X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 13 września 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    Iwona* daj znać po wizycie . A powiedz u kogo masz wizytę?
    Dziś byłam na pierwszej wizycie monitorującej 11 DC i endometrium miałem 8,8 mam. Wizytę miałam u dr Joanny Z. Endo już niby osiągnęło min. ale najlepiej jakby miało 10-11 więc wizytę mam jeszcze w środę u dr. Domitrza, on jest moim lekarzem prowadzącym chociaż praktycznie często wizyty mam u kogoś innego. Ale martwi mnie płyn w jamie macicy, narazie są go śladowe ilości ale jak będzie więcej to przynajmniej w Gdańsku transferu mi w przypadku takiego płynu nie robili. Ciekawa jestem co doktor powie mi w środę. Jeżeli byłoby wszystko ok to w następny poniedziałek transfer.

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 13 września 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    youdith wrote:
    Część dziewczyny.
    Jestem po nieudanej procedurze w gdańskiej Invicie. Dostaliśmy dofinansowanie dla warn. Maz
    No ale niestety się nie udało.
    Mam amh 1,7 w wieku 34.
    Pobranych miałam 6 pecherzykow z czego 4 były puste.
    Jeden zarodek przestał się rozwijać w trzeciej dobie i ostatecznie miałam tylko jedna blastke która się nie przyjęła.
    Byłam stymulowana samym menopurem, duże dawki po 300/225.
    Pęcherzyki bardzo słabo rosły
    Teraz podchodzimy do invitro w Artemidzie Olsztyn.
    15.09 mamy wizytę w 2dc na której dostaniemy już leki. Naszym lekarzem będzie Domitrz.
    Chciałam zapytać jakimi lekami byłyście stymulowane w Artemidzie?
    Jakie jest Wasze zdanie nt doktora ?
    Też pierwszą wizytę miałam u dr Domitrza. Również pierwsze in vitro miałam w Gdańsku i teraz przeniosłam się na Olsztyn. Odnośnie doktora mi jak najbardziej pasuje, miły, konkretny, nie naciąga na dodatkowe koszta, mówi jak jest. Ogólnie udało nam się wyhodować 5 ładnych zarodków. Za sobą mam już jeden świeży transfer niestety nieudany. W Gdańsku mialam 3 zarodki i też tam się nie udało. Próbuje dalej... Pamiętaj żeby pytać o wszystko śmiało doktora. Mi dał swój numer tel i w razie pytań mogę dzwonić, z czego już dwukrotnie korzystałam. Jeżeli nie mógł odebrać to w ciągu najbliższej godziny oddzwaniał.

    Megi83 lubi tę wiadomość

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 14 września 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro pierwszy monitoring też u dr Joanny. Ciekawe co będzie...

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 14 września 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* wrote:
    Dziś byłam na pierwszej wizycie monitorującej 11 DC i endometrium miałem 8,8 mam. Wizytę miałam u dr Joanny Z. Endo już niby osiągnęło min. ale najlepiej jakby miało 10-11 więc wizytę mam jeszcze w środę u dr. Domitrza, on jest moim lekarzem prowadzącym chociaż praktycznie często wizyty mam u kogoś innego. Ale martwi mnie płyn w jamie macicy, narazie są go śladowe ilości ale jak będzie więcej to przynajmniej w Gdańsku transferu mi w przypadku takiego płynu nie robili. Ciekawa jestem co doktor powie mi w środę. Jeżeli byłoby wszystko ok to w następny poniedziałek transfer.



    Czyli u Ciebie tez trochę potrwa ten cykl sztuczny myślałam że tylko u mnie tak długo przeciągają cykl. Chociaż u mnie raz z endometrium 9 wystarczyła 1 wizyta i umówiliśmy crio . Powiedz proszę czy za wizytę monitorującą płaciłaś?

    Smerfetka 84 lubi tę wiadomość

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 14 września 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    Czyli u Ciebie tez trochę potrwa ten cykl sztuczny myślałam że tylko u mnie tak długo przeciągają cykl. Chociaż u mnie raz z endometrium 9 wystarczyła 1 wizyta i umówiliśmy crio . Powiedz proszę czy za wizytę monitorującą płaciłaś?

    Ja też na cyklu z estrofem. Wizyta mi wypada 12dc, wczoraj zadzwoniłam i zapytałam o koszt wizyty monitorującej to 150 zł

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 15 września 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie jeżeli chodzi o koszt wizyty to 150 zł.

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 15 września 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    Czyli u Ciebie tez trochę potrwa ten cykl sztuczny myślałam że tylko u mnie tak długo przeciągają cykl. Chociaż u mnie raz z endometrium 9 wystarczyła 1 wizyta i umówiliśmy crio . Powiedz proszę czy za wizytę monitorującą płaciłaś?
    W Gdańsku podobnie trwały u mnie te cykle sztuczne, tzn. pierwszą wizytą 10dc, jeżeli endometrium było zbyt cienkie to za dwa dni jeszcze wizyta i jeżeli wtedy było ok to zaczynałam brać luteinę i po 5 dniach transfer blastki. Tak to zazwyczaj wygląda, dzień w którym zaczyna się brać luteinę dla organizmu znaczy że była owulacja i zaczyna się produkcja progesteronu który dostarczamy tabletkami. Tyle lat w tym siedzę że czasem mam wrażenie że mogłabym wykładać na uczelniach na temat problemów z niepłodnością i in vitro😅

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 15 września 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wtorek mam transfer 🙂

    Efka, Iwona*, Halszka112 lubią tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 15 września 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka czyli ladnie i szybko poszło. Jakie masz endometrium ? Bo luteine masz przyjac w piątek tak ?

  • [email protected] Autorytet
    Postów: 1118 675

    Wysłany: 15 września 2021, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam dziewczyny że z tymi transferami na cyklu sztucznym to różnie bywa,ja pomimo brania estrofemu miałam swoją owulacje, nawet doktor był zdziwiony. Miałam tylko jedną wizytę ponitorujaca i już wyznaczony termin transferu,ogólnie szybko poszło ale z małymi komplokacjami jak się teraz okazało.Od samego początku brudzilam, plamiłam aż w końcu z krwotokiem wylądowałam w sobotę na sorze, podobno miałam dużego krwiaka którego nikt wcześniej nie zobaczył,A byłam na dwóch wizytach w artemidzie, teraz już chodzę na NFZ.Strachu było co nie miara bo weszłam już w 12tc i sądziłam że doszło do poronienia.Na cyklu naturalnym coś takiego mnie nie spotkało,ja łączę to niestety że sposobem przygotowania do crio.U mnie natura działa lepiej,A do transferu miałam Endo niecałe 8mm czyli minimum i naturalnie też takie rosnie.Jestem już po pierwszych prenatalnych i czekam na wyniki z krwi ale obraz usg jest prawidłowy,doktor wspomniała że obstawiam dziewczynkę i na to liczę.Wiec trzymajcie kciuki żeby się nie zmieniło.A ja życzę każdej powodzenia,to jest naprawdę jak loteria,ja byłam mega nastawiona że się nie uda a tu niespodzianka.Nie poddawajcie się,musi się udać.

    Smerfetka 84, Efka, Halszka112, asiastokrota lubią tę wiadomość

    Prowadź mnie losie tam,dokąd iść trzeba...bo tam gdzie nie trzeba to ja sama wlezę.
    3×IUI
    2xIVF (dwa mrożaki ❄❄)
    14.09.2017 criotransfer 2BB:beta 7dpt-66, 13dpt-1902
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 15 września 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    Smerfetka czyli ladnie i szybko poszło. Jakie masz endometrium ? Bo luteine masz przyjac w piątek tak ?

    Tak dokładnie od piątku lutka. Endo ponad 9

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 15 września 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam dziewczyny że z tymi transferami na cyklu sztucznym to różnie bywa,ja pomimo brania estrofemu miałam swoją owulacje, nawet doktor był zdziwiony. Miałam tylko jedną wizytę ponitorujaca i już wyznaczony termin transferu,ogólnie szybko poszło ale z małymi komplokacjami jak się teraz okazało.Od samego początku brudzilam, plamiłam aż w końcu z krwotokiem wylądowałam w sobotę na sorze, podobno miałam dużego krwiaka którego nikt wcześniej nie zobaczył,A byłam na dwóch wizytach w artemidzie, teraz już chodzę na NFZ.Strachu było co nie miara bo weszłam już w 12tc i sądziłam że doszło do poronienia.Na cyklu naturalnym coś takiego mnie nie spotkało,ja łączę to niestety że sposobem przygotowania do crio.U mnie natura działa lepiej,A do transferu miałam Endo niecałe 8mm czyli minimum i naturalnie też takie rosnie.Jestem już po pierwszych prenatalnych i czekam na wyniki z krwi ale obraz usg jest prawidłowy,doktor wspomniała że obstawiam dziewczynkę i na to liczę.Wiec trzymajcie kciuki żeby się nie zmieniło.A ja życzę każdej powodzenia,to jest naprawdę jak loteria,ja byłam mega nastawiona że się nie uda a tu niespodzianka.Nie poddawajcie się,musi się udać.


    Malawiki dobrze ze na strachu tylko się skończyło. Ale co się człowiek namarrwi to jego .
    Najważniejsze że wszystko z Wami ok . Życzę Ci by się potwierdziło że będzie dziewczynka . Sama tez marzę o córeczce.

  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 15 września 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* wrote:
    Dziś byłam na pierwszej wizycie monitorującej 11 DC i endometrium miałem 8,8 mam. Wizytę miałam u dr Joanny Z. Endo już niby osiągnęło min. ale najlepiej jakby miało 10-11 więc wizytę mam jeszcze w środę u dr. Domitrza, on jest moim lekarzem prowadzącym chociaż praktycznie często wizyty mam u kogoś innego. Ale martwi mnie płyn w jamie macicy, narazie są go śladowe ilości ale jak będzie więcej to przynajmniej w Gdańsku transferu mi w przypadku takiego płynu nie robili. Ciekawa jestem co doktor powie mi w środę. Jeżeli byłoby wszystko ok to w następny poniedziałek transfer.

    Iwona a jak u Ciebie ?? Udało się ustalić termin transferu ? Co z płynem w jamie macicy ? ?

  • nadziejka123 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 września 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jestem nowa i załamana... Staramy się ponad 2 lata. Leczymy sie w Artemidzie. Do tej pory po wszytskich badaniach wyglądalo na to, że tylko czynnik męski nam przeszkadza w spełnieniu marzenia... Podeszliśmy do in vitro z pozytywnym nastawieniem. Po stymulacji pęcherzyków było łącznie 7 (w tym dwa o wiele wieksze od pozostalych) udało się pobrać tylko 3 komórki. Niestety żadna nie była dojrzała. Szansa przepadła... czy któraś z Was miała podobny przypadek? Boję się, że może te komórki mi nigdy nie dojrzewają... A może to nieodpowiednia stymulacja dla mojego organizmu? Ehhh...

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 16 września 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka odnośnie płynu w macicy to są go śladowe ilości i lekarz mówił że to najprawdopodobniej śluz więc nie ma się czym martwić. Endometrium mam jeszcze za małe, w dużym przybliżeniu lekarz stwierdził że coś ponad 7 mm i najwyraźniej ja muszę brać estrofem dopochwowo, bo podjezykowo na mnie za słabo działa, więc od wczoraj zmieniłam formę podawania i w sobotę wizyta monitorująca. Odnośnie wpisu [email protected] to ja jakoś też nie jestem za dobrze nastawiona na to że się uda. Wiem że niektórym się udaje ale po tylu próbach to traci się powoli nadzieję. Chciałam podejść do całej procedury jeszcze raz żeby kiedyś w przyszłości nie żałować, ale najgorsze jest że nie wiem jak odpuścić jeżeli faktycznie nic z tego nie wyjdzie😪

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 16 września 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka123 wrote:
    Hej dziewczyny,
    jestem nowa i załamana... Staramy się ponad 2 lata. Leczymy sie w Artemidzie. Do tej pory po wszytskich badaniach wyglądalo na to, że tylko czynnik męski nam przeszkadza w spełnieniu marzenia... Podeszliśmy do in vitro z pozytywnym nastawieniem. Po stymulacji pęcherzyków było łącznie 7 (w tym dwa o wiele wieksze od pozostalych) udało się pobrać tylko 3 komórki. Niestety żadna nie była dojrzała. Szansa przepadła... czy któraś z Was miała podobny przypadek? Boję się, że może te komórki mi nigdy nie dojrzewają... A może to nieodpowiednia stymulacja dla mojego organizmu? Ehhh...
    Musicie porozmawiać z lekarzem, czytałam że niektóre dziewczyny biorą jakieś witaminy na lepsze komórki przed stymulacja do in vitro. Może to by pomogło na to żeby komórki były lepsze i podejrzewam, że jeżeli będziecie jeszcze raz chcieli podchodzić to lekarz zmodyfikuje leki.

  • nadziejka123 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 września 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* wrote:
    Musicie porozmawiać z lekarzem, czytałam że niektóre dziewczyny biorą jakieś witaminy na lepsze komórki przed stymulacja do in vitro. Może to by pomogło na to żeby komórki były lepsze i podejrzewam, że jeżeli będziecie jeszcze raz chcieli podchodzić to lekarz zmodyfikuje leki.

    Dzięki Iwona*.
    Niby wiem, że muszę dalej się starać i nie poddawać i próbować wszystkiego ale tak cholernie się boję, że się nigdy nie uda. Ciągle nowe rozczarowania. Może jest trochę za wcześnie, bo to świeża sprawa i muszę to po prostu przetrawić żeby nabrać sił na nowo.
    Szukam kogoś kto może też miał taką sytuację i podpowie co robić... nadzieję daje mi myśl, że to może po prostu zła odpowiedź organizmu na symulację a nie problem ze mną. Gdzieś czytałam, że jeśli jest jeden pecherzyk zbyt wcześnie dominujący to hamuje rozwój pozostałych a u mnie tak było, że jeden wyskoczył od razu. Moze dlatego komórki w pozostalych pęcherzykach były niedojrzałe.
    Do lekarza się wybierzemy na pewno ale za jakis czas...
    Pozdrawiam.

  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 16 września 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka123 wrote:
    Hej dziewczyny,
    jestem nowa i załamana... Staramy się ponad 2 lata. Leczymy sie w Artemidzie. Do tej pory po wszytskich badaniach wyglądalo na to, że tylko czynnik męski nam przeszkadza w spełnieniu marzenia... Podeszliśmy do in vitro z pozytywnym nastawieniem. Po stymulacji pęcherzyków było łącznie 7 (w tym dwa o wiele wieksze od pozostalych) udało się pobrać tylko 3 komórki. Niestety żadna nie była dojrzała. Szansa przepadła... czy któraś z Was miała podobny przypadek? Boję się, że może te komórki mi nigdy nie dojrzewają... A może to nieodpowiednia stymulacja dla mojego organizmu? Ehhh...


    Kochana spokojnie, przy pierwszej stymulacji miałam bardzo podobną sytuację. W ogóle pęcherzyki były tak leniwe, ze nawet nie chciały rosnąć, więc cala stymulacja bardzo długo trwała, udało się uzyskać tylko jeden zarodek i to słabej jakości.
    Za drugim razem lekarz prowadzący obrał inną drogę i dostałam inne leki. Pęcherzyków było dużo. 4 się zaplodnily i były super jakości. Co do dalejszej części juz nie będę się wypowiadać, bo chyba mamy pecha. Czekamy teraz na wyniki genetyczne 😭😭😭

  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 16 września 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i suplementacja. Kwas foliowy plus dha. W Artemidzie na żadnej wizycie nie mówili o suplementach....

  • youdith Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 16 września 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , a jakimi lekami bylyście stytmulowane?
    Ja w pierwszej procedurze miałam menopur 300, a potem 225 - komórki słabo rosły.
    Teraz dostałam menopur 200 i gonal f 50.
    Jaki efekt przy takiej kombinacji leków?

‹‹ 2130 2131 2132 2133 2134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ