Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Aster_81 Ekspertka
    Postów: 184 114

    Wysłany: 21 sierpnia 2024, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Jest ograniczenie wiekowe przy dofinansowaniu do AZ ?
    Tak, 45 lat. Jak źle mówię to poprawcie

    Sas, Kingus 1 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1137 1666

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Dziewczyny które podchodziły do AZ który transfer z adoptowanym zarodkiem się Wam udał?

    Pierwszy 🙂

    Lusille, Aga1979, Aster_81 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1137 1666

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    En Wu? jak tam?

    Bez zmian. Siedze w szpitalu i gloduje bo jak cokolwiek zjem to chodze po scianach z bolu ale jeszcze do jutra i moze bedzie lepiej 😃

    Virginia lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1137 1666

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że mało to z tematem związane ale trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny! 😏

    Aster_81, Nobi, Virginia lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1730

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Wiem że mało to z tematem związane ale trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny! 😏

    Nie zawsze musi być związane z tematem. Trzymamy mocno kciuki żebyś mogła już niedługo być ze swoim maluchem 🤞🤞🤞

    En Wu, Sas lubią tę wiadomość

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 483 495

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Wiem że mało to z tematem związane ale trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny! 😏
    Natalka jesteśmy tutaj po to żeby wspierać 😊
    Tulę mocno i trzymam mocno kciuki 😘

    En Wu, Sas lubią tę wiadomość

  • Torcikowa Ekspertka
    Postów: 149 239

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w którym dniu cyklu miałyście transfer AZ na cyklu z Estrofemem?

    preg.png

    event.png

    On: '90
    Ona: '91
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞
    6dpt. - test pozytywny
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    30dpt. - jest serduszko! ❤️ CRL 7mm🍀
  • Sas Autorytet
    Postów: 1989 1517

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu cyklu miałyście transfer AZ na cyklu z Estrofemem?
    To moze byc roznie i zalezy tez od poziomu estradiolu. Moja lekarka mowila ze transferuje miedzy 16 a 21, ale ja mualam pozno bo w 22 ale to byl udany transfer :)

    Torcikowa, Kingus 1 lubią tę wiadomość

  • Torcikowa Ekspertka
    Postów: 149 239

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    To moze byc roznie i zalezy tez od poziomu estradiolu. Moja lekarka mowila ze transferuje miedzy 16 a 21, ale ja mualam pozno bo w 22 ale to byl udany transfer :)

    Pytam tak orientacyjnie, bo na ten czas po transferze chciałabym wziąć sobie urlop w pracy i muszę tak orientacyjnie chociaż kierowniczkę poinformować.

    preg.png

    event.png

    On: '90
    Ona: '91
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞
    6dpt. - test pozytywny
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    30dpt. - jest serduszko! ❤️ CRL 7mm🍀
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1730

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu cyklu miałyście transfer AZ na cyklu z Estrofemem?

    Ja swój nieudany transfer miałam w 19 dniu cyklu. Robiłam Be Ready i wyszło ze u mnie okno implantacyjne jest od 20 dnia cyklu.
    Jak bylam u immunologa to mówił żeby zrobić badanie w oknie implantacyjnym
    (jak dobrze zrozumiałam lekarza to 19-23 dzień cyklu)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2024, 15:17

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1375 819

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To różnie transfer zależy tez jak długi masz cykl

    En Wu trzymamy kciuki!

    Sas, Kingus 1 lubią tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1197 1811

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu cyklu miałyście transfer AZ na cyklu z Estrofemem?

    Ja miałam w 21dc. Zależy od grubości endometrium

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Córcia 3240g 49cm 💗

    Październik 2025 CUD wpadka 🙈😅🩵

    age.png

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1989 1517

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski temat z innej beczki, jak kichne albo przy wysilku czuje czasami kilka kropel moczu, niestety przed ciaza tez tak mialam i zaczynam sie obawiac ze po porodzie sie pogorszy. Miala ktoras tak ? Robila cos z tym ? Sa jakies naturalne sposoby czy to juz tylko laser albo zabieg ? I co z ciaza teraz mozna cos robic ?

  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 4382 6903

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, nadaję z wakacji.
    Natalko trzymaj się!
    Torcikowa u mnie udany transer w 19 dniu cyklu na estrofemie.
    Ja dziś dostalam okres, od jutra zaczynam brać estrofem. Trzymajcie kciuki za moje endometrium 😄❤️

    Sas, Torcikowa, Anika1983, Nobi, Joanna1212, En Wu lubią tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava ❄️ 4AA
    ➡️7 dpt beta 72,18 ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm❤
    ➡️21+0 tcUSG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g. ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    10.09.2024 r. Reprofit Ostrawa ❄️4AA
    ➡️6 dpt beta 59,52
    ➡️8 dpt beta 209,7
    ➡️10 dpt beta 508,1
    ➡️14 dpt beta 1927,0
    ➡️21 dpt pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    ➡️28 dpt CRL 7,23mm, jest ❤️
    ➡️USG prenatalne CRL 6.66 mm, ryzyka niskie
    ➡️USG połówkowe 480 g. dziewczynka ❤️
    age.png
    age.png
  • Torcikowa Ekspertka
    Postów: 149 239

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    Witajcie dziewczyny, nadaję z wakacji.
    Natalko trzymaj się!
    Torcikowa u mnie udany transer w 19 dniu cyklu na estrofemie.
    Ja dziś dostalam okres, od jutra zaczynam brać estrofem. Trzymajcie kciuki za moje endometrium 😄❤️

    Jeżóweczko, to będziemy działać razem. Ja również dzisiaj dostałam okresu, ale rano, więc dzisiaj zaczynam brać Estrofem, a jutro rano jadę na wizytę.

    Sas, Jeżóweczka lubią tę wiadomość

    preg.png

    event.png

    On: '90
    Ona: '91
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞
    6dpt. - test pozytywny
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    30dpt. - jest serduszko! ❤️ CRL 7mm🍀
  • Torcikowa Ekspertka
    Postów: 149 239

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    To różnie transfer zależy tez jak długi masz cykl

    En Wu trzymamy kciuki!

    Cykle u mnie 25-28 dni. Ten akurat trwał 25 dni.

    Sas lubi tę wiadomość

    preg.png

    event.png

    On: '90
    Ona: '91
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞
    6dpt. - test pozytywny
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    30dpt. - jest serduszko! ❤️ CRL 7mm🍀
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1197 1811

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Laski temat z innej beczki, jak kichne albo przy wysilku czuje czasami kilka kropel moczu, niestety przed ciaza tez tak mialam i zaczynam sie obawiac ze po porodzie sie pogorszy. Miala ktoras tak ? Robila cos z tym ? Sa jakies naturalne sposoby czy to juz tylko laser albo zabieg ? I co z ciaza teraz mozna cos robic ?

    Ja przed ciążą nie miałam tego problemu i w ciąży też nie ale po porodzie nie mogłam utrzymać moczu. Nie mogłam mieć zbyt pełnego pęcherza bo po prostu samo zaczynało leciec i nie umiałam tego zacisnąć 😵‍💫
    Byłam przerażona że już tak zostanie ale wszystko wróciło do normy.

    Sas lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Córcia 3240g 49cm 💗

    Październik 2025 CUD wpadka 🙈😅🩵

    age.png

    preg.png
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 4382 6903

    Wysłany: 23 sierpnia 2024, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Jeżóweczko, to będziemy działać razem. Ja również dzisiaj dostałam okresu, ale rano, więc dzisiaj zaczynam brać Estrofem, a jutro rano jadę na wizytę.
    Ale super, bardzo się cieszę, bo to o wiele raźniej 🤩🤩🤩

    Torcikowa lubi tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava ❄️ 4AA
    ➡️7 dpt beta 72,18 ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm❤
    ➡️21+0 tcUSG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g. ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    10.09.2024 r. Reprofit Ostrawa ❄️4AA
    ➡️6 dpt beta 59,52
    ➡️8 dpt beta 209,7
    ➡️10 dpt beta 508,1
    ➡️14 dpt beta 1927,0
    ➡️21 dpt pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    ➡️28 dpt CRL 7,23mm, jest ❤️
    ➡️USG prenatalne CRL 6.66 mm, ryzyka niskie
    ➡️USG połówkowe 480 g. dziewczynka ❤️
    age.png
    age.png
  • Torcikowa Ekspertka
    Postów: 149 239

    Wysłany: 23 sierpnia 2024, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w piątek. Ja już po wizycie. Wszystko czysto i następna wizyta 02.09, czyli to będzie mój 12d.c. Transfer będzie albo w sobotę 07.09, albo w poniedziałek 09.09. Mocno wierzę, że wrzesień okaże się po raz drugi szczęśliwym miesiącem i Szczepiś będzie miał braciszka lub siostrzyczkę. Będą dwa majowe brzdące. 🥰

    Aga1979, Virginia, Sas, Aster_81 lubią tę wiadomość

    preg.png

    event.png

    On: '90
    Ona: '91
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞
    6dpt. - test pozytywny
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    30dpt. - jest serduszko! ❤️ CRL 7mm🍀
  • Torcikowa Ekspertka
    Postów: 149 239

    Wysłany: 23 sierpnia 2024, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    Ale super, bardzo się cieszę, bo to o wiele raźniej 🤩🤩🤩

    Kiedy jedziesz na wizytę do kliniki?

    preg.png

    event.png

    On: '90
    Ona: '91
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞
    6dpt. - test pozytywny
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    30dpt. - jest serduszko! ❤️ CRL 7mm🍀
‹‹ 1377 1378 1379 1380 1381 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ