X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co juz brakuje sil na dobre mysli - ucieszylam sir wczoraj jak glupia ze zdazyli z cytologia i ze to bedzie juz zaraz 😊😊

    I co... I zapomnialam ze zawsze pod gorke
    Wyobrazcie sobie moja mine gdy pojechalam do kliniki specjalnie a pani do mnie ze nie mose mi wydac bo polozna zrobila blad w peselu... Moze zdaza odkrecic do srody 😭😡

    Zlitowala sie tylko i powiedziala ze wynik ok

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Wiecie co juz brakuje sil na dobre mysli - ucieszylam sir wczoraj jak glupia ze zdazyli z cytologia i ze to bedzie juz zaraz 😊😊

    I co... I zapomnialam ze zawsze pod gorke
    Wyobrazcie sobie moja mine gdy pojechalam do kliniki specjalnie a pani do mnie ze nie mose mi wydac bo polozna zrobila blad w peselu... Moze zdaza odkrecic do srody 😭😡

    Zlitowala sie tylko i powiedziala ze wynik ok

    Ahhh, jakiś koszmar...

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Ahhh, jakiś koszmar...
    Jak tam samopoczucie malinka?

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 lipca 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Wiecie co juz brakuje sil na dobre mysli - ucieszylam sir wczoraj jak glupia ze zdazyli z cytologia i ze to bedzie juz zaraz 😊😊

    I co... I zapomnialam ze zawsze pod gorke
    Wyobrazcie sobie moja mine gdy pojechalam do kliniki specjalnie a pani do mnie ze nie mose mi wydac bo polozna zrobila blad w peselu... Moze zdaza odkrecic do srody 😭😡

    Zlitowala sie tylko i powiedziala ze wynik ok
    Kurde, zawsze coś. Oj testuje życie naszą wytrzymałość. Do środy jest trochę czasu. Mam nadzieję, że zdążą i potem już będziesz miała z górki.

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 5 lipca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Jak tam samopoczucie malinka?

    Dobrze Kochana, dzięki, że pytasz. Zaczęłam drugi trymestr i o niebo lepiej się czuję, chociaż w pierwszym i tak nie było tragedii. W poniedziałek mamy pierwsze prenatalne.

    jolcia1005 lubi tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Dobrze Kochana, dzięki, że pytasz. Zaczęłam drugi trymestr i o niebo lepiej się czuję, chociaż w pierwszym i tak nie było tragedii. W poniedziałek mamy pierwsze prenatalne.
    Jeju jak to szybko mija 😱😱

    To oby juz bylo tylko lepiej :)

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 lipca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Dobrze Kochana, dzięki, że pytasz. Zaczęłam drugi trymestr i o niebo lepiej się czuję, chociaż w pierwszym i tak nie było tragedii. W poniedziałek mamy pierwsze prenatalne.
    Malinka a jak to jest z prenatalnymi w przypadku dawstwa? Zalecają te badania? Jakie dane wtedy wpisują? Wykonujesz je w klinice? Przepraszam że tak dużo pytań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 19:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Malinka a jak to jest z prenatalnymi w przypadku dawstwa? Zalecają te badania? Jakie dane wtedy wpisują? Wykonujesz je w klinice? Przepraszam że tak dużo pytań.
    Dobre pytanie, tez sie z checia dowiem jak to wyglada potem :)

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Malinka a jak to jest z prenatalnymi w przypadku dawstwa? Zalecają te badania? Jakie dane wtedy wpisują? Wykonujesz je w klinice? Przepraszam że tak dużo pytań.
    Nic nie mówimy, wpisujemy naturalne poczęcie. Prenatalne są zawsze zalecane. Nie robimy tych badań klinice. 😊 dane narzeczonego jako ojca i tyle.

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Nic nie mówimy, wpisujemy naturalne poczęcie. Prenatalne są zawsze zalecane. Nie robimy tych badań klinice. 😊 dane narzeczonego jako ojca i tyle.
    A o jakis przebytych chorobaxh cos sie mowi 🤔

    Trzynam kciuki za wizyte💪i za parke!!! O ktorej masz?

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 6 lipca 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Nic nie mówimy, wpisujemy naturalne poczęcie. Prenatalne są zawsze zalecane. Nie robimy tych badań klinice. 😊 dane narzeczonego jako ojca i tyle.
    Dziękuję za odpowiedź. Już wcześniej mnie to zastanawiało. Tak mam, że wiele rzeczy chciałbym wiedzieć na przód. Czasem mąż mnie sprowadza na ziemię i mówi "Najpierw skup się na jednym" 😁.
    Dużo zdrówka i dobrego samopoczucia do końca ciąży😘.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Już wcześniej mnie to zastanawiało. Tak mam, że wiele rzeczy chciałbym wiedzieć na przód. Czasem mąż mnie sprowadza na ziemię i mówi "Najpierw skup się na jednym" 😁.
    Dużo zdrówka i dobrego samopoczucia do końca ciąży😘.
    Ci mezowie to chyba sa od tego zeby nas trzymac w ryzach... Ja sie dzis poryczalam bo mowie ze jakby sie tak udalo to akurat mielibysmy prezent w postaci serduszka na rocznice slubu
    Maz oczywiscie ze po co juz mysle o takich rzeczach mowie mu ze nie kontroluje tego, po prostu nagle mysle o takich rzeczach 😥

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 6 lipca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    A o jakis przebytych chorobaxh cos sie mowi 🤔

    Trzynam kciuki za wizyte💪i za parke!!! O ktorej masz?
    Ja nie wiem nic o przebytych chorobach dawcy, nikt nie pytał, także narazie wszystko idzie tak jak trzeba.
    A wizytę mamy na 18 😁.
    Agness dziękuję i Wam życzę pozytywnych bet!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 17:55

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • anissima Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 6 lipca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jaka jest procedura podchodzenia do kolejnego IUI. Nie bardzo wiem co mam teraz robić. Czy muszę iść na kolejną wizytę do mojej ginekolog, która mnie pokieruje? Czy też na monitoring cyklu i klinika w odpowiednim momencie wezwie mnie na inseminację. Bo jakoś dziwnym trafem nikt mi nie powiedział co dalej i czuję się absolutnie zagubiona. Do kliniki mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek rano...

    I AID- :(
    II AID - :(
    III AID :(
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 7 lipca 2019, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ci mezowie to chyba sa od tego zeby nas trzymac w ryzach... Ja sie dzis poryczalam bo mowie ze jakby sie tak udalo to akurat mielibysmy prezent w postaci serduszka na rocznice slubu
    Maz oczywiscie ze po co juz mysle o takich rzeczach mowie mu ze nie kontroluje tego, po prostu nagle mysle o takich rzeczach 😥
    U mnie jest podobnie. Mam wrażenie, że on skupia się na tym co jest ważne teraz. Wspiera, kiedy najdą mnie żale. Stara się, ale jak przesadzam to go to denerwuje. Myślę, że to jest taki jego sposób radzenia sobie z tą sytuacją. Dobrze, że stawiają nas do pionu bo inaczej to można by zwariować 😉.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 7 lipca 2019, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anissima wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi jaka jest procedura podchodzenia do kolejnego IUI. Nie bardzo wiem co mam teraz robić. Czy muszę iść na kolejną wizytę do mojej ginekolog, która mnie pokieruje? Czy też na monitoring cyklu i klinika w odpowiednim momencie wezwie mnie na inseminację. Bo jakoś dziwnym trafem nikt mi nie powiedział co dalej i czuję się absolutnie zagubiona. Do kliniki mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek rano...
    Myślę, że najlepiej tam zadzwonić. Masz w klinice koordynatora i jego nr telefonu? U mnie po 1 AID miałam kontrolny monitoring czy pęcherzyki pękły. Wtedy lekarz powiedział, że jakby się nie udało to dalej biorę leki tak samo i powtarzamy. Po 2 AID na kontrolnej wizycie był inny lekarz. Był małomówny i sama zapytałam co mam robić jakby się nie udało. Nie było tam koordynatora. Zmieniłam klinikę na inną i w obecnej jest możliwość konsultacji z koordynatorem w razie wątpliwości.

    anissima lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anissima wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi jaka jest procedura podchodzenia do kolejnego IUI. Nie bardzo wiem co mam teraz robić. Czy muszę iść na kolejną wizytę do mojej ginekolog, która mnie pokieruje? Czy też na monitoring cyklu i klinika w odpowiednim momencie wezwie mnie na inseminację. Bo jakoś dziwnym trafem nikt mi nie powiedział co dalej i czuję się absolutnie zagubiona. Do kliniki mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek rano...
    Mysle ze tak jak agnes pisze, zadzwon to ci powiedza kuedy przyjsc i czy cos brac :) ja mam nr do mojego dr teraz w kluczowym tygodniu ma urlop akurat 🤷‍♀️szkoda liczylam ze on zrobi iui ale mowil ze jakby cos sie dzialo ze nie beda wiedziec w klinice czy cokolwiek mam dzwonic 😊

    anissima lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    U mnie jest podobnie. Mam wrażenie, że on skupia się na tym co jest ważne teraz. Wspiera, kiedy najdą mnie żale. Stara się, ale jak przesadzam to go to denerwuje. Myślę, że to jest taki jego sposób radzenia sobie z tą sytuacją. Dobrze, że stawiają nas do pionu bo inaczej to można by zwariować 😉.
    Oj bez nich to bysmy juz calkiem zeswirowaly, choc widze po mezu ze im blizej teraz monitoringu to tez sie stresuje, nie mowi nic ale wiem ze tez liczy ze sie uda i tez stresuje sie tymi bledami na wynikach ale mnie pociesza ze MUSZA ZDAZYC xD

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3182 4087

    Wysłany: 7 lipca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anissima wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi jaka jest procedura podchodzenia do kolejnego IUI. Nie bardzo wiem co mam teraz robić. Czy muszę iść na kolejną wizytę do mojej ginekolog, która mnie pokieruje? Czy też na monitoring cyklu i klinika w odpowiednim momencie wezwie mnie na inseminację. Bo jakoś dziwnym trafem nikt mi nie powiedział co dalej i czuję się absolutnie zagubiona. Do kliniki mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek rano...

    W tej klinice co się leczę to jest tak, że przy danym cyklu biorę tabletki na stymulacje i jadę na monitoring owulacji. Jeśli wszystko jest ok lekarz decyduje o IUI i dniu wykonania.

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 7 lipca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anissima wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi jaka jest procedura podchodzenia do kolejnego IUI. Nie bardzo wiem co mam teraz robić. Czy muszę iść na kolejną wizytę do mojej ginekolog, która mnie pokieruje? Czy też na monitoring cyklu i klinika w odpowiednim momencie wezwie mnie na inseminację. Bo jakoś dziwnym trafem nikt mi nie powiedział co dalej i czuję się absolutnie zagubiona. Do kliniki mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek rano...
    U mnie też to wygląda tak jak już dziewczyny pisały - leki na stymulację tak jak poprzednio i umawiam się na monitoring też w takim dniu cyklu jak ostatnio.
    Przykre to, że lekarze nie informują dokładnie. U mnie było podobnie, gdybym sama nie zapytała na koniec to też by mi nie powiedział:/

    U mnie dziś 2 dc? A u Ciebie?

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ