X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Cześć dziewczyny. Można dołączyć? 🙂 Prawdopodobnie będziemy podchodzic do AID na początku przyszłego roku. Jesteśmy po 1 in vitro z nasieniem męża i niestety wyszło bardzo słabo. Ostatnio stwierdziliśmy, że nie mamy siły na kolejną próbę i walkę z nasieniem męża ☹️ Po ivf miałam laparoskopię, histeroskopie i drożność jajowodów. Wszystko wyszło ok, jedyna nieprawidłowość to mały polip 4mm, ktorego dr usunął. Lekarz powiedział, że jeśli myślimy o dawcy, to on, z racji tego, że u mnie nie ma żadnych problemów, zaleca spróbować właśnie AID. W grudniu mamy wizytę i będziemy ustalać szczegóły. Mam nadzieję, że w styczniu podejdziemy 🤗
    Cześć. Oczywiście, że można dołączyć. W jakim sensie IVF wyszło bardzo słabo? Ile po punkcji miałaś dojrzałych komórek a potem zarodków? A nie myślicie o IVF z nasieniem dawcy? Bo IUI to tak na prawdę ma małą skuteczność w porównaniu do IVF. My właśnie do in vitro podchodzilismy z nasieniem dawcy bo mój narzczeony ma azoospermia.Z tego mamy 3 zarodki i jeden rośnie we mnie. 🙂

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    Cześć. Oczywiście, że można dołączyć. W jakim sensie IVF wyszło bardzo słabo? Ile po punkcji miałaś dojrzałych komórek a potem zarodków? A nie myślicie o IVF z nasieniem dawcy? Bo IUI to tak na prawdę ma małą skuteczność w porównaniu do IVF. My właśnie do in vitro podchodzilismy z nasieniem dawcy bo mój narzczeony ma azoospermia.Z tego mamy 3 zarodki i jeden rośnie we mnie. 🙂

    Gratuluję 😘

    Na razie nie mamy psychicznie siły na drugie ivf.

    A wynik naszego ivf taki jak w mojej stopce. Czyli tylko jeden zarodek 3-dniowy 8B.

    Wiem jaką skuteczność ma inseminacja, ale chcemy spróbować, skoro po dokładnym przebadanie mnie podczas laparo i histero, nawet nasz lekarz w klimacie widzi szansę 🙂 Jeśli się nie uda, to już raczej będziemy myśleć o AZ. Ale póki co czekam na wizyte 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 19:38

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 18 listopada 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Gratuluję 😘

    Na razie nie mamy psychicznie siły na drugie ivf.

    A wynik naszego ivf taki jak w mojej stopce. Czyli tylko jeden zarodek 3-dniowy 8B.

    Wiem jaką skuteczność ma inseminacja, ale chcemy spróbować, skoro po dokładnym przebadanie mnie podczas laparo i histero, nawet nasz lekarz w klimacie widzi szansę 🙂 Jeśli się nie uda, to już raczej będziemy myśleć o AZ. Ale póki co czekam na wizyte 🙂
    A badalas tsh i amh?

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    A badalas tsh i amh?

    Tak. To podstawowe badania.

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 18 listopada 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... Przy takim amh jak masz Ty to dziewczyny zazwyczaj mają dużą ilość komórek podczas ivf.
    Ale skoro Wasz lekarz widzi duże szanse z IUI to trzymam za Was mocno kciuki. Mam nadzieję, że się uda. 😘

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    Hm... Przy takim amh jak masz Ty to dziewczyny zazwyczaj mają dużą ilość komórek podczas ivf.
    Ale skoro Wasz lekarz widzi duże szanse z IUI to trzymam za Was mocno kciuki. Mam nadzieję, że się uda. 😘


    Nie wiem czy duże. Po prostu u mnie nie ma żadnych przeszkód i jak rozmawialiśmy o tym z naszym lekarzem w klinice, to mówił, że warto spróbować te 2-3 razy AID 🙂 Gdybym miała endometrioze, czy inne defekty czy choroby, to nie myślelibyśmy o AID. Nie mam dużych nadziei, ale kto wie. Czas pokaże 🙂 Może jak się nie uda, to rozważymy ivf z dawcą. Póki co nie dam rady. Bardzo dobiło mnie nasze czerwcowe ivf...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 20:52

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Nie wiem czy duże. Po prostu u mnie nie ma żadnych przeszkód i jak rozmawialiśmy o tym z naszym lekarzem w klinice, to mówił, że warto spróbować te 2-3 razy AID 🙂 Gdybym miała endometrioze, czy inne defekty czy choroby, to nie myślelibyśmy o AID. Nie mam dużych nadziei, ale kto wie. Czas pokaże 🙂 Może jak się nie uda, to rozważymy ivf z dawcą. Póki co nie dam rady. Bardzo dobiło mnie nasze czerwcowe ivf...
    No nie dziwię Ci się.Dla mnie było dużym szokiem jak dowiedziałam się o bezpłodności partnera ale jakoś przez to przeszliśmy. Na szczęście udało nam się z IVF. Bo w powodzenie IUI nie miałam dużych nadziei tym bardziej że mam jeden jajowód niedrożny i ogniska endometriozy w prawym jajniku.

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 18 listopada 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny 😉 Fajnie, że się odezwałyście! W kupie siła 👍

    Gabi - podpisuje się po tym co już dziewczyny Ci napisały. Dodam jeszcze, że jest taka teoria, że krótko po drożności są weksze szanse na zajście. A co do samego zabiegu, to przyjemny nie jest, ale trwa krótko. W moim odczuciu poniżej 10 min, więc naprawdę do wytrzymania.

    Franiczka - kojarzę Cię z wątku kliniki. Ja się tam nie udzielam, ale podczytuje.
    Też bym spróbowała na Twoim miejscu. Już było parę sukcesów przy pierwszym podejściu.

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Witam nowe dziewczyny 😉 Fajnie, że się odezwałyście! W kupie siła 👍

    Gabi - podpisuje się po tym co już dziewczyny Ci napisały. Dodam jeszcze, że jest taka teoria, że krótko po drożności są weksze szanse na zajście. A co do samego zabiegu, to przyjemny nie jest, ale trwa krótko. W moim odczuciu poniżej 10 min, więc naprawdę do wytrzymania.

    Franiczka - kojarzę Cię z wątku kliniki. Ja się tam nie udzielam, ale podczytuje.
    Też bym spróbowała na Twoim miejscu. Już było parę sukcesów przy pierwszym podejściu.

    Ja poprostu chyba zadzwonię do Vitro jutro i zapytam czy tego wymagają. Moja dr. wcześniej nic nie wspomniała, dała tylko panel badań do zrobienia, który oczywiście zrobiłam odrazu. No ale tego nie przeskocze, jak będzie trzeba zrobić to zrobię:) ktoras z dziewczyn testuje w najbliższym czasie? Jeżeli tak, to jestem całym sercem z Wami!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Ja poprostu chyba zadzwonię do Vitro jutro i zapytam czy tego wymagają. Moja dr. wcześniej nic nie wspomniała, dała tylko panel badań do zrobienia, który oczywiście zrobiłam odrazu. No ale tego nie przeskocze, jak będzie trzeba zrobić to zrobię:) ktoras z dziewczyn testuje w najbliższym czasie? Jeżeli tak, to jestem całym sercem z Wami!
    U mnie w vitro wymagali droznosci, wiec dzwon i pytaj moze uda sie jakos zalatwic szybciej 🤞

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Franiczka - kojarzę Cię z wątku kliniki. Ja się tam nie udzielam, ale podczytuje.
    Też bym spróbowała na Twoim miejscu. Już było parę sukcesów przy pierwszym podejściu.


    A u kogo się leczysz? 🙂 Widzę, że już 5 AID za Wami, przykro mi ☹️ Co Wam teraz proponują? Twój lekarz nie proponował Ci laparo i histero?

    Ja jestem u dr Mańki. Mówił, że 2-3 razy AID warto spróbować w Naszym przypadku. Z mężem obstawiamy 3 podejścia 🙂

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Cześć dziewczyny. Można dołączyć? 🙂 Prawdopodobnie będziemy podchodzic do AID na początku przyszłego roku. Jesteśmy po 1 in vitro z nasieniem męża i niestety wyszło bardzo słabo. Ostatnio stwierdziliśmy, że nie mamy siły na kolejną próbę i walkę z nasieniem męża ☹️ Po ivf miałam laparoskopię, histeroskopie i drożność jajowodów. Wszystko wyszło ok, jedyna nieprawidłowość to mały polip 4mm, ktorego dr usunął. Lekarz powiedział, że jeśli myślimy o dawcy, to on, z racji tego, że u mnie nie ma żadnych problemów, zaleca spróbować właśnie AID. W grudniu mamy wizytę i będziemy ustalać szczegóły. Mam nadzieję, że w styczniu podejdziemy 🤗

    Franiczka witamy i trzymamy kciuki za owocne aid w takim razie. kiedy planujecie podchodzić?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Franiczka witamy i trzymamy kciuki za owocne aid w takim razie. kiedy planujecie podchodzić?

    Chciałabym w styczniu, ale dowiem się co i jak na wizycie za 3 tygodnie 🙂

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 19 listopada 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka witaj :). Przykro mi, że ivf Wam nie wyszło. Najważniejsze, że się nie poddajecie. Jeśli u Ciebie nie ma żadnych problemów to faktycznie można spróbować z AID. Trzymam kciuki żeby udało się za pierwszym :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam "niestety" nowe czlonkinie, mimo ciezkiej sytuacji jest tu calkiem milo :)


    Chwale sie - jutro ide do poradni genetycznej na kariotypy, ruszam pelna para 😊😊

    jolcia1005, Kasia2602 lubią tę wiadomość

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    A u kogo się leczysz? 🙂 Widzę, że już 5 AID za Wami, przykro mi ☹️ Co Wam teraz proponują? Twój lekarz nie proponował Ci laparo i histero?

    Ja jestem u dr Mańki. Mówił, że 2-3 razy AID warto spróbować w Naszym przypadku. Z mężem obstawiamy 3 podejścia 🙂

    Chodzę do dr Ju. Teraz właśnie będziemy robić laparo. Niestety tak się poskładało, że termin mam dopiero na styczeń, więc teraz trochę czekania.
    To, że za pierwszym podejściem zaszłam w ciążę lekarz uznał za dobre rokowanie co do kolejnych iui. A tu lipa. Ostatnio na USG zauważył jakąś plamkę na jajniku, która może być początkiem endometriozy, mówił też że np. mogło też zostać coś po poronieniu, skoro zaskoczyło za pierwszym razem, a teraz 4 nieudane. Generalnie podejrzewa, że pojawiła się jakaś przeszkoda, której wcześniej nie było.
    Nasze dalsze poczynania będą zależały od wyniku laparo.

    Trzymam kciuki, żeby Wam się udało ✊ Podejrzewam, że ciężko było wam podjąć decyzję o aid, bo jakieś plemniki jednak macie, więc przeszliście dłuższą drogę. My nie mamy nic, więc tak trochę, życie zadecydowało za nas.

    Dziewczyny, a tak z inne beczki......wczoraj podczas porządków znalazłam moje pozytywne testy sprzed prawie roku, które zostawiłam sobie wtedy na pamiątkę. Gdyby wtedy wszystko było dobrze, to byłabym już mamą....ohhh tak mi było znowu smutno i jakoś nie potrafię wyrzucić tych testów:(


    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Franiczka witaj :). Przykro mi, że ivf Wam nie wyszło. Najważniejsze, że się nie poddajecie. Jeśli u Ciebie nie ma żadnych problemów to faktycznie można spróbować z AID. Trzymam kciuki żeby udało się za pierwszym :).

    Nie poddajemy się. To jeszcze nie ten czas. Trzeba walczyć. Mam nadzieję, że każda z nas wywalczy w końcu swój cud 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Chodzę do dr Ju. Teraz właśnie będziemy robić laparo. Niestety tak się poskładało, że termin mam dopiero na styczeń, więc teraz trochę czekania.
    To, że za pierwszym podejściem zaszłam w ciążę lekarz uznał za dobre rokowanie co do kolejnych iui. A tu lipa. Ostatnio na USG zauważył jakąś plamkę na jajniku, która może być początkiem endometriozy, mówił też że np. mogło też zostać coś po poronieniu, skoro zaskoczyło za pierwszym razem, a teraz 4 nieudane. Generalnie podejrzewa, że pojawiła się jakaś przeszkoda, której wcześniej nie było.
    Nasze dalsze poczynania będą zależały od wyniku laparo.

    Trzymam kciuki, żeby Wam się udało ✊ Podejrzewam, że ciężko było wam podjąć decyzję o aid, bo jakieś plemniki jednak macie, więc przeszliście dłuższą drogę. My nie mamy nic, więc tak trochę, życie zadecydowało za nas.

    Dziewczyny, a tak z inne beczki......wczoraj podczas porządków znalazłam moje pozytywne testy sprzed prawie roku, które zostawiłam sobie wtedy na pamiątkę. Gdyby wtedy wszystko było dobrze, to byłabym już mamą....ohhh tak mi było znowu smutno i jakoś nie potrafię wyrzucić tych testów:(
    Nie dziwie sie skutkom... Oby laparo pomogla i zeby teraz udalo sie tak na 9 msc juz 😍😍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Chodzę do dr Ju. Teraz właśnie będziemy robić laparo. Niestety tak się poskładało, że termin mam dopiero na styczeń, więc teraz trochę czekania.
    To, że za pierwszym podejściem zaszłam w ciążę lekarz uznał za dobre rokowanie co do kolejnych iui. A tu lipa. Ostatnio na USG zauważył jakąś plamkę na jajniku, która może być początkiem endometriozy, mówił też że np. mogło też zostać coś po poronieniu, skoro zaskoczyło za pierwszym razem, a teraz 4 nieudane. Generalnie podejrzewa, że pojawiła się jakaś przeszkoda, której wcześniej nie było.
    Nasze dalsze poczynania będą zależały od wyniku laparo.

    Trzymam kciuki, żeby Wam się udało ✊ Podejrzewam, że ciężko było wam podjąć decyzję o aid, bo jakieś plemniki jednak macie, więc przeszliście dłuższą drogę. My nie mamy nic, więc tak trochę, życie zadecydowało za nas.

    Dziewczyny, a tak z inne beczki......wczoraj podczas porządków znalazłam moje pozytywne testy sprzed prawie roku, które zostawiłam sobie wtedy na pamiątkę. Gdyby wtedy wszystko było dobrze, to byłabym już mamą....ohhh tak mi było znowu smutno i jakoś nie potrafię wyrzucić tych testów:(

    Dobrze, że lekarz zdecydował o laparo. Będziesz mieć razem z histeroskopia? Na te zabiego w AP na NFZ trochę się czeka, ale warto 🙂 Jeśli chciała byś się czegoś dowiedzieć, to chętnie odpowiem 🙂 Trzymam kciuki, żeby nic poważnego u Ciebie dr nie znalazł. Niech to bedzie jakąś blaha, łatwa do usunięcia przeszkoda ✊✊

    Powiem Ci, że po ivf też mam wrażenie, że życie zdecydowało za nas. Decyzja była trudna, ale w sumie od początku braliśmy dawce pod uwagę. Może ta droga jest nam pisana...

    Przykro mi Kochana z powodu tych testów ☹️ Ehhh to wszystko jest takie ciężkie... Ale jeszcze będzie dobrze. Zobaczysz!

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dobrze, że lekarz zdecydował o laparo. Będziesz mieć razem z histeroskopia? Na te zabiego w AP na NFZ trochę się czeka, ale warto 🙂 Jeśli chciała byś się czegoś dowiedzieć, to chętnie odpowiem 🙂 Trzymam kciuki, żeby nic poważnego u Ciebie dr nie znalazł. Niech to bedzie jakąś blaha, łatwa do usunięcia przeszkoda ✊✊

    Tak, lekarz mówił, że kompleksowo laparo-histero i jeśli będzie coś do zrobienia to też od razu robią. Skierowanie dostałam już jakiś czas temu , żeby mieć już termin w razie niepowodzenia iui i miałam zrobiony termin na listopad. Niestety musiałam odwołać, a na grudzień nie było już terminu, bo to koniec roku i już kontrakty wykorzystane. Musimy więc czekać.
    Ale teraz to przynajmniej wina się mogę napić 😜 Trzeba szukać pozytywów!
    Pewnie będę miała do Ciebie jakie pytanie przed laparo, to się odezwę 😉

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ