X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • mała Autorytet
    Postów: 2775 3844

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Ewuszek, masz bardzo duzo racji. Mysle, ze wazniejsza jest historia zdrowotna rodzicow biologicznych niz cechy wygladu.
    Nie wiem jak dokladnie jest w Czechach, ale jezeli to sa dawcy to zakladam, ze robia z nimi chociaz podstawowy wywiad zdrowotny. W Polsce to chyba mozna miec tylko nadzieje, ze jezeli embriolog ma wpisane historie choroby rodzicow biologicznych i jest ona zla, to moze te darowane zarodki nie sa udostepniane?
    Druga sprawa to w Polsce to zarodki tez moga byc o wiele starsze niz te w Czechach. Zastanawiajace jest to jak wygladal wywiad medyczny w Polsce 15-20 lat temu.

    Dziewczyny, czy w Polsce dostalyscie kiedys dane kiedy zarodki byly stworzone? U mnie w klinice nie mogly byc starsze niz 15 lat, bo w latach 90-tych byl inny sposob mrozenia, ktorego teraz sie nie stosuje. Ale to w Stanach.
    Nigdy nie dostałam informacji kiedy były mrożone ale na pytanie, czy mają jakieś przebadane zarodki embriolog powiedział, że to są zarodki sprzed kilku lat kiedy badania genetyczne nie było jeszcze tak popularne jak dzisiaj. Lekarz wspominał, że to czasami zajmuje nawet 10 lat zanim rodzice zdecydują że rodzina jest już pełna i oddadzą zarodki do adopcji

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2522 3381

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Nigdy nie dostałam informacji kiedy były mrożone ale na pytanie, czy mają jakieś przebadane zarodki embriolog powiedział, że to są zarodki sprzed kilku lat kiedy badania genetyczne nie było jeszcze tak popularne jak dzisiaj. Lekarz wspominał, że to czasami zajmuje nawet 10 lat zanim rodzice zdecydują że rodzina jest już pełna i oddadzą zarodki do adopcji

    Napewno to trochę trwa bo zazwyczaj pary decydują się na więcej niż jedno dziecko zanim te dzieci się urodzą doliczyć czas ciąż i różnica wieku między rodzeństwem potem jeszcze czas na podjęcie decyzji o oddaniu zarodków w sumie pewnie wyjdzie koło 10 lat.
    Ja nie pytałam kiedy zarodki były stworzone dla mnie to nie było istotne.

    Do mnie dzwonili z Gamety po urodzeniu syna czy wszystko ok i czy dziecko jest zdrowe itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2022, 22:34

    mała, Ewa3bit, Virginia lubią tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • mała Autorytet
    Postów: 2775 3844

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Napewno to trochę trwa bo zazwyczaj pary decydują się na więcej niż jedno dziecko zanim te dzieci się urodzą doliczyć czas ciąż i różnica wieku między rodzeństwem potem jeszcze czas na podjęcie decyzji o oddaniu zarodków w sumie pewnie wyjdzie koło 10 lat.
    Ja nie pytałam kiedy zarodki były stworzone dla mnie to nie było istotne.

    Do mnie dzwonili z Gamety po urodzeniu syna czy wszystko ok i czy dziecko jest zdrowe itp.
    Dokładnie, też myślę że 10 brzmi realnie

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1396 3216

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tranquilo wrote:
    To rzeczywiście dziwne trochę co piszecie, ze nie znacie cech dawców. Nie jestem pewna ale mnie się wydaje ze nawet musieliśmy podpisać ta kartkę na której były te wszystkie cechy fenotypowe i grupy krwi wiek itd. Możliwe ze nie ale na pewno miałam ta kartkę przed swoimi oczami :)

    Nobi, powodzenia jutro ! U nas dzisiaj 25 dpt :)

    Która z Was ma teraz najszybciej transfer ? Trochę osób przybyło ostatnio a w weekend nie bardzo czytałam forum i już się trochę zaczynam gubić :)



    Czekam w kolejce. Piątek blisko. Trzymajcie 👊

    Tranquilo, Jeżóweczka, Nobi, Ananasowa, Salome, mała, Monika29, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜

    Za każdym razem, gdy patrzę na swoje dziecię, jestem wdzięczna losowi za ten piękny dar w postaci mojego syna i za tę możliwość nazywania siebie jego mamą i przyznam szczerze, że kocham tego swojego Księcia ponad wszystko 💜
  • Stefania Autorytet
    Postów: 260 376

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    A czemu nie możesz mieć sztucznego ?

    Pani dr zdecydowała że na naturalnym bo byłam w ciąży naturalnej do tego mam problem z przyswajaniem sztucznego progesteronu. Zastanawiam sie czy nie napisac do Reprofitu żeby jednak pójść cyklem sztucznym.

    45 lat
    2021 r. ciąża naturalna strata w 20 tyg.
    2022 r. decyzja o adopcji zarodka
    Klinika Gyncentrum Ostrava- cykl sztuczny
    - 06.22 transfer nieudany (embryoglue) beta < 2,3
    progesteron 9,52
    09.22 r. podejrzenie wodniaków jajowodu - laparoskopia - wykluczenie wodniaków
    zmiana kliniki
    - 11.22 r. Klinika Reprofit - cykl naturalny
    - 12.22 r. zbyt wczesna owulacja
    - 01.23 r. brak owulacji
    11.03.23 r. TRANSFER
    6dpt prog 44,44
    7dpt beta 52,60
    9 dpt beta 122,10
    11 dpt beta 281,70 prog 44,56
    14 dpt beta 1152,90 prog 35,50
    16 dpt prog 32,87
    18 dpt beta 7227,30 prog 32,49
    23 dpt beta 25902,80 prog 30,77
    25 dpt ❤️ CRL 6 mm
    Polówkowe: dziewczynka
    event.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magra3 wrote:
    Dziewczyny chce żebyście dobrze mnie zrozumiały. Na początku jak się zdecydowaliśmy na AZ to chciałam to zrobić u nas w PL chciałam dać jakiemu zarodeczkowi szansę na życie bo mój lekarz mówił że jest bardzo dużo zarodków, a mniej chętnych do ich przygarnięcia. Teraz z perspektywy czasu widzę, że to nie takie proste. Również uważam, że skoro medycyna nam na to pozwala to powinnyśmy z tego korzystać i spełniać marzenia. Krzywdy nikomu tym nie robimy, a szczęście które możemy dostać jest chyba nieporównywalne do niczego innego.
    Mimo wszystko Twoja wypowiedź jakoś źle brzmi...od czasu do czasu właśnie tak ktoś tu pisze próbując umniejszać czeskie AZ że niby polskie z daru serca jest lepsze hmm prostuje to bo wcale tak nie jest a takie wypowiedzi wynikają z braku wiedzy i chyba przynależności do KK i chyba jakiś chorych wyrzutów sumienia?
    Jak chcesz już dać szansę i niby pomóc to adoptuj dorosłe dziecko z domu dziecka lub psa że schroniska...

    Jedyna wadą czeskiego az jest to że jest bardzo drogie i dostęp do niego jest ograniczony,a szkoda bo jak widać po tym forum daje mnóstwo szczęścia i nadziei ❤

    Ananasowa, mała, Tranquilo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    Mimo wszystko Twoja wypowiedź jakoś źle brzmi...od czasu do czasu właśnie tak ktoś tu pisze próbując umniejszać czeskie AZ że niby polskie z daru serca jest lepsze hmm prostuje to bo wcale tak nie jest a takie wypowiedzi wynikają z braku wiedzy i chyba przynależności do KK i chyba jakiś chorych wyrzutów sumienia?
    Jak chcesz już dać szansę i niby pomóc to adoptuj dorosłe dziecko z domu dziecka lub psa że schroniska...

    Jedyna wadą czeskiego az jest to że jest bardzo drogie i dostęp do niego jest ograniczony,a szkoda bo jak widać po tym forum daje mnóstwo szczęścia i nadziei ❤
    Mnie też ta wypowiedź uderzyła nie co i chyba nie tylko mnie bo się posypały komenatrzr na forum.

    Zenula lubi tę wiadomość

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefania wrote:
    Pani dr zdecydowała że na naturalnym bo byłam w ciąży naturalnej do tego mam problem z przyswajaniem sztucznego progesteronu. Zastanawiam sie czy nie napisac do Reprofitu żeby jednak pójść cyklem sztucznym.
    Rozumiem, a jaka masz koordynatorkę i lekarkę ? Jeździsz tam na monitoring i wizyty czy w Polsce a do Reprofitu tylko na transfer?

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1047 1684

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    Mimo wszystko Twoja wypowiedź jakoś źle brzmi...od czasu do czasu właśnie tak ktoś tu pisze próbując umniejszać czeskie AZ że niby polskie z daru serca jest lepsze hmm prostuje to bo wcale tak nie jest a takie wypowiedzi wynikają z braku wiedzy i chyba przynależności do KK i chyba jakiś chorych wyrzutów sumienia?
    Jak chcesz już dać szansę i niby pomóc to adoptuj dorosłe dziecko z domu dziecka lub psa że schroniska...

    Jedyna wadą czeskiego az jest to że jest bardzo drogie i dostęp do niego jest ograniczony,a szkoda bo jak widać po tym forum daje mnóstwo szczęścia i nadziei ❤
    Ja myślę, że Magra nie miała nic złego na myśli, po prostu podzieliła się swoimi obawami, bo nam ufa. Ona nikogo nie oceniła, a co więcej przyznała się, że zmienia zdanie. My z mężem zdecydowaliśmy inaczej, chcemy zarodek już stworzony z polskiej kliniki. Na ten moment nie ma mowy o Czechach, w tym momencie na 100% odpada z powodu naszych wewnętrznych przekonań. Ja i moj mąż mamy wspólne zdanie, przedyskutowaliśmy to razem. A Magra ma zdanie ciut inne od męża i po prostu potrzebowała naszej porady.

    Dywagowanie nad przyczynami z kolei wydaje mi się nie na miejscu, wiara katolicka to nic złego. Ja szanuję ludzi, którzy wierzą i praktykują mimo, że sama nawet nie mam ślubu kościelnego i nie zamierzam chrzcić dzieci (jeśli będę je mieć). Oczywiscie nie mam teraz na myśli katolikow, którzy mają klapki na oczach i są tzw betonem. To jest inny gatunek.

    Monika29, Ewuszek lubią tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Stefania Autorytet
    Postów: 260 376

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    Rozumiem, a jaka masz koordynatorkę i lekarkę ? Jeździsz tam na monitoring i wizyty czy w Polsce a do Reprofitu tylko na transfer?
    Koordynatorka jest pani Aneta a lekarzem dr R. Byłam raz na usg w Reproficie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2022, 09:11

    45 lat
    2021 r. ciąża naturalna strata w 20 tyg.
    2022 r. decyzja o adopcji zarodka
    Klinika Gyncentrum Ostrava- cykl sztuczny
    - 06.22 transfer nieudany (embryoglue) beta < 2,3
    progesteron 9,52
    09.22 r. podejrzenie wodniaków jajowodu - laparoskopia - wykluczenie wodniaków
    zmiana kliniki
    - 11.22 r. Klinika Reprofit - cykl naturalny
    - 12.22 r. zbyt wczesna owulacja
    - 01.23 r. brak owulacji
    11.03.23 r. TRANSFER
    6dpt prog 44,44
    7dpt beta 52,60
    9 dpt beta 122,10
    11 dpt beta 281,70 prog 44,56
    14 dpt beta 1152,90 prog 35,50
    16 dpt prog 32,87
    18 dpt beta 7227,30 prog 32,49
    23 dpt beta 25902,80 prog 30,77
    25 dpt ❤️ CRL 6 mm
    Polówkowe: dziewczynka
    event.png
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefania wrote:
    Koordynatorka jest pani Aneta a lekarzem dr R. Byłam raz na usg w Reproficie.
    I jak żywo wrażenia ?

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Ja myślę, że Magra nie miała nic złego na myśli, po prostu podzieliła się swoimi obawami, bo nam ufa. Ona nikogo nie oceniła, a co więcej przyznała się, że zmienia zdanie. My z mężem zdecydowaliśmy inaczej, chcemy zarodek już stworzony z polskiej kliniki. Na ten moment nie ma mowy o Czechach, w tym momencie na 100% odpada z powodu naszych wewnętrznych przekonań. Ja i moj mąż mamy wspólne zdanie, przedyskutowaliśmy to razem. A Magra ma zdanie ciut inne od męża i po prostu potrzebowała naszej porady.

    Dywagowanie nad przyczynami z kolei wydaje mi się nie na miejscu, wiara katolicka to nic złego. Ja szanuję ludzi, którzy wierzą i praktykują mimo, że sama nawet nie mam ślubu kościelnego i nie zamierzam chrzcić dzieci (jeśli będę je mieć). Oczywiscie nie mam teraz na myśli katolikow, którzy mają klapki na oczach i są tzw betonem. To jest inny gatunek.

    Ja też podzieliłam się swoimi obawami bo po raz kolejny poczułam się tu obrażona takimi wypowiedziami.
    Też nie mam ślubu kościelnego,ale dziecko akurat ochrzcze bo nie chce aby w szkole miało z tego tytulu problemy z doopy..ten papierek kosztuje 50 zł 🙃

    age.png
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie ma co robić dramy. Każda z nas ma ten sam cel, tylko spełniamy go w inny sposób. Dla jednej Czechy są oczywistym wyborem, dla innej kompletnie odpadają czy to ze względów finansowych, czy moralnych. My z mężem w ogóle nie braliśmy pod uwagę zarodków z polskich klinik, bo zależało nam na przebadanym zarodku od młodych dawców, a poza tym nie mogłabym przetrawić myśli, że moje dziecko ma biologicznych rodziców, którzy stworzyli je z miłości i są w tym samym mieście czy okolicy, nie wiem, czy ci ludzie w ogóle są przygotowani na to, że spotkają w sklepie czy na ulicy swoją kopię, tak samo jak rodzeństwo, które w ogóle może nie być poinformowane, że mogą mieć genetyczną siostrę czy brata. Łatwiej mi jest oswoić się z tym, że czeskimi dawcami są obce sobie osoby i że zarodek został stworzony tylko i wyłącznie po to, żeby to inna para miała dziecko.
    Dodatkowym bonusem jest to, że moje dziecko będzie mieć rodzeństwo w różnych zakątkach Europy czy świata, bo do Brna przylatują pary nawet ze Stanów, a bank zarodków - z tego co się orientuję - jest wspólny z Ostrawą. Mam nadzieję, że się kiedyś wspólnie odnajdziemy, gdy takie strony jak 23andme czy ancestors.com będą jeszcze bardziej popularne za parę lat.
    Ktoś może mieć zupełnie inne motywy i to też jest ok.
    Jedno, co bym chciała, żeby było wspólne, ale widzę, że zdania są podzielone, to żeby nie ukrywać przed dzieckiem jego prawdziwego pochodzenia, bo można tym zrobić ogromną krzywdę. Dzieci, które od początku wiedzą, że są z adopcji prenatalnej, przyjmują to za coś zupełnie normalnego i nie mają negatywnych skojarzeń. Natomiast osoby, które dowiadują się o tym w nastoletnim czy dorosłym życiu, przeżywają straszne dramaty. Warto wejść na stronę https://www.wearedonorconceived.com/ albo poczytać posty na grupach na FB - Donor Conceived Best Practices and Connections czy Donor Conceived Discussion Group.

    Ananasowa, Nobi, Monika29, Altair, Jeżóweczka lubią tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Jedno, co bym chciała, żeby było wspólne, ale widzę, że zdania są podzielone, to żeby nie ukrywać przed dzieckiem jego prawdziwego pochodzenia, bo można tym zrobić ogromną krzywdę. Dzieci, które od początku wiedzą, że są z adopcji prenatalnej, przyjmują to za coś zupełnie normalnego i nie mają negatywnych skojp.

    Jakoś mam obawy że w kraju w którym większość osób nie akceptuje klasycznego ivf co gorsza spowiada się z tego😵‍💫😵‍💫😵‍💫 zaakceptuje dziecko z produkcji 😉

    Póki co mamy wybór...jeszcze 🤭🤭🤭
    jestem strasznie cięta na brak wiedzy i zasłanianie się religia, nie ważne jaką...

    Ciekawa jestem jakby AZ w Czechach było porównywalne cenowo do AZ w PL ile osób jednak wybrałoby dobry,przebadany,najwyższej klasy a co najwazniejsze dobrze dobrany zarodek zamiast zarodka z PL...
    A to że w PL tak mało sobie kliniki za to życzą świadczy o tym że nie mają co z tymi zarodkami robić,mają ich dużo i taniej jest to oddać za cene transferu niż przechowywać latami...

    Gdyby w PL nie trzeba bylo płacić za przechowywanie przez 20 lat (aktualnie w novum to 700zl/rok) to nikt by się w dar serca nie bawił 😋


    Stefania lubi tę wiadomość

    age.png
  • Stefania Autorytet
    Postów: 260 376

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    I jak żywo wrażenia ?

    Pełen profesjonalizm. Ja dupa wołowa, że od razu nie spytałam o ten sztuczny cykl.

    45 lat
    2021 r. ciąża naturalna strata w 20 tyg.
    2022 r. decyzja o adopcji zarodka
    Klinika Gyncentrum Ostrava- cykl sztuczny
    - 06.22 transfer nieudany (embryoglue) beta < 2,3
    progesteron 9,52
    09.22 r. podejrzenie wodniaków jajowodu - laparoskopia - wykluczenie wodniaków
    zmiana kliniki
    - 11.22 r. Klinika Reprofit - cykl naturalny
    - 12.22 r. zbyt wczesna owulacja
    - 01.23 r. brak owulacji
    11.03.23 r. TRANSFER
    6dpt prog 44,44
    7dpt beta 52,60
    9 dpt beta 122,10
    11 dpt beta 281,70 prog 44,56
    14 dpt beta 1152,90 prog 35,50
    16 dpt prog 32,87
    18 dpt beta 7227,30 prog 32,49
    23 dpt beta 25902,80 prog 30,77
    25 dpt ❤️ CRL 6 mm
    Polówkowe: dziewczynka
    event.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1047 1684

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    Ja też podzieliłam się swoimi obawami bo po raz kolejny poczułam się tu obrażona takimi wypowiedziami.
    Też nie mam ślubu kościelnego,ale dziecko akurat ochrzcze bo nie chce aby w szkole miało z tego tytulu problemy z doopy..ten papierek kosztuje 50 zł 🙃
    My wszystkie tu akceptujemy nasze wybory :) Ja się cieszę Waszym szczęściem :)
    Odbiór AZ jest bardzo subiektywny i moim zdaniem, to najwazniejsze, żeby każda z nas czuła się dobrze ze swoją decyzją.
    Idę na betę! Jest stres!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2022, 10:43

    Tranquilo, Salome, Monika29, Ada M, Ewa3bit, Jeżóweczka, Ewuszek lubią tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Kasyno_ivf Ekspertka
    Postów: 222 449

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że nie we wszystkich klinikach AZ kosztuje relatywnie niewiele. W tej, w której byłam, koszt był spory - za dwa zarodki średniej i słabej klasy (bez PGT) trzeba było zapłacić w 2021 7tys. (z lekami ok.8tys.).

    6 strat(w tym 1 ciąża naturalna)
    5 stymulacji
    12 transferów
    7. ciąża
    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 928 1886

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Ja myślę, że Magra nie miała nic złego na myśli, po prostu podzieliła się swoimi obawami, bo nam ufa. Ona nikogo nie oceniła, a co więcej przyznała się, że zmienia zdanie. My z mężem zdecydowaliśmy inaczej, chcemy zarodek już stworzony z polskiej kliniki. Na ten moment nie ma mowy o Czechach, w tym momencie na 100% odpada z powodu naszych wewnętrznych przekonań. Ja i moj mąż mamy wspólne zdanie, przedyskutowaliśmy to razem. A Magra ma zdanie ciut inne od męża i po prostu potrzebowała naszej porady.

    Dywagowanie nad przyczynami z kolei wydaje mi się nie na miejscu, wiara katolicka to nic złego. Ja szanuję ludzi, którzy wierzą i praktykują mimo, że sama nawet nie mam ślubu kościelnego i nie zamierzam chrzcić dzieci (jeśli będę je mieć). Oczywiscie nie mam teraz na myśli katolikow, którzy mają klapki na oczach i są tzw betonem. To jest inny gatunek.
    Dziękuję ❤️

    Nobi lubi tę wiadomość

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1047 1684

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Dziewczyny, nie ma co robić dramy. Każda z nas ma ten sam cel, tylko spełniamy go w inny sposób. Dla jednej Czechy są oczywistym wyborem, dla innej kompletnie odpadają czy to ze względów finansowych, czy moralnych. My z mężem w ogóle nie braliśmy pod uwagę zarodków z polskich klinik, bo zależało nam na przebadanym zarodku od młodych dawców, a poza tym nie mogłabym przetrawić myśli, że moje dziecko ma biologicznych rodziców, którzy stworzyli je z miłości i są w tym samym mieście czy okolicy, nie wiem, czy ci ludzie w ogóle są przygotowani na to, że spotkają w sklepie czy na ulicy swoją kopię, tak samo jak rodzeństwo, które w ogóle może nie być poinformowane, że mogą mieć genetyczną siostrę czy brata. Łatwiej mi jest oswoić się z tym, że czeskimi dawcami są obce sobie osoby i że zarodek został stworzony tylko i wyłącznie po to, żeby to inna para miała dziecko.
    Dodatkowym bonusem jest to, że moje dziecko będzie mieć rodzeństwo w różnych zakątkach Europy czy świata, bo do Brna przylatują pary nawet ze Stanów, a bank zarodków - z tego co się orientuję - jest wspólny z Ostrawą. Mam nadzieję, że się kiedyś wspólnie odnajdziemy, gdy takie strony jak 23andme czy ancestors.com będą jeszcze bardziej popularne za parę lat.
    Ktoś może mieć zupełnie inne motywy i to też jest ok.
    Jedno, co bym chciała, żeby było wspólne, ale widzę, że zdania są podzielone, to żeby nie ukrywać przed dzieckiem jego prawdziwego pochodzenia, bo można tym zrobić ogromną krzywdę. Dzieci, które od początku wiedzą, że są z adopcji prenatalnej, przyjmują to za coś zupełnie normalnego i nie mają negatywnych skojarzeń. Natomiast osoby, które dowiadują się o tym w nastoletnim czy dorosłym życiu, przeżywają straszne dramaty. Warto wejść na stronę https://www.wearedonorconceived.com/ albo poczytać posty na grupach na FB - Donor Conceived Best Practices and Connections czy Donor Conceived Discussion Group.
    O, o, to! Ja też uważam, że dzieci powinny wiedzieć. Ja chciałabym wiedzieć. Dzięki za linki!

    Salome lubi tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3025 5385

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi ✊✊✊✊ czekam na wieści 😘

    Nobi lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
‹‹ 781 782 783 784 785 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ