X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    dziewczyny mam dla was hit !!!

    byłam dzis u endokrynolog i pokazuje jej moje wyniki, w tym moje AMH ktore jak wiecie jest na poziomie 17

    a ona na to :


    OOOO OBNIŻONA REZERWA !!!!
    P

    O rany, strach się leczyć, naprawdę. Nie dziwię się, że ludzie chodzą do znachorów ;)
    A ja się wczoraj bardzo ucieszyłam, bo spało mi FSH. Kilka miesięcy temu wychodziło mi w przedziale 10-11, a wczoraj było poniżej 9. Ciekawe, czy samo z siebie się poprawiło, czy to skutek lepszej diety, łykania suplementów itp. :)

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    właśnie o tym z chłopakiem rozmawiam
    to nie jest badanie, które powtarza sie co miesiąc
    jeśli ktoś dostał wynik mój... to niestety, kolene badanie zorbi za rok - dwa,a wowczas będzie po wszystkim, musze zrobic wszystko aby lab znalazł osobę, która dostała mój wynik
    Ja tak miałam z fsh, lh i estradiolem. Pomylili probówki z krwią przy oznaczaniu i dostałam wyniki krwi jakiejś Pani po 70, z których wynikało, że jestem już dawno po menopauzie... Sprawa dalej w toku...

    M&M
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wiesz z tymi wynikami roznie..ja np w jednym cyklu mialam fsh ok 29 a estradio <5 wiec wynik jak na menopauze, a w kolejnych cyklach fsh bylo ok 9 inestradiol ok, niby fsh jest wydzielane pulsacyjnie..w zwiazku z tym moze sie zdarzyc cykl gdzie fsh bedzie nawet kosmicznie duze...trzeba wtedy zbadac z 3 x fsh by sie upewnic czy to lrzypadek jednorazowy tylko czy jednak nie...amh to takie badanie ktore raz wychodzi tak a raz tak...kobiety z amh skrajnie niskim zachodza w ciaze choc wg lekarzy szans na nia nie bylo...to badanie coraz wiecej watpliwosci budzi wsrod lekarzy..rozmawialam na ten temat juz z 5 ginami chyba w tym 2 od nieplodnosci...wazny jest obraz w usg ile pecherzykow na jajnikach, amh nie mkze byc tu wyznacznikiem...

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, bella, zgadza się
    ale wiesz, jak dostałam wynik 0,37 to nie mogłam go zbagatelizować.
    Zrobiłam dziś na koszt labu kolejne badanie amh. Marze o tym, aby wyszło w podobnym przedziale jak to sprzed 2 dni, to więcej nigdy go nie zrobię.

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:58

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem wam ze cos z tym AMH musi byc na rzeczy tak jak mowicie, ja reszte hormonów mam całkiem OK , pisze całkiem bo ten 1:1,4 lh:fsh mogłby byc nieco lepszy, reszta jest ok a amh wysokie jak diabli.

    kazdy mi mowi ze ja przy takim amh nie bede miala owulek a własnie ze ja miałam spontaniczne owulacje mimo to !

    badz tu czlowieku mądry i pisz wierze :D

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka a jakie masz amh?

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:58

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Domiszka, to mamy następne podobieństwo ;) 1:1,4 u mnie również. Tylko ja nie miewam owulacji naturalnych..
    Aniu, kilka postów wyżej masz odpowiedz :)


    Asiu to czemu juz teraz invitro jesli mozna wiedziec?

    przeciez te wyniki wcale nie sa take złe :) jakby co to priv ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:58

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O sorki,nie doczytałam :)

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Bardzo poważny czynnik męski. Mamy tylko pojedyncze plemniki i mało który się rusza. Morfologia 1%. Tak bylo w grudniu, po majówce mąż powtarza badanie.


    kochana u nas tez tylko 1% morfologia, ruch ok tzn norma ale suplementujemy skurczybyki arginina, l-karnityna i ALC wiec niech sie ruszaja obiboki ! :)

    ostatnio rozmawiałam z Renia z grupy ( Ren ) jej mąz miał fatalne fatalne wyniki, zaszła w ciaze mimo 41 lat i podejzenia niedroznosci jajowodu, tylko sie suplementowali zadnych leków a mąz odebrał teraz wyniki badan i z ruchu 2% ma 35 % !! a z 1% morfo ma 6% :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Dziewczyny, wczoraj mówiłyście, że oddacie mi swoje nadwyzki AMH
    zatem dziękuję <3
    wynik z wczoraj to 1,05
    sprzed miesiaca 0,37. Nie wiem od Której z Was dostałam, ale dziękuję ;) <3 <3 <3

    giphy.gif

    a tak na serio, wychodzi na to, ze dostałam miesiac temu nie swoje wyniki, od tego momentu zjeździłam 3 kliniki w 2 województwach, przeryczałam dwa tygodnie... idę jutro do diagnostyki z żądniaem powtórzenia wyniku, bo te dwa są niewiarygodne, a nie będę lacić za ich błedy kolejnych 180zł... lekarz mówił dziś (w Gyncentrum w Katowicach), że ten wynik nie ma szans wzrosnąć, on moze spaść, a wszelkie niewielkie wzrosty to minimalne błędy labów, mój błąd jest ogromny i ewidentnie któryś z wyników nie jest prawidłowy.
    Oprócz tego dzis powtórzyłam fsh i wyszło 5,9 (lh =5), a poprzednio robiłam w jednym badaniu fsh, lh i ten nieszczęsny amh i wysżło mi fsh 14, amh 0,37...
    Witamina D,dhea i koenzym fałszywe podwyższają amh. A więc nie wiem czy jest sens robić zadyme w diagnostyce
    Odstaw suplementy na miesiąc i amh wróci do poziomu z 2 pierwszych badań.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witamina D,dhea i koenzym fałszywe podwyższają amh. A więc nie wiem czy jest sens robić zadyme w diagnostyce
    Odstaw suplementy na miesiąc i amh wróci do poziomu z 2 pierwszych badań.


    serio ??
    wiec jesli biore kazdego dnia 5000 iu witaminy D3 to moze byc to powod dla ktorego jest ono takie wysokie ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi jakoś nie zafałszowało wyniku a brałam przed zrobieniem amh te suplementy min 3 miesiące, wynik wyszedł mi wręcz skrajnie niski, byłam w szoku, że w ciągu niecałych 2 lat amh może tak drastycznie spaść

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:59

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witamina D,dhea i koenzym fałszywe podwyższają amh. A więc nie wiem czy jest sens robić zadyme w diagnostyce
    Odstaw suplementy na miesiąc i amh wróci do poziomu z 2 pierwszych badań.
    nie sądze, aby 10 dni koenzymu oraz 6 dni dhea podniosły mi wynik.
    Witaminę D brałam już przed pierwszym wynikiem.
    Poza tym konsultowałam to z lekarzem, który jak nikt inny zna sie na amh - na wynik nie wpływa zadna suplementacja.


    ed
    nie robiłam wcześniej dwa razy badania
    raz miesiac temu wyszło 0,37
    i teraz 1,05
    naprawdę sądzisz, że tak łatwo podnieść amh? szkoda, że dziewczyny, które nie dostały kwalifikacji do rządówki nie wiedziały, ze po kilku dniach supli mogę trzykrotnie podniesć wyniki.
    Diagnostyka się przyznała, ze próbka z marca ma inny kod, cokolwiek to znaczy. Tak czy inaczej, powtórzyli mi dziś badanie za free.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 21:59

    Asia_88 lubi tę wiadomość

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:59

    ojejku lubi tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sama nie wiem co myśleć
    dlatego wczoraj przejechałam 600km aby skonsultowac to z kimś, kto się na tym zna...
    powiedział, ze nie dziwi się, ze spanikowaliśmy po pierwszym wyniku, ale drugi jest obiecujacy, lecz do powtórki z powodu ewidentnego błędu ludzkiego przy badaniu, nie wiadomo który wynik jest poprawny.
    Lekarz jednak twierdzi, że taki wzrost jest niemożliwy ,przy jakiejkolwiek suplementacji - pytałam bezpośrednio już. Opowiadał o latach badań na kobietach przed ciażą, w trakcie ciaży, po ciąży i w trakcie brania hormonów - absolutnie nic nie wpływa na wynik, wynik na przestrzeni lat delikatnie spada, z wyjątkiem operacji/stanu zapalnego który powoduje nagły spadek amh.
    no i nie wiem, czekam na wynik, może jutro, może w pn dopiero...

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:59

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ