X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 16 listopada 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Iga jeszcze mam pytanie :) Z ktorej kliniki zdecydowaliscie sie wziac malucha? I czy wzieliscie jednego czy wiecej rodzenstwa?



    Zarodek mam z invimedu, byl tylko jeden do adopcji. Ja nie wybieralam kliniki tylmo latalam po klinikach z nadzieja ze gdziekolwiek jakis bedzie. Teraz chcialam myslalam o drugim ale juz jest wieksza kolejka I teraz nie wiadomo ile bedzie trzeba czekac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 17:00

    agika88 lubi tę wiadomość

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 16 listopada 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Planowo mam testowac 22. A czy wytrzymam? Nie wiem zobaczymy.
    ✊✊✊

    Ja się boję ze już po zawodach. Mąż poprosił żebym mu trochę pomogła z przycieciem włosów i nagle złapało mnie takie kłucie w prawym boku, 😭 wzięłam nospe i dalej leżę...

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 16 listopada 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Zarodek mam z invimedu, byl tylko jeden do adopcji. Ja nie wybieralam kliniki tylmo latalam po klinikach z nadzieja ze gdziekolwiek jakis bedzie. Teraz chcialam myslalam o drugim ale juz jest wieksza kolejka I teraz nie wiadomo ile bedzie trzeba czekac.
    A macie jakiś nietypowy fenotyp i/lub grupę krwi?

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    A macie jakiś nietypowy fenotyp i/lub grupę krwi?
    Wlasnie tez jestem ciekawa a w Artvimedzie pytalas?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2019, 03:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odzew.
    Nasz problem to nasienie... Pojedyncze ruchome sztuki, zla mirfologia... Mielismy juz jedna procedure w Novum. Z bioosji mTESE mieliśmy 8 pkemnikow, a ja mialam 8 jajeczek, zaplodnilo sie wszystko. Wbrew moim prosbom podano mi zarodek szesciokomorkowy w 3 dobie, reszta zarodkow nie przezyla. Zaluje ze sie nie uparlam by czekac do 5 doby, gdy to wlaczaja się do akcji geny meskie... Zaoszczedzilibysmy sporo kasy i nerwow... Po tych wszystkich latach, probach i nadziejach ja mam dosyc... Dlatego zaczelam się zastanawiac (poki co tylko ja) nad innymi opcjami. U mniej wszystko jest dobrze, wiec mam przeczucie, ze nawet inseminacja moglaby sie udac... no ale maz nie chce na razie o tym rozmawiac (jego nadzieja jeszcze istnieje). Druga opcja ktora chyba bardziej mi odpowiada to AZ.
    Jesli nic się nie wydarzy w 2020 to juz pewnie zostaniemy we dwoje...

  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 17 listopada 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marisol wrote:
    Dzieki za odzew.
    Nasz problem to nasienie... Pojedyncze ruchome sztuki, zla mirfologia... Mielismy juz jedna procedure w Novum. Z bioosji mTESE mieliśmy 8 pkemnikow, a ja mialam 8 jajeczek, zaplodnilo sie wszystko. Wbrew moim prosbom podano mi zarodek szesciokomorkowy w 3 dobie, reszta zarodkow nie przezyla. Zaluje ze sie nie uparlam by czekac do 5 doby, gdy to wlaczaja się do akcji geny meskie... Zaoszczedzilibysmy sporo kasy i nerwow... Po tych wszystkich latach, probach i nadziejach ja mam dosyc... Dlatego zaczelam się zastanawiac (poki co tylko ja) nad innymi opcjami. U mniej wszystko jest dobrze, wiec mam przeczucie, ze nawet inseminacja moglaby sie udac... no ale maz nie chce na razie o tym rozmawiac (jego nadzieja jeszcze istnieje). Druga opcja ktora chyba bardziej mi odpowiada to AZ.
    Jesli nic się nie wydarzy w 2020 to juz pewnie zostaniemy we dwoje...

    A nie mysleliscie o nasieniu dawcy? U nas z biopsji nic nie udało się wyhodować. Drugi raz zdecydowaliśmy się na nasienie dawcy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasienie dawcy to jedna z opcji, ale poki co jeszcze nie rozmawiamy o innych metodach. Maz nie jest na to gotowy. Chyba namowie meza na ponowne badanie nasienia u nas w miescie, zeby zobaczyl co wyjdzie, bo plan byl taki zeby jechac do Gdynii i ewentualnie mrozic, no ale ja jestem świadoma ze nic z tego nie bedzie...tylko on musi kolejny raz to sobie uświadomić. Lekarze nie daja nam szans na bioligiczne dziecko, ja juz to zaakceptowalam... Nie bede walczyc z wiatrakami, wole inaczej budowac nasze szczescie.

    Milego dnia dla Was 😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam zdać sprawozdanie. Byłam dziś na wizycie za 8 dni transfer ostatniej naszej blatki (4.3.3) Poruszyłam na wizycie temaz AZ i jak dr zawsze był przecw tak dzis nic nie mowil, poszukał i ma dla nas 3 zarodki od pary(on 31 l. ona 30) krew i fenotypy prawie zgodne (jedynie mąż marudził w sprawie oczu kobietki ale lekarz powiedzial ze ciezko bedzie znaleźć takie dokładnie jakie mam ja więc pocieszę się i neibeiskimi ;D) więc teraz odbedzie sie transfer naszeej blastki a jesli sie nei uda to w styczniu AZ :)

    iwonkja, ElfiaKsiężniczka, Meggie1 lubią tę wiadomość

  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    A macie jakiś nietypowy fenotyp i/lub grupę krwi?

    Grupe A. Ale teraz nie ma wolnych adopciakow.

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Wpadłam zdać sprawozdanie. Byłam dziś na wizycie za 8 dni transfer ostatniej naszej blatki (4.3.3) Poruszyłam na wizycie temaz AZ i jak dr zawsze był przecw tak dzis nic nie mowil, poszukał i ma dla nas 3 zarodki od pary(on 31 l. ona 30) krew i fenotypy prawie zgodne (jedynie mąż marudził w sprawie oczu kobietki ale lekarz powiedzial ze ciezko bedzie znaleźć takie dokładnie jakie mam ja więc pocieszę się i neibeiskimi ;D) więc teraz odbedzie sie transfer naszeej blastki a jesli sie nei uda to w styczniu AZ :)


    A w jakiej klinice?

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    A w jakiej klinice?
    W Artvimedzie. Doktor jakies tam jeszcze mial ale troche fenotypy se roznily :)

    Meggie1 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA- Nie wiem czy pytalam, ale pytalas juz w Artvimedzie?

  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Wpadłam zdać sprawozdanie. Byłam dziś na wizycie za 8 dni transfer ostatniej naszej blatki (4.3.3) Poruszyłam na wizycie temaz AZ i jak dr zawsze był przecw tak dzis nic nie mowil, poszukał i ma dla nas 3 zarodki od pary(on 31 l. ona 30) krew i fenotypy prawie zgodne (jedynie mąż marudził w sprawie oczu kobietki ale lekarz powiedzial ze ciezko bedzie znaleźć takie dokładnie jakie mam ja więc pocieszę się i neibeiskimi ;D) więc teraz odbedzie sie transfer naszeej blastki a jesli sie nei uda to w styczniu AZ :)
    Super, ale trzymam kciuki żeby z Waszym się udało 😊

    agika88 lubi tę wiadomość

  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 18 listopada 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podczytuję was ukradkiem, trochę badając" teren". Niestety przechodzi mi przez myśl opcja AZ. Ale to plan B. Póki co w czwartek mam transfer mojego mrożaczka i mocno w niego wierzę.
    Jednak chciałbym was podpytać, czy adopcje są możliwe w każdej klinice czy w pojedyńczych w Polsce? Trzeba jechać z dokumentacją i negocjować zarodek? Jakie są koszty takiej adopcji?

    agika88 lubi tę wiadomość

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultraviolet wrote:
    Dziewczyny podczytuję was ukradkiem, trochę badając" teren". Niestety przechodzi mi przez myśl opcja AZ. Ale to plan B. Póki co w czwartek mam transfer mojego mrożaczka i mocno w niego wierzę.
    Jednak chciałbym was podpytać, czy adopcje są możliwe w każdej klinice czy w pojedyńczych w Polsce? Trzeba jechać z dokumentacją i negocjować zarodek? Jakie są koszty takiej adopcji?
    Witamy w naszym gronie.
    Można wiedzieć w której klinice sie leczysz i jakiej klasyfikacji jest Twoj ostatni zarodek? Kazda klinika ma swoj bank zarodkow oddanych do adopcji, musisz się umówić na wizytę do kliniki a tutaj czas oczekiwania na wizyte jest różny najdłużej się chyba żeka w mojej klinice czyli w Artvimedzie do dr Ch 3 miesiace.. zarodek dobierany jest pod wzgledem fenotypów i grupy krwii, jeśli chodzi o koszt to bywa różnie, czytałam że w niektórych klinikach transfer wraz z adpcja kosztuje 4000zł a w Artvimedzie płacisz tylko 1500 za transfer.

    ultraviolet lubi tę wiadomość

  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 18 listopada 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Witamy w naszym gronie.
    Można wiedzieć w której klinice sie leczysz i jakiej klasyfikacji jest Twoj ostatni zarodek? Kazda klinika ma swoj bank zarodkow oddanych do adopcji, musisz się umówić na wizytę do kliniki a tutaj czas oczekiwania na wizyte jest różny najdłużej się chyba żeka w mojej klinice czyli w Artvimedzie do dr Ch 3 miesiace.. zarodek dobierany jest pod wzgledem fenotypów i grupy krwii, jeśli chodzi o koszt to bywa różnie, czytałam że w niektórych klinikach transfer wraz z adpcja kosztuje 4000zł a w Artvimedzie płacisz tylko 1500 za transfer.
    Moja czekająca blastka to 4CC, uczepiłam się tej ostatniej szansy, ale wiemy jak jest 😶 loteria.
    Leczymy się w Gamecie Rzgów. Nie poruszałam jeszcze tematu AZ, ani z partnerem ani z lekarzem, żeby nie zapeszyć 😉
    Dziękuję Ci za odpowiedź.

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    A w jakiej klinice?
    Dokładnie, artvimed ma dość spory bank zarodków do adopcji. Niestety nie podadzą ci info przez telefon a wizyta do tego lekarza do którego ja i agika chodzimy sa pół roku do przodu. Ewentualnie któryś z innych lekarzy pracujących w klinice i od razu uderzać w temat az.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Wpadłam zdać sprawozdanie. Byłam dziś na wizycie za 8 dni transfer ostatniej naszej blatki (4.3.3) Poruszyłam na wizycie temaz AZ i jak dr zawsze był przecw tak dzis nic nie mowil, poszukał i ma dla nas 3 zarodki od pary(on 31 l. ona 30) krew i fenotypy prawie zgodne (jedynie mąż marudził w sprawie oczu kobietki ale lekarz powiedzial ze ciezko bedzie znaleźć takie dokładnie jakie mam ja więc pocieszę się i neibeiskimi ;D) więc teraz odbedzie sie transfer naszeej blastki a jesli sie nei uda to w styczniu AZ :)
    Ja tam trzymam kciuki za twoją blastke ✊ale dobrze mieć plan b. I super ze az 3 zarodki!

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultraviolet wrote:
    Dziewczyny podczytuję was ukradkiem, trochę badając" teren". Niestety przechodzi mi przez myśl opcja AZ. Ale to plan B. Póki co w czwartek mam transfer mojego mrożaczka i mocno w niego wierzę.
    Jednak chciałbym was podpytać, czy adopcje są możliwe w każdej klinice czy w pojedyńczych w Polsce? Trzeba jechać z dokumentacją i negocjować zarodek? Jakie są koszty takiej adopcji?
    Dokładnie tak jak napisała agika, w artvimedzie i kilku innych klinikach jest to traktowane jako "dar serca" i płaci sie tylko i wyłącznie za transfer zarodków. No i oczywiście leki i wizyty przygotowujące do transferu 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 19:09

    ultraviolet lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Dokładnie tak jak napisała agika, w artvimedzie i kilku innych klinikach jest to traktowane jako "dar serca" i płaci sie tylko i wyłącznie za transfer zarodków. No i oczywiście leki i wizyty przygotowujące do transferu 😊
    A jeśli już zdecydujemy się na AZ, to możemy zarezerwować tylko jeden zarodek, czy więcej?
    I wtedy płaci się za przechowanie? Wybaczcie głupie pytania, ale nie mam pojęcia, jak to wygląda.

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ