X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nadziejka123 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 września 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatkaaaaa wrote:
    Kochana spokojnie, przy pierwszej stymulacji miałam bardzo podobną sytuację. W ogóle pęcherzyki były tak leniwe, ze nawet nie chciały rosnąć, więc cala stymulacja bardzo długo trwała, udało się uzyskać tylko jeden zarodek i to słabej jakości.
    Za drugim razem lekarz prowadzący obrał inną drogę i dostałam inne leki. Pęcherzyków było dużo. 4 się zaplodnily i były super jakości. Co do dalejszej części juz nie będę się wypowiadać, bo chyba mamy pecha. Czekamy teraz na wyniki genetyczne 😭😭😭

    Też myślę, że warto spróbować innej stymulacji. Teraz brałam: gonapeptyl, gonal i menopur. Może protokół krótki w moim przypadku będzie lepszy. No zobaczymy co lekarz wymyśli... Na pewno też będę musiała zrobić genetyke. A na wyniki się czeka chyba z miesiąc i to taki stresujacy okres... ale może dzieki nieudanemu in vitro coś nowego się dowiemy co nas przybliży do celu. Trzeba wierzyć.
    Życzę dużo szczęścia na następny raz! Oby ostatni! 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 19:56

  • nadziejka123 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 września 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    youdith wrote:
    Dziewczyny , a jakimi lekami bylyście stytmulowane?
    Ja w pierwszej procedurze miałam menopur 300, a potem 225 - komórki słabo rosły.
    Teraz dostałam menopur 200 i gonal f 50.
    Jaki efekt przy takiej kombinacji leków?

    Ja miałam jedno podejście, tylko 3 pobrane komórki, niestety żadnej dojrzałej.
    Leki:
    Gonapeptyl pół ampulkostrzykawki
    Gonal 37,5
    Menopur 150
    Albo na mnie słabo zadziałało albo mam inny problem o którym jeszcze nie wiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 19:55

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 18 września 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, dziś monitoring, po zmianie aplikacji estrofemu dziś endometrium ponad 10mm więc na mnie działa lepiej aplikacja dopochwowa. W czwartek transfer😘 i kolejne nadzieja że może tym razem się uda.

    Smerfetka 84 lubi tę wiadomość

  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 18 września 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* wrote:
    Hejka, dziś monitoring, po zmianie aplikacji estrofemu dziś endometrium ponad 10mm więc na mnie działa lepiej aplikacja dopochwowa. W czwartek transfer😘 i kolejne nadzieja że może tym razem się uda.

    A u kogo miałaś dzis wizytę dr Paulina moze ? Bo chyba ona w soboty przyjmuje .
    Super ze juz coraz bliżej pamiętaj dobre nastawienie i wiara w maluszka od samego początku musi być!
    Ja wizytę mam w poniedziałek więc będę tuż za wami dziewczyny .
    Iwona a Ty też byłaś na estrofemie i plasterkach systen czy sam estrofem ?

  • Megi83 Przyjaciółka
    Postów: 117 52

    Wysłany: 18 września 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* wrote:
    Też pierwszą wizytę miałam u dr Domitrza. Również pierwsze in vitro miałam w Gdańsku i teraz przeniosłam się na Olsztyn. Odnośnie doktora mi jak najbardziej pasuje, miły, konkretny, nie naciąga na dodatkowe koszta, mówi jak jest. Ogólnie udało nam się wyhodować 5 ładnych zarodków. Za sobą mam już jeden świeży transfer niestety nieudany. W Gdańsku mialam 3 zarodki i też tam się nie udało. Próbuje dalej... Pamiętaj żeby pytać o wszystko śmiało doktora. Mi dał swój numer tel i w razie pytań mogę dzwonić, z czego już dwukrotnie korzystałam. Jeżeli nie mógł odebrać to w ciągu najbliższej godziny oddzwaniał.

  • Megi83 Przyjaciółka
    Postów: 117 52

    Wysłany: 18 września 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi83 wrote:
    Tez się leczę w Artemidzie w Olsztynie. Super klinika. Wlasnie jestem po transferze. Przeprowadzała mi transfer Pani Dr.Anita Stefaniak. Omg,cudowna kobieta. A rozmowę miałam z dr.J.Domistrzem.

    Smerfetka 84, Iwona* lubią tę wiadomość

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 18 września 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:52

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 18 września 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    A u kogo miałaś dzis wizytę dr Paulina moze ? Bo chyba ona w soboty przyjmuje .
    Super ze juz coraz bliżej pamiętaj dobre nastawienie i wiara w maluszka od samego początku musi być!
    Ja wizytę mam w poniedziałek więc będę tuż za wami dziewczyny .
    Iwona a Ty też byłaś na estrofemie i plasterkach systen czy sam estrofem ?
    Hejka dziś byłam na wizycie u doktor Anety, naprawdę super babeczka. A ja od 1dc przyjmowałam 2x estrofem doustnie i od 3dc 3xestrofem plus plaster system co 3 dni. Po wizycie kontrolnej zmiana na aplikacje estrofemu na dopochwowo reszta bez zmian. Od jutra lutinus 3x2tabketki plus 3x duphaston wszystko dopochwowo. Poza tym biorę wieczorem 150mg acardu i od jutra encorton 10mg. No i dalej estrofem. Trochę dużo tych tabletek ale czego się robi aby się udało 😉

  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 18 września 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* wrote:
    Hejka dziś byłam na wizycie u doktor Anety, naprawdę super babeczka. A ja od 1dc przyjmowałam 2x estrofem doustnie i od 3dc 3xestrofem plus plaster system co 3 dni. Po wizycie kontrolnej zmiana na aplikacje estrofemu na dopochwowo reszta bez zmian. Od jutra lutinus 3x2tabketki plus 3x duphaston wszystko dopochwowo. Poza tym biorę wieczorem 150mg acardu i od jutra encorton 10mg. No i dalej estrofem. Trochę dużo tych tabletek ale czego się robi aby się udało 😉

    To duphaston tez można dopochwowo ? 🤔
    Kurcze dziewczyny tak się zastanawiam tez od czego to zależy ze jedna dostanie luteina inna lutinus a jeszcze Inn prolutex .
    Moze to też jednak ma znaczenie.
    Podchodzę do ostatniego crio. Zastanawiam się czy nie wziąć prolutexu zamiast luteiny .
    Bo może to przypadek moze tak miało być ale 2 transfery na luteinie nie udane 3 crio właśnie dr Aneta 3 lata temu zasugerowała ze moze spróbujmy na prolutexie i transfer udany . Teraz mialam 2 transfery znow na luteinie i nic a to moja ostatnia szansa i naprawdę zastanawiam się czy to mogło mieć takie znaczenie. Oczywiście porozmawiam o tym z lekarzem ale jeśli lekarz powie ze to nie ma znaczenia ... Sama nie wiem .
    A Acard od kiedy trzeba przyjmować tez go rozważę. ??

  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 18 września 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona* a Ty wcześniej zawsze na luteinie i teraz zmienili Ci na lutinus? Kurcze one strasznie drogie No i 3x2 tabletki. Spory koszt w porównaniu do luteiny. Ale może skoro np Twoje endo słabo reagowało na podjęzykowe to może czasami z progesteronem też może tak być może te zastrzyki czy lutinus faktycznie zdziała cud .
    Co o Wy dziewczyny o tym myślicie. ?
    Ja chyba zdecyduje się na zmianę luteiny No bo wkoncu to moja ostatnia szansa muszę zrobić wszystko...

  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 18 września 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    To duphaston tez można dopochwowo ? 🤔
    Kurcze dziewczyny tak się zastanawiam tez od czego to zależy ze jedna dostanie luteina inna lutinus a jeszcze Inn prolutex .
    Moze to też jednak ma znaczenie.
    Podchodzę do ostatniego crio. Zastanawiam się czy nie wziąć prolutexu zamiast luteiny .
    Bo może to przypadek moze tak miało być ale 2 transfery na luteinie nie udane 3 crio właśnie dr Aneta 3 lata temu zasugerowała ze moze spróbujmy na prolutexie i transfer udany . Teraz mialam 2 transfery znow na luteinie i nic a to moja ostatnia szansa i naprawdę zastanawiam się czy to mogło mieć takie znaczenie. Oczywiście porozmawiam o tym z lekarzem ale jeśli lekarz powie ze to nie ma znaczenia ... Sama nie wiem .
    A Acard od kiedy trzeba przyjmować tez go rozważę. ??
    Mi powiedzieli, że prolutex najlepiej się przyswaja plus mialam luteinę. Może będę zabardzo bezpośrednia, ale lutinusa nie lubię, bo przez cały dzień czuję, że się ze mnie wypływa i nie wiem ile z tego się przyswaja.... proś o prolutex. Bolesne zastrzyki i robią się siniaki czasami. Ale. Czego się nie robi dla małej Istotki. 🥰 co do acardu nie pamiętam od kiedy brałam, ale zapytaj tez o to.

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 18 września 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mi dałyście do myślenia. Kurde może doktor chodziło tylko o estrofem a nie o duphaston dopochwowo? No nic jutro przyjmę doustnie a w poniedziałek zadzwonię i się dopytam. Wcześniej miałam tylko luteine w Gdańsku i dość dobrze reagowałam. Lutinus faktycznie drogi... ale lekarz mówił że nie podrażnia więc tak na tym teraz próbuje. Zastrzyków nigdy nie miałam. Muszę pomyśleć, może jak będę na transferze to podgadam o tych zastrzykach.

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 18 września 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    To duphaston tez można dopochwowo ? 🤔
    Kurcze dziewczyny tak się zastanawiam tez od czego to zależy ze jedna dostanie luteina inna lutinus a jeszcze Inn prolutex .
    Moze to też jednak ma znaczenie.
    Podchodzę do ostatniego crio. Zastanawiam się czy nie wziąć prolutexu zamiast luteiny .
    Bo może to przypadek moze tak miało być ale 2 transfery na luteinie nie udane 3 crio właśnie dr Aneta 3 lata temu zasugerowała ze moze spróbujmy na prolutexie i transfer udany . Teraz mialam 2 transfery znow na luteinie i nic a to moja ostatnia szansa i naprawdę zastanawiam się czy to mogło mieć takie znaczenie. Oczywiście porozmawiam o tym z lekarzem ale jeśli lekarz powie ze to nie ma znaczenia ... Sama nie wiem .
    A Acard od kiedy trzeba przyjmować tez go rozważę. ??
    Z tego co słyszałam to wiele klinik każe brać acard profilaktycznie, bo to nie zaszkodzi a może pomóc. Przy drugiej procedurze po pierwszym nieudanym podejściu odrazu Pani doktor Aneta kazała mi brać 150mg wieczorem przed snem.

  • Małe marzenia Koleżanka
    Postów: 94 5

    Wysłany: 19 września 2021, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Żaden lekarz nie wnika w badania. Miałam trombofilie to nawet clexane nie wypisali.
    1 stymulacja 2 transfery nie udane nie szukają przyczyny nawet.
    Uciekłam z tamtąd.

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 19 września 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ludzi teinę, proponowała mi lutinusa ale on bardzo drogi, wcześniej brałam luteinę i udało się więc nie chciałam zmiany. Ale tym razem nie dostałam plasterków, ciekawe czy ma to znaczenie. Teraz od piątku miałam zmniejszyć estrofem o 1 tabletkę ale reszta 3 razy

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 19 września 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tez mialam clexane, zapomnialam o tym nawet . Za dużo tego. A clexane po transferze Mąż ki zaczął robic zastrzyki

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 19 września 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:52

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 19 września 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małe marzenia wrote:
    Hej.
    Żaden lekarz nie wnika w badania. Miałam trombofilie to nawet clexane nie wypisali.
    1 stymulacja 2 transfery nie udane nie szukają przyczyny nawet.
    Uciekłam z tamtąd.
    Przykro mi że Ci się nie udało i czujesz że nie szukają przyczyny. Ale w wielu klinikach tak jest. Mnie np. w Gdańsku spotkało to że kierowali mnie na wszystko co możliwe, nie mam z tym problemu ale koszty były tragiczne. Wszystko trzeba było sobie odmawiać bo przecież badania. Wydaje mi się że są pewne schematy i na niektórych działają a na innych nie. I czasem nie da się nic więcej zrobić. Przykre to ale prawdziwe. Wiele par nawet po in vitro i wszystkich możliwych badaniach jednak ciąży nie uzyskują.

  • Efka Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 20 września 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny .
    Jestem po wizycie wszystko ok endometrium juz ładne transfer za tydzień .
    Co do zastrzyków Pani doktor powiedziała że jak najbardziej trzeba probowac zwłaszcza że raz udało się uzyskać ciaze na taki schemacie. Więc próbujemy.

  • Iwona* Koleżanka
    Postów: 66 11

    Wysłany: 20 września 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efka wrote:
    Hej dziewczyny .
    Jestem po wizycie wszystko ok endometrium juz ładne transfer za tydzień .
    Co do zastrzyków Pani doktor powiedziała że jak najbardziej trzeba probowac zwłaszcza że raz udało się uzyskać ciaze na taki schemacie. Więc próbujemy.
    To super, ja już rozmyślam o moim czwartku. Muszę coś wymyśleć żeby nie świrować przez ten czas oczekiwania do testu. A napisz jakie dokładnie leki brałaś i ile? Może też zaproponuje ten schemat lekarzowi w czwartek.

‹‹ 2131 2132 2133 2134 2135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ