X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    A ja nie pamiętam czy korzystałam z baseniku, widocznie jeśli tak to nie było dla mnie jakies straszne ;P
    Dla mnie laparo to nie było nic strasznego i nie obawaiaj się (nie ukrywam gorzej przeszłam punkcję), a wyszłam po 22, ale tylko dlatego że mój lekarz nie miał czasu wcześniej mnie wypisać. A i masz wybór, mozesz zostać na noc jeśli chcesz, dziewczyna z sali obok skorzystała.
    To prawda- mnie miesiaczka bardziej boli niz laparo. Za to wieczorem po punkcji komorek zdychalam..

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie za odzew, dziewczyny :D Pocieszyłyście mnie, że to nic strasznego, najbardziej mnie przeraża wizja sikania do basenu O.O A powiedzcie czy po zabiegu ma się jakieś dreny w brzuchu, czy nic z tych rzeczy? Dobrze, że napisałyście o podpaskach, to muszę sobie zapamiętać, żeby wziąć. Kurczę, chyba zdecyduje się zostać na noc, bo będę się poruszać komunikacją miejską, więc jak mnie wypuszczą o 21 czy 22 to już do domu nie dojadę, poza tym nie wiem, czy dobrym pomysłem byłoby tłuczenie się autobusem w tym samym dniu...

    Heidi, no to już wiesz, na czym stoisz. Po wyleczeniu zapalenia i usunięciu przegrody - ciąża pewnie będzie kwestią czasu ;) Swoją drogą jak dodałaś informacje do stopki, bo ja po tej zmianie na stronie OF nie potrafię zmienić stopki. :/ Nie wyświetla mi się żaden przycisk z zatwierdzeniem zmian, ani nic.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kijuki Przyjaciółka
    Postów: 98 145

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    m_d_f wrote:
    Dzięki wielkie za odzew, dziewczyny :D Pocieszyłyście mnie, że to nic strasznego, najbardziej mnie przeraża wizja sikania do basenu O.O A powiedzcie czy po zabiegu ma się jakieś dreny w brzuchu, czy nic z tych rzeczy? Dobrze, że napisałyście o podpaskach, to muszę sobie zapamiętać, żeby wziąć. Kurczę, chyba zdecyduje się zostać na noc, bo będę się poruszać komunikacją miejską, więc jak mnie wypuszczą o 21 czy 22 to już do domu nie dojadę, poza tym nie wiem, czy dobrym pomysłem byłoby tłuczenie się autobusem w tym samym dniu...

    Heidi, no to już wiesz, na czym stoisz. Po wyleczeniu zapalenia i usunięciu przegrody - ciąża pewnie będzie kwestią czasu ;) Swoją drogą jak dodałaś informacje do stopki, bo ja po tej zmianie na stronie OF nie potrafię zmienić stopki. :/ Nie wyświetla mi się żaden przycisk z zatwierdzeniem zmian, ani nic.

    Raczej Cię nie wypuszcza tego samego dnia komunikacja miejska - położne pilnują czy na pewno ktoś nas odbiera po zabiegu. Ja zadnych drenów nie miałam, nie używałam tez żadnego basenu, wstałam bez problemu, czułam sie swietnie, nie potrzebowałam l4, ale to pewnie zależy od tego co robi lekarz w trakcie laparo i od predyspozycji. Życzę Ci takiego przejścia zabiegu jak ja ;)

  • Heidi Di Autorytet
    Postów: 917 880

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, nie pamiętam, jak było wcześniej, ale teraz zmieniałam to, wchodząc w ustawienia -> społeczność -> twój podpis -> zapisz. Ja i dziewczyna obok nie korzystalysmy z basenu więc spokojnie, a nawet jakby to pewnie tragedii nie ma :) Ja miałam kroplówki cały czas od ok. 11 do 20. Na brzuchu tylko opatrunki. Mam 2 tyg. L4. Nadrabiam zaległości i wdrażam dietę na endo, a od piątku leczenie zapalenia.

    m_d_f lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    I IVF:
    ET 1.2020 :(
    Krio 4.2020 :)
    1.2021 SYNECZEK <3
    Krio 12.2021 :( ciąża biochemiczna
    Krio 2.2022 :( nasz ostatni zarodek :(
    8.04.2022 ⏸ naturalny cud, pierwszy w życiu, Bhcg 643, dwa dni później 1518.

    Ja: Endometrioza II st., wycięta przegroda macicy, wyleczony rozrost endometrium.
    M: Morfologia 4%, HBA 92%, fDNA 9%.
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijuki, właśnie sobie poczytałam dokument, który dostałam od anestezjolog i jest napisane, że powrót samochodem i pod opieką dorosłej osoby. Będę musiała w takim razie sobie załatwić podwózkę w drodze powrotnej.

    Heidi, to wypoczywaj i nabieraj sił do dalszej walki, oby leczenie szybko dało rezultaty. :) Jestem ciekawa co mi tam wynajdą w bebechach. Jestem na 99% przekonana, że będzie endometrioza i to pewnie jakaś zaawansowana, patrząc po tym, co mi się przez ostatnie pół roku porobiło z miesiączkami.

    Udało mi się stopkę zmienić, miałam włączone jakieś blokady reklam na stronie i to one mieszały :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 12:41

    Heidi Di lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Heidi Di Autorytet
    Postów: 917 880

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) Daj znać, jak już będziesz po. Trzymam kciuki, żeby to było coś, z czym szybko się uporasz!

    Starania od 2017 r.

    I IVF:
    ET 1.2020 :(
    Krio 4.2020 :)
    1.2021 SYNECZEK <3
    Krio 12.2021 :( ciąża biochemiczna
    Krio 2.2022 :( nasz ostatni zarodek :(
    8.04.2022 ⏸ naturalny cud, pierwszy w życiu, Bhcg 643, dwa dni później 1518.

    Ja: Endometrioza II st., wycięta przegroda macicy, wyleczony rozrost endometrium.
    M: Morfologia 4%, HBA 92%, fDNA 9%.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Kijuki, właśnie sobie poczytałam dokument, który dostałam od anestezjolog i jest napisane, że powrót samochodem i pod opieką dorosłej osoby. Będę musiała w takim razie sobie załatwić podwózkę w drodze powrotnej.

    Heidi, to wypoczywaj i nabieraj sił do dalszej walki, oby leczenie szybko dało rezultaty. :) Jestem ciekawa co mi tam wynajdą w bebechach. Jestem na 99% przekonana, że będzie endometrioza i to pewnie jakaś zaawansowana, patrząc po tym, co mi się przez ostatnie pół roku porobiło z miesiączkami.

    Udało mi się stopkę zmienić, miałam włączone jakieś blokady reklam na stronie i to one mieszały :)
    Zadnych drenow :)
    Dadza ci zastrzyk usypiajacy i maske do oddychania. Ja po trzecim wdechu nic nie pamietam. Obudzilam sie tak jakby po minutce, juz na lozku. Zero jakiegokolwiek bolu. Zero wymiotow. Pozniej duzo kroplowek, po kilku godz mozna wstawac, chodzic. Czuc ze cos tam bylo robione w brzuszku, ale nic nie bolalo. No tylko sikac do baseniki trzeba bo nie wolno wstawac kilka godzin. Jedyne co faktycznie bylo problamtyczne to gazy. A tak to luzik. Moglabym dziennie chodzic na laparoskopie :)
    Delikatnie wstawalam, siadalam czy schylalam sie ale to raczej ze strachu.

    m_d_f lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry za literowki- nie wylaczylam slownika:/

  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 6 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszyna, teraz mi przypomniałaś, rzeczywiście brzuch był napompowany gazem i przez jakiś czas trzeba się było go pozbyć, wiadomo jak ;)
    Zaleceniem było lekkostrawne jedzenie :)

    Ptaszyna lubi tę wiadomość

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Nie mam czasu na forum :( tęskno mi za Wami.
    Wróciłam do pracy i jest masakra.. panuje mononukleoza.. Dzisiaj się w ogóle załamałam. Tak usiadłam i zaczęłam się zastanawiać dlaczego Ci ludzi mają te dzieci (z mojej grupy) .. Ich poziom (6 latki) jest na poziomie 3/4 latków.. mają tak okropne żarty, są dla siebie niemiłe, nie słuchają, nie szanują nikogo i niczego..śmieją się z czyjegoś nieszczęścia..prostych poleceń nie rozumieją. Jest mi normalnie przykro. Od soboty idę na studia jeszcze. Pierwszy zjazd. To dobrze jedynie, że nie mam czasu myśleć.

    Poproszę o małe kciuki ale dopiero 12-tego :)

    Doślę Wam dietę jak tylko się trochę ogarnę. Ściskam!!!

    Bejzi, m_d_f, Heidi Di lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia ja juz kciukam- na wszelki wypadek :D
    Mojego okresu poki co nie widac..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 17:19

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 7 listopada 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczynki. Trochę odpoczywałam od forum, żeby nie myśleć za dużo, ale nie ukrywam, że czasem to było silniejsze ode mnie i sprawdzałam co u Was słychać ;) bardzo mi przykro z powodu nieudanych transferów, zmian planów...mam jednak nadzieję, że jeszcze w tym roku pojawią się dobre wiadomości :)
    U mnie hsg zostaje przełożone znowu na kolejny cykl, przyplątała się jakaś bakteria, którą muszę wyleczyć :/ jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy wyrobię się do świąt, a tak bardzo chciałabym już wiedzieć na czym stoimy.

    Kochane mam prośbę, czy mogłybyście mi podać maila do dr Marty? Na wizycie zapomniałam zapytać :(

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Heidi Di Autorytet
    Postów: 917 880

    Wysłany: 7 listopada 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, monik :) Jasne - [email protected].

    Starania od 2017 r.

    I IVF:
    ET 1.2020 :(
    Krio 4.2020 :)
    1.2021 SYNECZEK <3
    Krio 12.2021 :( ciąża biochemiczna
    Krio 2.2022 :( nasz ostatni zarodek :(
    8.04.2022 ⏸ naturalny cud, pierwszy w życiu, Bhcg 643, dwa dni później 1518.

    Ja: Endometrioza II st., wycięta przegroda macicy, wyleczony rozrost endometrium.
    M: Morfologia 4%, HBA 92%, fDNA 9%.
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 7 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo Heidi :)

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 17:36

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam nadzieję że nie wejdzie ta ustawa bo nie bedz8e można mrozic zarodków i będzie można podać tylko 1 zarodek. Masakra

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz pisałam na innym watku, że wg mnie to robienie szumu. Nie wprowadzą tego. Dla nich to strata pieniędzy, bo kto wtedy zrobi INF w Polsce? Prawie wszyscy uciekną. Co jakiś czas pojawia się nowy genialny pomysł odnośnie IVF i nie przechodzą, nie ma co się przejmowac na zapas, jakoś pis nie cofnął refundacji leków do in vitro, a tu nagle przepchnie coś takiego? wątpię.

    bbeczka91, sAnsa_28 lubią tę wiadomość

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • Quczi Autorytet
    Postów: 486 725

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy pojechali by do Czech :)

    bl9ch371t8hhoupo.png
    8lat starań, zmiana lekarza prowadzącego
    Serafin Clinic skierowanie na in vitro
    Provita in vitro pierwsza próba udana, ciąża mnoga - dr Serafin
    Ciaza bliźniacza bez problemów
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quczi wrote:
    Wszyscy pojechali by do Czech :)
    dokładnie ;)

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • Heidi Di Autorytet
    Postów: 917 880

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj raczej trudno o komentarz. To i podkarpacki region "pro-life" udowadnia, że wyobraźnia ciemnogrodu zdecydowanie przewyższa racjonalne podejście.

    Starania od 2017 r.

    I IVF:
    ET 1.2020 :(
    Krio 4.2020 :)
    1.2021 SYNECZEK <3
    Krio 12.2021 :( ciąża biochemiczna
    Krio 2.2022 :( nasz ostatni zarodek :(
    8.04.2022 ⏸ naturalny cud, pierwszy w życiu, Bhcg 643, dwa dni później 1518.

    Ja: Endometrioza II st., wycięta przegroda macicy, wyleczony rozrost endometrium.
    M: Morfologia 4%, HBA 92%, fDNA 9%.
‹‹ 732 733 734 735 736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ