X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Aness Autorytet
    Postów: 389 211

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wiecie może jak długo trwa leczenie immunosupresyjne?

    Endometrioza II stopnia+ słabe nasienie.
    Luty 2015 - rozpoczęcia leczenia INVICTA Warszawa
    Lipiec 2015 - puste jajo płodowe
    Grudzień 2017- Angelius
    2 IUI nieudane
    Wrzesień 2018 - in vitro- transfer - 1 zarodek - 😢
    Grudzień 2018-II procedura ❄️❄️
    Marzec crio-😢
    Czerwiec crio- 😥
    Maj 2020- III procedura ❄️
    Październik crio-😥
    Kir BX, Kariotypy ok. Cytokiny skopane ...
    09.22 Czechy ❄️❄️❄️❄️❄️
    01.23 Crio-cb😥
    07. 23 Crio
    7dpt- beta 20
    9dpt- beta 42
    11dpt- beta 85
    15dpt-beta 526
    23dpt- beta 8042
    30dpt- ♥️

    preg.png
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aness wrote:
    Hejka wiecie może jak długo trwa leczenie immunosupresyjne?
    Przeważnie dwa tygodnie w cyklu poprzedzającym transfer. Tak jest przeważnie choć niektóre dziewczyny przyjmowaly miesiąc. Zalezy od przypadku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2020, 15:34

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    No to słabo Ci spadło, ale jak się martwisz to zrób pozostałe ft3 i ft4. Jeśli one są w normie to tsh też się wyrówna. Samo tsh to taki hormon który wolno reaguje na leki. Więc zazwyczaj z wynikiem jesteśmy dużo spóźnieni od stanu rzeczywistego. Ale 3 miesiące to wystarczająco dużo. Ja z takiego wyniku zeszłam w 4 tyg. Jaka dawkę bierzesz? 25? To spokojnie bierz 50. A jeśli się boisz to bierz 37,5 lub 25 i 50 zamiennie co 2 dni.
    Pamiętaj brać min 30 min przed jedzeniem.

    dzięki Ewa! Ja brałam Euthyrox25, ale mowili mi, że nie mam chorej tarczycy, więc byłam pewna że po dawce 25 idealnie spadnie a tu d... Wiec nie mam chorej tarczycy a muszę brać 50.. na to wygląda :( a swoją drogą ciekawe ze jak sobie tak nabiorę tych leków to czy do końca życia nie będe musiała ich brać, jak rozreguluje wszystko...

  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    A jaka masz dawke? Ja jak brałam 25 to nawet mi nie drgnęlo. Jak zwiększyłam do 50 to po mięsiacu już spadło do odpowiedniego wyniku.

    Dzięki za odpowiedz, czyli czeka mnie 50 i znowu cały plan się przesuwa z uwagi na tarczycę, no ale walczymy dalej

  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Poziomka w 100% zgadzam się z Tobą i z tym co napisałaś. Nic dodać nic ująć.
    Niepodnosc jest bardzo powszechnym problemem a będzie jeszcze większym. Rząd obudzi się ze wsparciem finansowym jak wkoncu okaże się że urodzeń w Polsce jest znacznie mniej niż zgonów a w wyniku tego nie będzie miał kto pracować na nasze emerytury. Wtedy pewnie nagle znajdą się pieniądze na pomoc osoba z niepłodnością. A jak słyszę o tym 500+ to mi niedobrze... Państwo nie ma zamiaru wspierać rodziny mąż+żona+pies bo ta przecież na pewno dobrze sobie radzi...

    Jeśli chodzi o wsparcie rodziny to mamy bardzo duże że strony męża, ciągle dopytują, wierzą że się uda, mówią nam cieple słowa i proponują finansową pomoc są naprawdę kochani. Za to moja mama wie że się leczymy, ale nie wnika za bardzo nie raz coś próbuje coś spytać ale ja jeszcze nie zdarze zacząć opowiadać a ona już zmienia temat. Nie wiem czy robi to celowo czy nie ale jest to przykre.
    Myślę, że twoja mama tam głęboko w sercu bardzo się martwi, nie chce pytać pewnie bo to temat delikatny, mamy czasem tak maja :) ale to kwestia wychowania, teraz jest inne podejście. U nas w rodzinie nikt nie wie, nie pyta, ja rozmawiam tylko z mężem, no i z Wami ! :-)

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Ja postanowiłam ze jak już urodzę to opublikuje moja walkę i drogę która przeszliśmy do rodzicielstwa na Facebooku i poproszę moich Znajomych o udostępnianie. Mam nadzieję że moja historia zainspiruje inne pary, które maja problemy do walki i do otwartości w tym temacie. Nie wolno się bać mówić: tak, mam problem ale z nim walczę. Wierze że wielu dobrych ludzi okaże wtedy swoje wsparcie.
    Tez sie nad tym zastanawialam. Pytanie czy nie splynie za to fala krytyki od osob które o niepłodności nie mają pojecia.

    zOsIa88 lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Tez sie nad tym zastanawialam. Pytanie czy nie splynie za to fala krytyki od osob które o niepłodności nie mają pojecia.

    Szczerze? Mam to gdzieś :) od takich znajomych mogę zawsze się odciąć- prosta selekcja. Nie chce mieć w towarzystwie ignorantów i niedojrzałych emocjonalnie ludzi.

    czekamynadzidzie, Aguś93, Durkapa lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Szczerze? Mam to gdzieś :) od takich znajomych mogę zawsze się odciąć- prosta selekcja. Nie chce mieć w towarzystwie ignorantów i niedojrzałych emocjonalnie ludzi.
    Podejście ogólnie mi się bardzo podoba, tylko niestety życie pokazuje, że takich ignorantów wśród naszych znajomych jest multum. Ja to widzę już teraz w zmaganiach z niepłodnością, a wiedzą tylko najbliżsi znajomi, a mimo wszystko reakcje są baaaardzo różne. Aczkolwiek z drugiej strony ja sobie myślę, że być może moja historia by komuś mogła pomóc :) o ile oczywiście kiedyś się skończy szczęśliwie :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2026 1533

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia_nyk wrote:
    Myślę, że twoja mama tam głęboko w sercu bardzo się martwi, nie chce pytać pewnie bo to temat delikatny, mamy czasem tak maja :) ale to kwestia wychowania, teraz jest inne podejście. U nas w rodzinie nikt nie wie, nie pyta, ja rozmawiam tylko z mężem, no i z Wami ! :-)

    Natalia wiesz , że mąż też mi tak mówi. Więc może i faktycznie tak jest. Ona też ma dużo swoich problemów, nie wiem czy ma też czas na moje.

    Co do tarczycy to mam tak samo jak Ty, teoretycznie u normalnego człowieka podwyższony poziom tsh ale jeszcze w granicach normy nie jest uważany za powód do brania leków. Ale u nas, starających się o ciąże wyniki powyżej (i tu zależy od lekarza 1,5-2) są za duże. Też biorę leki z tym że ja letrox i od razu zaczęłam dawką 50, po miesiącu bardzo ładnie spadła ale później zaczął mi rosnąć poziom FT4 i endokrynolog zdecydował ze dawkę zwiększamy do 62,5 i teraz od roku wyniki są już dobre 👌

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale same widzicie, będąc staraczką cieżej się "ujawnić" nieraz najbliższym a co dopiero dalszym znajomym. Dopiero po pozytywnym zakończeniu jest takie podejście, że człowiek się przełamuje i chce powiedzieć co się przeszło.

    Santi, myślę, że aktualna władza nigdy nie wpadnie na taki pomysł, że in vitro może pomóc. To niezgodne z ich ideologią i przez to my cierpimy. Tzn my tutaj jesdzcze działamy coś, bardziej mówię o osobach, których zwyczajnie nie stać na leczenie i zostają z problemem same.

    Santi_14, Lusi35 lubią tę wiadomość

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie do końca Poziomko. U nas o staraniach i medycznej drodze wiedzą wszyscy którzy nas znają. Zawsze też propagowałam temat in vitro na facebooku i nigdy nie kryłam, że korzystamy z tej metody.

    Santi_14, Poziomka25 lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2026 1533

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też powiedzieliśmy tylko naprawdę najbliższym znajomym, ostatnio powiedzieliśmy naszym przyjaciołom i sama mam mieszane uczucia jak to przyjęli, znaczy kobieta dopytywała wykazała zainteresowanie ale facet chyba był bardzo w szoku, na pewno się domyślali ze coś u nas nie tak bo już 3 lata się staramy i o tym wiedzą.
    Dalszym znajomym czy większością osób z pracy nie mam zamiaru mówić bo będą albo nas potępiać albo podchodzić z litością.

    Mój mąż nie może się pogodzić z tym że państwo nie wspiera starających się z pomocą medyczna. Ale tak jak piszesz ideologia władzy jest zupełnie inna... I prędko się to nie zmieni

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedziałam cicho w krzakach przez 2 lata, bo nie chciałam niepotrzebnych pytań. Teraz mówię o naszych staraniach, ale rozmowy kończą się zazwyczaj po chwili, bo ludzie nie wiedzą jak się zachować. Kochane, przesyłam Wam dzisiaj dużo dobrej energii. Myślałam i o Was w tym cudownym miejscu https://zapodaj.net/182fffb4d6937.jpg.html

    zOsIa88, Santi_14, Ewa89_89, Frelciaa, monik123, Cichaa, Cyprysek89 lubią tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • Aness Autorytet
    Postów: 389 211

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Przeważnie dwa tygodnie w cyklu poprzedzającym transfer. Tak jest przeważnie choć niektóre dziewczyny przyjmowaly miesiąc. Zalezy od przypadku
    Dzięki Gruzja 😘. Pytam bo jestem kilka miesięcy na Diphereline i zastanawiałam się czy pisać do Doktor czy mam kontynuować czy zrobić przerwę.
    Wogóle ile najdłużej miałyście podawany Diphereline?

    Endometrioza II stopnia+ słabe nasienie.
    Luty 2015 - rozpoczęcia leczenia INVICTA Warszawa
    Lipiec 2015 - puste jajo płodowe
    Grudzień 2017- Angelius
    2 IUI nieudane
    Wrzesień 2018 - in vitro- transfer - 1 zarodek - 😢
    Grudzień 2018-II procedura ❄️❄️
    Marzec crio-😢
    Czerwiec crio- 😥
    Maj 2020- III procedura ❄️
    Październik crio-😥
    Kir BX, Kariotypy ok. Cytokiny skopane ...
    09.22 Czechy ❄️❄️❄️❄️❄️
    01.23 Crio-cb😥
    07. 23 Crio
    7dpt- beta 20
    9dpt- beta 42
    11dpt- beta 85
    15dpt-beta 526
    23dpt- beta 8042
    30dpt- ♥️

    preg.png
  • xagax Autorytet
    Postów: 3569 3287

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Siedziałam cicho w krzakach przez 2 lata, bo nie chciałam niepotrzebnych pytań. Teraz mówię o naszych staraniach, ale rozmowy kończą się zazwyczaj po chwili, bo ludzie nie wiedzą jak się zachować. Kochane, przesyłam Wam dzisiaj dużo dobrej energii. Myślałam i o Was w tym cudownym miejscu https://zapodaj.net/182fffb4d6937.jpg.html
    Martinka przepięknie:)gdzie to,bo my bywamy w Austrii,może kiedyś uda nam się tam wpaść 😍😍

    *od 2016 starania o dziecko
    *Marzec 2017 pierwsza wizyta w klinice niepłodności
    *Grudzień 2017 laparoskopia+ hinteroskopia
    -usunięcie przegrody
    -Endometrioza 1 stopnia
    *Styczeń 2018 Mąż operacja żylaków,zero poprawy morfologia 1-2%
    *Kwiecień 2019 IMSI długi protokół
    -04.04.2019 transfer😢 -8dpt beta 0.5 -10dpt beta 0.1 brak mrożaczków
    *Maj 2019 badanie kariotypów-wynik ok
    *Sierpień 2019 badanie na trombofilię-wszystko ok
    *Sierpień 2019 badanie kirów
    *Styczeń 2020 biopsja endometrium
    *Luty 2020 IMSI
    -14.02.2020 transfer 2-3 dniowców
    #6dpt beta 8,08 #8dpt 27,4 #10dpt 24,5 #11dpt 15,5😢
    -sierpień 2020 histeroskopia -wszystko ok
    -wrzesień biopsja end. z nk :wynik 1600/10
    -12.10 transfer jedynego mrożaka blastka 2bb-beta negatywna
    Listopad 2021 ICSI
    18.11.21 transfer 3 dniowca 7dpt beta28,11dpt beta 261,13dpt beta 780,18dpt 5000,25dpt mamy serduszko ❤❤❤
    Mamy ❄️
    13 08.22 Paulina💗💗2490,48 cm, 40+4,poród sn💖
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Ja postanowiłam ze jak już urodzę to opublikuje moja walkę i drogę która przeszliśmy do rodzicielstwa na Facebooku i poproszę moich Znajomych o udostępnianie. Mam nadzieję że moja historia zainspiruje inne pary, które maja problemy do walki i do otwartości w tym temacie. Nie wolno się bać mówić: tak, mam problem ale z nim walczę. Wierze że wielu dobrych ludzi okaże wtedy swoje wsparcie.

    Nie chcę być źle odebrana, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
    I tu nie chodzi o Ciebie, lecz o dziecko.
    Żyjemy w czasach nietolerancji. Nie sądzę że w przeciągu 10 lat coś się zmieni. Ktoś komuś powie o in vitro, dziecko usłyszy, będzie się wyśmiewać że kolega jest z probówki. Serio, dzieci są bezwzględne.
    Ja przed nikim nie ukrywam że córkę mamy dzięki ivf. Poznanym koleżankom na spacerach też się zwierzyłam. Jestem dumna z siebie że mimo tylu złych chwil nie poddałam się, że wywalczyłam swój Skarb. Ale nie chcę żeby wiedzieli "znajomi znajomych" bo świat jest mały i kiedyś moja córka może wrócić zapłakana ze szkoły.

    Ta Twoja historia, walka o dziecko jest piękna. Wierzę że zakończy się cudownie. Ale można napisać, dodać inmym sił również anonimowo.

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xagax wrote:
    Martinka przepięknie:)gdzie to,bo my bywamy w Austrii,może kiedyś uda nam się tam wpaść 😍😍
    To jest akurat blisko Wiednia na Rax. Zapraszamy😉Bardzo fajne miejsce. Tydzień temu pojechaliśmy „w ciemno” do mojego ukochanego Salzkammergut pod namiot i po zrobieniu 700km wróciliśmy do domu, bo na jakiś 30 kempingach nie było ani pół miejsca na namiot! Szok co się dzieje w te wakacje. Poleci ktoś z Was fajne miejsce w Bieszczadach?

    0901d7c722.png
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu rozumiem o co chodzi.. Natomiast bojąc się nietolerancji dajemy na nią ciche przyzwolenie. Myślę że za kilka lat chcąc nie chcąc in vitro stanie się jeszcze bardziej popularną metodą poczęcia nowego życia - niestety? Takie czasy nadchodzą... Jesteśmy sfrustrowani, przepracowani..coraz więcej depresji, braku czasu dla siebie i samorealizację. Żyjemy na pokaz, dla fajnego zdjęcia na facebooku/insta. A w środku pustka. Nie chcę żeby moje dziecko wstydziło się, że rodzice o nie walczyli każdą możliwą metodą i tego jak wiele przeszli, żeby stworzyć mały cud. Będę tak mocno wspierać swoje dziecko i tak budować poczucie własnej wartości, że taka obelga jak "dziecko z próbówki" na nie nie podziała. Natomiast jeśli kiedykolwiek poczuje się zgnębione to na wszelkie sposoby mu pomogę i zawsze będzie wiedziało, że nie jest samo i nigdy nie będzie. Sama przeżyłam w szkole lincz (z innego powodu) i dzięki moim rodzicom dałam sobie radę i zyskałam przy okazji wartościowych przyjaciół, którzy mnie wtedy wsparli.

    czekamynadzidzie, Margaret80, Pia88, Ina87 lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Aniu rozumiem o co chodzi.. Natomiast bojąc się nietolerancji dajemy na nią ciche przyzwolenie. Myślę że za kilka lat chcąc nie chcąc in vitro stanie się jeszcze bardziej popularną metodą poczęcia nowego życia - niestety? Takie czasy nadchodzą... Jesteśmy sfrustrowani, przepracowani..coraz więcej depresji, braku czasu dla siebie i samorealizację. Żyjemy na pokaz, dla fajnego zdjęcia na facebooku/insta. A w środku pustka. Nie chcę żeby moje dziecko wstydziło się, że rodzice o nie walczyli każdą możliwą metodą i tego jak wiele przeszli, żeby stworzyć mały cud. Będę tak mocno wspierać swoje dziecko i tak budować poczucie własnej wartości, że taka obelga jak "dziecko z próbówki" na nie nie podziała. Natomiast jeśli kiedykolwiek poczuje się zgnębione to na wszelkie sposoby mu pomogę i zawsze będzie wiedziało, że nie jest samo i nigdy nie będzie. Sama przeżyłam w szkole lincz (z innego powodu) i dzięki moim rodzicom dałam sobie radę i zyskałam przy okazji wartościowych przyjaciół, którzy mnie wtedy wsparli.
    Tylko po co dziecko narażać na "taki" lincz...

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Tylko po co dziecko narażać na "taki" lincz...

    Już napisałam. U mnie nie ma zgody na nietolerancję. Nie tylko Rozenkowa jest na świecie, żeby o tym mówić. Są też takie szaraki jak ja, zwykli ludzie, którzy też powinni o tym mówić.

    czekamynadzidzie, Margaret80, evkill, Ina87 lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
‹‹ 2736 2737 2738 2739 2740 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ