X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 20 listopada 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marikka wrote:
    Marmis, przezywasz dramat, bardzo mi Ciebie szkoda. A nie myslalas by sprobowac zajsc w ciaze z mlodym dawca? Wspomnialas ze masz starszego meza. Byc moze to jest powod niepowodzen. Dobre nasienie mogloby sprawic ze bys zaszla w ciaze i ja utrzymala. Moze to nie jest droga jakiej bys chciala, ale moze mogalbys dzieki temu zostac biologiczna mama. Nasienie ma ogromne znaczenie, nawet jesli wyniki maz ma dobre to jego wiek ma znaczenie. Moze dasz dobie szanse z taka opcja o jakiej pisze?

    marikka.. akurat tutaj wszystkie z nas jadą na komórkach i nasieniu młodszych dawców. Dlatego znalazłyśmy się na tym wątku. Dawcy są przebadani i młodzi, a mimo to nie zawsze za pierwszym, drugim, trzecim razem wychodzi..

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marikka wrote:
    Marmis, przezywasz dramat, bardzo mi Ciebie szkoda. A nie myslalas by sprobowac zajsc w ciaze z mlodym dawca? Wspomnialas ze masz starszego meza. Byc moze to jest powod niepowodzen. Dobre nasienie mogloby sprawic ze bys zaszla w ciaze i ja utrzymala. Moze to nie jest droga jakiej bys chciala, ale moze mogalbys dzieki temu zostac biologiczna mama. Nasienie ma ogromne znaczenie, nawet jesli wyniki maz ma dobre to jego wiek ma znaczenie. Moze dasz dobie szanse z taka opcja o jakiej pisze?
    Wiesz problem nie do konca w nasieniu. Moje komorki tez nie sa rewelacyjne. Ale z każdej stymulacji uzyskiwalismy zarodki i to nawet blastki. Dwa razy w ciazy bylam. To jest problem bardziej ze mna- ze moj organizm.odrzuca zarodki. A w sumie AZ jest w naszym wypadku lepszym wyjsciem- bo i komorki i nasienie od mlodych dawcow. A i tak sie teraz nie udało .Wiec dawca nasienie nie dla mnie.

    Maggi lubi tę wiadomość

    Marmis
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Wiesz problem nie do konca w nasieniu. Moje komorki tez nie sa rewelacyjne. Ale z każdej stymulacji uzyskiwalismy zarodki i to nawet blastki. Dwa razy w ciazy bylam. To jest problem bardziej ze mna- ze moj organizm.odrzuca zarodki. A w sumie AZ jest w naszym wypadku lepszym wyjsciem- bo i komorki i nasienie od mlodych dawcow. A i tak sie teraz nie udało .Wiec dawca nasienie nie dla mnie.
    U nas też przy ostatnim podejściu korzystaliśmy z dawcy i różnica była taka, że w przypadku nasienia męża zarodki zatrzymały się w 3 dobie a przy dawcy w 6.

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha wrote:
    U nas też przy ostatnim podejściu korzystaliśmy z dawcy i różnica była taka, że w przypadku nasienia męża zarodki zatrzymały się w 3 dobie a przy dawcy w 6.
    Jakaś masakra... i nie mieliście ani jednego zarodka?
    Mam koleżankę, dziś mamę 3 dzieci z AZ (pisałam Wam o niej, zarodek 4AA od dawców się nie rozmrozil, wiec na prędce rozmrożono drugi 2BC, z którego ma córkę a później od innej pary dawców z 4BB, który już z macicy się podzielił, bliźnięta) kombinowała Ivf z Kd i nasieniem dawcy i męża w połowie. Przy zapładnianiu 11 komórek zarodki z nasienia dawcy (super extra) były 3 zarodki, które padły w dniu w mrożenia, a z jej męża 4. Żaden nie dał ciąży. Koszt bardzo duży (Kd i nasienie mieszane) +4 transfery+ czas=strata wszystkiego. Po czym udało jej się az od razu i rok później strzał życia. Powodzenia Zocha🍀

    Marmis, Zocha lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 20 listopada 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Jakaś masakra... i nie mieliście ani jednego zarodka?
    Mam koleżankę, dziś mamę 3 dzieci z AZ (pisałam Wam o niej, zarodek 4AA od dawców się nie rozmrozil, wiec na prędce rozmrożono drugi 2BC, z którego ma córkę a później od innej pary dawców z 4BB, który już z macicy się podzielił, bliźnięta) kombinowała Ivf z Kd i nasieniem dawcy i męża w połowie. Przy zapładnianiu 11 komórek zarodki z nasienia dawcy (super extra) były 3 zarodki, które padły w dniu w mrożenia, a z jej męża 4. Żaden nie dał ciąży. Koszt bardzo duży (Kd i nasienie mieszane) +4 transfery+ czas=strata wszystkiego. Po czym udało jej się az od razu i rok później strzał życia. Powodzenia Zocha🍀
    One piękna historia. Mi odpisali z Reprofitu, ze lekarz znajdzie dla nas odpowiedni zarodek i pochyli sie nad moim przypadkiem bardziej- w sensie czy mozna jeszcze cos zrobic, zeby zwiekszyc szanse powodzenia.

    Maggi, Rozi1989, One, sylvuś, Zocha, Morze_Bałtyckie, Amilka lubią tę wiadomość

    Marmis
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezia w sensie z az? To reprofit ostrava, mam już zarezerwowany zarodek. A wcześniej historię z ivf gyncentrum Częstochowa i Katowice, angelius Katowice i konsultacje Kraków artvimed i macierzyństwo. Niedaleko:> wbijaj na 🥂. Też siedzisz w az? Wybacz, nie kojarzę Twojej historii.

    One, przepraszam że znów pytam, nie wiem czy przeoczylam post, powiedz mi coś więcej o podawaniu agolutinu w brzuch?

    Marmis kurde, szanuje ich tam w tym Reprofit. Fajnie że lekarz tamten też rzuci okiem na sprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 21:22

    Marmis lubi tę wiadomość

  • Rozi1989 Autorytet
    Postów: 570 561

    Wysłany: 20 listopada 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    One piękna historia. Mi odpisali z Reprofitu, ze lekarz znajdzie dla nas odpowiedni zarodek i pochyli sie nad moim przypadkiem bardziej- w sensie czy mozna jeszcze cos zrobic, zeby zwiekszyc szanse powodzenia.

    Marmis, suuuuper! 🥰🥰🥰 obyśmy na Święta były brzuchate! Ja sobie obiecałam, że do 30stki będę w ciąży. Urodziny 16.12, więc może jeszcze zdążę 😂

    Maggi, Marmis lubią tę wiadomość

    👩🏼 31 lat; endometrioza IV stopnia

    I IVF - wrzesień 2019; brak zarodków 😢
    II IVF - listopad 2019; 1 zarodek 8A -> beta 0 😢
    III IVF - marzec 2020; brak zarodków 😢
    IV IVF - lipiec 2020; brak zarodków 😢

    AZ Listopad 2020 - transfer blastki klasy 3 -> beta 0 😢

    AZ Luty 2021 - transfer blastki klasy 2 -> beta 0 😥

    AZ Marzec 2021 ➡️ Reprofit ♥️
    08.08.2021 Liliana [*] 23 tc 👼💔

    AZ Luty 2022 ➡️ Reprofit 🍀🙏
    BetaHCG: 5 dpt 10; 7 dpt 42; 10 dpt 175; 12 dpt 313; 13 dpt 367; 14 dpt 478; 17 dpt 1195
    ♥️ 14.04.2022 prenatalne I trymestru ➡️ 12+6 wszystko ok ☺️
    ♥️ 06.06.2022 prenatalne II trymestru + echo ➡️ 20+1 wszystko ok ☺️
    ♥️ 16.08.2022 prenatalne III trymestru ➡️ wszystko ok ☺️
    ♥️ 22.08.2022 echo serduszka ➡️ wszystko ok ☺️

    🥳 12.10.2022 She’s finally here! ♥️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka, pytaj zawsze :) Agolutin (60mg)jest naturalnym prg, w najwyższej możliwej dawce. W ulotce jest napisane, że stosuje się go domięśniowo ale właśnie z uwagi na „moc” lekarze pozwalają podawać go podskórnie. Wysyca organizm w blisko taki sam sposób jak podany domięśniowo. Prolutex ma niższą zawartość prg (25mg) a w jego ulotce jest napisane, że można go stosować zarówno podskórnie jak i domięśniowo. Różnica, oprócz zawartości prg, jest w cenie. Prolutex kosztuje ok 160zł za 7szt. To dokładnie tyle ile koszt Agolutinu za 60szt. Ja przy obu poprzednich ciążach stosowałam Prolutex, teraz znajoma kupiła mi w Czechach Agolutin :)

    Marmis lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    One piękna historia. Mi odpisali z Reprofitu, ze lekarz znajdzie dla nas odpowiedni zarodek i pochyli sie nad moim przypadkiem bardziej- w sensie czy mozna jeszcze cos zrobic, zeby zwiekszyc szanse powodzenia.
    Dzieje się, super. Dobrze, że od razu działasz. Ja w zadadzie po tygodniu od oststniej klapy pisałam do Reprofitu. Zajęłam się działaniem i nie miałam czasu na rozmyślania o niepowodzeniu.

    Maggi lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Jakaś masakra... i nie mieliście ani jednego zarodka?
    Mam koleżankę, dziś mamę 3 dzieci z AZ (pisałam Wam o niej, zarodek 4AA od dawców się nie rozmrozil, wiec na prędce rozmrożono drugi 2BC, z którego ma córkę a później od innej pary dawców z 4BB, który już z macicy się podzielił, bliźnięta) kombinowała Ivf z Kd i nasieniem dawcy i męża w połowie. Przy zapładnianiu 11 komórek zarodki z nasienia dawcy (super extra) były 3 zarodki, które padły w dniu w mrożenia, a z jej męża 4. Żaden nie dał ciąży. Koszt bardzo duży (Kd i nasienie mieszane) +4 transfery+ czas=strata wszystkiego. Po czym udało jej się az od razu i rok później strzał życia. Powodzenia Zocha🍀
    Przemawia do mnie ta historia. Jeżeli jej się udało to i mi może się udać. 😉. A dodatkowo bliźniaki to już jak los na loterii.

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 21 listopada 2020, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha wrote:
    Przemawia do mnie ta historia. Jeżeli jej się udało to i mi może się udać. 😉. A dodatkowo bliźniaki to już jak los na loterii.
    Tak. Ma troje dzieci i ręce pełne roboty. Jest zmęczona, ostatnio prosiła abym ją zawiozła do Tworek, ale jest szczęśliwa😌

    Zocha, Maggi, Zuza6 lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One dzięki za odpowiedź. Wiedziałam to wszystko poza tym że nikt nigdy nie napisał że można go podskornie. Nie znam się na pielęgniarskich aspektach i zastanawiałam się kiedyś czy podanie podskórne zastrzyku domięśniowego może być jakimś problemem poza niższym stężeniem ale to faktycznie duża dawka więc skoro nie to idealnie. Zwłaszcza że sam prolutex podskórnie mnie dobrze trzyma. Teraz stosujesz?:> Czy masz nam coś do powiedzenia:> ja coś czuję że czegoś nie mówisz :d

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podoba mi się pomysł że wszystkim uda się do świąt 😅 zwłaszcza że sama podejdę chyba w styczniu. ale oby tak było, dziś owulacja (mam swoje i je czuje 🙄).

    I za godzinę dmucham 27 świeczek na moim urodzinowym torcie. Jeśli mają jakąś moc niech będzie po jednej dla każdej z nas (chyba jest nas tu mniej więc po dwie jak ktoś potrzebuje 😂) za nasz sukces. Tego sobie życzę w tym roku 🎂. Zdrówko drogie Panie 🥂

    Marmis, Maggi, Sywi, Rozi1989, Zocha, Virginia lubią tę wiadomość

  • bezia Autorytet
    Postów: 261 113

    Wysłany: 21 listopada 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Bezia w sensie z az? To reprofit ostrava, mam już zarezerwowany zarodek. A wcześniej historię z ivf gyncentrum Częstochowa i Katowice, angelius Katowice i konsultacje Kraków artvimed i macierzyństwo. Niedaleko:> wbijaj na 🥂. Też siedzisz w az? Wybacz, nie kojarzę Twojej historii.

    One, przepraszam że znów pytam, nie wiem czy przeoczylam post, powiedz mi coś więcej o podawaniu agolutinu w brzuch?

    Marmis kurde, szanuje ich tam w tym Reprofit. Fajnie że lekarz tamten też rzuci okiem na sprawę.
    Chętnie wpadnę :)

    Ja dopiero zaczynam przygodę z AZ 😊🙈 8 grudnia termin do eurofertil i tak się trafiło że w tym samym dniu mam do reprofit, 🙈 chciałam iść tu i tu i zobaczyć która klinika bardziej przypadnie, ale raczej nie zdążę..

    Wczoraj miałam wizytę u dr C. Z Invimed ponieważ odbieralam kiry, i to u nich miałam dwie stymulacje. Niestety za drugim razem po 24h źle się zaczęły dzielić i nie mamy nic.
    Mam niskie amh i złe jajeczka - tak mówiła embrilog.

    Stąd decyzja o Czechach, ponieważ w invimed czekamy od czerwca na zarodek i nic 😔😪
    Jestem po 2cp, brak jajowodów więc żadnych szans.
    Na szczęście mam córkę 11lat, która jest ewidentnie cudem bo następne ciąże kończyły się poronieniem i CP. Nie pomyślała bym że po udanej pierwszej ciąży potem mogą być takie problemy 😔

    W temacie in vitro jesteśmy od czerwca tego roku.

    AZ czekamy ❄️❤️ eurofertil

    AZ invimed 7.05 transfer blastki ❄️ 3AB 😔 beta poniżej 2,3

    Kiry BX brak dużo implantacyjnych

    10.20 punkcja 0 ❄️
    07.20 przerwana stymulacja
    01.20 CP
    04.19 poronienie 6 tydz
    10.16 CP
    30.09.2009 ❤️❤️ córka
    11.2007 poronienie 6 tydz
    05.2007 16 tydz ciąża obumarła 😢😢
  • bezia Autorytet
    Postów: 261 113

    Wysłany: 21 listopada 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Podoba mi się pomysł że wszystkim uda się do świąt 😅 zwłaszcza że sama podejdę chyba w styczniu. ale oby tak było, dziś owulacja (mam swoje i je czuje 🙄).

    I za godzinę dmucham 27 świeczek na moim urodzinowym torcie. Jeśli mają jakąś moc niech będzie po jednej dla każdej z nas (chyba jest nas tu mniej więc po dwie jak ktoś potrzebuje 😂) za nasz sukces. Tego sobie życzę w tym roku 🎂. Zdrówko drogie Panie 🥂


    Przede wszystkim spełnienia wszystkich marzeń!!!!!! 💐💐🎂🎂🎂🍾🥂🥂🥂

    Amilka lubi tę wiadomość

    AZ czekamy ❄️❤️ eurofertil

    AZ invimed 7.05 transfer blastki ❄️ 3AB 😔 beta poniżej 2,3

    Kiry BX brak dużo implantacyjnych

    10.20 punkcja 0 ❄️
    07.20 przerwana stymulacja
    01.20 CP
    04.19 poronienie 6 tydz
    10.16 CP
    30.09.2009 ❤️❤️ córka
    11.2007 poronienie 6 tydz
    05.2007 16 tydz ciąża obumarła 😢😢
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Podoba mi się pomysł że wszystkim uda się do świąt 😅 zwłaszcza że sama podejdę chyba w styczniu. ale oby tak było, dziś owulacja (mam swoje i je czuje 🙄).

    I za godzinę dmucham 27 świeczek na moim urodzinowym torcie. Jeśli mają jakąś moc niech będzie po jednej dla każdej z nas (chyba jest nas tu mniej więc po dwie jak ktoś potrzebuje 😂) za nasz sukces. Tego sobie życzę w tym roku 🎂. Zdrówko drogie Panie 🥂
    Amilka, samych wspaniałości, pomyślności, marzeń, siły na ich spełnianie i też niech same się spełniają, szczególnie te największe 🎉🎉🎉🥂🥂🥂

    Amilka lubi tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Podoba mi się pomysł że wszystkim uda się do świąt 😅 zwłaszcza że sama podejdę chyba w styczniu. ale oby tak było, dziś owulacja (mam swoje i je czuje 🙄).

    I za godzinę dmucham 27 świeczek na moim urodzinowym torcie. Jeśli mają jakąś moc niech będzie po jednej dla każdej z nas (chyba jest nas tu mniej więc po dwie jak ktoś potrzebuje 😂) za nasz sukces. Tego sobie życzę w tym roku 🎂. Zdrówko drogie Panie 🥂
    Amilka spelnienia tego najskrytszego marzenia😍😍😍❤❤ A poza tym pięknie napisałaś. Milego urodzinowego dnia🍾🍾🍾🎊🎊🎁🎁🎁

    Amilka lubi tę wiadomość

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozi1989 wrote:
    Marmis, suuuuper! 🥰🥰🥰 obyśmy na Święta były brzuchate! Ja sobie obiecałam, że do 30stki będę w ciąży. Urodziny 16.12, więc może jeszcze zdążę 😂
    Nie ma innej opcji😉😉Ja z kolei urodziny tydzien przed Toba- 08.12. No w koncu musimy dostac ten prezent zycia😀😀

    Rozi1989, Maggi lubią tę wiadomość

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Amilka, pytaj zawsze :) Agolutin (60mg)jest naturalnym prg, w najwyższej możliwej dawce. W ulotce jest napisane, że stosuje się go domięśniowo ale właśnie z uwagi na „moc” lekarze pozwalają podawać go podskórnie. Wysyca organizm w blisko taki sam sposób jak podany domięśniowo. Prolutex ma niższą zawartość prg (25mg) a w jego ulotce jest napisane, że można go stosować zarówno podskórnie jak i domięśniowo. Różnica, oprócz zawartości prg, jest w cenie. Prolutex kosztuje ok 160zł za 7szt. To dokładnie tyle ile koszt Agolutinu za 60szt. Ja przy obu poprzednich ciążach stosowałam Prolutex, teraz znajoma kupiła mi w Czechach Agolutin :)
    One a jakie igly do tego agolutinu? Bo on jest bardzo gesty i oleisty. To chyba taka cienka jak do prolutexu nie pojdzie? Ja teraz chce wlasnie agolutin 2xdziennie. Bo ta infekcja daje mi w kosc i nie chce juz nic dopochwowego Bo cos czuję, ze to po utrogestanie ( dziwne - bo nigdy nie mialam) i nie chce ryzykowac, ze znowu sie pojawi...

    Marmis
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka a więc życzę Ci spełnienia tego największego marzenia💝💝💝 i innych oczywiście też😊😘
    Wszystlie mamy urodziny w podobnym czasie, ja mam 26.11😊 i też mam akurat wizytę i mam nadzieję, ze dzidzia zrobi mi piękny prezent i zostanie ze mną❤❤

    Rozi1989, Amilka, Marmis, Virginia lubią tę wiadomość

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ