X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tranquilo wrote:
    Dziewczyny, melduję się po USG ! Mamy serduszko <3 to najcudowniejszy dźwięk jaki w życiu słyszeliśmy ! Szczęście i radość nie do opisania. Każdej z Was tego życzę i KAŻDEJ z Was się kiedyś uda! Ja podczas naszych starań sobie zawsze powtarzałam te słowa, że "każdemu się w końcu udaje" i tego też się trzymajcie Dziewczyny.
    Przed wizytą był mega stres.. ale już mamy to za sobą. Teraz będą kolejne wizyty, i kolejne i kolejne...
    Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia! <3<3<3

    PS. Już mam pierwsze objawy ciążowe..mdłości i wymioty. Ale zniosę wszystko ! Po pierwszym rzygu to się nawet uśmiechnęłam do siebie :D
    Cudownie, gratuluję ♥️🥰

    Tranquilo lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Ja mam dziecko z Gamety Gdyni i poznałam wiek i cechy fenotypowe dawców. W naszym przypadku dopasowanie idealne my jesteśmy niebieskookimi blondynami nasz syn też jest niebieskookim blondynkiem. A udzielała się tu dziewczyna o nicku Amilka w podobnym czasie podchodziłyśmy do transferu ma córkę z Czech z tym że jej córka ma karnację ciemną południowo europejską a oni z mężem są bardzo bladzi niczym Rodzina Adamsów więc to nie jest pewne że z Czech będzie idealne dopasowanie. Właściwie to loteria bo nigdy nie wiemy jakie cechy zdominują i jakie mieli dziadkowie i pradziadkowie.
    Jestem bardzo zaskoczona tym co piszesz.
    Jestem już po 2 AZ w Gamecie, trzeci zarodek czeka i nigdy nie uzyskałam żadnych informacji na temat cech fenotypowych dawców. Jedyna informacja za każdym razem to jakiej klasy zarodek i w ilu % jest zgodność, a i czasami musiałam bardzo naciskać, żeby poznać klasę zarodka.
    Nawet ostatnio pytałam, czy chociaż oczy będą się zgadzały to pan embriolog powiedział, że nie może mi powiedzieć ale stara się dopasować. Kiedy pytałam o wiek dawczyni bo będzie potrzebny do badań prenatalnych to dostałam odpowiedź, że badania zrobię u nich w klinice więc lekarz będzie wiedział.
    Także u mnie akurat wielka niewiadoma i totalne zero informacji co nie powiem, że trochę napędza niepotrzebne myślenie.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dziecko może być kompletnie inne niż dawcy, uczuliłam też męża, że może być na koniec niespodzianka której się nie spodziewa 😉
    Jestem bardzo wdzięczna, że jest możliwość AZ ale dla mnie osobiście lepiej by było, gdybym znała chociaż podstawowe cechy fenotypowe dawców i wiek

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1056 1705

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tranquilo, a dziś o Tobie i Waszej wizycie myślałam. Który to dpt? Gratuluję! Ja zaczynam świrować przed jutrem…
    Stefaniu, ja miałam mieć transfer w październiku na naturalnym cyklu, ale na usg 12. dnia już było po owu. A zawsze miałam ją 13. dnia lub wcale. Było mi przykro, ale odczekałam cierpliwie miesiąc, a kolejny transfer był już na cyklu sztucznym. Jeden miesiąc nic nie zmieni, nie ma czego żałować :)
    Jezowko! Wspaniałe! Który to tydzień?
    Dziewczyny, szybko Wam wybrali bobo w Reproficie! Superancko :)
    U nas w InviMed poznaliśmy chyba wszystkie cechy, na podstawie których jest dokonywany wybór: grupy krwi, wzrost, waga, kolor oczu, kolor włosów. Znamy tez wiek obojga dawców.

    Jeżóweczka, mała, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 2093 3810

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Tranquilo, a dziś o Tobie i Waszej wizycie myślałam. Który to dpt? Gratuluję! Ja zaczynam świrować przed jutrem…
    Stefaniu, ja miałam mieć transfer w październiku na naturalnym cyklu, ale na usg 12. dnia już było po owu. A zawsze miałam ją 13. dnia lub wcale. Było mi przykro, ale odczekałam cierpliwie miesiąc, a kolejny transfer był już na cyklu sztucznym. Jeden miesiąc nic nie zmieni, nie ma czego żałować :)
    Jezowko! Wspaniałe! Który to tydzień?
    Dziewczyny, szybko Wam wybrali bobo w Reproficie! Superancko :)
    U nas w InviMed poznaliśmy chyba wszystkie cechy, na podstawie których jest dokonywany wybór: grupy krwi, wzrost, waga, kolor oczu, kolor włosów. Znamy tez wiek obojga dawców.
    Nobi to juz 8 tydzien 5 dzien 🥰

    mała, Nobi, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava
    ➡️7 dpt beta 72,18
    ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72
    ➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt mamy ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm Maleństwa ❤
    ➡️21+0 tc 03.03.23 USG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️26+4 tc 11.04.23 957g.
    ➡️30+4 tc 1432 g.
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g.
    ➡️34+4 tc 2411 g.
    ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 934 1894

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chce żebyście dobrze mnie zrozumiały. Na początku jak się zdecydowaliśmy na AZ to chciałam to zrobić u nas w PL chciałam dać jakiemu zarodeczkowi szansę na życie bo mój lekarz mówił że jest bardzo dużo zarodków, a mniej chętnych do ich przygarnięcia. Teraz z perspektywy czasu widzę, że to nie takie proste. Również uważam, że skoro medycyna nam na to pozwala to powinnyśmy z tego korzystać i spełniać marzenia. Krzywdy nikomu tym nie robimy, a szczęście które możemy dostać jest chyba nieporównywalne do niczego innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2022, 21:32

    Ananasowa, mała, Ewa3bit, Jeżóweczka, Zuzanna. lubią tę wiadomość

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Jestem bardzo zaskoczona tym co piszesz.
    Jestem już po 2 AZ w Gamecie, trzeci zarodek czeka i nigdy nie uzyskałam żadnych informacji na temat cech fenotypowych dawców. Jedyna informacja za każdym razem to jakiej klasy zarodek i w ilu % jest zgodność, a i czasami musiałam bardzo naciskać, żeby poznać klasę zarodka.
    Nawet ostatnio pytałam, czy chociaż oczy będą się zgadzały to pan embriolog powiedział, że nie może mi powiedzieć ale stara się dopasować. Kiedy pytałam o wiek dawczyni bo będzie potrzebny do badań prenatalnych to dostałam odpowiedź, że badania zrobię u nich w klinice więc lekarz będzie wiedział.
    Także u mnie akurat wielka niewiadoma i totalne zero informacji co nie powiem, że trochę napędza niepotrzebne myślenie.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dziecko może być kompletnie inne niż dawcy, uczuliłam też męża, że może być na koniec niespodzianka której się nie spodziewa 😉
    Jestem bardzo wdzięczna, że jest możliwość AZ ale dla mnie osobiście lepiej by było, gdybym znała chociaż podstawowe cechy fenotypowe dawców i wiek
    To trochę dziwne bo ja podchodząc w invimedzie w Katowicach również dostałam informację o cechach dawców : grupy krwi wiek kolor oczu i włosów oraz wagę i wzrost. Wiedziałam jakiej klasy jest zarodek i z której doby a oprócz tego uzyskałam informacje że dawcy mają swoje dziecko co było dla mnie dość istotne ale wiadomo to nie daje żadnej gwarancji że nam się uda.
    Nam akurat się nie udalo no cóż .. ale wszelkie informacje były udostępnione

    mała lubi tę wiadomość

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    U nas sytuacja była podobna w Czechach już czekał zarodek ale w między czasie okazało się że w Polsce mamy również dopasowanie stwierdziliśmy że spróbujemy w takim razie w Polsce mimo że w Czechach zrobiliśmy rezerwacje zarodka koniec końców w Polsce się nie powiodło ale uwaga mogło ;) nigdy nie wiemy jaki będzie efekt dopóki nie spróbujemy. Mimo wszystko nie żałuję tego podejścia w Polsce można by powiedzieć że jestem mądrzejsza dzięki temu podejściu i nam zamiar jeszcze lepiej przygotować się do kolejnego transferu ;)
    Ja jestem już po 2 AZ w Gamecie i bardzo sobie chwalę tą klinikę. Mam super lekarza, który naprawdę się stara. Nie żałuję, że zrobiłam te transfery. Ale jestem już stara, nie mam już czasu na ciągłe próby a te Czechy tak kuszą.... Naprawdę nie wiem co robić. Mąż stanowczo chce najpierw Czechy a ja wciąż nie wiem

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    To trochę dziwne bo ja podchodząc w invimedzie w Katowicach również dostałam informację o cechach dawców : grupy krwi wiek kolor oczu i włosów oraz wagę i wzrost. Wiedziałam jakiej klasy jest zarodek i z której doby a oprócz tego uzyskałam informacje że dawcy mają swoje dziecko co było dla mnie dość istotne ale wiadomo to nie daje żadnej gwarancji że nam się uda.
    Nam akurat się nie udalo no cóż .. ale wszelkie informacje były udostępnione
    To chyba zależy od kliniki albo i samego embriologa. Nie wiem czemu nie mogłam dostać żadnych informacji.
    Tak samo znaleziono mi zarodek 3bb twierdząc, że nie ma żadnego innego. A kiedy zadzwoniłam, że jednak nie zdecyduję się na transfer bo boję się, że będzie kolejna porażka to nagle znalazł się 4aa od tych samych dawców. Trochę pachnie ściemą 😉
    Tak jakby chcieli dać najpierw te gorsze

    Ananasowa lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Stefania Autorytet
    Postów: 260 376

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Tranquilo, a dziś o Tobie i Waszej wizycie myślałam. Który to dpt? Gratuluję! Ja zaczynam świrować przed jutrem…
    Stefaniu, ja miałam mieć transfer w październiku na naturalnym cyklu, ale na usg 12. dnia już było po owu. A zawsze miałam ją 13. dnia lub wcale. Było mi przykro, ale odczekałam cierpliwie miesiąc, a kolejny transfer był już na cyklu sztucznym. Jeden miesiąc nic nie zmieni, nie ma czego żałować :)
    Jezowko! Wspaniałe! Który to tydzień?
    Dziewczyny, szybko Wam wybrali bobo w Reproficie! Superancko :)
    U nas w InviMed poznaliśmy chyba wszystkie cechy, na podstawie których jest dokonywany wybór: grupy krwi, wzrost, waga, kolor oczu, kolor włosów. Znamy tez wiek obojga dawców.
    Kolejny transfer mam też mieć na cyklu naturalnym. Boję się że znów się nie wstrzelę, a czas leci....

    45 lat
    2021 r. ciąża naturalna strata w 20 tyg.
    2022 r. decyzja o adopcji zarodka
    Klinika Gyncentrum Ostrava- cykl sztuczny
    - 06.22 transfer nieudany (embryoglue) beta < 2,3
    progesteron 9,52
    09.22 r. podejrzenie wodniaków jajowodu - laparoskopia - wykluczenie wodniaków
    zmiana kliniki
    - 11.22 r. Klinika Reprofit - cykl naturalny
    - 12.22 r. zbyt wczesna owulacja
    - 01.23 r. brak owulacji
    11.03.23 r. TRANSFER
    6dpt prog 44,44
    7dpt beta 52,60
    9 dpt beta 122,10
    11 dpt beta 281,70 prog 44,56
    14 dpt beta 1152,90 prog 35,50
    16 dpt prog 32,87
    18 dpt beta 7227,30 prog 32,49
    23 dpt beta 25902,80 prog 30,77
    25 dpt ❤️ CRL 6 mm
    Polówkowe: dziewczynka
    event.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3031 5410

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ja też wybrałam Czechy 😆
    Nobi jutro od rana ✊✊✊✊😘

    mała, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Ja jestem już po 2 AZ w Gamecie i bardzo sobie chwalę tą klinikę. Mam super lekarza, który naprawdę się stara. Nie żałuję, że zrobiłam te transfery. Ale jestem już stara, nie mam już czasu na ciągłe próby a te Czechy tak kuszą.... Naprawdę nie wiem co robić. Mąż stanowczo chce najpierw Czechy a ja wciąż nie wiem
    A mieliście już wizytę ?

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Jestem bardzo zaskoczona tym co piszesz.
    Jestem już po 2 AZ w Gamecie, trzeci zarodek czeka i nigdy nie uzyskałam żadnych informacji na temat cech fenotypowych dawców. Jedyna informacja za każdym razem to jakiej klasy zarodek i w ilu % jest zgodność, a i czasami musiałam bardzo naciskać, żeby poznać klasę zarodka.
    Nawet ostatnio pytałam, czy chociaż oczy będą się zgadzały to pan embriolog powiedział, że nie może mi powiedzieć ale stara się dopasować. Kiedy pytałam o wiek dawczyni bo będzie potrzebny do badań prenatalnych to dostałam odpowiedź, że badania zrobię u nich w klinice więc lekarz będzie wiedział.
    Także u mnie akurat wielka niewiadoma i totalne zero informacji co nie powiem, że trochę napędza niepotrzebne myślenie.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dziecko może być kompletnie inne niż dawcy, uczuliłam też męża, że może być na koniec niespodzianka której się nie spodziewa 😉
    Jestem bardzo wdzięczna, że jest możliwość AZ ale dla mnie osobiście lepiej by było, gdybym znała chociaż podstawowe cechy fenotypowe dawców i wiek

    Ja miałam przydzielane zarodki w 2020 roku wtedy koordynatorem AZ była jeszcze Pani Asia Głowacka wspaniała kobieta rozmawiało się z nią jak z koleżanką. Niestety już nie pracuje w Gamecie. Wiem że koordynatorem jest teraz jakiś mężczyzna bo dzwoniłam upewnić się że drugi zarodek jest dla nas zarezerwowany na szczęście powiedział że nie mamy się martwić będzie na nas czekał.
    Co do znajomości cech ja teraz z perspektywy czasu chyba wolałabym ich nie znać bo zdarza się że patrzę na syna i myślę oczy ma po dawczyni włosy po dawcy itd. Jedyne co to uważam że powinno się udzielać więcej informacji biorcom o stanie zdrowia dawców bo tak naprawdę nie wiemy nic. Ostatnio nawet zastanawiałam się co jeśli u dzieci dawców pojawią się jakieś zaburzenia nie mam na myśli chorób genetycznych tylko takich w późniejszym czasie np. autyzm czy jest to jakoś weryfikowane i czy w takiej sytuacji pozostałe zarodki są przekazywane do adopcji. No i doszliśmy z mężem do wniosku że nikt tego nie weryfikuje później a sami dawcy wątpię że po kilku latach kontaktują się z kliniką żeby przekazać informacje o stanie zdrowia swoich dzieci. Tak naprawdę przystępując do AZ bierze się przysłowiowego kota w worku. Co prawda w Czechach więcej informacji podają ale nie ma gwarancji że dawcy zawsze we wszystkim są prawdomówni przecież nikt tego wnikliwie nie weryfikuje a duża część robi to dla pieniędzy. Możemy tylko ufać nic innego nam nie pozostało. Przez lata starań poznałam tu na forum sporo dziewczyn które mają dziecko/dzieci z Gamety i wszystkie dzieciaczki zdrowe mój synek też jest zdrowym chłopcem to mnie zawsze pocieszało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2022, 21:47

    Ewa3bit, mała lubią tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefania wrote:
    Kolejny transfer mam też mieć na cyklu naturalnym. Boję się że znów się nie wstrzelę, a czas leci....
    A czemu nie możesz mieć sztucznego ?

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefania wrote:
    Kolejny transfer mam też mieć na cyklu naturalnym. Boję się że znów się nie wstrzelę, a czas leci....
    Kochana rób testy owulacyjne 2 razy dziennie i jak tylko kreska zacznie się pojawiać to szybciutko na USG.
    Ja też będę na naturalnym ☺️

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1056 1705

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefania wrote:
    Kolejny transfer mam też mieć na cyklu naturalnym. Boję się że znów się nie wstrzelę, a czas leci....
    Rozumiem. Może rozpocznij monitoring jeszcze wcześniej? Najwyżej będziesz mieć więcej wizyt, ale za to nie przegapisz owulacji. Będę trzymać kciuki!

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    A mieliście już wizytę ?
    Mieliśmy konsultację online. Zarodek już dopasowali. Ja i tak transfer zrobię dopiero w lutym więc mam jeszcze chwilę na przemyślenia 😉

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Tranquilo Autorytet
    Postów: 580 886

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rzeczywiście dziwne trochę co piszecie, ze nie znacie cech dawców. Nie jestem pewna ale mnie się wydaje ze nawet musieliśmy podpisać ta kartkę na której były te wszystkie cechy fenotypowe i grupy krwi wiek itd. Możliwe ze nie ale na pewno miałam ta kartkę przed swoimi oczami :)

    Nobi, powodzenia jutro ! U nas dzisiaj 25 dpt :)

    Która z Was ma teraz najszybciej transfer ? Trochę osób przybyło ostatnio a w weekend nie bardzo czytałam forum i już się trochę zaczynam gubić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2022, 21:55

    mała, Jeżóweczka, mlia lubią tę wiadomość

    1️⃣ IVF ❌
    2️⃣ IVF ❌
    3️⃣ IVF bhcg 6dpt - 42,8 ☺️ I 8 dpt - 111,7 😊 I 11 dpt - 414,2 🤩 I 13 dpt - 1177 😍 I 25 dpt - ❤️
    Maleństwo jest z nami 🥰
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1377 1645

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Ja miałam przydzielane zarodki w 2020 roku wtedy koordynatorem AZ była jeszcze Pani Asia Głowacka wspaniała kobieta rozmawiało się z nią jak z koleżanką. Niestety już nie pracuje w Gamecie. Wiem że koordynatorem jest teraz jakiś mężczyzna bo dzwoniłam upewnić się że drugi zarodek jest dla nas zarezerwowany na szczęście powiedział że nie mamy się martwić będzie na nas czekał.
    Co do znajomości cech ja teraz z perspektywy czasu chyba wolałabym ich nie znać bo zdarza się że patrzę na syna i myślę oczy ma po dawczyni włosy po dawcy itd. Jedyne co to uważam że powinno się udzielać więcej informacji biorcom o stanie zdrowia dawców bo tak naprawdę nie wiemy nic. Ostatnio nawet zastanawiałam się co jeśli u dzieci dawców pojawią się jakieś zaburzenia nie mam na myśli chorób genetycznych tylko takich w późniejszym czasie np. autyzm czy jest to jakoś weryfikowane i czy w takiej sytuacji pozostałe zarodki są przekazywane do adopcji. No i doszliśmy z mężem do wniosku że nikt tego nie weryfikuje później a sami dawcy wątpię że po kilku latach kontaktują się z kliniką żeby przekazać informacje o stanie zdrowia swoich dzieci. Tak naprawdę przystępując do AZ bierze się przysłowiowego kota w worku. Co prawda w Czechach więcej informacji podają ale nie ma gwarancji że dawcy zawsze we wszystkim są prawdomówni przecież nikt tego wnikliwie nie weryfikuje a duża część robi to dla pieniędzy. Może tylko ufać nic innego nam nie pozostało. Przez lata starań poznałam tu na forum sporo dziewczyn które mają dziecko/dzieci z Gamety i wszystkie dzieciaczki zdrowe mój synek też jest zdrowym chłopcem to mnie zawsze pocieszało.

    Ewuszek, masz bardzo duzo racji. Mysle, ze wazniejsza jest historia zdrowotna rodzicow biologicznych niz cechy wygladu.
    Nie wiem jak dokladnie jest w Czechach, ale jezeli to sa dawcy to zakladam, ze robia z nimi chociaz podstawowy wywiad zdrowotny. W Polsce to chyba mozna miec tylko nadzieje, ze jezeli embriolog ma wpisane historie choroby rodzicow biologicznych i jest ona zla, to moze te darowane zarodki nie sa udostepniane?
    Druga sprawa to w Polsce to zarodki tez moga byc o wiele starsze niz te w Czechach. Zastanawiajace jest to jak wygladal wywiad medyczny w Polsce 15-20 lat temu.

    Dziewczyny, czy w Polsce dostalyscie kiedys dane kiedy zarodki byly stworzone? U mnie w klinice nie mogly byc starsze niz 15 lat, bo w latach 90-tych byl inny sposob mrozenia, ktorego teraz sie nie stosuje. Ale to w Stanach.

    mała lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • mała Autorytet
    Postów: 2780 3860

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Ja miałam przydzielane zarodki w 2020 roku wtedy koordynatorem AZ była jeszcze Pani Asia Głowacka wspaniała kobieta rozmawiało się z nią jak z koleżanką. Niestety już nie pracuje w Gamecie. Wiem że koordynatorem jest teraz jakiś mężczyzna bo dzwoniłam upewnić się że drugi zarodek jest dla nas zarezerwowany na szczęście powiedział że nie mamy się martwić będzie na nas czekał.
    Co do znajomości cech ja teraz z perspektywy czasu chyba wolałabym ich nie znać bo zdarza się że patrzę na syna i myślę oczy ma po dawczyni włosy po dawcy itd. Jedyne co to uważam że powinno się udzielać więcej informacji biorcom o stanie zdrowia dawców bo tak naprawdę nie wiemy nic. Ostatnio nawet zastanawiałam się co jeśli u dzieci dawców pojawią się jakieś zaburzenia nie mam na myśli chorób genetycznych tylko takich w późniejszym czasie np. autyzm czy jest to jakoś weryfikowane i czy w takiej sytuacji pozostałe zarodki są przekazywane do adopcji. No i doszliśmy z mężem do wniosku że nikt tego nie weryfikuje później a sami dawcy wątpię że po kilku latach kontaktują się z kliniką żeby przekazać informacje o stanie zdrowia swoich dzieci. Tak naprawdę przystępując do AZ bierze się przysłowiowego kota w worku. Co prawda w Czechach więcej informacji podają ale nie ma gwarancji że dawcy zawsze we wszystkim są prawdomówni przecież nikt tego wnikliwie nie weryfikuje a duża część robi to dla pieniędzy. Możemy tylko ufać nic innego nam nie pozostało. Przez lata starań poznałam tu na forum sporo dziewczyn które mają dziecko/dzieci z Gamety i wszystkie dzieciaczki zdrowe mój synek też jest zdrowym chłopcem to mnie zawsze pocieszało.
    Do mnie zawsze dzwoni pan embriolog ale jest też pani embriolog. I to oni chyba się tym zajmują. Pan jest przemiły ale małomówny 😉
    Masz rację z tym co piszesz, nic nie jest pewne tak do końca. Ale ja lubię wszystko wiedzieć, brak jakichkolwiek informacji trochę mnie stresuje. I zdecydowanie kwestie zdrowotne dawców powinny być priorytetem, ale nigdy nie wiadomo czy mówią prawdę.
    Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby urodzić zdrowe dziecko. Nie ważne czy będzie zgodne fenotypowo choć dla par, które nie chcą mówić otwarcie o AZ taka zgodność byłaby ogromnym plusem.
    Cudownie że masz swój cud Gametowy, mam nadzieję że mi też się kiedyś uda. I nie ważne czy w Czechach czy w Polsce byle szybko, bo już długo tak nie pociągnę 😵‍💫

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Tranquilo Autorytet
    Postów: 580 886

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam takiej informacji. Ale tez nie pytałam o to. Chociaz miałam takie pytanie na mojej liście. Później stwierdziłam, ze i tak to nie zmieni naszej decyzji.
    Z tego co ja wiem to jeśli byly choroby genetyczne w rodzinie takich dawców to zarodki nie mogą iść do adopcji. Rowniez dzieci z tych ciąż muszą być zdrowe. Wiadomo ze nikt nie sprawdzi czy dana para podała prawidłowe informacje ale zakładam ze nikt świadomie nie kłamie w takich sytuacjach, w końcu dawcami są dorośli ludzie, którzy sami mieli trudną drogę do rodzicielstwa.
    Dla mnie fakt, ze skoro ci ludzie oddali swoje zarodki do adopcji to znaczy ze mają z nich zdrowe dzieci, był bardzo budujący i dawał mi sporo nadziei, ze w zasadzie ich wywiad medyczny byl lepszy niż nasz w tamtym momencie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2022, 22:08

    Virginia lubi tę wiadomość

    1️⃣ IVF ❌
    2️⃣ IVF ❌
    3️⃣ IVF bhcg 6dpt - 42,8 ☺️ I 8 dpt - 111,7 😊 I 11 dpt - 414,2 🤩 I 13 dpt - 1177 😍 I 25 dpt - ❤️
    Maleństwo jest z nami 🥰
‹‹ 780 781 782 783 784 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ