X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 20 sierpnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Mi lekarz z gyncentrum katowice powiedział że jak podejdę do procedury nacwlasnych komorki z nasieniem dawcy to zostaną mi dwa podejscia z az. Bo musiałabym najpierw skorzystać z 4 przysługujących cykli tylko ja w styczniu mam 42 więc jak by moja strata. Trochę tego nie kumam. Myślałam że można w trakcie zmieniać rodzaj podejść...

    Ale podejdę do az czyli myślę że przysługuje mi 6 cykli czyli sześć transfer

    Jak to zwykle w GC Katowice - cyrk na kółkach burdel 😊

    Sas lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 20 sierpnia, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Mi lekarz z gyncentrum katowice powiedział że jak podejdę do procedury nacwlasnych komorki z nasieniem dawcy to zostaną mi dwa podejscia z az. Bo musiałabym najpierw skorzystać z 4 przysługujących cykli tylko ja w styczniu mam 42 więc jak by moja strata. Trochę tego nie kumam. Myślałam że można w trakcie zmieniać rodzaj podejść...

    Ale podejdę do az czyli myślę że przysługuje mi 6 cykli czyli sześć transfer

    Hej mi nigdy nikt nie kazał robić na własnych komórkach. Po rozmowie z dwoma lekarzami uznałam, że nie chce się faszerować lekami przy amh 0,52 i endometriozie, a później wodniak jajowodu. Nawet z mężem uznaliśmy, że podchodzimy do adopcji zarodka i pójdziemy do kliniki która nie będzie miała z tym problemu ze my tak chcemy.

    Na adopcje komórki nas po prostu nie stać.
    Nigdy z mężem nic się nam nie należało, a tu lekarz, że proszę przywieźć dokumenty do programu minsterialnego bo się należy.

    Sas, Virginia lubią tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 20 sierpnia, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Mi lekarz z gyncentrum katowice powiedział że jak podejdę do procedury nacwlasnych komorki z nasieniem dawcy to zostaną mi dwa podejscia z az. Bo musiałabym najpierw skorzystać z 4 przysługujących cykli tylko ja w styczniu mam 42 więc jak by moja strata. Trochę tego nie kumam. Myślałam że można w trakcie zmieniać rodzaj podejść...

    Ale podejdę do az czyli myślę że przysługuje mi 6 cykli czyli sześć transfer
    Dziwne podejscie lekarza, ja nie jestem fanka gyncentrum.
    A jakbys po 3 podejsciach zmienila klinike ? To kto wie ile bylo wczesniej podejsc ? Watpie ze to gdzies licza.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 20 sierpnia, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Jak to zwykle w GC Katowice - cyrk na kółkach burdel 😊
    W innych miastach wcale nie lepiej i wiecznie dodzwonic sie nie mozna, ja mam uraz do tej kliniki.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

  • Aster_81 Przyjaciółka
    Postów: 69 33

    Wysłany: 20 sierpnia, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas wielki dzień, mamy zarezerwowany zarodek ☺️ czeka na nas. I to będzie pierwsze podejście, na własnych nie podchodziliśmy, żaden lekarz nie miał z tym problemu, ale to kwestia naszego wieku.
    Co do liczby podejść do AZ w ramach programu to ja odniosłam wrażenie że przysługują dwa transfery a nie sześć. Tak zrozumieliśmy z mężem.

    Sas, Kingus 1, Virginia lubią tę wiadomość

  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 336 236

    Wysłany: 21 sierpnia, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie aster dlaczego przysługują 2 transfery z az a nie sześć?

  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 336 236

    Wysłany: 21 sierpnia, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z zapisow wynika że refundacja do 6 cykli w tym do 6 cykli z az. Po 42 latach tylko refundacja z az wchodzi w grę więc nie rozumiem o co chodzi....

    Aster_81, Aga1979 lubią tę wiadomość

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 21 sierpnia, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    A u nas wielki dzień, mamy zarezerwowany zarodek ☺️ czeka na nas. I to będzie pierwsze podejście, na własnych nie podchodziliśmy, żaden lekarz nie miał z tym problemu, ale to kwestia naszego wieku.
    Co do liczby podejść do AZ w ramach programu to ja odniosłam wrażenie że przysługują dwa transfery a nie sześć. Tak zrozumieliśmy z mężem.


    Wczoraj jak pytałam w klinice i świadkiem jest mój mąż to przysługuje 6 transferów z Adopcji Zarodka. Jeden transfer to jedna procedura.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia, 06:28

    Aster_81, Anika1983, Sas, Virginia lubią tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Aster_81 Przyjaciółka
    Postów: 69 33

    Wysłany: 21 sierpnia, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Z zapisow wynika że refundacja do 6 cykli w tym do 6 cykli z az. Po 42 latach tylko refundacja z az wchodzi w grę więc nie rozumiem o co chodzi....
    Chyba faktycznie jest 6 cykli, patrzę teraz na stronę rządową i rzeczywiście wygląda na to, że tak. To świetna wiadomość, choć mam nadzieję, że nie będzie potrzeba aż tyle razy 🫣
    Bo z KD są dwa cykle, pewnie dlatego źle zrozumieliśmy

    Kingus 1, Anika1983, Sas lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 21 sierpnia, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    Chyba faktycznie jest 6 cykli, patrzę teraz na stronę rządową i rzeczywiście wygląda na to, że tak. To świetna wiadomość, choć mam nadzieję, że nie będzie potrzeba aż tyle razy 🫣
    Bo z KD są dwa cykle, pewnie dlatego źle zrozumieliśmy
    Jest ograniczenie wiekowe przy dofinansowaniu do AZ ?

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 21 sierpnia, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to też tak zrozumiałam że 6 transferów Az
    Kingus super że się zakwalifikowaliscie. 😊😊😊

    Ja mam wrażenie że Ci wszyscy lekarze proponuja albo właśnie ivf albo adopcję komórki bo nie oszukujmy Się dla nich to większe pieniądze niż przy Az.
    My zostaliśmy przy Az chociaż jakieś tam inne na początku myśli przeszły przez głowę.
    Ten cykl mi przepadnie bo dostałam okres a jeszcze się nie odezwali czy znaleźli zarodek.
    Zobaczymy jak to dalej pójdzie

    SAS kiedy suwaczek ? 😘

    Sas, Virginia, Aster_81 lubią tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 397 723

    Wysłany: 21 sierpnia, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie człowieczek ma 3.5 cm serduszko bije lekarz kazał nam od października szukać lekarza u siebie

    Sas, Lusille, Aga1979, Anika1983, Virginia, Joanna1212, Magra3, Aster_81, Nobi lubią tę wiadomość

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka beta 0
    01.07.24 transfer AD
    10.07.24 beta 92
    31.07 24 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 21 sierpnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia13 wrote:
    Jestem po wizycie człowieczek ma 3.5 cm serduszko bije lekarz kazał nam od października szukać lekarza u siebie
    O i super :)

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 21 sierpnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Ja to też tak zrozumiałam że 6 transferów Az
    Kingus super że się zakwalifikowaliscie. 😊😊😊

    Ja mam wrażenie że Ci wszyscy lekarze proponuja albo właśnie ivf albo adopcję komórki bo nie oszukujmy Się dla nich to większe pieniądze niż przy Az.
    My zostaliśmy przy Az chociaż jakieś tam inne na początku myśli przeszły przez głowę.
    Ten cykl mi przepadnie bo dostałam okres a jeszcze się nie odezwali czy znaleźli zarodek.
    Zobaczymy jak to dalej pójdzie

    SAS kiedy suwaczek ? 😘
    Aa nie patrzalam jak sie robi ten suwak :) Jakos czas tak szybko mi leci :)

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 21 sierpnia, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Hej mi nigdy nikt nie kazał robić na własnych komórkach. Po rozmowie z dwoma lekarzami uznałam, że nie chce się faszerować lekami przy amh 0,52 i endometriozie, a później wodniak jajowodu. Nawet z mężem uznaliśmy, że podchodzimy do adopcji zarodka i pójdziemy do kliniki która nie będzie miała z tym problemu ze my tak chcemy.

    Na adopcje komórki nas po prostu nie stać.
    Nigdy z mężem nic się nam nie należało, a tu lekarz, że proszę przywieźć dokumenty do programu minsterialnego bo się należy.
    U nas pierwsze co to był plan adopcji jajeczka ale koszt w Invicta to 35 tys,jajeczka znaleźli na następny dzień ale jak się dowiedziałam o adopcji zarodka( 8800 zł) odrazu się zdecydowaliśmy i też jakoś w ciągu kilku dni znaleźli zarodki.

    Virginia, Kingus 1, Sas, Aster_81 lubią tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 21 sierpnia, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Aa nie patrzalam jak sie robi ten suwak :) Jakos czas tak szybko mi leci :)
    Haha ja wogole nie mialam tego suwaka bo nie wiedziałam jak sie robi 😂

    Sas lubi tę wiadomość

  • Walczędokońca Koleżanka
    Postów: 43 25

    Wysłany: 21 sierpnia, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dostaliśmy propozycje adopcji zarodku w Reprofit w ciągu godziny znaleźli ale nie wiemy co znaczy cytuje Zarodek jest blastocystą wychodząca z otoczki HB klasa 1?

    Sas, Virginia lubią tę wiadomość

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 21 sierpnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Witam dostaliśmy propozycje adopcji zarodku w Reprofit w ciągu godziny znaleźli ale nie wiemy co znaczy cytuje Zarodek jest blastocystą wychodząca z otoczki HB klasa 1?

    To chyba najwyzszej klasy zarodek. A to dziwne, że tak wam podali, bo ja teraz miałam transfer zarodka 6AA.

    Sas lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 21 sierpnia, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Witam dostaliśmy propozycje adopcji zarodku w Reprofit w ciągu godziny znaleźli ale nie wiemy co znaczy cytuje Zarodek jest blastocystą wychodząca z otoczki HB klasa 1?
    To chyba najlepszy. Oni roznie mowia na te zarodki.

  • Magra3 Autorytet
    Postów: 983 1978

    Wysłany: 21 sierpnia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Witam dostaliśmy propozycje adopcji zarodku w Reprofit w ciągu godziny znaleźli ale nie wiemy co znaczy cytuje Zarodek jest blastocystą wychodząca z otoczki HB klasa 1?
    Zarodek najlepszy z najlepszych 🙂

    Sas lubi tę wiadomość

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
‹‹ 1376 1377 1378 1379 1380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ