X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 8 października 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki.jesrem po wizycie w invimed wroclaw.lekarz powiedział że dawcy nasienia muszą mieć badany kariotyp bo jeśli nie to ich to dyskwalifikuje.bylam na wizycie z moim m i odrazu dopasowalismy 2 dawców. Otrzymaliśmy jakie badania były robione z jakim wynikiem i kariotyp był podany .nasienie z europejskiego banku nasienia.tych 2 dawców to Duńczycy.tedaz musimy wybrać który .nasienie jest u nich fizycznie w banku. Nie muszę czekać. Powyżej 10 ciąż odrazu nasienie jest wycofywane.

    Kejtusia lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 8 października 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Czyli w praktyce trzeba zalozyc tak tak 1.5 tygodnia od zamówienia do dostarczenia do kliniki?
    Ja jak mi klinika ściągała w Lublinie to to trwało do 7 dni zwykle w praktyce. Stad te pytania :)

    U mnie wpłata w poniedziałek, a dostawa w następny wtorek, więc 9 dni.
    W klinice prosili by zamawiać nie później niż na 10 dni roboczych przed punkcją.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 8 października 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Cześć dziewczynki.jesrem po wizycie w invimed wroclaw.lekarz powiedział że dawcy nasienia muszą mieć badany kariotyp bo jeśli nie to ich to dyskwalifikuje.bylam na wizycie z moim m i odrazu dopasowalismy 2 dawców. Otrzymaliśmy jakie badania były robione z jakim wynikiem i kariotyp był podany .nasienie z europejskiego banku nasienia.tych 2 dawców to Duńczycy.tedaz musimy wybrać który .nasienie jest u nich fizycznie w banku. Nie muszę czekać. Powyżej 10 ciąż odrazu nasienie jest wycofywane.
    Jakie dane były uwzględnione na liście dawców ? Mam nadzieję że nie było żadnych zdjęć z dzieciństwa itp. ?
    Fajnie że kariotyp jest wymagany w Invi. Mamy dzięki temu pewność że pod tym kątem jesy wszystko ok.
    My też będziemy korzystać z dawcy w Invimed Wrocław ;)

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 9 października 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Jakie dane były uwzględnione na liście dawców ? Mam nadzieję że nie było żadnych zdjęć z dzieciństwa itp. ?
    Fajnie że kariotyp jest wymagany w Invi. Mamy dzięki temu pewność że pod tym kątem jesy wszystko ok.
    My też będziemy korzystać z dawcy w Invimed Wrocław ;)
    Żadnych zdjęć nie ma.dane to ilość nasienia, jakość, rasa, wzrost , waga kolor oczu i włosów grupa krwi.wszystkie wyniki virusowe które robi się podchodząc do IVF czy IUI, kariotyp i mase innych badań jak np virus białaczki, talasemia, sma (zanik mięśni), głuchota itp.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 9 października 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Żadnych zdjęć nie ma.dane to ilość nasienia, jakość, rasa, wzrost , waga kolor oczu i włosów grupa krwi.wszystkie wyniki virusowe które robi się podchodząc do IVF czy IUI, kariotyp i mase innych badań jak np virus białaczki, talasemia, sma (zanik mięśni), głuchota itp.
    Zdjęcia, nagranie głosu i opis osobowości to tylko jak sama ściągasz z europejskiego banku. Trochę creepy.
    Ja pierwszy raz tam wczoraj zajrzałam to jak dla mnie to za dużo 🙄 wolałam wybierać tak jak mila pisze w klinice tylko z suchymi parametrami

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 9 października 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Zdjęcia, nagranie głosu i opis osobowości to tylko jak sama ściągasz z europejskiego banku. Trochę creepy.
    Ja pierwszy raz tam wczoraj zajrzałam to jak dla mnie to za dużo 🙄 wolałam wybierać tak jak mila pisze w klinice tylko z suchymi parametrami
    Dokładnie mam tak samo. Dlatego właśnie pytałam mili czy nie ma żadnych zdjęć bo nie chciałabym bardzo tego widzieć. To już by było dla mnie za dużo, ale cieszę się że tak dosc obszernie ci dawcy są badani :)

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 9 października 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wolę suche wiadomosci bo to za dużo tego, bez zdjęć nagrań głosu.Lekarz mówił ,że kiedyś można było samemu ściągnąć nasienie do kliniki , jednak teraz w invimedzie nie ma takiej możliwości, dla nas znalazł 2 pasujących tylko nurtuje mnie pytanie tam pisze rasa kałkazka ale oni są Duńczykami.Boję się , że to jest trochę ciemniejsza karnacja.Lekarz stwierdził ,że są podobni do nas w sensie koloru skóry.Dziewczyny a wy też macie dawców Duńczyków jak zamawiałyście z europejskiego banku?

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 662 613

    Wysłany: 9 października 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 19:42

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 9 października 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Też wolę suche wiadomosci bo to za dużo tego, bez zdjęć nagrań głosu.Lekarz mówił ,że kiedyś można było samemu ściągnąć nasienie do kliniki , jednak teraz w invimedzie nie ma takiej możliwości, dla nas znalazł 2 pasujących tylko nurtuje mnie pytanie tam pisze rasa kałkazka ale oni są Duńczykami.Boję się , że to jest trochę ciemniejsza karnacja.Lekarz stwierdził ,że są podobni do nas w sensie koloru skóry.Dziewczyny a wy też macie dawców Duńczyków jak zamawiałyście z europejskiego banku?
    Ja miałam 5 razy dawcę Duńczyka. Ale u mnie sama klinika ściągała z banku europejskiego. Jaki kolor skory to nie powiem bo się nie udało :))
    Ale jeśli kaukaska to mysle, ze taki nasz typowy kolor skory :))

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 9 października 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Też wolę suche wiadomosci bo to za dużo tego, bez zdjęć nagrań głosu.Lekarz mówił ,że kiedyś można było samemu ściągnąć nasienie do kliniki , jednak teraz w invimedzie nie ma takiej możliwości, dla nas znalazł 2 pasujących tylko nurtuje mnie pytanie tam pisze rasa kałkazka ale oni są Duńczykami.Boję się , że to jest trochę ciemniejsza karnacja.Lekarz stwierdził ,że są podobni do nas w sensie koloru skóry.Dziewczyny a wy też macie dawców Duńczyków jak zamawiałyście z europejskiego banku?

    Tak :-)
    Mi dodatkowe informacje pomagają, im więcej wiem tym lepiej się czuję. Mąż uważa podobnie więc sam wykluczył inny bank gdzie były tylko mocno podstawowe parametry.
    Dawcę wybraliśmy wspólnie, bazując zwłaszcza na dodatkowych informacjach :-)

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 9 października 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny ,że ja chyba jakaś głupia jestem, tak sobie myślę a jak dawca podmieni nasienie i nie odda swojego tylko kolegi?Bo jest np jakiś psychiczny.Takie durne myśli mam.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 9 października 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 miałaś może kod dawcy z kliniki?ja mam kody dawców ale nie ma takiej opcji aby szukało według kodu na stronie europejskiego banku.Tylko można wyszukać poprzez cechy fonetyczne.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 9 października 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj nad ranem śniło mi się, ze mieliśmy cudowną córeczkę 😍 byłam taka szczęśliwa w tym śnie...
    Tylko właśnie... ona była trochę ruda ☺ co totalnie nie pasowało do mnie i meza bo obydwoje jesteśmy 'ciemni' pod względem koloru włosów i oczu więc mam nadzieję że znajdzie się chociaż kilku dawców do wyboru w Invimed, którzy z wyglądu będą do nas pasować 😉

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Gioia Autorytet
    Postów: 512 394

    Wysłany: 9 października 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamawiałam z ESB i zgadzam się, że tam jest bardzo dużo informacji i gdyby analizować wszystkie, to zabrakłoby życia na wybór 🙃 mi akurat ten rozszerzony zakres odpowiada, bo mam większy komfort psychiczny z tym wyborem 😊
    Co do podobieństwa, to przestałam się już tym przrjmować, bo jak patrzę na niektóre rodziny to nie mogę się go dopatrzeć 😅

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 9 października 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Koniczynka28 miałaś może kod dawcy z kliniki?ja mam kody dawców ale nie ma takiej opcji aby szukało według kodu na stronie europejskiego banku.Tylko można wyszukać poprzez cechy fonetyczne.
    Hm chyba miałam, ale nigdy nie szukałam potem na stronie, wiec tu nie pomogę.
    Bo my zawsze wybieraliśmy z wydrukowanej kartki i tam jakiś kod/ cyferki były

  • Aurelia86 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 9 października 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest wśród Was ktoś kto leczy lub leczył się w Gyncentrum Katowice i korzystał z ich banku? Szukam opinii🤔. Rozmawiałam z panią z laboratorium andrologicznego, potwierdziła mi, że dawcy w ich banku nie mają badanego kariotypu i wspomniała, że jeśli ja miałam badany kariotyp i jest on prawidłowy, to nie mam się czego obawiać. Ja już nie wiem... Chyba sama sobie stwarzam problemy, zamiast się wyluzować przed podejściem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2020, 15:34

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 9 października 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🙋Mój już po wizycie u Wolskiego (androloga).
    Przesuwamy dalej in vitro ale i tak jest pozytywna energia! Obrót spraw po tym wszystkim o 180 stopni. Bałam się bardzo, ale wierze opinii tego lekarza i będziemy walczyć.
    Wolski powiedział, ze oczywiście ze mamy z nasieniem mojego próbować ❤️. Bywało gorzej i się udawało. Cieszę się, ze w końcu u mojego chłopa się obudziła chęć do tego i zaraza nią mnie. Bo wcześniej nie dopuszczał w ogóle takiej opcji!
    Nie wie czemu jest tak a nie inaczej z wynikami, najpewniej genetyka. Zrobił dzisiaj 3 badania genetyczne, potem jeszcze jedna wizyta i start in vitro w ok. Połowy listopada:)

    Nowe wyniki ma 18 mln/1 mln plemników. Ale tylko 1% morfologia i 10 % ruch, w tym 3% ruch postępowy.
    A tak to wszystkie hormony, posiewy, przeciwciała ok.
    Także zmiana planów. Mam nadzieje, ze sie uda! Chce w to wierzyć. A jeśli po 1 procedurze bd porażka, to wracamy po prostu do dawcy 💪

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Aurelia86 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 9 października 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 trzymam mocno kciuki za Was ✊✊✊. Wolski to bardzo dobry lekarz, M też się u niego leczył, i mimo tego, że nam się nie udało to i tak jestem mu wdzięczna za to, co dla nas robił.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 9 października 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 - super wieści! Jeśli tak znany lekarz od męskich spraw daje Wam szansę i nadzieję to musi coś w tym być! Trzymam kciuki i powodzenia 😉

    A pozostałym 'forumowiczkom' miłego weekendu 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2020, 19:53

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 9 października 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam... dajcie znać jeśli wiecie coś na ten temat: jeśli podejdziemy do AID i bede do niej stymulowana A np. Nie uda się zajść w ciążę to czy ta stymulacja wpływa jakoś bardzo znacząco korzystnie lub niekorzystnie na jajniki, hormony, amh itp?

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ