X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • eni33 Autorytet
    Postów: 1018 654

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Napiszcie mi jak wyglada pierwsza wizyta. Ja we czwartek mam sie zglosic zrobic badanie ktore mi rozpisal dr Wasniewski. Pani w recepcji powiedziala ze nie musze byc natczo i ze czekam 2 godziny na wynik i ide do doktora. I chcem wiedziec czy omawiamy tylko wyniki czy przeprowadza tez badanie ginekologiczne. Dodam ze te badania mam zrobic w 3-5 dzien cyklu i troche sie krepuje. Napiszcie jak to bylo u was. I moze cos o kosztach takich badan dodam ze musze zrobic E2 FSH LH PRL TSH FT4 anty TPO anty TG wit.D3

    3jvztv73z47a71uw.png

    klz9roeqyeov6byo.png

    30.05.2016. | iui :-( 9.07.2016 || iui :-( 30.09.2016 punkcja 3.10.2016 transfer :-(
    11.03.2017 punkcja. 16.03.2017 transfer :-) 7dpt beta 34. 8dpt beta 54. 10dpt beta 148. 12dpt beta 412
    17.11.2018 crio transfer
    :-( Puste jajo :-(
    8.06.2019 crio transfer :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj eni33. Pierwsza wizyta to wstępne ustalenia. A co czego się rzygotowywujesz do in vitro???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leo wrote:
    Hej dziewczyny, po wczorajszej wizycie i przemyśleniach... już wiem że będziemy podchodzić do IVF (prawdopodobnie w styczniu). Czy któraś z Was "planuje" też coś na styczeń?:)
    a u jakiego lekarza byłaś?

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leo wrote:
    Asia czyli czekamy z niecierpliwością.. :)
    fajnie by było ominąć Białystok i zostać tu na miejscu, może się spotkamy:)

    oj tak mam nadzieję, ze nie trzeba będzie jechać.. po punkcji może być kiepsko.. ale jeśli trzeba będzie to damy radę :) kiedy zaczynacie stymulacje?

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 wrote:
    Czesc dziewczyny. Napiszcie mi jak wyglada pierwsza wizyta. Ja we czwartek mam sie zglosic zrobic badanie ktore mi rozpisal dr Wasniewski. Pani w recepcji powiedziala ze nie musze byc natczo i ze czekam 2 godziny na wynik i ide do doktora. I chcem wiedziec czy omawiamy tylko wyniki czy przeprowadza tez badanie ginekologiczne. Dodam ze te badania mam zrobic w 3-5 dzien cyklu i troche sie krepuje. Napiszcie jak to bylo u was. I moze cos o kosztach takich badan dodam ze musze zrobic E2 FSH LH PRL TSH FT4 anty TPO anty TG wit.D3

    Witaj Eni, pierwsza wizyta jak napisała Zapominajka jest indywidualna.
    Ale ja też miałam pierwszą wizytę z wynikami i w 3 dniu cyklu, miałam normalnie badanie, ale nie przejmuj się niczym, wiem, że to krępujące ale dla lekarzy to normalka i niestety my kobiety korzystające z pomocy w kwestii prokreacji też musimy się przyzwyczaić do mało komfortowych sytuacji.. wszystko dla ludzi :) i w imię potomka :D

    zapominajka, Bianka4, malgos741 lubią tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • eni33 Autorytet
    Postów: 1018 654

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapominajka wrote:
    Witaj eni33. Pierwsza wizyta to wstępne ustalenia. A co czego się rzygotowywujesz do in vitro???


    Hey Bylam u doktora prywatnie na Zientary Malewskiej tam mialam zwykle badanie i rozmowe . Rozpisal mi co jest w planach po kolei i kazal sie zglosic do Artemidy. Mam nadzieje ze uda mi sie zajsc w ciaze ale in vitro nie wykluczam. Staramy sie z mezem 5 lat i nic i mam nadzieje ze tam mi pomoga.

    3jvztv73z47a71uw.png

    klz9roeqyeov6byo.png

    30.05.2016. | iui :-( 9.07.2016 || iui :-( 30.09.2016 punkcja 3.10.2016 transfer :-(
    11.03.2017 punkcja. 16.03.2017 transfer :-) 7dpt beta 34. 8dpt beta 54. 10dpt beta 148. 12dpt beta 412
    17.11.2018 crio transfer
    :-( Puste jajo :-(
    8.06.2019 crio transfer :-)
  • eni33 Autorytet
    Postów: 1018 654

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    Witaj Eni, pierwsza wizyta jak napisała Zapominajka jest indywidualna.
    Ale ja też miałam pierwszą wizytę z wynikami i w 3 dniu cyklu, miałam normalnie badanie, ale nie przejmuj się niczym, wiem, że to krępujące ale dla lekarzy to normalka i niestety my kobiety korzystające z pomocy w kwestii prokreacji też musimy się przyzwyczaić do mało komfortowych sytuacji.. wszystko dla ludzi :) i w imię potomka :D


    Dzieki za informacje. Jestem pelna obaw ale wiem ze musze strach i wstyd przezwyciezyc.Aj ak to wygladalo dale?

    3jvztv73z47a71uw.png

    klz9roeqyeov6byo.png

    30.05.2016. | iui :-( 9.07.2016 || iui :-( 30.09.2016 punkcja 3.10.2016 transfer :-(
    11.03.2017 punkcja. 16.03.2017 transfer :-) 7dpt beta 34. 8dpt beta 54. 10dpt beta 148. 12dpt beta 412
    17.11.2018 crio transfer
    :-( Puste jajo :-(
    8.06.2019 crio transfer :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 wrote:
    Hey Bylam u doktora prywatnie na Zientary Malewskiej tam mialam zwykle badanie i rozmowe . Rozpisal mi co jest w planach po kolei i kazal sie zglosic do Artemidy. Mam nadzieje ze uda mi sie zajsc w ciaze ale in vitro nie wykluczam. Staramy sie z mezem 5 lat i nic i mam nadzieje ze tam mi pomoga.
    nie martw się tylko działaj...Powiem Ci tak. Warto poczytac o in vitro i inseminacji...wtedy nasuną Ci się pytania i dopytasz lakarza. Pozatym poproś lekarza aby Ci wytłumaczył jakie możliwości dla Was przwiduje.
    Ja jestem na tym forum od tygodnia i bardzo mi pomogły dziewczyny...poczytałam i uswiadomiłam się ze byłam w wielu kwestiach zielona....Teraz mam większą wiedzę i działam...ale bardziej świadoma...

    malgos741 lubi tę wiadomość

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 wrote:
    Dzieki za informacje. Jestem pelna obaw ale wiem ze musze strach i wstyd przezwyciezyc.Aj ak to wygladalo dale?

    dalej akurat w moim przypadku sprawa była jasna, bo przyszliśmy zdecydowani na IVF, ale dr Domitrz zaproponował inseminację. Zgodziliśmy się spróbować ale z perspektywy czasu, wiem, ze była to strata pieniędzy i czasu. Czytałam artykuł, że jeśli kobieta nie może zajść w ciążę przez 4 lata, to dokładnie tak jak my, to nie ma co się łudzić, że zajdzie po inseminacji. Ja po pierwszej wizycie pojawiłam się w 10 dc na monitoring, następnie na inseminację. Ty pewnie też będziesz miała monitoring cyklu, nawet jeśli nie podchodzicie do inseminacji.
    Czy miałaś sprawdzaną drożność jajowodów? jak staraliście się przez 5 lat? monitorowane cykle? stymulacja lekami?

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b a jak u Ciebie?

  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapominajka byłam u Zbrocha, zapoznał się z naszą historią i właśnie doradził in vitro,żeby nie tracić czasu i kasy na inseminacje,wytłumaczył że jezeli chcemy podejść w styczniu to w grudniu muszę brać tabl anty, i wizyta kwalifikująca(Asia też tak masz?)troche rozpisal to zeby zobrazować jak wygląda to w czasie i narazie wiemy tyle

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 te badania kojarzę że po 25zł każde ale dla pewności możesz zadzwonić i panie ci powiedzą dokładnie

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leo wrote:
    Zapominajka byłam u Zbrocha, zapoznał się z naszą historią i właśnie doradził in vitro,żeby nie tracić czasu i kasy na inseminacje,wytłumaczył że jezeli chcemy podejść w styczniu to w grudniu muszę brać tabl anty, i wizyta kwalifikująca(Asia też tak masz?)troche rozpisal to zeby zobrazować jak wygląda to w czasie i narazie wiemy tyle
    Ja jestem u dr Domitza ale i Zbroch i Domitrz z B-stoku. Są profesjonalistami. Ja juz jestem podczas stymulacji.Brałam antykoncepcję. a teraz od tygodnia zastrzyki gonapeptylu, za tydzień dojdzie do tego jeszcze menopur - kolejne kłucia. 7 XII usg i ocena pęcherzyków i decyzja kiedu punkcja...i tak... jestem w szoku jeszcze ale działam...

    malgos741, Aasiula lubią tę wiadomość

  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 25 listopada 2015, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super zapominajka, działaj,działaj a w między czasie opisuj jakie etapy:) przyznam że co do lekarza to chcieliśmy trafić właśnie do któregoś z Białegostoku

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • Judytka Ekspertka
    Postów: 154 73

    Wysłany: 25 listopada 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po 4 inseminacji (2 w artemidzie). Aktualnie czekam na wynik ale nie jakoś wydaje mi sie że znowu nic z tego bo inseminacja była już na pękniętym pęcherzyku. Chyba zaczniemy rozpatrywać podejście do in vitro ale chyba dopiero zgłoszę się w styczniu bo nie wiem czy jest sens zaczynać jeszcze w grudniu przed świętami. Jak myślicie, bo boję się że jakieś wizyty wypadną w okresie świątecznym.

    Judytka871
    12.2014 - Pierwsza nieudana inseminacja
    01.2015 - Druga nieudana inseminacja
    10.2015 - Trzecia nieudana inseminacja
    11.2015 - Czwarta nieudana inseminacja
    Kolejny planowany krok - IVF
  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 25 listopada 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judytka też się obawiam że tak wypadnie, ale może jakoś będzie to zorganizowane w tym okresie

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • Judytka Ekspertka
    Postów: 154 73

    Wysłany: 25 listopada 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leo a jesteś już na lekach, czy dopiero zaczniesz podejście?

    Judytka871
    12.2014 - Pierwsza nieudana inseminacja
    01.2015 - Druga nieudana inseminacja
    10.2015 - Trzecia nieudana inseminacja
    11.2015 - Czwarta nieudana inseminacja
    Kolejny planowany krok - IVF
  • Judytka Ekspertka
    Postów: 154 73

    Wysłany: 25 listopada 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ile trwa przygotowanie do punkcji? Jak wygląda całe przygotowanie do in vitro?

    Judytka871
    12.2014 - Pierwsza nieudana inseminacja
    01.2015 - Druga nieudana inseminacja
    10.2015 - Trzecia nieudana inseminacja
    11.2015 - Czwarta nieudana inseminacja
    Kolejny planowany krok - IVF
  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 25 listopada 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 15dc naturalnego, czekam na @, 5dc mam wziąć antyka przez 21 dni i wpaśc na wizytę między 15a22dc(właśnie nie wiem czy ta wizyta nie wypadnie w tym czasie świątecznym)

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • Judytka Ekspertka
    Postów: 154 73

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha. Czyli najpierw cykl na tabletkach anty a dopiero w kolejnym cyklu pełna stymulacja tak

    Judytka871
    12.2014 - Pierwsza nieudana inseminacja
    01.2015 - Druga nieudana inseminacja
    10.2015 - Trzecia nieudana inseminacja
    11.2015 - Czwarta nieudana inseminacja
    Kolejny planowany krok - IVF
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ