Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Ivvv Koleżanka
    Postów: 36 15

    Wysłany: 27 lipca, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile czekałyście na miesiączkę po nieudanym transferze?

  • malina999 Autorytet
    Postów: 346 415

    Wysłany: 27 lipca, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Mi się wydaje, że pozytywny efekt u dr MP wynika też z tego, że po prostu wcześniejsze próby i sposób leczenia, dają coraz większą wiedzę. Ja stymulacje robiłam tylko u dr Paligi, uważam że jest aniołem, a mimo wszystko zaliczyłam 3 stymulacje, dopiero 5 transfer się udał. :) prawda jest taka że na początku nie obciąża się pacjentki tymi wszystkimi dodatkami, nie grzebie się w immunologi. Zakłada się że każdy jest prostszym przypadkiem, dopiero z każdym transferem dochodzi a to heparyna, a to może encorton, a to więcej progesteronu itd itd. Za moich czasów tutaj, dużo osób chwaliło sobie też dr Mańke i było dużo szczęśliwych zakończeń.
    Dr MP wygrywa jednak jeśli chodzi o ciepłe podejście, dodawanie otuchy i siły. Tylko dzięki niej mam córkę. Kiedy ją chciałam już się poddać i ruszyć po AZ, ona mnie zachęciła do wykorzystania wszystkich naszych zarodków.
    Z pewnością jest tak,że z każdej nieudanej próbie wyciąga się wnioski i o nie lekarz jest mądrzejszy. Pierwsza procedura to trochę strzał na ślepo, w jakimś sensie oczywiście. Niby miałam od razu heparynę, encorton, accofil (co do którego część lekarzy jest sceptyczna), a jednak stymulacja była marna (3 kumulusy), 1 zarodek i zero na becie. Mam nadzieję,że zmieniony teraz plan działania przyniesie lepsze efekty.
    Z pewnością MP ma ogromną wiedzę no i te wartość dodaną w postaci empatii, nie mniej całość to łańcuch naczyń powiązanych - ogromnie ważne jest labo i embriolodzy, a w tej kwestii, z tego, co czytam na forum, Angelius chyba nie jest pionierem...

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 346 415

    Wysłany: 27 lipca, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivvv wrote:
    Dziewczyny ile czekałyście na miesiączkę po nieudanym transferze?
    Po odstawieniu leków przyszła na 4 dzień.

    Ivvv lubi tę wiadomość

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 27 lipca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Moje jajniki 2 tygodnie temu też podobno nie wyglądały najlepiej 🙈 Stąd antykoncepcja, by trochę je wyciszyć.
    A Ty u którego lekarza jesteś?

    Ciekawe jak teraz wyglądają, czy już doszły do siebie 🙈
    Ja jestem u dr PJ, ale to bardziej skomplikowane. Prowadzi mnie dr IJ w Rudzie Śląskiej i słucham jej zaleceń😂

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 27 lipca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Z pewnością jest tak,że z każdej nieudanej próbie wyciąga się wnioski i o nie lekarz jest mądrzejszy. Pierwsza procedura to trochę strzał na ślepo, w jakimś sensie oczywiście. Niby miałam od razu heparynę, encorton, accofil (co do którego część lekarzy jest sceptyczna), a jednak stymulacja była marna (3 kumulusy), 1 zarodek i zero na becie. Mam nadzieję,że zmieniony teraz plan działania przyniesie lepsze efekty.
    Z pewnością MP ma ogromną wiedzę no i te wartość dodaną w postaci empatii, nie mniej całość to łańcuch naczyń powiązanych - ogromnie ważne jest labo i embriolodzy, a w tej kwestii, z tego, co czytam na forum, Angelius chyba nie jest pionierem...

    Oj nie jest. Chyba uzyskanie więcej niż 3 zarodków tutaj graniczy z cudem.. Z kim rozmawiam to ma zazwyczaj 1-2 zarodki, a przy programie rządowym jeszcze gorzej to wypada.

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 346 415

    Wysłany: 27 lipca, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie... A skoro program MZ daje tylko 4 procedury na własnych komórkach, to jak ja z każdej będę mieć 1 zarodek, to za chwilę będzie po temacie dofinansowania. Dlatego też m.in. z tego względu, jeśli sytuacja się powtórzy, to będę zmieniać klinikę.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 27 lipca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    No właśnie... A skoro program MZ daje tylko 4 procedury na własnych komórkach, to jak ja z każdej będę mieć 1 zarodek, to za chwilę będzie po temacie dofinansowania. Dlatego też m.in. z tego względu, jeśli sytuacja się powtórzy, to będę zmieniać klinikę.

    Może złotym środkiem będzie u Ciebie długi protokół. W sumie obie miałyśmy mało prawidłowych komórek, Ty 2, ja 3, a jakieś zarodki z tego mimo wszystko powstały. Na ile prawidłowe, ciężko ocenić..
    Cóż, trzymam kciuki za efekty, zdawaj relacje 😃

    malina999 lubi tę wiadomość

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 618 229

    Wysłany: 27 lipca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    no właśnie powychodziły mi te mutacje ale dr M.powiedział że to bzdury😒


    Hej jak u Ciebie. Robiłaś test lub badanie z krwi? Mam nadzieję ze się udało.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138 - oczekiwanie na wynik

    wrzesień / październik 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice)
  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 223 173

    Wysłany: 27 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Hej jak u Ciebie. Robiłaś test lub badanie z krwi? Mam nadzieję ze się udało.

    w poniedziałek będe sie testować😉✊

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d 2,56cm człowieka😁
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 618 229

    Wysłany: 27 lipca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    w poniedziałek będe sie testować😉✊
    Trzymam mocno kciuki 👍👍

    Chmurka87 lubi tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138 - oczekiwanie na wynik

    wrzesień / październik 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice)
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4441 5174

    Wysłany: 27 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Oj nie jest. Chyba uzyskanie więcej niż 3 zarodków tutaj graniczy z cudem.. Z kim rozmawiam to ma zazwyczaj 1-2 zarodki, a przy programie rządowym jeszcze gorzej to wypada.

    Dziewczyny, w żadnej Klinice nie ma pionierów, z pustych komórek to Salomon nie naleje, dobrych embriologow mają ponoć w Czechach ale czytając wypowiedzi w innym miejscu też nie jest tak kolorowo... Jak komórki są kiepskie to embriolog ich nie naprawi, wiemy, że jest dużo czynników a najważniejszym to jest wiek... Widzicie co dzieje się w Novum Warszawa co z tego że naprodukowali zarodków jak teraz dziewczyny mają wstrzymane transfery;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    ❄️❄️- czekają na Nas na zimowisku;)
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1259 1028

    Wysłany: 27 lipca, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Oj nie jest. Chyba uzyskanie więcej niż 3 zarodków tutaj graniczy z cudem.. Z kim rozmawiam to ma zazwyczaj 1-2 zarodki, a przy programie rządowym jeszcze gorzej to wypada.
    Ja wam powiem dziewczyny, że u mnie problem z ilością komorek ale zawsze mam zarodki. W każdej z 3 procedur zaplodnily się tylko 2 komorki a mialam kolejno 2 zarodki, 1 zarodek i 2 zarodki.

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 146 142

    Wysłany: 27 lipca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Dziewczyny, w żadnej Klinice nie ma pionierów, z pustych komórek to Salomon nie naleje, dobrych embriologow mają ponoć w Czechach ale czytając wypowiedzi w innym miejscu też nie jest tak kolorowo... Jak komórki są kiepskie to embriolog ich nie naprawi, wiemy, że jest dużo czynników a najważniejszym to jest wiek... Widzicie co dzieje się w Novum Warszawa co z tego że naprodukowali zarodków jak teraz dziewczyny mają wstrzymane transfery;)

    Nie jestem na bieżąco mówiąc szczerze... Co jest przyczyną tych wstrzymanych transferów?

  • aleo_ Autorytet
    Postów: 731 658

    Wysłany: 27 lipca, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Mi się wydaje, że pozytywny efekt u dr MP wynika też z tego, że po prostu wcześniejsze próby i sposób leczenia, dają coraz większą wiedzę. Ja stymulacje robiłam tylko u dr Paligi, uważam że jest aniołem, a mimo wszystko zaliczyłam 3 stymulacje, dopiero 5 transfer się udał. :) prawda jest taka że na początku nie obciąża się pacjentki tymi wszystkimi dodatkami, nie grzebie się w immunologi. Zakłada się że każdy jest prostszym przypadkiem, dopiero z każdym transferem dochodzi a to heparyna, a to może encorton, a to więcej progesteronu itd itd. Za moich czasów tutaj, dużo osób chwaliło sobie też dr Mańke i było dużo szczęśliwych zakończeń.
    Dr MP wygrywa jednak jeśli chodzi o ciepłe podejście, dodawanie otuchy i siły. Tylko dzięki niej mam córkę. Kiedy ją chciałam już się poddać i ruszyć po AZ, ona mnie zachęciła do wykorzystania wszystkich naszych zarodków.
    Oczywiście, absolutnie się z tobą zgadzam. Ja do końca nie wiem, co u mnie zagrało, brownie wcześniejsze zalecenia miały na to również jakiś wpływ, ona dorzuciła swoje swoje trzy grosze, a może miałam po prostu farta. :D Faktem jest, że dr MP wnikliwie pochyliła się nad moimi badaniami, zwróciła uwagę na to, co poprzednio zostało pominięte, rozpisała dokładny plan działania. Do tego zaleciła suplementację no i coś, ku mojemu zdziwieniu zaskoczyło. Ja się poczułam bardzo zaopiekowana, no i tak, jak mówisz, pani dr wygrywa podejściem, ale też zdaję sobie sprawę z tego, że może też komuś nie podpasować.

    Poziomka25 lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2020
    Hormony ok, endometrioza I stopnia, IO, kariotypy ok, kir BX, On - ok
    10.2021 I IVF, krótki protokół pobrano 5 komórek, 4 się zapłodniły, 3 zarodki
    10.2021 ET - beta 0;
    01.2022 FET - beta 0;
    03.2022 FET - beta 0;
    07.2022 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny, endometrioza I stopnia, stan zapalny endometrium
    10.2022 II IVF, długi protokół: pobrano 4 komórki, 3 się zapłodniły, brak zarodków
    12.2022 zmiana lekarza, przygotowania do III IVF
    02.2023 naturals 🙀❤️
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4441 5174

    Wysłany: 27 lipca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Nie jestem na bieżąco mówiąc szczerze... Co jest przyczyną tych wstrzymanych transferów?

    Teoretyczny brak pieniędzy sprawa jest ponoć zgłoszona do MZ bliżej w tym nie siedzę, bo to nie moja Klinika, byłam tam raz i podziękowałam za współpracę;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    ❄️❄️- czekają na Nas na zimowisku;)
  • Lamera Przyjaciółka
    Postów: 115 161

    Wysłany: 27 lipca, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei Wam powiem, że te zarodki, które udało się uzyskać w Angeliusie były dużo lepszych klas niż wszystkie innych 7 z procedur przeprowadzonych 6 i 5 lat wcześniej. Fakt, że z tych 7 zarodków mam już dwójkę dzieci... ale uważam, że to przy wpływie wieku na jakość komórek jest dużym sukcesem.

    1.stymulacja lipiec 2019, AMH 3,3- pobranych 18 pęcherzyków, zamrożone 2 blastocysty, transfer 3-dniowego zarodka- puste jajo
    Transfer 2 blastocyst maj 2019- ❤❤styczeń 2020 mamy dwie córeczki

    2 stymulacja wrzesień 2021, AMH 0,7- pobrane 4 komórki, nic nie przetrwało do 5 doby

    3 stymulacja luty 2022, AMH 1,3- pobrane 13 komórek, mamy zamrożone 3 blastocysty. Walczymy o rodzeństwo. Beta 3x <0,1

    Zmiana kliniki:
    4 stymulacja październik 2023-
    3 blastocysty, po PTG-A, wszystkie zdrowe.
    19.07 transfer 4AA
    10 dpt beta 300
    13 dpt beta 1010
    24 dpt jest ❤

    👩‍🦰 34 lata 👨 37 lat

    preg.png
  • malina999 Autorytet
    Postów: 346 415

    Wysłany: 27 lipca, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Dziewczyny, w żadnej Klinice nie ma pionierów, z pustych komórek to Salomon nie naleje, dobrych embriologow mają ponoć w Czechach ale czytając wypowiedzi w innym miejscu też nie jest tak kolorowo... Jak komórki są kiepskie to embriolog ich nie naprawi, wiemy, że jest dużo czynników a najważniejszym to jest wiek... Widzicie co dzieje się w Novum Warszawa co z tego że naprodukowali zarodków jak teraz dziewczyny mają wstrzymane transfery;)
    Nie wiem, co się dzieje w Novum, natomiast wiem, że sam fenomen lekarza to nie wszystko.

    MikiFiki lubi tę wiadomość

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 27 lipca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Ja wam powiem dziewczyny, że u mnie problem z ilością komorek ale zawsze mam zarodki. W każdej z 3 procedur zaplodnily się tylko 2 komorki a mialam kolejno 2 zarodki, 1 zarodek i 2 zarodki.

    Też mam zarodki, więc teoretycznie jestem szczęściarą, ale ja od dawna przestałam wierzyć w fakt, że mi się w ogóle kiedyś uda 😂

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4441 5174

    Wysłany: 27 lipca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Nie wiem, co się dzieje w Novum, natomiast wiem, że sam fenomen lekarza to nie wszystko.

    To oczywiście, że sam fenomen lekarza nie da sukcesu; ale nie ma co też się czarować, że w wiek tutaj odgrywa kluczową rolę pokaże na własnym przykładzie mój wiek 32 lata pobrano 15 occytow w tym tylko 3 odpadły; koleżanka 40 lat pobrano 15 occytow i tylko 3 były prawidłowe, lekarz ten sam, Klinika ta sama stymulacja moja nieco łagodniejsza z uwagi na PCOS. Więc tutaj nie widzę winy embriologa. Bo z pustych occytow embriolog nie stworzy komórek zdolnych do zapłodnienia. U mnie np. nie mrożą słabszych klas zarodków...

    Lamera lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    ❄️❄️- czekają na Nas na zimowisku;)
  • malina999 Autorytet
    Postów: 346 415

    Wysłany: 27 lipca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    To oczywiście, że sam fenomen lekarza nie da sukcesu; ale nie ma co też się czarować, że w wiek tutaj odgrywa kluczową rolę pokaże na własnym przykładzie mój wiek 32 lata pobrano 15 occytow w tym tylko 3 odpadły; koleżanka 40 lat pobrano 15 occytow i tylko 3 były prawidłowe, lekarz ten sam, Klinika ta sama stymulacja moja nieco łagodniejsza z uwagi na PCOS. Więc tutaj nie widzę winy embriologa. Bo z pustych occytow embriolog nie stworzy komórek zdolnych do zapłodnienia. U mnie np. nie mrożą słabszych klas zarodków...
    Nie musisz mi uświadamiać roli wieku, bo doskonale mam tego świadomość. Wiem też, że nie ilość, a jakość. Ograniczona umysłowo nie jestem i staram się realnie oceniać świat. Natomiast rozmawiam z rówieśniczkami, które z Angeliusa przeszły do jednej z klinik Wro (bo m.in. miały dosyć dojazdów, a miały słabe efekty stymulacji/hodowli). Z dotychczasowych zerowych albo znikomych stymulacji nagle mają po 6 zarodków. Jeden czy dwa przypadki nie czynią reguły. Rzecz w tym, że ilość tych osób jest już dla mnie zastanawiająca.
    Każdy powie, że zna jakiś przypadek, a to, że był jeden zarodek i dał od razu ciążę, albo że miała 60 kumulusów a zarodków 1-2, a jeszcze inna, że po pgta 5.11 ciąży brak, a niebadany 3.2.1 dał sukces. Tylko co to daje? To jedynie wnosi, że nie ma reguł i czasem los zrobi psikusa. Rzecz w tym, żeby po powtarzającej się kilkukrotnie sytuacji, która nie daje efektu, wyciągnąć wnioski i nie powielać schematu po raz kolejny, bo jest to nonsensem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca, 17:07

    Detura, Miphuhiz lubią tę wiadomość

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️
‹‹ 4578 4579 4580 4581 4582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ