X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Melduję się po monitoringu. Udało się znaleźć dawcę, którego cechy nam odpowiadają. Dziś 12 dc. Są 2 pęcherzyki : 22 i 18 mm. Endometrium 7,6 mm. To endo wydaje mi się słabsze bo zwykle miałam 10. Wydarzyło się jednak coś dziwnego. Ostatniej stymulacji jak nie doszło do AID to w 11 dc miałam 4 pęcherzyki i badałam estradiol i progesteron. Dziś odebrałam te wyniki i estradiol był drastycznie niski. Pani dr mówiła, że w tym dniu powinien być 3-cyfrowy a mój był jedno. Mógł to być błąd. Dziś znów pobrano mi krew na to badanie. Wyniki mają być na stronie internetowej wieczorem. Niestety strona nie działa bo jest modernizacja. Nie wiem co będzie bo od tego wyniku zależy czy robimy AID. Na dodatek mój M ma nawał pracy i problem z urlopem. Już odpadam z sił.
    O kurcze ale piekne pecherzyki! Moze w szpitalu na cito sprobuj z wynikami? Trzymam kciuki, nie puszczam!!!

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    Zostało nam 11 prawidłowych komórek.
    Dobre wieści 😁Trzymam dalej kciuki!

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Melduję się po monitoringu. Udało się znaleźć dawcę, którego cechy nam odpowiadają. Dziś 12 dc. Są 2 pęcherzyki : 22 i 18 mm. Endometrium 7,6 mm. To endo wydaje mi się słabsze bo zwykle miałam 10. Wydarzyło się jednak coś dziwnego. Ostatniej stymulacji jak nie doszło do AID to w 11 dc miałam 4 pęcherzyki i badałam estradiol i progesteron. Dziś odebrałam te wyniki i estradiol był drastycznie niski. Pani dr mówiła, że w tym dniu powinien być 3-cyfrowy a mój był jedno. Mógł to być błąd. Dziś znów pobrano mi krew na to badanie. Wyniki mają być na stronie internetowej wieczorem. Niestety strona nie działa bo jest modernizacja. Nie wiem co będzie bo od tego wyniku zależy czy robimy AID. Na dodatek mój M ma nawał pracy i problem z urlopem. Już odpadam z sił.
    Ojejku....znowu masz stres😔
    A te badania miałaś zlecone, czy sama postanowiłaś zrobić? Robiłaś kiedyś wcześniej i było ok?

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak wszystko ok. Pani Dr wieczorem się odezwała i wynik jest ok. Czyli ten poprzedni to chyba był błąd. W poprzedniej klinice przed AID nie robiłam tego badania. Wczoraj podałam sobie Ovitrelle (pierwszy raz sama) i dziś po 13 inseminacja. Tak się wczoraj zdenerwowałam ale wszystko nabrało dobrego obrotu. Jeszcze się stresowałam czy na pewno wybraliśmy odpowiedniego dawcę. Oczy, włosy i grupa ta sama ale wzrost wyższy i waga niższa. No ale ostatecznie stwierdziłam, że idealnego nie będzie.

    Mallagga, Angela, happilyeverafter lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Jednak wszystko ok. Pani Dr wieczorem się odezwała i wynik jest ok. Czyli ten poprzedni to chyba był błąd. W poprzedniej klinice przed AID nie robiłam tego badania. Wczoraj podałam sobie Ovitrelle (pierwszy raz sama) i dziś po 13 inseminacja. Tak się wczoraj zdenerwowałam ale wszystko nabrało dobrego obrotu. Jeszcze się stresowałam czy na pewno wybraliśmy odpowiedniego dawcę. Oczy, włosy i grupa ta sama ale wzrost wyższy i waga niższa. No ale ostatecznie stwierdziłam, że idealnego nie będzie.
    Super ze w koncu sie ruszylo!!! :*mocne kciuki :)

    A co do dawcy tez mialam ostatnio przeswit ze moze moglby byc inny, ale to pewnie normalne 💪

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Jednak wszystko ok. Pani Dr wieczorem się odezwała i wynik jest ok. Czyli ten poprzedni to chyba był błąd. W poprzedniej klinice przed AID nie robiłam tego badania. Wczoraj podałam sobie Ovitrelle (pierwszy raz sama) i dziś po 13 inseminacja. Tak się wczoraj zdenerwowałam ale wszystko nabrało dobrego obrotu. Jeszcze się stresowałam czy na pewno wybraliśmy odpowiedniego dawcę. Oczy, włosy i grupa ta sama ale wzrost wyższy i waga niższa. No ale ostatecznie stwierdziłam, że idealnego nie będzie.
    Uff...to dobrze 😊 Powodzenia ✊✊

    My przy tym podejściu zmieniliśmy dawcę, stwierdziliśmy że to dobry moment na zmianę.

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Uff...to dobrze 😊 Powodzenia ✊✊

    My przy tym podejściu zmieniliśmy dawcę, stwierdziliśmy że to dobry moment na zmianę.
    Ja teraz juz mam innego niz za pierwszym razem! No zobaczymy jutro 🙏

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Moja 3 AID odbyła się dziś w południe. 2 niepęknięte pęcherzyki 23 i 19 mm, 13 dc, endometrium 7,8 mm. Od ovitrelle minęło 14 godzin 🤔. Poprzednie AID były po 22 i 24 h ale pęcherzyki były mniejsze. Za 2 dni mam zacząć brać Duphaston. Mam mieszane uczucia co do tego podejścia no ale czekamy.

    Mallagga, happilyeverafter lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Witam. Moja 3 AID odbyła się dziś w południe. 2 niepęknięte pęcherzyki 23 i 19 mm, 13 dc, endometrium 7,8 mm. Od ovitrelle minęło 14 godzin 🤔. Poprzednie AID były po 22 i 24 h ale pęcherzyki były mniejsze. Za 2 dni mam zacząć brać Duphaston. Mam mieszane uczucia co do tego podejścia no ale czekamy.
    Ja ci powiem ze wiadomo czlowiek mysli czy nie za wczesnie czy nie za male, ale ja w tym cyklu sobie mowie ze komu mam ufac jak nie lekarzowi, zreszta bije od mojego doktorka takie cieplo ze wierze ze na dobra reke!!

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to nic innego nam nie zostaje. Moja Pani dr jest sympatyczną i konkretną babką. Zupełnie inne podejście niż lekarze z poprzedniej kliniki. Pomimo tego zamieszania z wynikami i wyborem dawcy mam nadzieję, że wie co robi.
    Jolcia, Mallagga czekamy na Wasze pozytywne wyniki 😊.

    Mallagga, jolcia1005 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia kiedy testujesz?

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Jolcia kiedy testujesz?
    Do mojego testowania jeszcze daaaleko. Planuje dokładnie po 2 tygodniach, czyli w sobotę 31.08.
    Dzisiaj byłam na "podglądzie". Pęcherzyk pęknięty, stan poowulacyjny, podobno wszystko pieknie-ładnie, pozostaje trzymać kciuki.
    Pytałam też co dalej, jeśli by się nie udało. Lekarz sugeruje nam jeszcze z 2 podejscia, a w razie niepowodzenia laparoskopię. W mojej klinice można zrobić na NFZ, ale trzeba czekać ok 3 miesiące. Dostałam więc już skierowanie i się zapisze, żeby gdyby co nie tracić niepotrzebnie czasu potem. Ale oczywiście wierzymy, że nie będzie potrzeby i odwołamy😉

    A jeszcze Wam nie pisałam....podczas tej iui mąż został zaangażowany bardziej niż zwykle. Trafiliśmy na panią doktor, która od razu na wstępie dała mu do trzymania fiolkę z nasieniem, tak żeby było im ciepło, a potem mąż podał fiolkę pani dr w odpowiedniej momencie, przez co był przy zabiegu tuż obok mnie. To było bardzo miłe😄
    Wcześniej też był ze mną, ale zawsze siedział przy biurku, a ja byłam za parawanem.

    Agness jesteś tylko 3 dni za mną 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 21:34

    Mallagga, Malinka2401, happilyeverafter lubią tę wiadomość

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia no to faktycznie nieduża różnica między nami. Przepraszam, ale wydawało mi się, że miałaś wcześniej 😉. U mnie pisze żeby testować 3 września. Tym razem nie mam monitoringu po inseminacji. Tylko zalecenie za 2 dni Duphaston.
    Fajne takie zaangażowanie męża 😊.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 04:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z nerwow nie moge spac... Na sikaczach nic nie wyszlo... 😭

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaś tym razem po raz pierwszy miałam monitoring po i to dlatego że sama chciałam. A w poniedziałek idę sprawdzić progesteron, też z własnej woli. Lekarz chyba uważa że niepotrzebnie, no ale cóż....nie powinien się dziwić, że po kilku nieudanych próbach to mam różne myśli. Poza tym lekarz tak jakby nie liczy tego pierwszego podejścia, liczy tylko nieudane próby, czyli 2.

    Mallagga widzę, że emocje sięgają zenitu! Ja też robię się nerwowa gdy zbliża się testowanie.
    Na siłacza za wcześnie, ale rozumiem, że chciałabyś już wiedzieć. Poza tym sama się przekonałam, że sikaczom nie ma co wierzyć nawet w 30 dc.
    Musisz wytrzymac do bety. Dasz radę! Wspieram w myślach i trzymam za Ciebie kciuki 😘✊✊✊

    Mallagga lubi tę wiadomość

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Ja zaś tym razem po raz pierwszy miałam monitoring po i to dlatego że sama chciałam. A w poniedziałek idę sprawdzić progesteron, też z własnej woli. Lekarz chyba uważa że niepotrzebnie, no ale cóż....nie powinien się dziwić, że po kilku nieudanych próbach to mam różne myśli. Poza tym lekarz tak jakby nie liczy tego pierwszego podejścia, liczy tylko nieudane próby, czyli 2.

    Mallagga widzę, że emocje sięgają zenitu! Ja też robię się nerwowa gdy zbliża się testowanie.
    Na siłacza za wcześnie, ale rozumiem, że chciałabyś już wiedzieć. Poza tym sama się przekonałam, że sikaczom nie ma co wierzyć nawet w 30 dc.
    Musisz wytrzymac do bety. Dasz radę! Wspieram w myślach i trzymam za Ciebie kciuki 😘✊✊✊
    Ja nie wien jak sie zabrac teraz... Co zrobic wuecej 😭finansowo tez juz sie koncza zapasy na ten cel...

    Na bete ide jutro

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ja nie wien jak sie zabrac teraz... Co zrobic wuecej 😭finansowo tez juz sie koncza zapasy na ten cel...

    Na bete ide jutro
    Też myślę, że to za wcześnie. Sikacze lubią oszukiwać. Nadal trzymam kciuki :).
    U nas niestety finansowo też zapasy się kończą. Wystarczy na jeszcze jedno podejście. W poprzedniej klinice płaciliśmy 1000 zł, teraz 1650. Tym razem było to nasienie z zagranicznego banku. Takie sprowadzili i w końcu na to przystaliśmy.

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Do mojego testowania jeszcze daaaleko. Planuje dokładnie po 2 tygodniach, czyli w sobotę 31.08.
    Dzisiaj byłam na "podglądzie". Pęcherzyk pęknięty, stan poowulacyjny, podobno wszystko pieknie-ładnie, pozostaje trzymać kciuki.
    Pytałam też co dalej, jeśli by się nie udało. Lekarz sugeruje nam jeszcze z 2 podejscia, a w razie niepowodzenia laparoskopię. W mojej klinice można zrobić na NFZ, ale trzeba czekać ok 3 miesiące. Dostałam więc już skierowanie i się zapisze, żeby gdyby co nie tracić niepotrzebnie czasu potem. Ale oczywiście wierzymy, że nie będzie potrzeby i odwołamy😉

    A jeszcze Wam nie pisałam....podczas tej iui mąż został zaangażowany bardziej niż zwykle. Trafiliśmy na panią doktor, która od razu na wstępie dała mu do trzymania fiolkę z nasieniem, tak żeby było im ciepło, a potem mąż podał fiolkę pani dr w odpowiedniej momencie, przez co był przy zabiegu tuż obok mnie. To było bardzo miłe😄
    Wcześniej też był ze mną, ale zawsze siedział przy biurku, a ja byłam za parawanem.

    Agness jesteś tylko 3 dni za mną 😉

    U nas było tak samo. Kochana Pani Doktor. ❤❤😘😘 pozdrów ją od nas i naszych bliźniaków następnym razem! Powiedz, że lepiej nie mogła trafić, bo będzie parka. 😁

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u Was po zastrzyku też jest mocno wyczuwalna owulacja? Dzisiaj od ok 10 kłuje prawy jajniki (tam były pęcherzyki). Poprzednimi razy też czułam. Pomimo podania Ovi przy większym pęcherzyku to pęka chyba i tak po ok 36 h (ostatnio też tyle czasu minęło do pojawienia się bólu). Czyli od inseminacji minęło 21-22h. Różnie się mówi o żywotności mrożonych plemników. Już zaczynam się wkręcać, że znów AID była za wcześnie. Chyba muszę spróbować zająć czymś głowę bo zwariuję 😕.

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie, i ja się melduję po wczorajszym iui, 9 dc (bardzo wcześnie), ale po lamettcie (w 8 dc) 1 pęcherzyk w lewym jajniku miał 20-24 mm już, a w prawym kolejny jakoś 18 mm. Więc szybko zrobiliśmy zastrzyk i na kolejny dzień iui (na niepęknietym pęcherzyku). Testuje ok 3.09. Trzymajcie mocno kciukiiii, może teraz będziemy mieli więcej szczęścia <3

    Co do leków po dostałam estrofem (chyba na endo? tzn moje było cienkie tego 8 dc miało jakoś 8 mm, nie wiem ile 9 dc kiedy bylo iui) i dupka. Czy Wy brałyscie jakąś aspirynę cardio? Na co ona działa? I co brałyście na silne skurcze po iui/ovitrelle? Relanium czy raczej nospę? I czy ktoś wie jak to jest z tym endo? Czy ono musisz być grubsze przy samym iui? Wiem, że to milion pytań do ale może ktoś się zlituje :*

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ