X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 18 kwietnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka_85 wrote:
    Jak dziecko podrośnie może zacząć dopominać się o rodzeństwo ;) Tak było z moją córką. U wszystkich więcej niż jedno dziecko i ona to wyłapała. My wprawdzie i tak planowaliśmy więcej dzieci ale to wszystko w czasie się przeciągnęło właśnie przez pracę. Trochę żałuję, że z rok wcześniej nie byliśmy w stanie wrócić po rodzeństwo i ciut przeraża mnie ta różnica 4 lat między dziećmi. Ale różnie życie się układa.
    Jasne, biorę to pod uwagę, ze synek za kilka lat może pytac o rodzeństwo. Pamiętam jak ja pytałam moich rodziców, bardzo chciałam mieć rodzeństwo. Praktycznie całe moje dzieciństwo prosiłam o brata lub siostrę 😅 finalnie jestem jedynaczką.

    Kasia38 lubi tę wiadomość

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • xMagda Znajoma
    Postów: 23 4

    Wysłany: 24 kwietnia, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, piszę z prośbą o poradę, czy jest w ogóle sens robic inseminacje przy jednym jajniku ? Niestety jestem po usunieciu jednej strony z powodu torbieli... a pragnienie dziecka jest coraz większe..

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4690 4358

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMagda wrote:
    Cześć dziewczyny, piszę z prośbą o poradę, czy jest w ogóle sens robic inseminacje przy jednym jajniku ? Niestety jestem po usunieciu jednej strony z powodu torbieli... a pragnienie dziecka jest coraz większe..

    Inseminacja ogólnie ma niską skuteczność, maksymalnie do 15% i to 15% wtedy gdy nic innego Ci nie dolega.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pisze z prośbą o poradę. Czy któraś z was miała inseminacja nasieniem dawcy w Krakowie? I mogłaby polecić klinikę i lekarza. Chciałabym zacząć procedurę w lipcu i ciągle szukam odpowiedniej kliniki.

    Justhope! 2 lubi tę wiadomość

  • Natuśka_85 Przyjaciółka
    Postów: 67 143

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilja wrote:
    Hej dziewczyny pisze z prośbą o poradę. Czy któraś z was miała inseminacja nasieniem dawcy w Krakowie? I mogłaby polecić klinikę i lekarza. Chciałabym zacząć procedurę w lipcu i ciągle szukam odpowiedniej kliniki.

    Cześć, ja miałam 2 krotnie i nie było z tego ciąży mimo, że u mnie wszystko było idealnie. Zdecydowaliśmy z mężem, że podejdziemy do procedury in vitro kolejny raz a że miałam modyfikację w protokole to finalnie tylko 3 dojrzałe komórki jajowe udało nam się uzyskać. Wszystkie elegancko się zapłodniły nasieniem dawcy. Jedno dziecko już urodziłam, drugie w drodze a trzecie czeka na swoją kolej. My leczyliśmy się w Krakowie w Artvimedzie u dr Chrostowskiego. Osobiście bym na Twoim miejscu od razu podchodziła do in vitro i darowała sobie inseminacje bo ma małą skuteczność. A jak u Ciebie wszystko idealnie to możliwe, że transfery zarodków by były od razu udane podobnie jak u mnie. I co najważniejsze mielibyście od razu rodzeństwo dla swojego dziecka 😊 Ja z perspektywy czasu żałuję, że podchodziłam do inseminacji. Mieliśmy awaryjnie zarezerwowane jeszcze nasienie tego dawcy w razie „W” gdyby transfery się nie udały bo bałam się sytuacji, że np. jeden transfer się uda a kolejne 2 nie. Aktualnie został nam tylko jeden zarodek i nie wiem czy po niego wrócimy czy będziemy musieli oddać go do adopcji prenatalnej. Ale decyzję podejmiemy dopiero za jakiś czas.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Czynnik męski
    3 procedury in vitro, 2 pierwsze - 0 zarodków, przy 3 decyzja - korzystamy z nasienia dawcy. Uzyskano 3 zarodki ❄️❄️❄️

    1 transfer 3.2.2. - ❤️ dziewczynka z 2020 r.
    2 transfer 3.2.2. - 10.10.2023 r. - czekamy na dziewczynkę 🥰

    Mamy jeszcze jedną kruszynkę na zimowisku ❄️
  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 26 kwietnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilja wrote:
    Hej dziewczyny pisze z prośbą o poradę. Czy któraś z was miała inseminacja nasieniem dawcy w Krakowie? I mogłaby polecić klinikę i lekarza. Chciałabym zacząć procedurę w lipcu i ciągle szukam odpowiedniej kliniki.

    Hej , my podchodziliśmy do IUI w Macierzyństwie w Krakowie.
    Z mojej strony było wszystko względnie okey (oprócz stanu przedcukrowego).

    Udało się za pierwszym razem . 🙂 mamy 2.5 letnią córcię. Doktor T.B.

    kamilja lubi tę wiadomość

  • Pauuulaa Autorytet
    Postów: 2095 1059

    Wysłany: 28 kwietnia, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! my tez inseminacje mamy udana za pierwszym razem. U mnie dodatkowo stan przednowotworowy szyjki macicy- stan po konizacja oraz pcos. Także liczby liczbami, a życie życiem 😉

    Kasia38, kamilja lubią tę wiadomość

    age.png

    28.08.2012- 26tc (*) Laura- wewnątrzmaciczne obumarcie płodu- uogólniony obrzęk

    2018- azoospermia - zespół klinefeltera
    2020- przygotowania do iui
    Cytologia grupa 3- dalsza diagnostyka HPV 16- zmiany przednowotworowe , biopsja -cin 3
    11.2021- konizacja szyjki macicy
    03.2022- Powrót do kliniki 😁
    04.2022- sono hsg - lewy jajowód niedrożny
    1iui- 26.04.2022 udane :)
    09.05 pozytywny test
    10.05 beta hcg 90.1/12.05 beta hcg 214
    24.05-5t3 jest pęcherzyk z zarodkiem
    07.06 -8t2 mamy serduszko 😍 crl 16 mm.
    24.06 10t5-crl 36.7 mm tętno 170 🥰.
    04.07 prenatalne - 12t1-crl 5.16 cm tętno 168 ,NT 1.6 🥰
    19.07 14t2- tętno 157
    09.08 17t2 175g czekamy na synka💙
    29.08 - 20t2 połówkowe 🆗 350g 21t3- 392g/24t6-670g / 28t6-1400g/31t2- 1900g /32t3-2100g/35t3-2800g /37t3-3400g

    Piotruś 38t6d / 3950g /56cm
    styczeń 2023
‹‹ 1422 1423 1424 1425 1426
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ