X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Sab na nas nie działal espunisan lepiej. A ty piersią, karmisz

    Tak, tylko piersią. Teraz muszę karmić tylko na rogalu, Mały ma leżeć w linii prostej, brzuchem do mnie, nie mogę go trzymać ze względu na to napięcie, tylko główkę podtrzymuje jedną dłonią z tyłu, a tak cały opiera się na rogalu.. Tak mi Pani Iwona mówiła że tak mam karmić.

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi. Leżała na rogalu ja ją nie trzymałem. Brzuchem do mnie rzadko była. Najgorsze jest to że od tyg je mlaskajac, wywala język do przodu, zaczęłam się denerwac że źle je. I normalnie 2"-3"dni mam. Mnirk pokarmu w lewej piesi bo ta karmie prawa rzadko daje. No chyba że się juz unormowalo i wytwarza sie tylko tyle ile zjada.

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey kiedy te baki mina dziś była masakra, polecaci coś na nie. Robię wieczorem masaż brzucha, daje leki a najgorzej w nocy :((

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Hey kiedy te baki mina dziś była masakra, polecaci coś na nie. Robię wieczorem masaż brzucha, daje leki a najgorzej w nocy :((


    U nas po tym delicolu jest lepiej ale i tak dokuczaja

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Cześć

    Monika gratuluję.

    Emilko trzymaj się !!

    Izaura widziałam, że się odzywałaś co u Ciebie ??

    Wiki, Agonia zaglądacie tu czasem ?? Co u Was ??
    Hej hej u mnie dobrze....narazie przerwa w staraniach, staramy się żyć szczęśliwie we Dwoje i korzystać z życia. ..... widzę że rozpoczęłaś procedurę, na jakim jestes etapie? Mocne kciuki!

    Halszka112, Wiki03 lubią tę wiadomość

  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Hey kiedy te baki mina dziś była masakra, polecaci coś na nie. Robię wieczorem masaż brzucha, daje leki a najgorzej w nocy :((

    My jeszcze robimy jakby taki rowerek nóżkami do brzuszka, czasem wychodzą, albo kółeczka lekko nóżkami. Podobno też ciepłe okłady na brzuch trochę pomagają, np.mozna pieluszkę żelazkiem przeprasować i na brzuszek albo termofor z pestek wiśni. U nas dziś nad ranem się zaczęły przed 4, noc w miarę spokojnie. No i na brzuchu kładę kilka razy dziennie, przed każdym jedzeniem prawie.

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    My jeszcze robimy jakby taki rowerek nóżkami do brzuszka, czasem wychodzą, albo kółeczka lekko nóżkami. Podobno też ciepłe okłady na brzuch trochę pomagają, np.mozna pieluszkę żelazkiem przeprasować i na brzuszek albo termofor z pestek wiśni. U nas dziś nad ranem się zaczęły przed 4, noc w miarę spokojnie. No i na brzuchu kładę kilka razy dziennie, przed każdym jedzeniem prawie.

    Termoforek z wiśni u nas też pomaga, ćwiczenia nóżkami również. Teraz walczę z bąkami w nocy było dobrze ale u nas w dzień gorzej

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nas jeszcze ten trądzik noworodkowy 🙁 tak brzydko to wygląda. Podobno nic się z tym nie robi. Chociaż dzisiaj lekko octeniseptem smarowaliśmy.

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    I nas jeszcze ten trądzik noworodkowy 🙁 tak brzydko to wygląda. Podobno nic się z tym nie robi. Chociaż dzisiaj lekko octeniseptem smarowaliśmy.


    U nas też był ale już go zlikwidowałam, smarowalam policzki bepanthen i szybko przeszło. Staraj się też go nie przegrzewać, ja zamieniłam kocyk na cieńszy i w dzień bez żadnego przykrycia ewentualnie jak wiaterek to pielucha bambusowa i po 3 dniach zginął nam ten trądzik

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    U nas też był ale już go zlikwidowałam, smarowalam policzki bepanthen i szybko przeszło. Staraj się też go nie przegrzewać, ja zamieniłam kocyk na cieńszy i w dzień bez żadnego przykrycia ewentualnie jak wiaterek to pielucha bambusowa i po 3 dniach zginął nam ten trądzik

    Ja właśnie w dzień też tylko pieluchą okrywam, w nocy same body i cieniutki letni śpiworek. Może faktycznie spróbuję bephantenem smarować. Dziś jeszcze kupię emolim do twarzy żeby lekko natłuścić bo taka suchą ma buźkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2019, 11:54

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    Ja właśnie w dzień też tylko pieluchą okrywam, w nocy same body i cieniutki letni śpiworek. Może faktycznie spróbuję bephantenem smarować. Dziś jeszcze kupię emolim do twarzy żeby lekko natłuścić bo taka suchą ma buźkę

    Ja w nocy kładę pod cieńszym kocykiem i w pajacyku, bo mam wychłodzona sypialnie żeby lepiej się spało. Jak przestała się pocić to poznikały trądzik. Na spacery nakladalam opaskę ale pojawił się na karku więc teraz z gołą głową soacerujemy

    Anulka0310 lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja miala ten trądzik i sama woda z czajnika twarz przemywalam kilka razy dziennie Niczym nie smarowac ewentualnie osceenisept. Moja śpi w pajacu i pod rozkiem, ale zauważylsm że jest zima twarz uszy i kark wcale ciepły nie jest. Delikol mam zamiennik kolzym, masuje brzuch po kąpieli baki idą. No ale dziś to masakra w nocy była.

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Hej hej u mnie dobrze....narazie przerwa w staraniach, staramy się żyć szczęśliwie we Dwoje i korzystać z życia. ..... widzę że rozpoczęłaś procedurę, na jakim jestes etapie? Mocne kciuki!

    Hej, jeszcze nie rozpoczęłam procedury. Dopiero 28 sierpnia jadę do Gdańska.

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    My wczoraj byliśmy u doradcy laktacyjnego, u pani I.N. super kobietka. Mam nie ściągać mleka, tylko przystawiać, pokazała jak prawidłowo, sprawdziła piersi, mówi, że mleka wystarcza. Zauważyła niestety napięcie mięśniowe i asymetrię, chociaż o asymetrii wiedzieliśmy bo w szpitalu już mówili. Zapisałam już Julka do fizjoterapeuty. Ogólnie z wizyty jesteśmy bardzo zadowoleni.

    Dziewczyny czym czyscicie noski dla Waszych Maluszków? Mam ten aspirator co się wciąga samemu powietrze ale słabo ta wydzielinka wychodzi.
    Ma katar czy tylko słyszysz że coś zalega?
    Moja mała przez pierwsze miesiące tak miała że wyglądało jak zapchany nos. Ponoć to pozostałości wód plodowych. Minie po pewnym czasie.
    Co do aspiratora my mamy katarek (do odkurzacza) jest niezastąpiony i nie ma czego się bać. Jedynie w nocy mało komfortowe bo głośno.

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli macie instagram, to polecam profil fizjoterapeutka z misją. Opowiada jak radzić sobie z a symetria, jak masować brzuszek i wiele innych ciekawych rzeczy

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Cześć

    Monika gratuluję.

    Emilko trzymaj się !!

    Izaura widziałam, że się odzywałaś co u Ciebie ??

    Wiki, Agonia zaglądacie tu czasem ?? Co u Was ??


    Hej Halszka. Dzięki, że pytasz :-) jestem na podobnym etapie co Izaura... odpoczywam od IVF po nieudanym transferze. Staram się odpocząć i nabrać na nowo sił do dalszej walki.

    Zaglądam tu czasem... ale nie wiem jak to powiedzieć, żeby nie urazić dziewczyn... bardzo cieszy mnie ciąża każdej z Was, tym bardziej że wiem ile trudu Was kosztowała walka o Wasze skarby... ale ostatnio ta grupa bardziej przypomina dziecięcą niż staraniową. Chcę wiedzieć co u Waszych pociech, jak się rozwijają... ale przyznam, że ciężko mi się czyta ostatnie wpisy...


    Emilko jesteś silną kobietą!! mam nadzieję, że czas szybko uleczy rany... i zaczniesz nowe, szczęśliwe życie <3


    Halszka w takim razie mocno Wam kibicuję! :-) i trzymam kciuki &&&


    Monika gratuluję !! już niedługo zobaczysz serduszko <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 10:02

    Izaura, xyz159, Karcia, asiastokrota, Halszka112, Monika1983, e_mil_ka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki dobrze to ujęła nasz wątek zmienił tematykę...jak najbardziej jesteśmy ciekawe co u naszych forumowych Pociech, ale ten wątek był poświęcony dla starających się i Tym którym się udało, dzieliły się zawsze radą,aby pomóc jescze walczącym....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 09:09

    Wiki03, Karcia, asiastokrota, Halszka112, e_mil_ka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Dziewczyny może wy się orientujecie bardziej bo ja dziś mam jakąś panikie. Naczytalam się że jak raz przy in vitro miało się uszkodzone komórki to że najprawdopodobniej wszystkie są uszkodzone i przy kolejnych próbach się to powtórzy. A ja myślałem że to może jednorazowa sytuacja stres czy coś. Jak dziewczyny myślicie? Przeraża mnie ta wizja że w życiu będę musiała skorzystać z komórki dawczyni ( na co zresztą mnie nie stać) .


    Karcia z tymi komórkami to bywa różnie... ja mam słabe komórki i w każdej procedurze inny wynik. W pierwszej dwa średnie zarodki, w drugiej żadnego zarodka, a w trzeciej po stosowaniu diety i suplementacji jedną piękną blastkę. Staraj się w miarę dobrze odżywiać, nie pić alkoholu, ćwiczyć z trzy razy w tygodniu... Kiedy masz wizytę startową?

    Karcia, asiastokrota lubią tę wiadomość

  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Karcia z tymi komórkami to bywa różnie... ja mam słabe komórki i w każdej procedurze inny wynik. W pierwszej dwa średnie zarodki, w drugiej żadnego zarodka, a w trzeciej po stosowaniu diety i suplementacji jedną piękną blastkę. Staraj się w miarę dobrze odżywiać, nie pić alkoholu, ćwiczyć z trzy razy w tygodniu... Kiedy masz wizytę startową?
    Wiki03 dzięki za odpowiedź. Wkoncu się jej doczekałam. Co do diety to z ćwiczeniami u mnie bardzo na bakier z dietą trochę lepiej. Dodatkowo biorę trochę suplementów, takich jak q10 itp. Co do wizyty to mam 9 września i liczę że już szybko pójdzie.

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Karcia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Wiki03 dzięki za odpowiedź. Wkoncu się jej doczekałam. Co do diety to z ćwiczeniami u mnie bardzo na bakier z dietą trochę lepiej. Dodatkowo biorę trochę suplementów, takich jak q10 itp. Co do wizyty to mam 9 września i liczę że już szybko pójdzie.

    U mnie też najgorzejz ćwiczeniami było 😏 zmuszalam się do jogi, ale myślę, że byłam na mało regularna... Co do diety to najważniejsze nie jeść sieciowego jedzenia, najlepiej zrezygnować z cukru, bo niby mocno niszczy komórki, jeść dużo produktów z wysoką zawartością kwasów omega3. Nie wiem czy to pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi 🙂 to wizyta już niedługo... Oby poszło bezproblemowo 💪 i najważniejsze z dobrym efektem 😉

    Karcia, asiastokrota lubią tę wiadomość

‹‹ 2008 2009 2010 2011 2012 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ