X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 19 listopada 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia super decyzja :) nie ma co czekać..
    Ja też jestem za transferem jednego zarodka ale muszę poczekać bo muszę uzbierać kasę ja nie mam refundacji nawet leków więc wyższe koszty.. z mężem już podjeliśmy decyzję o ivf więc temat jest jedynie co to kasa...
    trzymam za ciebie kciuki a jak coś to zawsze możesz ze mną pogadać nawet na live ;)

    asia-m-b lubi tę wiadomość

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 19 listopada 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z was najstarsza bo 41..
    Raz byłam w ciąży naturalnej 5 lat temu (samo poronienie) i od tamtej pory nic, mąż wyniki b.dobre, ja też (oprócz prolaktyny zdiagnozowanej u dr.Waśniewskiego - lek norprolac i prl w normie) a ciązy brak...

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny....
    ja już idę za ciosem, drugi dzień zastrzyków z Gonopeptylu za mną.
    ale mam pytanie. Ja także komercyjnie bede miała in vitro. Na poczatku rozmowy z dr Domitzem w Olsztynie usłyszałm ze zabieg to kwota 5000 zł + leki ale bedzie mi przepisywałam refundowane wiec obliczyłam ze w 7000 zł sie zmieszcze.Juz wydałam jakies 1400 zł za wizyty , dwa razy badania z krwi oraz leki czyli marvelon, 7 ampułek genopeptylu oraz menopur. Teraz boje się że jeszze mog mnie ostro przerosnąć koszta....
    Macie jakąs wiedze na ten temat?

    malgos741 lubi tę wiadomość

  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo widzę, że wątek "artemidowy" się nieco rozkręcił :)

    Super, że w końcu Artemida działa już w Olsztynie, bo sama wiem ile pieniędzy, czasu i organizacji wymagało leczenie w Białymstoku (chociaż nota bene w Białymstoku tańsze są wizyty i zabiegi :P ). Wszystko tu jeszcze raczkuje - zwłaszcza panie w rejestracji :P . Ale staram się im to wybaczyć ;). Nie ma co się oszukiwać w Białymstoku jest lepsza organizacja, lekarze dostępni wręcz od ręki każdego dnia, nie skaczesz z rąk do rąk lekarza i przede wszystkim otwarcia w weekendy. W Białymstoku mają również dużo lepsze aparaty do USG - czego mi teraz przy podglądaniu córki bardziej brakuje.

    Ze swojej strony bardzo polecam dr. Domitrza (bo u niego zaczęliśmy drogę i teraz pod sercem mamy malutką kruszynkę <3 i połowę ciąży za sobą <3 ). Z czasem dr robi się bardziej wygadany, lubi pożartować, zawsze pocieszał, odpisuje na maile, sms-y.

    Życzę Wam dziewczyny żeby udało się i Wam zobaczyć te magiczne II kreski na teście :*

    zapominajka, asia-m-b, malgos741 lubią tę wiadomość

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecznie....
    Ale dobrze ze napisałaś, Powiedz cos wiecej o Sobie jak to u Ciebie wygladało???
    ja zaczynam z dr Domitzem

    malgos741 lubi tę wiadomość

  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapominajka wrote:
    Wiecznie....
    Ale dobrze ze napisałaś, Powiedz cos wiecej o Sobie jak to u Ciebie wygladało???
    ja zaczynam z dr Domitzem
    Do kliniki trafiliśmy na koniec sierpnia 2014 po tym jak wcześniej zaliczyłam leczenia u 3 naszych lokalnych lekarzy. Starania u nas trwały od grudnia 2012 roku. Irytacja osiągnęła swój punkt kulminacyjny i postanowiliśmy działać bardziej konkretnie. Jaki u nas problem? Hmmm różny.. U męża słabe wyniki żołnierzy (pierwsze badanie w porządku, każde kolejne leciało na łeb na szyję), ja długie, nieregularne cykle, nie zawsze owulacyjne, leczona tarczyca (sama z ciekawości zbadałam i był strzał w dziesiątkę - dużo za duże TSH i stwierdzona niedoczynność tarczycy). Podeszliśmy do dwóch IUI w Artemidzie (styczeń i luty '15 na Letrozolu) - niestety nieudane. Wtedy już nie chcieliśmy podchodzić do kolejnej IUI. Padła decyzja o IVF. Udało nam się zakwalifikować do IVF z programu MZ. Szliśmy długim protokołem. Antyki miałam brać miesiąc, ale dr Domitrz wyjeżdżał i woleliśmy poczekać na niego, więc przeciągnęliśmy antyki na kolejny miesiąc. Potem doszedł Gonapeptyl i później dołączył do niego Menopur. Kilka wizyt w klinice w Białymstoku na podglądaniu. Dawki leków nie zmieniane. Przed punkcją (2 dni) - zalecone Betadine. Później (20 dc) punkcja w USK - pobrano nam 9 "jajek", z czego 1 tylko jedna zła. Czekanie na telefon jak dzielą się zarodki było katorgą. 3 doby tel od dr D., że wszystkie 6 się ładnie zapłodniło i dzieli więc podjeli z embriologiem decyzję, że czekamy do 5 doby - i tu kolejny stres czy przeżyją. Do transferu (transfer również w USK) dotrwały 4 śliczne zarodki - uśmiech z buzi nie schodził. Podano nam blastkę 4AA :), pozostałe trzy poszły do zamrożenia :). Aha, mieliśmy ICSI i dodatkowo zarodek podany był z jak to określił dr "glutkiem" :P. To było szczęśliwe pierwsze podejście do IVF <3 i teraz córeczka sobie rośnie i fika w brzuszku <3. Droga warta każdych pieniędzy i wyrzeczeń.

    Jeśli masz jakieś konkretne pytanie to śmiało pisz :). Chętnie odpowiem i pomogę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 11:57

    malgos741 lubi tę wiadomość

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieknie :)
    Gratuluję, już nasz z górki:)
    Wiesz u nas tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi. % lat temu jak sie staralismy za pierwszym razem zaszłam:) ale szczescie trwało 7 tyg -ciąża pozamaciczna -wycieto mi jajowód. Ale potem kontrolowałam cykle i okazało sie ze jajeczkuje co drugi miesiac z prawego iniby oki. Nasienie badane było ok. Ale dwa lata temu a teraz dr nie badał nie wiem czemu.
    Narazie robie sobie zastrzyki z genopeptylu potem mam i dzis ost. tabletka mervelonu i mam czekac na @ a od 1 grudnia menopur i wizyta 7 grudnia, jak bedzie dobrze do punkcja w Białystoku. Duzo czytałam o tym ICSI. i jestem ciekawa czy lekarz u nas tez ją wybierze. a co oznacza ze Wasz zarodek "glutkiem?

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 20 listopada 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecznie CUDNIE serdeczne gratulacje ♥
    Zapominajka nie martw się kasą, dr mówił, że w 7000 się zamkniemy, ja już dziś złożyłam w pracy o pożyczkę mieszkaniową :) mówił nam że program IVF/ISCI (całość część kliniczna i laboratoryjna, bez kosztu leków to ok 5000 plus leki, no i wiadomo jakieś wizyty, badania.. ale suma raczej nie przekroczy 7000zł
    Małgoś kochana a Ty nie masz takiej możliwości w pracy? Moglibyście zacząć w grudniu i szłybyśmy razem, a razem raźniej ♥

    malgos741 lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wiesz oki koszta trudno jak sie powiedziało a, to trzeba powiedziec b. damy rade. ale martwi mnie jeszcze kilka innych rzeczy, o których podczas wizyty nie wiedziałam. a mianowicie.dzis przyjęłam trzeci zastrzyk z gonopeptylu, oki jakos idzie. dzis pzyjęłam też ost. tabl. marvelony i ma nadejść miesiączka. no oki jak nadejdzie od 1 grudnia mam sobie podawac manopur.i też byłoby oki, z tym że ta stymulacja jest po to by zwiększyć ilośc i jakos jajeczek. ale wyczytałam ze ta stumulacja musi odbywac sie pod stałą kontrolą (co 2,3 dni trzeba monitorowac jajeczka i robić usg.) a ja tymczasem mam wizytę dopiero 7 grudnia (6 grudnia skonczę menopur). to co umnie nie bedzie monitorowania?//// :( tylko raz 7 grudnia mnie obejrzy lekarz i to dr Waśniewski i co on zadecyduje kiedy na punkcję do Białegostoku ??? dziwnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b masz może maila do dr domitrza????

  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 20 listopada 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapominajka wrote:
    asia-m-b wiesz oki koszta trudno jak sie powiedziało a, to trzeba powiedziec b. damy rade. ale martwi mnie jeszcze kilka innych rzeczy, o których podczas wizyty nie wiedziałam. a mianowicie.dzis przyjęłam trzeci zastrzyk z gonopeptylu, oki jakos idzie. dzis pzyjęłam też ost. tabl. marvelony i ma nadejść miesiączka. no oki jak nadejdzie od 1 grudnia mam sobie podawac manopur.i też byłoby oki, z tym że ta stymulacja jest po to by zwiększyć ilośc i jakos jajeczek. ale wyczytałam ze ta stumulacja musi odbywac sie pod stałą kontrolą (co 2,3 dni trzeba monitorowac jajeczka i robić usg.) a ja tymczasem mam wizytę dopiero 7 grudnia (6 grudnia skonczę menopur). to co umnie nie bedzie monitorowania?//// :( tylko raz 7 grudnia mnie obejrzy lekarz i to dr Waśniewski i co on zadecyduje kiedy na punkcję do Białegostoku ??? dziwnie
    Sprawdziłam jak miałam 1 wizytę w klinice i 1 monit podgladajacy jajeczka miałam po 6 dniach brania Menopuru. Lacznie Menopur bralam przez 9 dni

    Ten "glutek" to embryo glue ;)

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecznie...dziekuję. no u mnie tak dziwnie, ale musze sie upokoić i zaufać lekarzowi.

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    Wiecznie CUDNIE serdeczne gratulacje ♥
    Zapominajka nie martw się kasą, dr mówił, że w 7000 się zamkniemy, ja już dziś złożyłam w pracy o pożyczkę mieszkaniową :) mówił nam że program IVF/ISCI (całość część kliniczna i laboratoryjna, bez kosztu leków to ok 5000 plus leki, no i wiadomo jakieś wizyty, badania.. ale suma raczej nie przekroczy 7000zł
    Małgoś kochana a Ty nie masz takiej możliwości w pracy? Moglibyście zacząć w grudniu i szłybyśmy razem, a razem raźniej ♥
    Asia chciałabym mieć taką możliwość pożyczki zakładowej ale pracuję na własny rachunek (Salon)więc nie ma takiej opcji...ale za to tobie kibicuję...

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecznie super że napisałaś do nas to takie motywujące... wy choć macie tańsze leki ja muszę więcej uzbierać..

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm Małgoś jak salon to się umówię kiedyś na odrost ;) chyba, że inny salon :P
    kurcze szkoda masz racje, że mimo, że to tylko leki to jednak trochę taniej jest.. Życzę abyście jak najszybciej uzbierali kasę ♥ żebyśmy mogły razem chodzić na spacerki :D
    Zapominajka ja przy pierwszym IVF nie miałam monitoringu co parę dni.. miałam jeden monitoring.. zaufaj lekarzom oni wiedzą co robią
    Waśniewski jest dobrym lekarzem i na pewno dobrze zadecydują, zresztą na pewno w porozumieniu z dr Domitrzem NIC SIĘ NIE MARTW :)

    malgos741 lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b dziekuje, pocieszyłaś mnie....:)

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    hmm Małgoś jak salon to się umówię kiedyś na odrost ;) chyba, że inny salon :P
    kurcze szkoda masz racje, że mimo, że to tylko leki to jednak trochę taniej jest.. Życzę abyście jak najszybciej uzbierali kasę ♥ żebyśmy mogły razem chodzić na spacerki :D
    Zapominajka ja przy pierwszym IVF nie miałam monitoringu co parę dni.. miałam jeden monitoring.. zaufaj lekarzom oni wiedzą co robią
    Waśniewski jest dobrym lekarzem i na pewno dobrze zadecydują, zresztą na pewno w porozumieniu z dr Domitrzem NIC SIĘ NIE MARTW :)
    Tak dobrze zgadłaś ;) zapraszam..

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgos741 wrote:
    Wiecznie super że napisałaś do nas to takie motywujące... wy choć macie tańsze leki ja muszę więcej uzbierać..
    Małgos to tak jak My :( zazdroszczę dziewczynom choć tych refundowanych leków

    malgos741 lubi tę wiadomość


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 20 listopada 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka4 wrote:
    Małgos to tak jak My :( zazdroszczę dziewczynom choć tych refundowanych leków
    Też nie miałaś refundowanych?
    A możesz powiedzieć na ile muszę się przygotować?

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 20 listopada 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem na ile bo my wzieliśmy pakiet z lekami wyniosło nas z wynikami przed podpisaniem umowy 20 tyś . Dziewczyny piszą że wszystko zależy jak będziesz się stymulować i wachaja się między 500-2500 . Nam nie przysługiwała refundacja z racji mojego wieku i niskiego amh


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ