X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co :*. Kasik, endokrynolog powinien Ci zbadac szyje, nie zrobil tego? Tak sie wykrywa powiekszona tarczyce. Dostaniesz pewnie skierowanie na usg chociaz ja podejrzewam ze to nie tarczyca - powiekszona tak mocno tarczyca to by dawala wyzsze TSH tak mysle. Może po prostu wezly chlonne? Ja mialam kiedys guzka na szyji i sie wystraszylam bo sie oczywiscie naczytalam, rentgen wykazal jedynie powiekszony wezel chlonny i po tygodniu zniknelo.
    Ja na takie tsh dostalam euthyrox 25, zeszlo wtedy do 2.6. Wiec endokrynolog zwiekszyl mi dawke do ok 0,37 (polowka 75) i w sumie juz niedlugo wybieram sie na badanie jaki efekt. Tylko tsh to sie bada dopiero po ok 6 tygodniach od rozpoczecia kuracji. Mysle ze 50 bedzie dobrze dobrana dla Ciebie :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u Gina tylko po receptę bo chciałam juz zacząć kurację, szkoda czasu dla mnie :-) do endo IDE w przyszły czwartek a w między czasie może to hsg w poniedziałek będę wiedzieć. Z tym bólem szyi to już dłuższa historia, zaczęło się od bólu gardła zobaczymy, może to jakiś jedyny epizod z tym TSH...

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikaa, daj znac jak z tym hsg. Napewno warto zrobic to badanie i miec pewnosc, ze pneumatyka dziala :). Jak bol gardla to moze te wezly chlonne? Ja mialam powiekszony przez 3 tygodnie ponad. Endo napewno da Ci skierowanie na usg tarczycy, to juz raczej standard przy nawet lekko podwyzszonym tsh

    zem3i09kl173cczw.png
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój poziom AMH z października 2015 wynosił 0,35. Znalazłam w internecie informację, że wit. D pomaga na niski poziom AMH. Podeszłam do tego z rezerwa, ale zapytał moje gina co on o tym myśli. Stwierdził, że nie zaszkodzi spróbować. Po 2 miesiącach zażywania wit. D3 4.000j - wczoraj 2 kreski na teście, dzisiaj wynik beta hcg = 21,35

    AniaT, Kaska1985, Kajka81, demelza lubią tę wiadomość

    Aneczka80

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Postanowiłam napisać, bo być może nie wszystkie dziewczyny wiedzą o tym (ja do dzisiaj żyłam w błogiej nieświadomości) kiedy wykonywać badanie AMH.
    Otóż lekarz zasugerował mi między 1 a 4 dniem cyklu, chociaż powiedział, że lekarze o tym mówią raczej między sobą, bo nie jest to potwierdzone.
    Podczas dzisiejszego pobrania po raz pierwszy zapytano mnie który to dzien cyklu. Robiłam już 2 razy to badanie i ani razu mnie o to nie pytano.
    nie omieszkałam zapytac czy to prawda, że lepiej jest robić to badanie między 1 a 4 dniem cyklu? A Panie na mnie oczy i mowią:" ależ proszę Pani, tylko i wyłącznie to badanie robi się pomiędzy 1 a 4 dniem cyklu!, że od zawsze robi się badanie w okreslnym dniu, że tak jest w podręcznikach i takie są procedury i każdy lekarz powinien o tym mówić a w szczególności gdy badanie jest potrzebne do procedury in vitro!"

    Nie mogłam uwierzyć! Pokazały mi swoją książkę w której mają opisane każde badanie jak kiedy wykonywać i było czarno na białym:
    " między 1 a 4 dniem cyklu (najlepiej w 3 dniu cyklu) i najlepiej na czczo do godziny 11"

    Może którejś przyda się ta wiedza.

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Postanowiłam napisać, bo być może nie wszystkie dziewczyny wiedzą o tym (ja do dzisiaj żyłam w błogiej nieświadomości) kiedy wykonywać badanie AMH.
    Otóż lekarz zasugerował mi między 1 a 4 dniem cyklu, chociaż powiedział, że lekarze o tym mówią raczej między sobą, bo nie jest to potwierdzone.
    Podczas dzisiejszego pobrania po raz pierwszy zapytano mnie który to dzien cyklu. Robiłam już 2 razy to badanie i ani razu mnie o to nie pytano.
    nie omieszkałam zapytac czy to prawda, że lepiej jest robić to badanie między 1 a 4 dniem cyklu? A Panie na mnie oczy i mowią:" ależ proszę Pani, tylko i wyłącznie to badanie robi się pomiędzy 1 a 4 dniem cyklu!, że od zawsze robi się badanie w okreslnym dniu, że tak jest w podręcznikach i takie są procedury i każdy lekarz powinien o tym mówić a w szczególności gdy badanie jest potrzebne do procedury in vitro!"

    Nie mogłam uwierzyć! Pokazały mi swoją książkę w której mają opisane każde badanie jak kiedy wykonywać i było czarno na białym:
    " między 1 a 4 dniem cyklu (najlepiej w 3 dniu cyklu) i najlepiej na czczo do godziny 11"

    Może którejś przyda się ta wiedza.
    daj znac czy wynik bedzie sie roznił od poprzednich, ja słyszałam tez cos takiego i do tego niby jak sie ropi w innych dniach to moze wyjsc nizszy niz jest naprawde.

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem ciekawa (i dopiero teraz widzę na stronie ARTVIMEDU taką informację, że najlepiej w 3 dniu cyklu)
    czemu nikt o tym nie mówi??? Stracilam kasę na 2 badania.
    Pierwsze robiłam przed laparoskopią w 21 dniu cyklu - wynik 1,8
    Drugie robiłam w 15 dniu cyklu - wynik 0,65

    Mam nadzieję, że będzie te minimum 0,71

    Jestem taka zła dzisiaj....

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Sama jestem ciekawa (i dopiero teraz widzę na stronie ARTVIMEDU taką informację, że najlepiej w 3 dniu cyklu)
    czemu nikt o tym nie mówi??? Stracilam kasę na 2 badania.
    Pierwsze robiłam przed laparoskopią w 21 dniu cyklu - wynik 1,8
    Drugie robiłam w 15 dniu cyklu - wynik 0,65

    Mam nadzieję, że będzie te minimum 0,71

    Jestem taka zła dzisiaj....
    ja robiłam gdzie w 20 którymś dniu i mi wyszło 1,73, robilam je w invikcie i tam tez nikt nie pytał o dzien cyklu a niby Łukaszuk jest prekurosrem amh w polsce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 16:00

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. W sieci też ciężko znaleźć informacje inne niż że w dowolnym dniu cyklu

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka80 wrote:
    Mój poziom AMH z października 2015 wynosił 0,35. Znalazłam w internecie informację, że wit. D pomaga na niski poziom AMH. Podeszłam do tego z rezerwa, ale zapytał moje gina co on o tym myśli. Stwierdził, że nie zaszkodzi spróbować. Po 2 miesiącach zażywania wit. D3 4.000j - wczoraj 2 kreski na teście, dzisiaj wynik beta hcg = 21,35

    Gratulacje Aneczka! :) zdrowej i nudnej ciąży życzę :)

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    ja robiłam gdzie w 20 którymś dniu i mi wyszło 1,73, robilam je w invikcie i tam tez nikt nie pytał o dzien cyklu a niby Łukaszuk jest prekurosrem amh w polsce

    Dokladnie. Podobno to badanie ma te zalete ze dzien cykku w ktorym sie je robi nie ma znaczenia.

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie to jest bzdura... przeciez rezerwa w 3 dc nie bedzie wieksza niz w 10 dc... dlatego robi sie to badanie w dowolnym dniu cyklu. A ze w jednym badaniu mialas 1,8 a w drugim 0,65 to jest wynik tego, ze zapewne pierwsze badanie robione bylo stara metoda a drugie nowa. Przy nowej metodzie, by porownac ja do starej wynik nalezy pomnozyc x2- wiec wychodzi 1,3 a nie 1,8 jak przy pierwszym badaniu, ale po laparoskopii to normalne, ze wynik spada.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja AMH robilam w Diagnostyce w Rzeszowie. Pani w rejestracji od razu zaznaczyła ze Powinnam być w 3-5 dniu cyklu.

    Aneczka80

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Jak dla mnie to jest bzdura... przeciez rezerwa w 3 dc nie bedzie wieksza niz w 10 dc... dlatego robi sie to badanie w dowolnym dniu cyklu. A ze w jednym badaniu mialas 1,8 a w drugim 0,65 to jest wynik tego, ze zapewne pierwsze badanie robione bylo stara metoda a drugie nowa. Przy nowej metodzie, by porownac ja do starej wynik nalezy pomnozyc x2- wiec wychodzi 1,3 a nie 1,8 jak przy pierwszym badaniu, ale po laparoskopii to normalne, ze wynik spada.


    Oba badania miałam na nowych odczynnikach. Ale fakt, że po laparoskopii i innych zabiegach AMH spada. u mnie o ponad połowę.
    I też żyłam w przekonaniu, że dzień cyklu nie ma znaczenia, ale:
    1. Widziałam w diagnostyce książkę procedur badań i właśnie tak było oznaczone AMH
    2. Lekarz mi powiedział, że zrobienie w tych dniach cyklu może dać nieco wyższy wynik
    (szkoda, że powiedział to przed 3 badaniem a nie przed 2) ale tłumaczył tym, że lekarze o tym mówią między sobą. Co by się zgadzało, bo ciężko coś znaleźć na ten temat w sieci
    3. Panie w laboratorium robiły oczy z kolei, że robi się w dowolnym dniu, gdyz one były zawsze uczone że w 1-4.

    No w każdym razie chciałam się podzielić dla mnie tą nowinką, chociaż nadal nie bardzo chce mi się w to wierzyć...

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie to kwestia laparo,wiele osob na tym forum po zabiegach miało rozne wyniki AMH.

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka80 wrote:
    Ja AMH robilam w Diagnostyce w Rzeszowie. Pani w rejestracji od razu zaznaczyła ze Powinnam być w 3-5 dniu cyklu.

    Aneczka ja też jestem z Rzeszowa. Do którego lekarza chodzisz? Masz kogoś godnego polecenia??

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, badanie AMH mozna robic w dowolnym dniu cyklu.No, reki sobie uciac nie dam ale zaden lekarz ktorego znam, nie pyta o dzien wykonania...dziwne z ta procedura w labie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 20:11

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Aneczka ja też jestem z Rzeszowa. Do którego lekarza chodzisz? Masz kogoś godnego polecenia??
    AniaT do dr Dariusza Ulmana

    Aneczka80

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka a gdzie On przyjmuje? Jest szansa dostać się do Niego na fundusz?

  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Szpitalu Profamilia i w Medyku na Lisa Kuli. Niestety prywatnie.

    AniaT lubi tę wiadomość

    Aneczka80

‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ