X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 września 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam uważam że wbrew pozorom kolejka niekoniecznie mówi k tym że lekarz jest dobry czy lepszy. Przykład mercik w Gynecentrum. Czekanie tak trwa 2,5 miesiąca. Dostałam się do niego poza klinika i ... początkowo fajnie ale potem tylko rutynowe postępowanie. O mutacji nawet nie wspomniał a na Hsg kierował

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja tam uważam że wbrew pozorom kolejka niekoniecznie mówi k tym że lekarz jest dobry czy lepszy. Przykład mercik w Gynecentrum. Czekanie tak trwa 2,5 miesiąca. Dostałam się do niego poza klinika i ... początkowo fajnie ale potem tylko rutynowe postępowanie. O mutacji nawet nie wspomniał a na Hsg kierował
    No niby takie jest postępowanie, najpierw się sprawdza drożność a dopiero na samym końcu genetyka i immunologia. Myślę że u innych lekarzy, nawet tych wybitnych, sposób działania jest podobny

    Anatolka lubi tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 września 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to chore jest bo mutacje powinno się w pierwszej kolejności robić

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 22 września 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Dla mnie to chore jest bo mutacje powinno się w pierwszej kolejności robić

    a czemu uwazasz ze w 1 kolejnosci? rownie dobrze cos mozesz miec nie tak z endo, jajnikami czy jajowodami, dlatego sprawdza sie droznosc czy w ogole mozesz zajsc w ciaze, czy nie masz nic w macicy niepokojacego.

    Oczywiscie mutacja moze powodowac ze zarodek sie nie zagniezdzi albo ma problem z zagniezdzeniem sie ale jednak podstawowe badanie droznosci jest wykonywane na 1 miejscu.

    sylvuś, madwitka, Hiszpaneczka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra no tak by rozum podpowiadał, żeby najpierw zbadać wszystko fizjologicznie i hormonalnie czy jest ok z budową i drożnością a taką genetykę czy immunologię na końcu. Ja mam tylko żal, że ŻADEN lekarz mi o tym nie wspomniał, dowiedziałam się dopiero od Ciebie a później z rozmowy z siostrą wyszło, że i ona to ma. Będąc już po badaniu mutacji gin z kliniki kazał już nic nie badać a ja i tak na własną rękę zbadałam immunologię i całe szczęście, bo mogłabym sobie robić IUI i zachodzić a później np.ciaze stracić.
    Kochana i tak nie straciłyśmy dużo czasu, naprawdę :)

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 września 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madwitka wrote:
    aktywacja oocytów w jonach wapnia, dziewczyny gdzie to?? W provicie?? nic o tym nie słyszałam i na stronie tez nic nie widze na ten temat:) jakie ma to działanie?? napiszcie prosze cos wiecej:)

    Tutaj jest opis:
    https://klinikanieplodnosci.pl/zdiagnozowana-nieplodnosc-leczenie/dostepne-metody-leczenia/procedura-in-vitro/metody-wspomagajace/

    Z tego co ja rozumiem, to podłoże to pomaga dojrzeć komórkom, "polepsza" je i ułatwia zapłodnienie. Mi doktor sama to zaproponowała, ale myślę że ewent. można samej się zapytać...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 23 września 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 Dziękuje Pięknie!!! takiego opisu mi było trzeba:) Zatem wiem o co pytać na wizycie:)

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 23 września 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja tam uważam że wbrew pozorom kolejka niekoniecznie mówi k tym że lekarz jest dobry czy lepszy. Przykład mercik w Gynecentrum. Czekanie tak trwa 2,5 miesiąca. Dostałam się do niego poza klinika i ... początkowo fajnie ale potem tylko rutynowe postępowanie. O mutacji nawet nie wspomniał a na Hsg kierował

    Raczej procedury leczenia niepłodności są inaczej ułożone i też słusznie bo to drogie badania immunologiczne i wbrew wszystkiemu to bardzo mały odsetek par ma problemy z immunologią - z tendencją wzrostową.
    W moim przypadku badania immuno były podparte tym że moja siostra ma chorobę autoimmunologiczną która aktywuje się w ciąży. Wolę sprawdzić wszystko na ile się da przed moim IVF bo tylko do jednej podejdę z racji już wieku i stażu starań.
    Pierwotny plan mój był taki że staram się do końca tego roku 16stego nie miało być ale z powodu przedłużających się moich badań i leczeń wszystko przeciągło się w czasie.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 września 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Sarrrra no tak by rozum podpowiadał, żeby najpierw zbadać wszystko fizjologicznie i hormonalnie czy jest ok z budową i drożnością a taką genetykę czy immunologię na końcu. Ja mam tylko żal, że ŻADEN lekarz mi o tym nie wspomniał, dowiedziałam się dopiero od Ciebie a później z rozmowy z siostrą wyszło, że i ona to ma. Będąc już po badaniu mutacji gin z kliniki kazał już nic nie badać a ja i tak na własną rękę zbadałam immunologię i całe szczęście, bo mogłabym sobie robić IUI i zachodzić a później np.ciaze stracić.
    Kochana i tak nie straciłyśmy dużo czasu, naprawdę :)

    Macie rację dziewczyny. Ale jednak ta mutacja to też mega ważny widzę temat tym bardziej jak czytam ile proc kobiet je ma dlatego wydaje mi się że powinno się ją robić na równi z hormonami. Immunol9gia to jyz wyższy poziom jak dla mnie.

    No jak myślę o Tobie SElinko to już w ogóle mam złość że na własną rękę to robilas

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 23 września 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Macie rację dziewczyny. Ale jednak ta mutacja to też mega ważny widzę temat tym bardziej jak czytam ile proc kobiet je ma dlatego wydaje mi się że powinno się ją robić na równi z hormonami. Immunol9gia to jyz wyższy poziom jak dla mnie.

    No jak myślę o Tobie SElinko to już w ogóle mam złość że na własną rękę to robilas

    ja wiekszosc badan immunologicznych tez robilam na wlasna reke, potem jeszcze genetyk poszedl w ruch, a zaczelam robic po 1 stracie, stwierdzilam ze nie bede czekac na kolejna itp.. chociaz i tak mialam kolejna. Jakie to wszystko smune.. :(

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 września 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja wiekszosc badan immunologicznych tez robilam na wlasna reke, potem jeszcze genetyk poszedl w ruch, a zaczelam robic po 1 stracie, stwierdzilam ze nie bede czekac na kolejna itp.. chociaz i tak mialam kolejna. Jakie to wszystko smune.. :(
    A wyszło coś Ci w immunol9gi ? Jakie badania robiłaś?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 23 września 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A wyszło coś Ci w immunol9gi ? Jakie badania robiłaś?

    komorki NK
    cytotoksycznosc komorek nk
    ALLO mlr
    subpopulacje limfocytow
    cytokiny
    Ana
    zespol antyfosfolipidowy\
    IMK test

    i wiele innych badan.

    cytokiny mam rozjechane, niskie allo mlr, ana dodatnie..

    Jestem na zelaznym zestawie do tego intralipid plus wlewki domaciczne przed transferem.

    Nie mialam tylko szczepien.

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer też zaczęłam badać immuno że względu na siostrę (ona ma za sobą 11lat starań i 1 dziecko z tego). Mieli za granicą szczepienia i dużo innego leczenia. Mnie tez jak widać immuno nie wyszła dobrze a czekam jeszcze na wynik Ana2 i dopiero wizyta u immunologa.

    Mnie gin z Krk polecił dwóch tutaj ale nie wiem czy nie poszukać właśnie gdzieś indziej. Do wizyty u dr Janosz mam ponad miesiąc a w tym czasie wolałabym immunologa odwiedzić i dopiero iść do niej

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 25 września 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są już wyniki mojej histo więc jutro wizyta

    Natalia01, innamorata88 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 25 września 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    komorki NK
    cytotoksycznosc komorek nk
    ALLO mlr
    subpopulacje limfocytow
    cytokiny
    Ana
    zespol antyfosfolipidowy\
    IMK test

    i wiele innych badan.

    cytokiny mam rozjechane, niskie allo mlr, ana dodatnie..

    Jestem na zelaznym zestawie do tego intralipid plus wlewki domaciczne przed transferem.

    Nie mialam tylko szczepien.

    Miałaś jakieś poronienia? bo niektóre z tych badań robi się właśnie po poronieniach

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • KarenMillen Autorytet
    Postów: 662 725

    Wysłany: 25 września 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Są już wyniki mojej histo więc jutro wizyta
    Powodzenia Flower. Tylko dobrych wiesci.

    3cxdo4w.png
    <3 <3
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 25 września 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny DHEA czy ktos ma z tym lekiem akies doswiadczenia?

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 26 września 2017, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam kiedyś gdy jeszcze byłam w invikcie.
    Miał polepszyć wg lekarza jakość komórek.
    Mi jakoś specjalnie nie pomógł,ale są dziewczyny zadowolone.
    Widziałam że pytałaś Justine czy czegoś nie rozregulował, u mnie nie, ale czułam się średnio przyjmując go.
    Tak jak zawsze mówimy na każdego może zadziałać inaczej ten sam lek i każdy też może odczuwać inne skutki uboczne

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 26 września 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwuś wielkie dzieki za odpowiedz, a gdzies wyczytalam ze est takie wspaniale te dhea ze zaczełam stosowac, nie myśląc o konsekwencjach , nie wspomne juz o tym ze boe sie lekarzowi o ty wspomniec, bo nie mam aż tak niskiego amh jak dziewczyny które miały zalecone by to stosowac. Amh mam całkiem dobre : 1.74, Tylko jakos komórek przez endometrioze kiepska

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 26 września 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To lepiej chyba omega3,albo Q10 jeśli dobrze pamiętam. Na pewno są mniej inwazyjne.Miałam też infolik w saszetkach- teraz jest jeszcze inofem.
    Wtedy musiałam odstawić DHEA bo przed punkcją bardzo podniosło mi progesteron i bałam się że nie dojdzie do transferu.

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ