X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • kolorek2113 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 5 listopada 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Ja podeszłam do az w Gamecie w Gdyni. Koszt 1800zl za et i 200 za badania. Blastocysta 4aa, mam z niej córkę i czeka jeszcze jeden tej samej klasy. Czas oczekiwania, w zależności od grup krwi i fenotypów, od 2 tygodni, do miesiąca jak ostatnio czekała znajoma.
    W takim razie ile wyszedł cię cały proces z lekami, badaniami, transferem? tak mniej więcej? :)

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 listopada 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kolorek2113 wrote:
    W takim razie ile wyszedł cię cały proces z lekami, badaniami, transferem? tak mniej więcej? :)
    W Gamecie na et zapłaciłam ok 2100(et, koszt badań dawców i oznaczony przed et progesteron). To koszt et. Leki: Duphaston, Luteiena podjęzykowa, Crinone żel, Protulex (D ok 30zl za opakowanie, a na miesiąc 3, Luteina jakieś grosze, Crinone na miesiąc 400zł, Prolutex 170 x3 opakowania, heparyna 10zl bo mam znizkę) to sporo, ale możesz zamiast Crinone brać luteine dopochwową czy Utrogestan :)

    18’córka❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 listopada 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostałych leków jak steryd, zarzio i pozostałe od immunologa, nie liczę

    18’córka❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy można przebadać zarodki od dawców? Czy jeśli rodzice mają jakieś choroby genetyczne to takie zarodki też transferują?

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    Czy można przebadać zarodki od dawców? Czy jeśli rodzice mają jakieś choroby genetyczne to takie zarodki też transferują?
    Nie mam wiedzy nt pierwszej części pytania. Wiem, że niektóre zarodki są po diagnostyce preimp. Mój nie był ale nie zależało mi aby taki dostać.
    Jeśli chodzi o drugie pytanie to wiem, że jeśli są nieprawidłowe kariotypy to pewnie ciężko jest ludziom doczekać się w ogóle dziecka, więc o przekazaniu nadwyżki do az na pewno nie ma mowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2019, 12:08

    18’córka❤️
  • Zuza6 Autorytet
    Postów: 253 153

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One mam prośbę o pokazanie w wiadomości prywatnej zdjęcia waszego szczescia. Ja pod koniec tygodnia planuje rozpoczęcie cyklu przygotowujące do transferu AZ a mój mąż ma wątpliwości. Może jakbym mu pokazała zdjęcie to byłby spokojniejszy. Liczę na szczęście że nam się w końcu uda po 5 latach walki.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Bella dziękuję za odpowiedź, nie jest to coś o czym wcześniej myslalam, powiedz mi jeszcze proszę czy ten warunek ma u Ciebie jakieś medyczne przesłanki czy po prostu zdecydowalas że chcesz x razy próbować od jednych dawców?
    Nie ma medycznych przesłanek. Jeśli by się udało to po prostu chciałabym, aby dziecko miało większe szanse na genetyczne rodzeństwo. Moja znajoma ma taki dylemat, bo malucha z AZ ma, ale nie ma dla niego rodzeństwa, a dawcy nie chcą już oddać gamet.

    Amilka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 listopada 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza6 wrote:
    One mam prośbę o pokazanie w wiadomości prywatnej zdjęcia waszego szczescia. Ja pod koniec tygodnia planuje rozpoczęcie cyklu przygotowujące do transferu AZ a mój mąż ma wątpliwości. Może jakbym mu pokazała zdjęcie to byłby spokojniejszy. Liczę na szczęście że nam się w końcu uda po 5 latach walki.
    Przyjmij proszę zaproszenie

    18’córka❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 5 listopada 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    Czy można przebadać zarodki od dawców? Czy jeśli rodzice mają jakieś choroby genetyczne to takie zarodki też transferują?
    Nie jest to praktykowane. Taki zarodek trzeba by było rozmrozic, pobrac material do badania, zamrozic i jesli wynik będzie ok to znowu rozmrozic zeby zrobic et.
    Osoby z nieprawidlowym kariotypem nie moga przekazac zarodkow do AZ, jesli zarodki nie sa po PGD, ale zarodek od pary z prawidlowym kariotypem tez moze byc nieprawidlowy.

    Poziomka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Zuza6 Autorytet
    Postów: 253 153

    Wysłany: 5 listopada 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Przyjmij proszę zaproszenie
    Niestety nie doszło do mnie zaproszenie.
    Może ja wyślę do Ciebie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella dzięki za odpowiedź:) tego nie brałam pod uwagę ale w sumie nie zmieniło to mojego zdania:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza6 wrote:
    One mam prośbę o pokazanie w wiadomości prywatnej zdjęcia waszego szczescia. Ja pod koniec tygodnia planuje rozpoczęcie cyklu przygotowujące do transferu AZ a mój mąż ma wątpliwości. Może jakbym mu pokazała zdjęcie to byłby spokojniejszy. Liczę na szczęście że nam się w końcu uda po 5 latach walki.
    Zuza a podchodziłam do in vitro czy odrazy decydujesz się na AZ.? Jestem niewiele młodsza i zastanawiam się czy próbować trzeci raz czy od razu AZ.

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 5 listopada 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺
    Przeczytałam cały wątek ponieważ przede mna decyzja czy kd czy az. Orientujecie się może jak lekarze podchodzą do az jeśli mąż wyniki ma w normie a nie widzi problemu, że to nie będzie dziecko genetycznie jego? Jest sens w ogóle dzwonić i pytać czy lepiej od razu podchodzić do kd

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • Zuza6 Autorytet
    Postów: 253 153

    Wysłany: 5 listopada 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    Zuza a podchodziłam do in vitro czy odrazy decydujesz się na AZ.? Jestem niewiele młodsza i zastanawiam się czy próbować trzeci raz czy od razu AZ.
    Podchodzilam raz do invitro na własnych komórkach i ciężko przeżyłam porażkę.
    Lekarz doradzil mi AZ mówiąc że szanse są dużo większe na ciąże niż na własnych komórkach. Dla mnie nie są aż tak ważne geny. Rozwazalam nawet adopcje społeczna.

    akimona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola my mamy taką sytuację. Ale będziemy brać zarodek z Czech a im tam wisi;)

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 5 listopada 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Pola my mamy taką sytuację. Ale będziemy brać zarodek z Czech a im tam wisi;)
    Hmm no właśnie też gdzieś o tym czytałam... rozmawiałam też z koordynatorką z Macierzyństwa w Krakowie i mówiła, ze też to nie jest dla nich problem aczkolwiek o tym decyduje lekarz. I teraz szukam potwierdzenia u kogoś kto podchodził do az z dobrymi wynikami męża i kiepskimi komórkami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2019, 18:32

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 5 listopada 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola84 wrote:
    Hmm no właśnie też gdzieś o tym czytałam... rozmawiałam też z koordynatorką z Macierzyństwa w Krakowie i mówiła, ze też to nie jest dla nich problem aczkolwiek o tym decyduje lekarz. I teraz szukam potwierdzenia u kogoś kto podchodził do az z dobrymi wynikami męża i kiepskimi komórkami.

    Ja podchodzę do aż. Moje komórki to totalna porażka, a mąż wyniki ma nie najgorsze. Wcześniej podchodziliśmy do KD, ale to była nasza decyzja. Z KD nie mieliśmy żadnej blastki.

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 5 listopada 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Pola my mamy taką sytuację. Ale będziemy brać zarodek z Czech a im tam wisi;)


    A z jakiej kliniki?

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też będzie taka sytuacja mąż wyniki ma idealną a ja Pcos i słabe komórki:-(

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 5 listopada 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    U nas też będzie taka sytuacja mąż wyniki ma idealną a ja Pcos i słabe komórki:-(
    Mało pocieszające że nie jestem sama w takiej sytuacji... Jutro obdzwaniam kliniki i czas zacząć działać ☺

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ