X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 22 maja 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane proszę nie karmić trollicy ))

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • bibisibi Przyjaciółka
    Postów: 108 22

    Wysłany: 22 maja 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    Słuchaj para podchodząca do procedury in vitro tak naprawdę nie wie jak ona przebiegnie. Ile będzie komórek a potem zarodków. W każdej klinice jest tak że jeśli kobieta nie ma ukończonych 35 lat do zapłodnienia może oddać tylko 6 komórek. I nie wiadomo ile z tego wyhoduje. Czy będzie 6 zarodków, czy 1 a może wcale. I jeśli ktoś ma duża ilość zarodków i nie chce opłacać mrożenia to wtedy może oddac właśnie do adopcji albo po prostu zniszczyć. To jest tylko i wyłącznie decyzja pary. Oni nie mają z tego żadnych korzyści finansowych. To czemu nie mogą pomóc innej osobie jeśli chcą i taka jest ich wola?
    Tylko tu chodzi o nienarodzone dzieci wiec nie do konca powinna to byc wola pary czy kliniki, tu chodzi o innych ludzi. Pomoc mozna komus na rozne sposoby ale oddajac wasne nienarodzone dzieci i nie majac pewnosci w jakiej rodzinie sie urodza? Nie wiem czy latwo podejsc do tego tak ze sa to tylko zarodki i wylaczyc myslenie ze to sa moje nienarodzone dzieci. Pozostaje tez kwestia czy niszczenie zdrowych zarodkow nie jest zabijaniem nienarodzonych ludzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bibisibi wrote:
    Tylko tu chodzi o nienarodzone dzieci wiec nie do konca powinna to byc wola pary czy kliniki, tu chodzi o innych ludzi. Pomoc mozna komus na rozne sposoby ale oddajac wasne nienarodzone dzieci i nie majac pewnosci w jakiej rodzinie sie urodza? Nie wiem czy latwo podejsc do tego tak ze sa to tylko zarodki i wylaczyc myslenie ze to sa moje nienarodzone dzieci. Pozostaje tez kwestia czy niszczenie zdrowych zarodkow nie jest zabijaniem nienarodzonych ludzi.
    Ktoś kto oddaje nasienie zupełnie nieznajomej zdesperowanej kobiecie, której wszystko jedno z kim będzie mieć dziecko byle by nie być na starość samej też nie wie komu powierza swoje geny a na dodatek skazuje swoje dziecko na wychowywanie w niepełnej rodzinie bez wzoru męskiego. Ps. W Polsce nie niszy się zarodków.

    Virginia, RudaKita, One, Jusia 82 lubią tę wiadomość

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 22 maja 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibisibi, ulalala, ale Ci się porobiło. Nawet jest mi Ciebie nieco żal. Nudne musi mieć życie ktoś, kto świruje na forach i sieje tani zamęt. Twoja opinia na temat dawstwa w Twojej sytuacji to hipokryzja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 21:21

    18’córka❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 22 maja 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    „Niszczenie zarodków” gdybyś miała nieco więcej pojęcia niż Ci się wydaje, że masz, wiedzialabyś, że każdy jest na wagę złota. I w Polsce ich „niszczenie” jest zabronione.

    18’córka❤️
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1194 676

    Wysłany: 22 maja 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lentylek wrote:
    Mają do mnie dzwonić w sprawie adopcji z invimedu ( nie udzielają takich informacji od tak, tak mi powiedziała Pani w rejestracji) ale póki co cisza. Jeśli będę coś wiedzieć to napisze, może komuś też się przyda taka informacja :)
    Napisz jak coś bo sama jestem ciekawa wiem że jeszcze rok temu chyba długo się czekało

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 22 maja 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bibisibi wrote:
    To co innego. Rozumiem in vitro ale na wlasnych komorkach. W innym przypadku jest adopcja z ktorej bym skorzystala jakby mial sytuacje ze tylko ad lub kd. Bo to handel ludzmi. Nie jestem za kosciolem ale w pewnej czesci przyznaje im racje bo to co sie dzieje w klinikach poszlo za daleko. JUz nie maja hamulcow. Widze ogloszenia: In vitro z komorka dawczyni w promocji ! Czy to jest reklama masla czy chodzi o czlowieka?


    Ha ha ha puściła się z obcym :)
    I to powiesz dziecku :)
    Ehh dorośnij .......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 22:19

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • bibisibi Przyjaciółka
    Postów: 108 22

    Wysłany: 22 maja 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale przynajmniej wiem jak wyglada. A oglaszaja sie tacy dawcy ktorych nie dotknelabym nawet koncem kija. Wyglad mial dla mnie znaczenie. A Wy wiecie jak wygladaja osoby ktorych zarodek dostaniecie? Moze brzydka ona, brzydki on, ich milosc piekna, ale Wasze dziecko moze byc do nich podobne. I unikacie odpowiedzi na pytanie co powiecie dziecku?

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 22 maja 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bibisibi wrote:
    Ale przynajmniej wiem jak wyglada. A oglaszaja sie tacy dawcy ktorych nie dotknelabym nawet koncem kija. Wyglad mial dla mnie znaczenie. A Wy wiecie jak wygladaja osoby ktorych zarodek dostaniecie? Moze brzydka ona, brzydki on, ich milosc piekna, ale Wasze dziecko moze byc do nich podobne. I unikacie odpowiedzi na pytanie co powiecie dziecku?
    Jesteś stuknięta.

    Poziomka lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bibisibi wrote:
    Ale przynajmniej wiem jak wyglada. A oglaszaja sie tacy dawcy ktorych nie dotknelabym nawet koncem kija. Wyglad mial dla mnie znaczenie. A Wy wiecie jak wygladaja osoby ktorych zarodek dostaniecie? Moze brzydka ona, brzydki on, ich milosc piekna, ale Wasze dziecko moze byc do nich podobne. I unikacie odpowiedzi na pytanie co powiecie dziecku?
    No to najważniejsze chłop musi byc urodziwy hahaha

    One lubi tę wiadomość

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 23 maja 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    No to najważniejsze chłop musi byc urodziwy hahaha
    Tak!! Wręcz przepiękny 😀

    Poziomka lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 23 maja 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Tak!! Wręcz przepiękny 😀
    gorzej jak facet sobie coś niecoś poprawił u chirurga 🤣
    Albo dziecko podobne będzie do mniej uridziwych dziadków, na których castingu nie było. 😅

    Poziomka, Virginia, IGA lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 23 maja 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bibisibi wrote:
    Ale przynajmniej wiem jak wyglada. A oglaszaja sie tacy dawcy ktorych nie dotknelabym nawet koncem kija. Wyglad mial dla mnie znaczenie. A Wy wiecie jak wygladaja osoby ktorych zarodek dostaniecie? Moze brzydka ona, brzydki on, ich milosc piekna, ale Wasze dziecko moze byc do nich podobne. I unikacie odpowiedzi na pytanie co powiecie dziecku?

    Jeśli dla Ciebie wygląd jest ważny dawcy i dziecka to nie dorosłaś do roli matki !!!
    Przez całą ciążę od momentu pierwszej pozytywnej bety modliłam się żeby moje dziecko było zdrowe. Ani razu aby było ładne. Prosiłam o mądrość dla siebie abym wychowała mojego syna na jak najlepszego człowieka A dla niego o zdrowie aby był zdrowym i szczęśliwym dzieckiem.

    Dziewczyny życzę Wam spokojnych ciąży i owocnych transferów 🙂😘

    Poziomka, Virginia lubią tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    gorzej jak facet sobie coś niecoś poprawił u chirurga 🤣
    Albo dziecko podobne będzie do mniej uridziwych dziadków, na których castingu nie było. 😅
    ☺️ Albo nie przebadany i miał chorobę weneryczną bądź innego syfa☺️ a i o chorobach w rodzinie też nic nie wiadomo oj oj nie wiem czy to dobry materiał genetyczny. Lepszy jednak w klinice bo przynajmniej przebadany☺️

    Virginia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    ☺️ Albo nie przebadany i miał chorobę weneryczną bądź innego syfa☺️ a i o chorobach w rodzinie też nic nie wiadomo oj oj nie wiem czy to dobry materiał genetyczny. Lepszy jednak w klinice bo przynajmniej przebadany☺️

    Właśnie to samo chciałam napisać...

    Bibisibi czy ten Twój reproduktor był przebadany? Pytanie retoryczne... 😅 Dawcy w klinice są przebadani nie tylko pod kątem wirusów, ale też genetycznie.

    Ręce opadają...

    Poziomka, Kasia2602 lubią tę wiadomość

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2528 3385

    Wysłany: 23 maja 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Ha ha ha puściła się z obcym :)
    I to powiesz dziecku :)
    Ehh dorośnij .......

    Iga co u Was 🙂 mało się odzywasz

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • bibisibi Przyjaciółka
    Postów: 108 22

    Wysłany: 23 maja 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze zdrowie dziecka jest najwazniejsze a nie wyglad, ale nie bylo mi obojetne jaki dawca to bedzie. Jakby tak bylo to pierwszy lepszy bylby ok, byle byl plodny. A tak nie bylo. Juz po zdjeciu widzialam ze mi nie odpowiada, po prostu wiedzialam ze to nie ta osoba. Chcialam zeby byl inteligentny i podobal mi sie fizycznie. I tak, mial komplet badan. A Wy nie wiecie kompletnie z kim macie dziecko, jak ta osoba wyglada, czy jest inteligentna. Dziecko dziedziczy te geny i tego nie zmienicie. Ale to wina klinik ze nie udostepniaja ani zdjec ani mozliwosci rozmowy z osobami ktore chca pomoc.

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 23 maja 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bibisibi wrote:
    Oczywiscie ze zdrowie dziecka jest najwazniejsze a nie wyglad, ale nie bylo mi obojetne jaki dawca to bedzie. Jakby tak bylo to pierwszy lepszy bylby ok, byle byl plodny. A tak nie bylo. Juz po zdjeciu widzialam ze mi nie odpowiada, po prostu wiedzialam ze to nie ta osoba. Chcialam zeby byl inteligentny i podobal mi sie fizycznie. I tak, mial komplet badan. A Wy nie wiecie kompletnie z kim macie dziecko, jak ta osoba wyglada, czy jest inteligentna. Dziecko dziedziczy te geny i tego nie zmienicie. Ale to wina klinik ze nie udostepniaja ani zdjec ani mozliwosci rozmowy z osobami ktore chca pomoc.
    Ja pierdole... 🙈

    Virginia, Jusia 82, Zuza6, sandzu lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 23 maja 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za przeproszeniem*

    Dobrego wieczoru Dziewczyny 🙂

    Virginia lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha inteligentny że zdjęcia chyba padnę ze śmiechu😂😂😂😂

    One, Borden lubią tę wiadomość

‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ