X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 września 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Melduje się po,pęknięty pęcherzyk 24mm od soboty duphaston zaczynam brać 😁
    Dorodny pęcherzyk 😊. No to trzymamy kciuki ✊

    Kamma9207 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Dorodny pęcherzyk 😊. No to trzymamy kciuki ✊
    Zobaczymy co to będzie dziękuje za kciuki 😘

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 września 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdałam pytanie do embriologa na bocianie o żywotność plemników po rozmrożeniu. Odpisał, że do 48 h 🤔.

    happilyeverafter, Kamma9207 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Zdałam pytanie do embriologa na bocianie o żywotność plemników po rozmrożeniu. Odpisał, że do 48 h 🤔.
    Moj lekarz tez mi mowil ze spokojnie dwa dni, ja mowie a to nie jest tak ze mrozone krocej? 12h czy cis on mowi ze nie, ze moga 2-4dni pozyc 😱

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Melduje się po,pęknięty pęcherzyk 24mm od soboty duphaston zaczynam brać 😁
    To jestesmy leb w leb! :) nawet rozmiar ten sam 😱 ej a czemu dupek dopiero od sb 🤔ja proga mam brac od dzis 🤔 kolezanki wy jak bierzecie zawsze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    To jestesmy leb w leb! :) nawet rozmiar ten sam 😱 ej a czemu dupek dopiero od sb 🤔ja proga mam brac od dzis 🤔 kolezanki wy jak bierzecie zawsze?
    A nie wiem czemu ale dzwonił do mnie lekarz przed sama inseminacja z instrukcjami co i jak,powiedział ze od soboty aż a tydzień w czwartek oznaczyć progesteron 😉 a za dwa beta hcg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    A nie wiem czemu ale dzwonił do mnie lekarz przed sama inseminacja z instrukcjami co i jak,powiedział ze od soboty aż a tydzień w czwartek oznaczyć progesteron 😉 a za dwa beta hcg
    Ja to czuje ze moj lekarz ma mnie w glebokim powazaniu... Dopiero teraz za 3 x wyzebralam proga, no nic, to i tak byla ostatnia przygoda z nim jak cos bo widze ze inni ogarniaja to lepiej.

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 5 września 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallaga, bardzo współczuję, wiem co czujesz bo ja też na świeżo. Każdy kolejny negatywny wynik zabiera nam cząstkę serca mam wrażenie ☹

    Dziewczynki co do badań immuno to ja pytałam wczoraj lekarza o nie na wizycie „po negatywnej becie”. I on mi mówi żeby nie robić bo to „czarna magia”, trochę mnie wkurzył ta gadka ale czytałam dziś o tych badaniach i one są zalecane po stracie ciąży, a jak ktoś w niej nie był nawet to mówią że nie ma sensu ich robić. Ale sama się zastanawiam czy nie zrobić chociaż tych ANA (czyli przeciwjądrowych chyba) żeby sprawdzić cokolwiek. Natomiast ja myślę, że te niepowodzenia iui to po prostu kwestia ich małej skuteczności (a zwłaszcza przy aid ono jest minimalnie niskie) bo naprawdę jest szalenie trudno wstrzelić się w ten czas. Większość dziewczyn które korzystają z nasienia partnera może „poprawić” później, mogą próbować a to wtedy a to wtedy, a my mamy szanse jedna na milion po prostu ☹

    U nas plan działania jest taki że robię drożność we wrześniu (tak tak nie miałam jeszcze robionej bo przed I iui lekarz powiedział że do pierwszej nie trzeba mieć a przed II iui lekarz powiedział że pierwsza iui nie miała szansy się powieść bo była na pękniętym już pęcherzyku i moglo być sporo wcześniej to pękniecie wiec tez to olał, a że u nas HSG kosztuje 1270 zł a IUI 1640 zł to faktycznie pomyślałam ok to działamy), a w październiku III iui i później in vitro. Ja czuje że już dłużej nie mam siły próbować iui, jak to się nie uda pójdziemy po in vitro. To jest mega kosztowne, nigdy w życiu nie zakładałam takiego scenariusza ale nie ma już chyba na co czekać. U nas też wiąże się to z kredytami, pożyczkami itp ale nie ma chyba wyjścia.

    U nas lekarz (bardzo doświadczony z Novum) twierdzi, że skuteczność iui to 10%, a in vitro 40-50%. Nie wierzę, że aż tyle ale myślę, że na pewno znacznie więcej niż iui.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 5 września 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam Mallaga, chodziło mi o Agnes oczywiście.

    Mallaga, Kama, mocne kciuki za Was Kochane :-)

    Mallagga, Kamma9207 lubią tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Mallaga, bardzo współczuję, wiem co czujesz bo ja też na świeżo. Każdy kolejny negatywny wynik zabiera nam cząstkę serca mam wrażenie ☹

    Dziewczynki co do badań immuno to ja pytałam wczoraj lekarza o nie na wizycie „po negatywnej becie”. I on mi mówi żeby nie robić bo to „czarna magia”, trochę mnie wkurzył ta gadka ale czytałam dziś o tych badaniach i one są zalecane po stracie ciąży, a jak ktoś w niej nie był nawet to mówią że nie ma sensu ich robić. Ale sama się zastanawiam czy nie zrobić chociaż tych ANA (czyli przeciwjądrowych chyba) żeby sprawdzić cokolwiek. Natomiast ja myślę, że te niepowodzenia iui to po prostu kwestia ich małej skuteczności (a zwłaszcza przy aid ono jest minimalnie niskie) bo naprawdę jest szalenie trudno wstrzelić się w ten czas. Większość dziewczyn które korzystają z nasienia partnera może „poprawić” później, mogą próbować a to wtedy a to wtedy, a my mamy szanse jedna na milion po prostu ☹

    U nas plan działania jest taki że robię drożność we wrześniu (tak tak nie miałam jeszcze robionej bo przed I iui lekarz powiedział że do pierwszej nie trzeba mieć a przed II iui lekarz powiedział że pierwsza iui nie miała szansy się powieść bo była na pękniętym już pęcherzyku i moglo być sporo wcześniej to pękniecie wiec tez to olał, a że u nas HSG kosztuje 1270 zł a IUI 1640 zł to faktycznie pomyślałam ok to działamy), a w październiku III iui i później in vitro. Ja czuje że już dłużej nie mam siły próbować iui, jak to się nie uda pójdziemy po in vitro. To jest mega kosztowne, nigdy w życiu nie zakładałam takiego scenariusza ale nie ma już chyba na co czekać. U nas też wiąże się to z kredytami, pożyczkami itp ale nie ma chyba wyjścia.

    U nas lekarz (bardzo doświadczony z Novum) twierdzi, że skuteczność iui to 10%, a in vitro 40-50%. Nie wierzę, że aż tyle ale myślę, że na pewno znacznie więcej niż iui.
    To ze nie mialas droznosci to juz dla mnie zdrzerstwo do kwadratu 🤷‍♀️to kciuki za hsg w takim wypadku!

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 5 września 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    To ze nie mialas droznosci to juz dla mnie zdrzerstwo do kwadratu 🤷‍♀️to kciuki za hsg w takim wypadku!

    Dziękuję Mallaga i wzajemnie :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Przepraszam Mallaga, chodziło mi o Agnes oczywiście.

    Mallaga, Kama, mocne kciuki za Was Kochane :-)
    Powiem Ci ze kiepskie podejście tego lekarza,kogo nie zapytałam hsg jest obowiązkowe przed IUI.Nie było nawet dyskusji żeby podchodzić bez tego.Co do tych procentów powodzenia no to zależy,lekarka która mi dzisiaj robiła IUI mówi ze rzadko się zdarza że za pierwszym razem się udaje(hmm fajnie) po czym dodała ze idealny moment był teraz i jestem bardzo młoda wiec może akurat 😉
    Nie ukrywam ze liczę ze się uda ale biorę pod uwagę że może nic z tego nie wyjść.
    Mallaga co do progesteronu,powiedziałam ze chce na wizycie,lepiej mieć a nie mieć 😉 a dzwonił bo nawalił z zaświadczeniem z urzędu stanu cywilnego i musieliśmy na wariata jechać dzisiaj przed sama inseminacja😂 ale wybaczam mu😁

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 5 września 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, czy któraś robiła HSG na NFZ? Jak to się odbywa, trzeba mieć skierowanie od rodzinnego, długo się czeka?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, czy któraś robiła HSG na NFZ? Jak to się odbywa, trzeba mieć skierowanie od rodzinnego, długo się czeka?
    Mi dał skierowanie mój ginekolog ale on pracuje w tym szpitalu wiec pewnie mógł. Rodzinny chyba nie da takiego skierowanie tylko lekarz ginekolog może ktory ma podpisana umowę z NFZ.odbywa się to tak ze idziesz do szpitala czekasz w kolejce do rejestracji potem w kolejce do wywiadu z położna,następnie przebierasz się w piżamę zabierają cię na oddział i tam odrazu z miejsca mi zrobili😂 bolało mnie bardzo ale miałam sporo zrostów po kilku przebytych stanach zapalnych..ale moja koleżanka miała i mówi ze nawet nie zauważyła kiedy było po wszystkim 😌

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Powiem Ci ze kiepskie podejście tego lekarza,kogo nie zapytałam hsg jest obowiązkowe przed IUI.Nie było nawet dyskusji żeby podchodzić bez tego.Co do tych procentów powodzenia no to zależy,lekarka która mi dzisiaj robiła IUI mówi ze rzadko się zdarza że za pierwszym razem się udaje(hmm fajnie) po czym dodała ze idealny moment był teraz i jestem bardzo młoda wiec może akurat 😉
    Nie ukrywam ze liczę ze się uda ale biorę pod uwagę że może nic z tego nie wyjść.
    Mallaga co do progesteronu,powiedziałam ze chce na wizycie,lepiej mieć a nie mieć 😉 a dzwonił bo nawalił z zaświadczeniem z urzędu stanu cywilnego i musieliśmy na wariata jechać dzisiaj przed sama inseminacja😂 ale wybaczam mu😁
    A juz myslalam 😂to ja jak teraz powiedzialam ze chce to tez dostalam, takze wszystko samemu trzebq 🤷‍♀️

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 września 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter, ja miałam badanie ANA i jeszcze homocysteina. Zleciła to lekarka z Invimed. Zdziwiłam się bo czytałam, że robi się po poronieniach. Na szczęście wyszło ok. HSG 1270 zł? Bardzo dużo. Płaciłam 500 zł w klinice.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 19:14

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 września 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    To jestesmy leb w leb! :) nawet rozmiar ten sam 😱 ej a czemu dupek dopiero od sb 🤔ja proga mam brac od dzis 🤔 kolezanki wy jak bierzecie zawsze?
    We wtorek miałam AID a od piątku progesteron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    We wtorek miałam AID a od piątku progesteron.
    To ja jakos szybko mam brac 🤷‍♀️ale w sumie pecherzyk pekniety, w sluzie juz biale klaczki wiec wedle tego juz po, takze raczej juz nie zaszkodze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze wrazenie po progesteron besins powiem wam ze spoko bo nic nie wypadlo ani nic, wsadzilam wieczorkiem i czysciutko xD

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 6 września 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    We wtorek miałam AID a od piątku progesteron.

    Ja podobnie jak Agness, we wtorek iui i od czwartku już dupek. Tak patrzę że ostatnio jakiś gorszy czas, nikomu z dziewczyn które były chwilę przede mną albo chwilę po się nie udało.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ