. Najchetniej juz bym polezala w domu na zwolnieniu ale jest poczatrk i jeszcze mam leki czy wszystko bedzie ok.
    Mysle co tu zrobic.
    Ja na L4 poszłam po prenatalnych, bo już poczułam się pewniej w tej ciąży, a kończył się też semestr, więc idealnie wywiązałam się z obowiązków. Coś wymyślisz :) a w aplikacji preglife nie wygenerowałaś sobie terminu z miesiączki lub transferu?

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 25 maja, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Ja na L4 poszłam po prenatalnych, bo już poczułam się pewniej w tej ciąży, a kończył się też semestr, więc idealnie wywiązałam się z obowiązków. Coś wymyślisz :) a w aplikacji preglife nie wygenerowałaś sobie terminu z miesiączki lub transferu?
    Generowalam z miesiaczki i mija sie o tydzien z tym co lekarka wpisala. Takze nie wiem jak ona to wymyslila. Ja mialam dosyc pozno transfer bo w 22 dc.

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 25 maja, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Generowalam z miesiaczki i mija sie o tydzien z tym co lekarka wpisala. Takze nie wiem jak ona to wymyslila. Ja mialam dosyc pozno transfer bo w 22 dc.

    A próbowałaś z kalkulatorem Malinowskiego?
    Tam możesz obliczyć z OM, inseminacji i transferu. Mi wyszedł tylko 1 dzień różnicy. Kalkulator wyliczył na 20.10 a lekarze na 19.10
    Transfer mialam w 21dc

    https://marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 21:08

    Sas lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3095 5572

    Wysłany: 25 maja, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dzien dobry dziewczyny! No wiec tak. Nie bede opowiadac bo sa tu dziewczyny ktore za chwile rodza i nie ma po co ich straszyc 😃 igolnie wody odeszly mi we wtorek w nocy o 2 (wlaściwie to juz poczatek srody). Urodzilam wczoraj, w czwartek o 7:18. Mlody mial 3360g. 9 10 10 w skali Apgar. Był gaz, była morfina, był epidural (tutaj zanim dotarl lekarz zeby dac epi to juz szkoda gadac). Skurcze od samego poczatku mocne ale nieregularne wiec po 24h oxy bo nie mialam już wód. Niestety mlody nie chcial wyjsc wiec skonczylo sie kleszczami, nacieciem i godzinnym szyciem ale to tylko ja. U was moze bedzie inaczej 😃 poplakslam sie jak bobr jak mi dali malego na piers. Cos pieknego 😍😍😍
    Sas ogromne gratulacje ❤️❤️❤️❤️
    Dziewczyny czekamy na wasze dzidzie ❤️❤️❤️❤️
    O jaaaaa gratuluję kochana i ogromnie się cieszę że mały już jest z Wami ♥️ wycałuj małego przystojniaka 😘😘😘😘😘😘😘😘
    Sas gratuluję serduszka ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️🥰

    Sas lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Olakot Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 26 maja, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy76 wrote:
    Hej..jestem tutaj nowa...
    coś o sobie...podchodziłam dwa razy do in vitro z KD w ubiegłym roku...pierwsza ciąża biochemiczna, drugi transfer nieudany....nie mamy więcej zarodków...mieliśmy na tym poprzestać...głownie z uwagi na wiek...mam 46 lat jak widzicie :-( jestem pacjentką Dr. Paliga w Angeliusie...
    Biorę jeszcze pod uwagę jedną ostatnią próbę...adopcja zarodka w w Reproficie w Ostrawie...zarodek przebadany...długo biłam si ę z myślami...i wciąż się biję...nie tylko z powodu AZ....to już przemyślałam...innych szans nie mam...przedwczesne wygasanie czynności jajników w młodym wieku...in vitro z KD nieudane...nie zaczniemy już kolejnej procedury z KD...za duże ryzyko niepowodzenia...
    Najbardziej boję się mojego wieku...zmęczenia....nie mam już tyle energii...boję się czy dam radę...a trudno mi zrezygnować z marzeń...napiszcie czy któraś z was jest może w wieku zbliżonym do mojego....;-) jakieś wasze doświadczenia...przemyślenia....dzięki...i wszystkiego dobrego w w Nowym Roku


    Witam, też jestem nowa na forum. Czy ktoś się orientuje czy w invimed jest możliwość AZ, jeżeli dawczyni jest w wieku około 30 lat, przez kobiete po 40 roku życia? Czy kwestia wieku jest w jakiś sposób brana pod uwagę?

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 26 maja, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olakot wrote:
    Witam, też jestem nowa na forum. Czy ktoś się orientuje czy w invimed jest możliwość AZ, jeżeli dawczyni jest w wieku około 30 lat, przez kobiete po 40 roku życia? Czy kwestia wieku jest w jakiś sposób brana pod uwagę?

    Napewno jest taka możliwość tylko potem jak będzie ciąża to przy badaniach prenatalnych trzeba podać wiek dawczyni zamiast swojego żeby lekarz mógł prawidłowo skorygować ryzyka wad 🙂

    Nobi, Sas lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1160 1901

    Wysłany: 26 maja, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olakot wrote:
    Witam, też jestem nowa na forum. Czy ktoś się orientuje czy w invimed jest możliwość AZ, jeżeli dawczyni jest w wieku około 30 lat, przez kobiete po 40 roku życia? Czy kwestia wieku jest w jakiś sposób brana pod uwagę?
    Nie wiek jest determinantą doboru zarodka, a grupy krwi i cechy fenotypowe. U nas dawcą był starszy od nas, a dawczyni duuuzo młodsza. O to się zupełnie nie martw.

    Sas lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 26 maja, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    A próbowałaś z kalkulatorem Malinowskiego?
    Tam możesz obliczyć z OM, inseminacji i transferu. Mi wyszedł tylko 1 dzień różnicy. Kalkulator wyliczył na 20.10 a lekarze na 19.10
    Transfer mialam w 21dc

    https://marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    Ja tez z tego wyliczałam , kalkulator wyliczył 8 czerwiec a lekarze 11 czerwiec

    Ona900 lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 26 maja, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olakot wrote:
    Witam, też jestem nowa na forum. Czy ktoś się orientuje czy w invimed jest możliwość AZ, jeżeli dawczyni jest w wieku około 30 lat, przez kobiete po 40 roku życia? Czy kwestia wieku jest w jakiś sposób brana pod uwagę?
    Mam 45 lat, transfer z AZ mialam w Invicta Gdańsk

    Sas, Kingus 1 lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 26 maja, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    A próbowałaś z kalkulatorem Malinowskiego?
    Tam możesz obliczyć z OM, inseminacji i transferu. Mi wyszedł tylko 1 dzień różnicy. Kalkulator wyliczył na 20.10 a lekarze na 19.10
    Transfer mialam w 21dc

    https://marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    Lekarka jeszcze nie podala terminu porodu wiec nie mam odniesienia. ale widze ktory wpisala tydzien w karte ciazy i tu mi sie rozjezdza, zobaczymy co bedzie jak poda termin rozwiazania.

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 26 maja, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5dpt biel na teście.
    6dpt też biel wizira...
    Beta jutro albo we wtorek i chyba trzeba się pogodzić z porażką, prawda?
    Jakby miał się zagnieździć to już by się to działo także na tą chwilę historia bez happy endu 😞

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 26 maja, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    5dpt biel na teście.
    6dpt też biel wizira...
    Beta jutro albo we wtorek i chyba trzeba się pogodzić z porażką, prawda?
    Jakby miał się zagnieździć to już by się to działo także na tą chwilę historia bez happy endu 😞

    5 i 6 dzien to za wczesnie na test i to jeszcze zalezy na jaki. Ja czekalabym przynajmniej do 7 albo 8 dnia. a bete zawsze warto zrobic. Zarodek moze sie pozniej zagniezdzic.

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 26 maja, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    5 i 6 dzien to za wczesnie na test i to jeszcze zalezy na jaki. Ja czekalabym przynajmniej do 7 albo 8 dnia. a bete zawsze warto zrobic. Zarodek moze sie pozniej zagniezdzic.

    Test facell, wychodzi pozytywny w 5,6 dpt jeśli dojdzie do implantacji, to tak z doświadczeń staraczek z wątku miesięcznego. No i mojego- tylko raz w życiu ujrzałam pozytywny test.
    Później to szansa chyba jak wygrana w lotto.
    Niestety w takie cuda nie wierzę.
    Zrobię jeszcze jutro test, we wtorek bete i wszystko będzie już na 100%

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 27 maja, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Test facell, wychodzi pozytywny w 5,6 dpt jeśli dojdzie do implantacji, to tak z doświadczeń staraczek z wątku miesięcznego. No i mojego- tylko raz w życiu ujrzałam pozytywny test.
    Później to szansa chyba jak wygrana w lotto.
    Niestety w takie cuda nie wierzę.
    Zrobię jeszcze jutro test, we wtorek bete i wszystko będzie już na 100%
    Robilas dzis test ? Jednak beta chyba najpewniejsza.

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 27 maja, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Robilas dzis test ? Jednak beta chyba najpewniejsza.

    Zrobiłem, niestety nadal Biały jak śnieg... jutro pójdę na betę wiadomo, musze mieć wynik dla kliniki i pewność, że nic z tego.

    Dziś mam takiego doła, że marze o tym, żeby ten dzień się już skoczył. Nie sądziłam że aż tak bardzo mnie to poskłada. Wydawało mi się, że podchodzę w miarę na chłodno a okazało się, że pękło mi serce od tego białego koloru 🥲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 09:59

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 27 maja, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Zrobiłem, niestety nadal Biały jak śnieg... jutro pójdę na betę wiadomo, musze mieć wynik dla kliniki i pewność, że nic z tego.

    Dziś mam takiego doła, że marze o tym, żeby ten dzień się już skoczył. Nie sądziłam że aż tak bardzo mnie to poskłada. Wydawało mi się, że podchodzę w miarę na chłodno a okazało się, że pękło mi serce od tego białego koloru 🥲
    Niestety takie sytuacje nie sa dla nikogo mile.
    Ale w zesniej czy pozniej musi sie udac, kazda z nas przeszla tu kilka prob i w koncu niektorym sie udalo niektore dalej walcza ale sie nie poddaja.
    Najwazniejsze ze jest opcja dalej probowac.
    Nie ma sie co doszukiwac winy trzeba isc za ciosem.
    A przypomnij gdzie ty sie leczysz ? I ktore to bylo podejscie ?

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 27 maja, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Niestety takie sytuacje nie sa dla nikogo mile.
    Ale w zesniej czy pozniej musi sie udac, kazda z nas przeszla tu kilka prob i w koncu niektorym sie udalo niektore dalej walcza ale sie nie poddaja.
    Najwazniejsze ze jest opcja dalej probowac.
    Nie ma sie co doszukiwac winy trzeba isc za ciosem.
    A przypomnij gdzie ty sie leczysz ? I ktore to bylo podejscie ?

    Invimed
    4 Procedury
    1 AZ

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 27 maja, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Invimed
    4 Procedury
    1 AZ

    Pierwsze podejscie do az mało komu sie udało, trzeba miec nadzieje, ze kolejne sie uda. Oczywiscie jezeli sie zdecydujecie. Najwazniejsze zeby miec plan.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 11:31

    Aga1979 lubi tę wiadomość

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 27 maja, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Pierwsze podejscie do az mało komu sie udało, trzeba miec nadzieje, ze kolejne sie uda. Oczywiscie jezeli sie zdecydujecie. Najwazniejsze zeby miec plan.

    Pierwsze i szczerze mówiąc nie wiem co dalej bo pierwszy raz nie mam żadnego planu. Pierwszy raz po prostu nie chciałam go mieć. Cały czas żyje z kalendarzem, planem, wyjściem b. Tym razem szlam na żywioł, szybko wszystko szło, nie chciałam za dużo myśleć tylko działać No i zostałam teraz w tej sytuacji której jestem 🥺 czyli z bałaganem w głowie

‹‹ 1317 1318 1319 1320 1321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ