Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2363

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina jak to nie cofnęli...
    Zniknęło dofinansowanie do IVF, zostało tylko w programach lokalnych, więc duża większość z nas jest wykluczona. A refundacja dotyczy leków do stymulacji a nie IVF. Możesz ją wykorzystać podczas naturalnych starań, IUI i jak na razie IVF.
    Ja się już boję dnia kiedy wprowadzą "bykowe" od par nie posiadających dzieci...

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Anna1975 Ekspertka
    Postów: 161 135

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy wlew intralipidu miałam w klinice 30/10.

    Drugi wlew powinnam w dniu criotransferu, dr wysłał mi receptę i zapotrzebowanie czy wlew powinien odbyć się do 24 godz po transferze czy jak?

    Transfer będzie 12/11
    Mogę zrezygnować z wlewu w klinice? Nie anulują mi umowy ani transferu - jako niestosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego???

    Chcę kolejne wlewy mieć w domku, taniej i wygodniej:)

    Anna :)

    NK 14%, histerolaparoskopia x 2 - udrożnione jajowody. Hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy - euthyrox 25mg
    Zalecenia - encorton 10mg, heparyna razy 2 drobnocząsteczkowa, wlewy intralipidu.
    1994 - córka
    2016 - cb, 2017.06 - transfer AZ 8tc :(, 2018.02 - CN 7 tc :(
    2018.11.13 - criotransfer AZ - 2x8A - nieudany :(:(:(
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2363

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Njut, kiedy dołączasz do mnie? Ja dzisiaj zaczynam cykl i w przyszłą sobotę podgląd.
    Mam nadzieję, że jutro - czekam tylko na @ jutro lub pojutrze. Bałam się, że przyjdzie wcześniej i wcinałam grejpfruty a dziś zaczęłam się bać, że przesadziłam, bo temp nadal wysoka. Wizyta w piątek :)

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Vaina jak to nie cofnęli...
    Zniknęło dofinansowanie do IVF, zostało tylko w programach lokalnych, więc duża większość z nas jest wykluczona. A refundacja dotyczy leków do stymulacji a nie IVF. Możesz ją wykorzystać podczas naturalnych starań, IUI i jak na razie IVF.
    Ja się już boję dnia kiedy wprowadzą "bykowe" od par nie posiadających dzieci...
    Chodziło mi o refundację leków, bo pamiętam, jak ponad 2 lata temu wszyscy na formu drżeli że zabiora skoro dofinansowanie IVF zabrali.

    A co do ich pomysłów to mnie ostatnio bardzo spodobała się ekstra kasa dla tych co mają kolejne daziecko w przerwie do 2 lat, nie rozumiem po co taka długa przerwa, do roku dajmy :D

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    Juz pisałam na innym watku, że wg mnie to robienie szumu. Nie wprowadzą tego. Dla nich to strata pieniędzy, bo kto wtedy zrobi INF w Polsce? Prawie wszyscy uciekną. Co jakiś czas pojawia się nowy genialny pomysł odnośnie IVF i nie przechodzą, nie ma co się przejmowac na zapas, jakoś pis nie cofnął refundacji leków do in vitro, a tu nagle przepchnie coś takiego? wątpię.
    Taa, jak coś takiego przejdzie to można zgasić światło w klinikach, bo nie będzie po co tam chodzić...
    Czy ktoś wie o co mu chodzi? I jeszcze kto? Z kukiz15 na czele? Z jedną komórką to się będzie można pocałować...


    edit. Tak jak mówisz njut, niech jeszcze ukażą tych, którym nie było dane doczekać się dziecka. O adopcję ciężko, nic tylko kamień na szyję i nad rzekę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 14:13

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Taa, jak coś takiego przejdzie to można zgasić światło w klinikach, bo nie będzie po co tam chodzić...
    Czy ktoś wie o co mu chodzi? I jeszcze kto? Z kukiz15 na czele? Z jedną komórką to się będzie można pocałować...
    Dlatego twierdzę że nie przejdzie, zresztą coś i po głowie chodzi że kiedyś już też taki pomysł był i bardzo szybko upadł.
    Na innym wątku dziewczyna pisała, że lekarz przy takim pomyśle powiedział jej żeby się nie martwiła bo kliniki też mają coś do powiedzenia i że raczej na bank nie przejdzie to, on w każdym razie był bardzo spokojny

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, znacie jakiegoś endokrynologa który ma dość krótkie terminy oczekiwań na wizyty? U nas w przychodni zapisy na grudzień 2019 to jest jakaś kpina chyba. Podejrzewam że na NFZ nie ma szans.

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Hej, znacie jakiegoś endokrynologa który ma dość krótkie terminy oczekiwań na wizyty? U nas w przychodni zapisy na grudzień 2019 to jest jakaś kpina chyba. Podejrzewam że na NFZ nie ma szans.
    Smutne to, ale śmiech mnie bierze...

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sie prywatnie czeka ok 2 tygodni

  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    Dlatego twierdzę że nie przejdzie, zresztą coś i po głowie chodzi że kiedyś już też taki pomysł był i bardzo szybko upadł.
    Na innym wątku dziewczyna pisała, że lekarz przy takim pomyśle powiedział jej żeby się nie martwiła bo kliniki też mają coś do powiedzenia i że raczej na bank nie przejdzie to, on w każdym razie był bardzo spokojny
    Cytat z gazety.pl - kolejne propozycje zmian :-P

    "seks tylko dla małżeństw"
    "zakaz noszenia spodni przez kobiety"

    Vaina, karolcia35 lubią tę wiadomość

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2363

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki zanim zabiorą nam dostęp do IVF musimy szybciutko zajść w ciąże ;)

    W związku z tym w piątek chętnie oddam potrzebującej:
    1. Gonal F 300j - zostało min 250j + igiełki
    2. Gonapeptyl 0,1 - 1 ampułka

    NieJa lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 17:36

  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Myślę że oni to mogą z dnia na dzień coś wykombinować. Tego się obawiam najbardziej..
    Biorąc pod uwagę, że ustawa o dniu wolnym od pracy wchodzi na kilka dni przed tym dniem, to w zasadzie niczego na chwilę obecną nie można być pewnym.
    Mam jednak nadzieję, że gdyby do tego miało dojść to Wiejską i parlament roz.d.u.p.czą jakąś manifą. Brak słów.

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Myślę że oni to mogą z dnia na dzień coś wykombinować. Tego się obawiam najbardziej..
    Albo w nocy co gorsza ;)

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 17:36

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwięcej do gadania mają ci co nie mają o tym zielonego pojęcia!

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2363

    Wysłany: 8 listopada 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zerknijcie na mój wykres... dziś 15dfl i temp najwyższa w cyklu. Nie jestem chora, czekam na @ a dziś takie coś. Płakać mu się chce, bo jutro wizyta i miała być już @.
    W 19dc brałam Dipherelline, więc ciąża wykluczona. Ale test zrobiłam na wszelki wypadek i wczoraj i dziś i oba negatywne.
    Czy Dipherelline mogło tak namieszać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 09:50

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2363

    Wysłany: 8 listopada 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin już przesunęłam, czekam jeszcze na info od dr Marty. Gdyby nie ten zastrzyk byłałabym na 99% pewna że to ciąża...

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Czy Dipherelline mogło tak namieszać?
    Mogło.... @ przyjdzie na pewno
    A nie masz uderzeń gorąca czasem? Bo to tez możliwy efekt uboczny po tym zastrzyku

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Njut może tak być, pamietam ze moja @ po diphereline przyszła 3 dni opóźniona .
    Edloteh, ja miałam uderzenia gorąca . Pierwsze w kościele na ślubie kuzynki, nie wiedziałam co się dzieje . Dobrze ze teściowa miała duża kopertę z kartka i kasą;) wachlowalam się nią a wszyscy dziwnie na mnie patrzyli:)

    njut lubi tę wiadomość

‹‹ 733 734 735 736 737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pieluchy tetrowe w nowoczesnej wyprawce. 5 sprytnych sposobów, jak wykorzystać je na co dzień

Kompletowanie wyprawki dla noworodka łatwo zamienić w listę drogich i skomplikowanych gadżetów. Tymczasem jedna z najbardziej praktycznych rzeczy od lat pozostaje dokładnie taka sama — pielucha tetrowa. Naturalna, delikatna dla skóry dziecka i niezwykle uniwersalna. Sprawdza się jako lekki kocyk, ręcznik po kąpieli, podkład do odbijania czy awaryjny przewijak poza domem. W nowym artykule podpowiadamy, jak wybrać dobrą tetrę i dlaczego nadal jest absolutnym must-have każdej wyprawki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ