X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2222 1882

    Wysłany: 18 listopada 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    Ja tak naprawdę płaciłam 600 zł za słomkę z nasieniem dawcy bo musi być wcześniej zarezerwowana. Ale ogólnie ivf nam wyszło coś około 12 tys. bo nie mieliśmy żadnego dofinansownia. Początkową opłata w klinice w której podchodziłam do ivf to 2 tys. (w tym masz wizyty i badania takie jak estriadol i progesteron), potem 5600 zł w skład tej kwoty wchodzi punkcja i zapłodnienie komórek. No i potem cena w zależności ile będziesz miała zarodków i komórek do mrozonia. U nas były 3 zarodki i 5 komórek i wyszło 1900 zł, no i plus do tego potem transfer 1400 zł. I oczywiście leki do stymulacji(jeśli wcześniej nie korzystałaś z refundacji) koszt około 700 zł. Ja byłam na krótkim protokole, to też zależy od tego jakie się ma AMH. Cała stymulacja łącznie z punkcja trwa niecały miesiąc. No i transfer w zależności od tego czy będziesz miała odroczony czy nie. Żadnych dodatków nie braliśmy. Chyba po prostu mieliśmy szczęście, że pierwszy transfer się udał.
    No jeśli macie możliwość skorzystania z dofinansowania do ivf to ja na Waszym miejscu nawet bym się nie zastanawiała nad kolejnym iui. Trzeba kuc żelazo póki gorące 😁😉

    Kasiu, wielkie wielkie dzięki za info :*

    Kasia2602 lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2222 1882

    Wysłany: 18 listopada 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Niby mają tylko ciekawe czy uda się dobrać odpowiednio. Mąż ma 0rh+ ..

    Hej Gabi, witamy Cię na forum 😊 Dobrze trafiłaś Kochana, tu są fantastyczne dziewczyny, na których wsparcie i wiedzę zawsze można liczyć 😊 My mieliśmy niemalże identyczna sytuacje także rozumiem Wasze rozterki. Najważniejsze to pogodzić się z sytuacją i starać się szukać innych możliwości. Super, że Twoje wyniki są bardzo dobrem to jest szansa że uda się poprzez inseminację. Pytanie czy robiłaś drożność już i badanie AMH ? Co do nasienia to raczej jest to krótka piłka, większość klinik ma własne zasoby na miejscu, a nawet jeśli trzeba sprowadzić z Cyrosa albo ESB to trwa to kilka dni (choć chyba zabezpieczają się na wypadek dłuższego czasu jakoś do ok. tygodnia). Wszystko zależy tak naprawdę od kliniki. A Wy w jakim mieście się leczycie? Pozdrawiam i oczywiście zaciskam kciuki za ten cykl 😊

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happilyeverafter, amh robilam wynik 3,03. Droznosci nie robilam i nic dr. nie wspominala nawet. Leczymy się w VitroLive w Szczecinie. Decyzja o inseminacji aid już podjęta przez nas , oby udało się jak najszybciej i żeby nic nie stanęło nam na drodze.. dziękuję za odpowiedź;)

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3182 4087

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Niby mają tylko ciekawe czy uda się dobrać odpowiednio. Mąż ma 0rh+ ..
    W takim razie na Twoim miejscu zadzwoniłabym wcześniej do kliniki i zarezerwowala jeśli coś będą mieli. Gabi na Twoim miejscu jeszcze bym porozmawiała z lekarzem o drożności jajowodów.Bo jeśli któryś jajowód będzie niedrożny(czego Ci nie życzę) to inseminacja w danym cyklu się nie uda i stracicie tylko pieniądze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 10:32

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602, w Vitrolive w Szczecinie.

  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na samą myśl o tym badaniu aż mnie trzęsie, za dużo się naczytałam chyba. Może nie będzie tak źle. Porozmawiam na wizycie 29 listopada, może rzeczywiście najpierw zleci drożność. Jezu jak ja się cieszę, że mogę z Wami pogadać. Zeszło że mnie tyle negatywnych emocji ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Kasia2602, w Vitrolive w Szczecinie.
    O to Witam Cię bardzo serdecznie bo ja tez tam
    Się leczę :) co do nasienia maja wszystko na miejscu.Maja tabelkę z dawcami podzielona na grupy krwi wiec napewno znajdziecie to odpowiednie.Co do IUI to przed samym zabiegiem musiałam zrobić drożność obowiązkowo.Absolutnie nie było mowy o tym by podjeść bez tego badania..Tak tylko cię nastrajam,ja leczę się u dr.Ciepieli i wiem ze oni maja takie standardy ze drożność musi być.Drożność musi być zrobiona w 7-8 dc.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Niby mają tylko ciekawe czy uda się dobrać odpowiednio. Mąż ma 0rh+ ..
    Gabi, witaj :). Nikt nie zrozumie tego tak dobrze jak osoby, które przechodzą przez to samo. Znajdziesz u nas dużo wsparcia i informacji. Popieram, że drożność powinno się wykonać przed inseminacją. To badanie wcale nie jest takie straszne. Mój mąż ma taką samą grupę krwi. Zawsze możesz też wybrać dawcę ze swoją grupą. Ja tak zrobiłam. Przeszłam przez 2 kliniki. W pierwszej mieli swoich dawców, ale była też możliwość sprowadzenia. W drugiej korzystali głównie z banku zagranicznego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 11:29

  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Agness i Kamma. No to teraz się zastanawiam, czy nie lepiej dzwonić i umówić się jak najszybciej, bo wizytę mam 29 listopada to będzie 9dc. Jak dostanę skierowanie na drożność w następnym cyklu to już dwa cykle przepadną skoro robi się 7-8dc . Może za bardzo przezywam i powinnam spokojniej do tego podchodzić? To super, że mają na miejscu. Jeżeli chodzi o cechy typy kolor oczu, włosów itd to nic nadzwyczajnego ale grupa brwi 0rh+. Wychodzi na to, że podejść będę mogła dopiero w lutym, szkoda .. A myślicie, że moje AMH jest ok ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Hej Agness i Kamma. No to teraz się zastanawiam, czy nie lepiej dzwonić i umówić się jak najszybciej, bo wizytę mam 29 listopada to będzie 9dc. Jak dostanę skierowanie na drożność w następnym cyklu to już dwa cykle przepadną skoro robi się 7-8dc . Może za bardzo przezywam i powinnam spokojniej do tego podchodzić? To super, że mają na miejscu. Jeżeli chodzi o cechy typy kolor oczu, włosów itd to nic nadzwyczajnego ale grupa brwi 0rh+. Wychodzi na to, że podejść będę mogła dopiero w lutym, szkoda .. A myślicie, że moje AMH jest ok ?
    Jak się dostaniesz wcześniej to pewnie dzwoń,ja do mojego lekarza nie mogłam wcześniej się dostać jak na grudzień..na szczęście przyjmuje w szpitalu i zostałam przyjęta na kontrole w szpitalu :) nie da rady do tego podchodzić spokojnie wiem z doświadczenia,odrazu po pierwszym IUI powiedziano mi ze zazwyczaj pierwsze podejście nigdy się nie udaje..wiec pocieszenie jak nic.Tez na naturalnym cyklu,żałuje bardzo ze nie na stymulowanym bo tak jak u Ciebie u mnie wszystko wporzadku,AMH wysokie jak na mój wiek a jednak wyszło ze mam problem z tsh(pomimo super wyniku😔) a potem jeszcze na dodatek problem z niepękajacymi pęcherzykami. Byłam przed pierwsza IUI idealnie nastawiona na powodzenie bo jestem „młoda” bo wszystko ok no i wyszło jak wyszło,jestem teraz z 6 cm torbielem wstrzymana przez 2 miesiące..Eh takie życie

  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Jak się dostaniesz wcześniej to pewnie dzwoń,ja do mojego lekarza nie mogłam wcześniej się dostać jak na grudzień..na szczęście przyjmuje w szpitalu i zostałam przyjęta na kontrole w szpitalu :) nie da rady do tego podchodzić spokojnie wiem z doświadczenia,odrazu po pierwszym IUI powiedziano mi ze zazwyczaj pierwsze podejście nigdy się nie udaje..wiec pocieszenie jak nic.Tez na naturalnym cyklu,żałuje bardzo ze nie na stymulowanym bo tak jak u Ciebie u mnie wszystko wporzadku,AMH wysokie jak na mój wiek a jednak wyszło ze mam problem z tsh(pomimo super wyniku😔) a potem jeszcze na dodatek problem z niepękajacymi pęcherzykami. Byłam przed pierwsza IUI idealnie nastawiona na powodzenie bo jestem „młoda” bo wszystko ok no i wyszło jak wyszło,jestem teraz z 6 cm torbielem wstrzymana przez 2 miesiące..Eh takie życie

    Moje tsh też nie powala chociaż niby w normie 2,5. Ciekawa jestem jak to wszystko się potoczy. Nie nastawiam się odrazu na sukces, ale chciałabym poprostu jak najszybciej widząc ile problemów może wyjść po drodze. Dokładnie jak u Ciebie. Ale znając mniej więcej Wasze historie będę za nas wszystkie trzymać mocno kciuki. Będziemy mamami napewno!

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A drożność robi w VL robi się jakoś prywatnie czy na NFZ? Jak to jest Kamma9207 ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    A drożność robi w VL robi się jakoś prywatnie czy na NFZ? Jak to jest Kamma9207 ?
    Dostałam skierowanie(NFZ) na drożność do szpitala na unii lubelskiej.Dzwonisz wcześniej po tym jak dostaniesz miesiączkę bo obliczysz wtedy idealnie kiedy można to zrobić i już.Akurat ja miałam sporo zrostów w jajowodzie po kilku przebytych infekcji i zapaleń przydatków.Bardzo mnie bolało ale wiem ze wiele dziewczyn kompletnie nic nie odczuwa.Co do tsh jest za wysokie to odrazu ci mówię.Powinno być w granicach 1,dostałam eutyrox na zbicie do 1 bo miałam najpierw 1,66 a potem urosło do 3,5 właśnie.Masz jeszcze entuzjazm a to dobrze😂 zupełnie jak ja na początku,nie mogłam z radości.A jak zobaczyłam dwie kreski na teście to zawał miałam ze się udalo.A tu jednak psikus torbiel😢 w razie co służę rada możesz pisać do mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 12:04

  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo kamma9207. No to już mam problem, tsh.. kiedy najlepiej badać tsh? Ja badalam w 25dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Dziękuję bardzo kamma9207. No to już mam problem, tsh.. kiedy najlepiej badać tsh? Ja badalam w 25dc.
    Z tego co wiem nie ma to jakiegoś większego znaczenia ale ja się zestresowałam poszłam do endokrynologa i to on mi właśnie powiedział ze wynik za wysoki jest jeśli chcemy zajść w ciąże. Także odrazu eutyrox i jak zajdę w ciąże to mam zwiększyć dawkę :) póki co nie zapowiada się jakoś optymistycznie ale biorę cały czas leki.W styczniu podchodzę do in vitro jak oczywiście torbieli nie będzie.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Hej Agness i Kamma. No to teraz się zastanawiam, czy nie lepiej dzwonić i umówić się jak najszybciej, bo wizytę mam 29 listopada to będzie 9dc. Jak dostanę skierowanie na drożność w następnym cyklu to już dwa cykle przepadną skoro robi się 7-8dc . Może za bardzo przezywam i powinnam spokojniej do tego podchodzić? To super, że mają na miejscu. Jeżeli chodzi o cechy typy kolor oczu, włosów itd to nic nadzwyczajnego ale grupa brwi 0rh+. Wychodzi na to, że podejść będę mogła dopiero w lutym, szkoda .. A myślicie, że moje AMH jest ok ?
    Myślę, że AMH ok. Ja miałam ponad rok temu 3,3 i lekarz mówił że dobre. Niestety to co nas spotkało nauczyło mnie cierpliwości. Na początku też chciałam jak najszybciej ale życie zweryfikowało, że nie zawsze idzie po myśli i na pewne sprawy nie ma się wpływu. U mnie od pierwszej wizyty w klinice do 1 AID minęło jakoś ok 3 miesiące. Czekanie na wyniki, wizyty a potem przed drożnością okazało się, że w wymazie wyszła grzybica i jeden cykl przepadł. W drugiej klinice trwało to jeszcze dłużej bo były dodatkowe badania jeszcze pojawiły się problemy z wyborem dawcy.
    Życzę Ci żeby u Was poszło sprawnie i nie trzeba było zbyt długo czekać :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez życzę Ci żeby wszystko poszło sprawnie :) najważniejsze żeby zacząć działać a reszta no cóż cierpliwość tak jak mówi Agness

  • Gabi92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra to staram się być cierpliwa:) dzięki dziewczyny raz jeszcze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Można dołączyć? 🙂 Prawdopodobnie będziemy podchodzic do AID na początku przyszłego roku. Jesteśmy po 1 in vitro z nasieniem męża i niestety wyszło bardzo słabo. Ostatnio stwierdziliśmy, że nie mamy siły na kolejną próbę i walkę z nasieniem męża ☹️ Po ivf miałam laparoskopię, histeroskopie i drożność jajowodów. Wszystko wyszło ok, jedyna nieprawidłowość to mały polip 4mm, ktorego dr usunął. Lekarz powiedział, że jeśli myślimy o dawcy, to on, z racji tego, że u mnie nie ma żadnych problemów, zaleca spróbować właśnie AID. W grudniu mamy wizytę i będziemy ustalać szczegóły. Mam nadzieję, że w styczniu podejdziemy 🤗

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi92 wrote:
    Happilyeverafter, amh robilam wynik 3,03. Droznosci nie robilam i nic dr. nie wspominala nawet. Leczymy się w VitroLive w Szczecinie. Decyzja o inseminacji aid już podjęta przez nas , oby udało się jak najszybciej i żeby nic nie stanęło nam na drodze.. dziękuję za odpowiedź;)
    Hej, ja tez vitro!! :)

‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ