Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 20 września 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowinka80 wrote:
    Kaśka gratuluję... Ale 2 lata... Dla mnie to lata świetlne... A co to za klinika Anglius?

    Dla nas to też były lata świetlne ale byla to nasza ostatnia szansa na ciążę...w międzyczasie poszliśmy do ośrodka i przeszliśmy szkolenie na rodziców adopcyjnych..czas minął i zadzwonili :)

    A.klinika w Katowicach Angelius Provita

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2020, 22:01

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • _olinka123 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 21 września 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej, ja mam jutro rozmowę online w Reproficie. W gamecie nie ma dla nas zarodków, trudno stwierdzić kiedy będą, czy za 2-3miesiace, pół roku, czy więcej. Chociaż i tak mam wrażenie, że nic z tego nie będzie...

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 21 września 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _olinka123 wrote:
    Heeej, ja mam jutro rozmowę online w Reproficie. W gamecie nie ma dla nas zarodków, trudno stwierdzić kiedy będą, czy za 2-3miesiace, pół roku, czy więcej. Chociaż i tak mam wrażenie, że nic z tego nie będzie...
    Będzie, będzie. Ja tez w Reproficie w Ostravie. I moj Maluch juz na mnie czeka ❤ Twoj tez na pewno tam jest.

    _olinka123, Virginia, Ewuszek lubią tę wiadomość

    Marmis
  • Okejka Znajoma
    Postów: 24 20

    Wysłany: 21 września 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanko do Was, otóż mamy z mężem zamrożone 3 zarodki, z procedury in vitro mamy córeczkę, teraz spodziewam się synka - naturalnie 🙈, nie wiemy jak to wyszło, bo nikt szans nie dawał - wracając do pytania, chcemy je oddać, dla potrzebujących par i czy wiecie jak to działa ? W sensie, ze oddamy a klinika powiadomi nas czy coś z tego wyszło czy nie ? Powiem szczerze, ze bardzo cieszylabym się z takiej wiadomości, ze się udało a potem urodziło i płeć i w sumie tyle wystarcZy, tylko czy kliniki powiadamiają ?

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 21 września 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _olinka123 wrote:
    Heeej, ja mam jutro rozmowę online w Reproficie. W gamecie nie ma dla nas zarodków, trudno stwierdzić kiedy będą, czy za 2-3miesiace, pół roku, czy więcej. Chociaż i tak mam wrażenie, że nic z tego nie będzie...

    A jesteście wciągnięci na listę oczekujących ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 21 września 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okejka wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanko do Was, otóż mamy z mężem zamrożone 3 zarodki, z procedury in vitro mamy córeczkę, teraz spodziewam się synka - naturalnie 🙈, nie wiemy jak to wyszło, bo nikt szans nie dawał - wracając do pytania, chcemy je oddać, dla potrzebujących par i czy wiecie jak to działa ? W sensie, ze oddamy a klinika powiadomi nas czy coś z tego wyszło czy nie ? Powiem szczerze, ze bardzo cieszylabym się z takiej wiadomości, ze się udało a potem urodziło i płeć i w sumie tyle wystarcZy, tylko czy kliniki powiadamiają ?

    Adopcja zarodków w Polsce jest anonimowa nie poinformują Was o tym czy urodziło się dziecko parze która odoptowala zarodki 😉

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • _olinka123 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 21 września 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    A jesteście wciągnięci na listę oczekujących ?

    Chyba nie? Wypełniłam wszystkie dokumenty, formularze, przesłałam wyniki badań (te, które miałam zrobione w związku z IVF), wiedzą, że chodzi o AZ, ale nic o żadnej liście oczekujących mi póki co nie wspominali.

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 21 września 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okejka wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanko do Was, otóż mamy z mężem zamrożone 3 zarodki, z procedury in vitro mamy córeczkę, teraz spodziewam się synka - naturalnie 🙈, nie wiemy jak to wyszło, bo nikt szans nie dawał - wracając do pytania, chcemy je oddać, dla potrzebujących par i czy wiecie jak to działa ? W sensie, ze oddamy a klinika powiadomi nas czy coś z tego wyszło czy nie ? Powiem szczerze, ze bardzo cieszylabym się z takiej wiadomości, ze się udało a potem urodziło i płeć i w sumie tyle wystarcZy, tylko czy kliniki powiadamiają ?

    dawstwo w Polsce jest anonimowe. Może w przyszłości będzie taka możliwość, ale na razie nie.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 21 września 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _olinka123 wrote:
    Chyba nie? Wypełniłam wszystkie dokumenty, formularze, przesłałam wyniki badań (te, które miałam zrobione w związku z IVF), wiedzą, że chodzi o AZ, ale nic o żadnej liście oczekujących mi póki co nie wspominali.

    Ja miałam rozmowę w Reproficie w czwartek dziesiątego a w poniedziałek 14stego dostałam propozycje zarodka. Nie ma u nich listy oczekujących, więc dlatego nigdzie nie wpisują - tak przynajmniej było w moim przypadku. I moja koordynatorka odrazu mówiła, że na zarodki u nich nie trzeba wogóle czekać. Bez względu na grupę krwi. Życzę powodzenia jutro!!

    _olinka123 lubi tę wiadomość

  • _olinka123 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 22 września 2020, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    Ja miałam rozmowę w Reproficie w czwartek dziesiątego a w poniedziałek 14stego dostałam propozycje zarodka. Nie ma u nich listy oczekujących, więc dlatego nigdzie nie wpisują - tak przynajmniej było w moim przypadku. I moja koordynatorka odrazu mówiła, że na zarodki u nich nie trzeba wogóle czekać. Bez względu na grupę krwi. Życzę powodzenia jutro!!

    Dziękuję! A zaproponowali Ci jeden zarodek czy więcej? Dopytywałam mailowo i istnieje możliwość zarezerwowania zarodków pochodzącej od tej samej pary dawców. Twoja para nie miała więcej zarodków czy w ogóle nie rozważałaś/nie proponowali Ci takiej opcji?

  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 22 września 2020, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _olinka123 wrote:
    Dziękuję! A zaproponowali Ci jeden zarodek czy więcej? Dopytywałam mailowo i istnieje możliwość zarezerwowania zarodków pochodzącej od tej samej pary dawców. Twoja para nie miała więcej zarodków czy w ogóle nie rozważałaś/nie proponowali Ci takiej opcji?

    Zaproponowali mi 2 zarodki od tej samej pary. W momencie otrzymania propozycji, można zdecydować czy bierze się jeden czy dwa. I czy ten drugi później. Najlepiej wspomnieć o tym już przy rozmowie z lekarzem. To odrazu będzie szukał odpowiednie zarodki.

  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 22 września 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie po 8 tyg mamy zarodki, dr powiadomil mnie mailowo i napisal w liczbie mnogiej takze wiecej niz jeden, mam nadzieje ze u mnie na usg bedzie ok i badania tez wyjda dobrze(bo musze odswiezyc-dwa tyg temu skonczyly waznosc) i ruszymy w nastepnym cyklu, na pewno bede teraz lepiej przygotowana niz za pierwszym razem i jestem dobrej mysli 😊
    Wizyte mam dopiero 5 pazdziernika takze wtedy sie okaze co to za zarodki i ile

    Frendek, Zuza6, ElfiaKsiężniczka, One, _olinka123, parviflora, Marmis, Ada M, Sywi, Kaśka28, Virginia lubią tę wiadomość

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • Frendek Koleżanka
    Postów: 50 49

    Wysłany: 22 września 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayu85 wrote:
    Moje drogie po 8 tyg mamy zarodki, dr powiadomil mnie mailowo i napisal w liczbie mnogiej takze wiecej niz jeden, mam nadzieje ze u mnie na usg bedzie ok i badania tez wyjda dobrze(bo musze odswiezyc-dwa tyg temu skonczyly waznosc) i ruszymy w nastepnym cyklu, na pewno bede teraz lepiej przygotowana niz za pierwszym razem i jestem dobrej mysli 😊
    Wizyte mam dopiero 5 pazdziernika takze wtedy sie okaze co to za zarodki i ile

    Wspaniała wiadomość 👍👍👍grunt to dobre nastawienie, trzymam kciuki ✊🥰

    Mayu85 lubi tę wiadomość

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 22 września 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzam za was kciuki:)
    Do nas dzisiaj zadzwonili z ośrodka z informacją że właśnie maja dla nas dzieciątko...musiałam się przyznać i wstrzymaliśmy adopcje ...mam nadzieję że z ciążą będzie wszytko ok ale myślę że kiedyś i tak zdecydujemy się na adopcje:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 18:38

    Mayu85, Frendek, parviflora, Sywi lubią tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 22 września 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Trzam za was kciuki:)
    Do nas dzisiaj zadzwonili z ośrodka z informacją że właśnie maja dla nas dzieciątko...musiałam się przyznać i wstrzymaliśmy adopcje ...mam nadzieję że z ciążą będzie wszytko ok ale myślę że kiedyś i tak zdecydujemy się na adopcje:)

    Jestem w szoku jak ten ośrodek sprawnie działa zglosiliscie się w 2018 roku ? dwa lata i dostaliście propozycje dziecka 🙂 mam nadzieję że nasz też będzie taki sprawny w ubiegłym tygodniu dostaliśmy wstępna kwalifikacje z ciążą będzie wszystko ok musi być 😊💚💚

    Sywi lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 22 września 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech Dziewczyny, znowu schody. Właśnie dostałam odpowiedź z invicty, nie mają ani jednego zarodka z naszą grupą krwi czyli 0RH+. Co teraz? Zadzwonię jutro do gamety, ale po Waszych wpisach za dużo sobie nie obiecuję. Chyba będzie nas czekała wyprawa do Czech, o ile granic nie zamkną.

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 22 września 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha wrote:
    Ech Dziewczyny, znowu schody. Właśnie dostałam odpowiedź z invicty, nie mają ani jednego zarodka z naszą grupą krwi czyli 0RH+. Co teraz? Zadzwonię jutro do gamety, ale po Waszych wpisach za dużo sobie nie obiecuję. Chyba będzie nas czekała wyprawa do Czech, o ile granic nie zamkną.

    W Gamecie telefonicznie nic nie załatwisz wymagają wizyty u lekarza a czas oczekiwania na wizytę dla nowych pacjentów to około dwóch miesięcy chyba że się coś zmieniło ale zadzwoń zapytaj i koniecznie daj znać 🙂 Ja za tydzień podchodzę do transferu z naszym jedynym zarodkiem jeśli się nie uda też będziemy szukać dla nas zarodków ale optymistycznie to nie wygląda 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 15:55

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 22 września 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    W Gamecie telefonicznie nic nie załatwisz wymagają wizyty u lekarza a czas oczekiwania na wizytę dla nowych pacjentów to około dwóch miesięcy chyba że się coś zmieniło ale zadzwoń zapytaj i koniecznie daj znać 🙂 Ja za tydzień podchodzę do transferu z naszym jedynym zarodkiem jeśli się nie uda też będziemy szukać dla nas zarodków ale optymistycznie to nie wygląda 😔

    Jak będziesz dzwoniła do Gamety to proś o kontakt z Panią Joanna Głowacka to koordynatorka AZ tylko ona poda Ci rzetelne informacje w rejestracji wprowadzają w błąd nawet podają nieprawidłowe koszty AZ.
    Dzięki. Zła jestem na siebie, że się tym wcześniej nie zajęłam. Powodzenia z Twoim zarodkiem, trzymam kciuki.

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 23 września 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Jestem w szoku jak ten ośrodek sprawnie działa zglosiliscie się w 2018 roku ? dwa lata i dostaliście propozycje dziecka 🙂 mam nadzieję że nasz też będzie taki sprawny w ubiegłym tygodniu dostaliśmy wstępna kwalifikacje z ciążą będzie wszystko ok musi być 😊💚💚
    Papiery złożyliśmy w lipcu 2019 a szkolenia zaczęliśmy w marcu tego roku potem prZez pandemię na pół roku było wszytko wstrzymane i wznowione w sierpniu. Kwalifikacje takie kompletne dostaliśmy koło 2-3tyg temu( jeszcze nie wiedziałam o ciąży )
    Nasza grupa bardzo szybko znalazła maluszka bo już 3pary spotykają się z Dzieciątkiem ale na ostatnim panelu byli goscie-rodzice adopcyjni którzy opowiadali że czekali długo rok po szkoleniu na przykład...więc to wszytko zależy czy akurat mają dzieciątko któremu wy najbardziej odpowiadacie

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • ania_maria Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 23 września 2020, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Ania na serio nie ma ani jednego zarodka nie dla nas (też jesteśmy zwykli" ale w całej klinice. Jeszcze raz napiszę bo widzę że nie dowierzasz i ja też nie wierzyłam że pojechałam na darmo i wydałam dwie i pół stówki bo w klinice na tą chwilę wszystkie które były są zarezerwowane (są trzy zarodki oddane przez rodziny w których urodziło sie dziecko z wadami genetycznymi z tej procedury więc zarodki których dalej nie przekażą) brak listy rezerwowej bo za małe perspektywy że coś będzie się więcej pojawiać że względu na coraz gorsze wyniki procedur ( nie że klinika sobie nie radzi, takie mamy czasu że coraz mniej tych zarodków z procedur ivf jest). Tak więc jak chcesz to oczywiście jedź ale w kwestii az nic nie uzyskasz.
    W macierzyństwie spisali nas na listę, jakby dobrali to będą dzwonić, jestem zadowolona z wizyty tam.
    Amilka priv...

    Amilka lubi tę wiadomość

‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ