X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 17:24

    brenya77, Lukrecja, Klara Wysocka, Bella93, Myszaka76, Mimila, mikusia84rr lubią tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko luz, rozstanmy sie w zgodzie :-)
    Nie chcialam, zeby zabrzmialo to jako porada - to bylo raczej stwierdzenie faktu, ze prawo sobie, zycie sobie, prawo zawsze da sie obejsc jesli komus zalezy. Dla mnie ogromnym problemem przy przystepowaniu do procedury w Polsce byl wlasnie ten przymus oddania do adopcji. No nie, nie nie. Nigdy. Lukrecjo, mozemy pogadac na priva dlaczego AZ i KD jest dla mnie trudne do zaakceptowania - to nie jest czas i miejsce. Z jakiegos powodu w UK adopcja przymusowa w ogole nie wchodzi w gre.
    Co do Twojej diagnozy - dziekuje za troske ;-) Nie wiem czy to autoagresja, wiesz ja te stymulacje przechodze bardzo lagodnie pomimo gigantycznych dawek lekow, moje jajniki regeneruja sie blyskawicznie ku zdumieniu lekarzy, nie mam nawet skutkow ubocznych lekow - wiec nie wiem czy to taka autogresja, ot pare zastrzykow w brzuch, moglabym to robic co miesiac, szczerze powiedziawszy. Co do badan - owszem, dwa tygodnie temu caly pakiet morfologiczny, cukrzycowy, przeciwzakrzepowy, cytologia, mammografia, a nawet rak jelita grubego. Wynikow tego ostatniego jeszcze nie mam, ale reszta w nalezytym porzadku.
    Jesli chcesz pogadac o AZ i KD, zapraszam na priva.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, lepiej bym tego nie napisala.

    Bea77_2 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Bea za głos rozsądku :)

    Bea77_2 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Oczywiście jest to wszystko bardzo trudne emocjonalnie i czasem każdego ponoszą nerwy. Ale uważam że każdy powinien mieć prawo wyboru. Dla mnie ośmiokomórkowy trzydniowiec lub nawet pięciodniowa blastocysta nie równa się jeszcze dziecko. Może dlatego tak podchodzę.
    O to, to - prawo wyboru, ktorego nie ma.
    Za to jest rodzaj pretensji, że pary nie chcą oddawać zarodków do adopcji.

    brenya77, Bea77_2, Kat777 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Znam 4 osoby, którym się udało. Jednej z nich był to 21 et.. oczekuje narodzin córki. Wczensiej była w ciąży 4x, ale kończyły się zawsze tak samo. Kolejne dwie to ciąże, gdzie wcześniej żadna nigdy w ciąży nie była- obie po przejściach także z kd. Kolejna, niebawem sama tu o sobie napisze. Jest we wczesnej ciąży, pierwszej w życiu.
    Nie znam statystyk co do %%, wiem, że znam 4 ww osoby i każda jest w ciąży. Każdej z nich były to pierwsze et w Czechach.
    To nie są zarodki od par podchodzacych wczensiej do ivf. Są to zarodki od par skojarzonych- ktoś oddaje nasienie, ktoś komórki a klinika kojarzy pary, zapalenia gamety i sprzedaje zarodki. Co w Polsce jest akurat nielegalne, ale tam owszem. Każda z nich dziewczyn dostała wysokiej klasy blatocystę.
    Co do polecania, napisałam wcześniej w jakich one się leczyły. Ja polecam Gametę w Gdyni bo tam udał mi się AZ. Te przytoczone na stronie wcześniejszej to kliniki, w którym udało się moim koleżankom. Fakt jest jednak taki, że Czesi są skuteczni, a czas oczekiwania na zarodek to kwestia 2,3 dni wiec o wiele krócej niż u nas. Niestety cena jest konkretna, ale dostaje się ładne blastocysty.
    Dziękuję za informacje dziewczyny.
    Bardzo obiecująco:)
    Szkoda,że w Polsce takie łączenie jest nielegalne. Na szczęście Czechy niedaleko i trzeba ta opcje poważnie rozważyć.
    Póki co będziemy się starać o zarodek w Bocianie.
    Jeśli czas oczekiwania będzie bardzo długi, to przeniesiemy się pewnie do Czech.
    Do provita jesteśmy zapisani na pierwszą wizytę,ale ten czas oczekiwania u nich..

    Mimila lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Dziękuję za informacje dziewczyny.
    Bardzo obiecująco:)
    Szkoda,że w Polsce takie łączenie jest nielegalne. Na szczęście Czechy niedaleko i trzeba ta opcje poważnie rozważyć.
    Póki co będziemy się starać o zarodek w Bocianie.
    Jeśli czas oczekiwania będzie bardzo długi, to przeniesiemy się pewnie do Czech.
    Do provita jesteśmy zapisani na pierwszą wizytę,ale ten czas oczekiwania u nich..
    Poza tym mają w ofercie tylko zarodki 3 dniowe... jest opcja także by zaadoptować zarodek bez zgodności grup krwi i fenotypu. Wówczas może być nawet z dnia na dzień. Ale wiadomo-wówczas to dość ciężki temat....

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 września 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Dziękuję za informacje dziewczyny.
    Bardzo obiecująco:)
    Szkoda,że w Polsce takie łączenie jest nielegalne. Na szczęście Czechy niedaleko i trzeba ta opcje poważnie rozważyć.
    Póki co będziemy się starać o zarodek w Bocianie.
    Jeśli czas oczekiwania będzie bardzo długi, to przeniesiemy się pewnie do Czech.
    Do provita jesteśmy zapisani na pierwszą wizytę,ale ten czas oczekiwania u nich..
    Legalne. Jest to procedura z nasienia dawcy i komorek dawczyni.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 2 września 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Legalne. Jest to procedura z nasienia dawcy i komorek dawczyni.
    Jest legalne ale to u nas podwójne dawstwo I bardzo dużo kosztuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2018, 18:06

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 4 września 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Poza tym mają w ofercie tylko zarodki 3 dniowe... jest opcja także by zaadoptować zarodek bez zgodności grup krwi i fenotypu. Wówczas może być nawet z dnia na dzień. Ale wiadomo-wówczas to dość ciężki temat....[/QUśOTE]
    Polly dawn o nie byłam na forum i zapomniałam jak sie dodaje do "przyjaciółek" a chciałabym pogadac na priv o AZ- moge prosić żebyś mnie zaprosila? :)

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 17 września 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Ok
    Witaj,mogę zapytać czy dzieciątko,córeczkę masz z az?Gdzie podchodzilas?Czy jesteś jeszcze w ciąży?

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Witaj,mogę zapytać czy dzieciątko,córeczkę masz z az?Gdzie podchodzilas?Czy jesteś jeszcze w ciąży?
    Tak, jestem w ciąży w ramach AZ. Jestem jeszcze w ciąży, zaczyam 38tc. Podchodziłam do AZ w Gamecie w Gdyni. Udał mi się 2 et w ramach AZ. Wcześniej teansferowalam 9 zarodków w ramach KD, z tego była 1 ciąża zakończona w 8 tyg.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 23 września 2018, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Tak, jestem w ciąży w ramach AZ. Jestem jeszcze w ciąży, zaczyam 38tc. Podchodziłam do AZ w Gamecie w Gdyni. Udał mi się 2 et w ramach AZ. Wcześniej teansferowalam 9 zarodków w ramach KD, z tego była 1 ciąża zakończona w 8 tyg.
    To bardzo duzo zarodków z kd. Wiadomo czemu tak nie wychodziło?Dawczyni zła czy nasienie?Ronilas teraz może badania prenatalne?Wszystko w porządku?Wiesz jaki był wiek dawcow?

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    To bardzo duzo zarodków z kd. Wiadomo czemu tak nie wychodziło?Dawczyni zła czy nasienie?Ronilas teraz może badania prenatalne?Wszystko w porządku?Wiesz jaki był wiek dawcow?
    Dużo, wiem. Za każdym razem przebadane dawczynie, młode kobiety, zawsze nasienie męża. W porządku w każdym badaniu, ponad przeciętne. Oceniane przez embriologów wysoko. Nie mniej jednak tylko raz zaszłam w ciążę w wyniku podania 2 zarodków. Ciąża była pojedyncza, w 8tc okazało się, ze serduszko przestało bić. Badania w kierunku poronień wykonane po poronieniu (zatrzymanym) nie wykazało czynnika mojego organizmu. Jeśli chodzi o immunologię mam zawyżone cytokiny pro zapalne i łagodną formę zespołu APS. Dopiero teraz, będąc w ciąży w ramach AZ mąż zbadał kariotyp. Jest w nim coś nie tak z jedną mozaiką, ale wg 2 lekarzy to kariotyp prawidłowych, a wg 2 pozostałych jednak z błędem. Nie chce tego rozwijać, ale zasugerował to doc Paśnik z uwagi na chorobę brata męża, związaną z krwią. W sensie, ze on spodziewał się jakiegoś błędu. Wynik jest wątpliwy. Może być wiec tak, że to czynnik męża był przyczyną niepowodzenia kd.
    Teraz w ciąży robiłam test Nifty. Jego wynik okazał się prawidłowy (Nie wykazał żadnych nieprawidłowości tak w chromosomach ani żadnych delecji). Zrobialm go w 11 tc. Dawczyni zarodka w dniu punkcji miała 36 lat a dawca 37. To była blastocysta 4aa, jeszcze jedna czeka w Gdyni. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to voila :)

    Mimila lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 17:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    To para ludzi pod 40stkę miała świetne zarodki wow! Marzenie mieć zarodki 4aa, choć pewnie dla nich oddawanie do adopcji nie było znowu taką łatwą decyzją.
    Dokładnie. Ta para miała 4 zarodki- z 2 transferowanych urodziło się im dwoje dzieci. Pozostałe 2 oddali do adopcji prenatalnej. Z 3 w kolejności ja jestem w ciąży. 4 czeka. Sukces procedury w ich przypadku tym większy, ze oboje właśnie pod 40.

    Bea77_2 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 17:24

    Mimila, Polly_love lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 23 września 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Dużo, wiem. Za każdym razem przebadane dawczynie, młode kobiety, zawsze nasienie męża. W porządku w każdym badaniu, ponad przeciętne. Oceniane przez embriologów wysoko. Nie mniej jednak tylko raz zaszłam w ciążę w wyniku podania 2 zarodków. Ciąża była pojedyncza, w 8tc okazało się, ze serduszko przestało bić. Badania w kierunku poronień wykonane po poronieniu (zatrzymanym) nie wykazało czynnika mojego organizmu. Jeśli chodzi o immunologię mam zawyżone cytokiny pro zapalne i łagodną formę zespołu APS. Dopiero teraz, będąc w ciąży w ramach AZ mąż zbadał kariotyp. Jest w nim coś nie tak z jedną mozaiką, ale wg 2 lekarzy to kariotyp prawidłowych, a wg 2 pozostałych jednak z błędem. Nie chce tego rozwijać, ale zasugerował to doc Paśnik z uwagi na chorobę brata męża, związaną z krwią. W sensie, ze on spodziewał się jakiegoś błędu. Wynik jest wątpliwy. Może być wiec tak, że to czynnik męża był przyczyną niepowodzenia kd.
    Teraz w ciąży robiłam test Nifty. Jego wynik okazał się prawidłowy (Nie wykazał żadnych nieprawidłowości tak w chromosomach ani żadnych delecji). Zrobialm go w 11 tc. Dawczyni zarodka w dniu punkcji miała 36 lat a dawca 37. To była blastocysta 4aa, jeszcze jedna czeka w Gdyni. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to voila :)
    Dziękuję Ci bardzo za tak wyczerpujące informacje
    Nie chcecie wziąć później tego ostatniego zarodka na rodzeństwo?Pewnie trzeba byłoby go zarezerwować. Skoro udało się z az to pewnie nie miałaś problemów z zagniezdzeniem, tylko faktycznie przyczyna może być w plemnikach.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Niesamowite, że każdy zarodek dał dziecko. Będziesz miała córkę o wystrzałowej genetyce :-) pewnie dla jej płodności w przyszłości to jest bardzo dobre dziedzictwo.
    Właśnie zastanawiające... coś musiało jednak między nimi nie grać :) a jednak to była tak udana procedura. Czasem rozmyślam o tym jak w przyszłości będzie wyglądała kwestia płodności i niestety jawi się to w takich sobie barwach... na wątku Gamety jest dziewczyna po 2 nieudanym et. Ma 21 lat... :/ strach wiec myśleć o tym, co będzie za 20 lat...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2018, 21:04

    Mimila lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ