X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Hej, udało ci się dodzwonić? Ja też wisiałam dziś rano na słuchawce a gdy się dodzwoniłam to już nie było numerków ☹️
    Następna rejestracja końcem września na październik Nie chcemy tyle czekać i zastanowiam się gdzie by tu uderzyć w Krakowie.
    Chyba właśnie do Artwimedu do dr Ch jeśli nie będzie problemu się dostać. Z tego co czytam to chyba większość pacjentek go chwali.
    Witaj Lucy😁, zaraz po 7 się dodzwoniłam. Dziwne że nie było terminów słyszałam że Pan dr. przyjmuje trzy razy w tyg. Może zadzwoń i poproś że Ci zależy i czy nie uda się gdzie Cię zmieścić. A do Artvimed polecam dr. Ch. Ale do niego też są długie terminy.
    Trzymam kciuki✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2020, 11:17

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Lucy do dr Ch na pierwszą wizytę też czeka się dość długo, nawet kilka miesięcy 🤷
    Mało tego. Dzwoniłam przed chwilą do Artwimedu i pani powiedziała że pierwsze wizyty do Ch są wstrzymane do odwołania. Lekarz kazał zablokować bo ma tak dużo pacjentek ☹️
    Do Tarnowa od 7.00 wisialam na tel i ciągle zajęte.
    To ja już nie wiem kompletnie co robić... Chyba jeszcze tylko został dr Wyroba w jego nowej klinice. Zaraz zadzwonię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2020, 11:36

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Mało tego. Dzwoniłam przed chwilą do Artwimedu i pani powiedziała że pierwsze wizyty do Ch są wstrzymane do odwołania. Lekarz kazał zablokować bo ma tak dużo pacjentek ☹️
    Do Tarnowa od 7.00 wisialam na tel i ciągle zajęte.
    To ja już nie wiem kompletnie co robić... Chyba jeszcze tylko został dr Wyroba w jego nowej klinice. Zaraz zadzwonię.
    Ja jestem w Gyncentrum u dr Gajewskiej - Kucharek i jestem bardzo zadowolona póki co. Żaden lekarz w tym dr Ch nie zainteresował się moimi dodatnimi ana 1 oraz anty tpo i anty tg. Od razu zleciła encorton do starań i badanie immunofenotypu. W końcu coś idzie do przodu A nie po prostu z czapy.

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

  • Ann85 Autorytet
    Postów: 353 349

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarola wrote:
    Ja sobie zrobilam sama z siebie. W gyncentrum.

    To Nimsi, Sano i ja startujemy w najblizszym czasie, ktos jeszcze bo moglam przeoczyc?

    Jeszcze ja,jeszcze ja 😁

    Kaarola lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 roku
    PCOS
    Drożność ok
    2 inseminacje-Parens Rzeszów :-(
    Artvimed od 2017
    Kauteryzacja Jajników-październik 2019
    I INVITRO-maj 2020 -3 zarodki ,6 oocytów
    I transfer-beta 0
    II transfer-Puste jajo
    III transfer-cb
    Konsultacja immunolog -wrzesień 2021
    II INVITRO-luty 2022-4 zarodki,20 oocytów
    I transfer-
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann85 wrote:
    Kaarola wrote:
    Ja sobie zrobilam sama z siebie. W gyncentrum.

    To Nimsi, Sano i ja startujemy w najblizszym czasie, ktos jeszcze bo moglam przeoczyc?

    Jeszcze ja,jeszcze ja 😁

    To już jest nas 4 😀

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjaa i jak tam, byłaś na becie? Cały czas trzymamy kciuki ✊😘
    Kaarola dzięki😁 naprowadziłaś mnie tą Mszaną i ją odnalazłam. Nazywa się A. Murzyn - Korta.
    Sporo się będzie działo teraz na forum, niezła gromadka. Mam nadzieję że wrzesień będzie owocny🤰
    Mocno trzymam za Wszystkie kciuki✊ i jestem z Wami myślami😘

    nimsi, Kaarola, Sano93 lubią tę wiadomość

  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Anjaa i jak tam, byłaś na becie? Cały czas trzymamy kciuki ✊😘
    Kaarola dzięki😁 naprowadziłaś mnie tą Mszaną i ją odnalazłam. Nazywa się A. Murzyn - Korta.
    Sporo się będzie działo teraz na forum, niezła gromadka. Mam nadzieję że wrzesień będzie owocny🤰
    Mocno trzymam za Wszystkie kciuki✊ i jestem z Wami myślami😘

    Zdecydowalam ze zrobie jutro. W 10 dniu jak mi kazal lekarz. No bo jakbym mu powiedziala o zerowej becie w 9 dniu to i tak pewnie kazalby mi powtorzyc bete za 2 dni...a takto..podam wynik z 10tego dnia...ale powiem Ci że przestałam wierzyć po testach sikanych....jestemm taaka..nie tyle zdołowana co opadłam z sił...i taka czuje się juz bezsilna...

    lprki09kusm93td5.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjaa, ale ty masz mnóstwo super zarodków. Jeśli teraz się nie uda, to moc i tak jest z Tobą, spokojnie.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anjaa25 wrote:
    Zdecydowalam ze zrobie jutro. W 10 dniu jak mi kazal lekarz. No bo jakbym mu powiedziala o zerowej becie w 9 dniu to i tak pewnie kazalby mi powtorzyc bete za 2 dni...a takto..podam wynik z 10tego dnia...ale powiem Ci że przestałam wierzyć po testach sikanych....jestemm taaka..nie tyle zdołowana co opadłam z sił...i taka czuje się juz bezsilna...
    No tak,masz tak jak ja też w 10 dpt. Ja napisałam sms'a do mojej doktorki, jest teraz na urlopie. Nawet na podsumowanie procedury mam dopiero w połowie września.
    Wiem co czujesz, jak zobaczyłam wynik w piątek to marzyłam żeby urosła do poniedziałku. Cały weekend chodziłam zdołowana i przesiedziałam z mężem w domu. Zrezygnowałam z odwiedzin znajomych i rodziny, nie mogłam się na niczym skupić 😥
    Anuśla dobrze pisze, Ty masz jeszcze swoje zarodeczki które czekają. Zobaczysz co powie doktor. Może jakaś diagnostyka dodatkowa. Będzie dobrze😘

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Ja jestem w Gyncentrum u dr Gajewskiej - Kucharek i jestem bardzo zadowolona póki co. Żaden lekarz w tym dr Ch nie zainteresował się moimi dodatnimi ana 1 oraz anty tpo i anty tg. Od razu zleciła encorton do starań i badanie immunofenotypu. W końcu coś idzie do przodu A nie po prostu z czapy.

    A jaka masz dawkę encortonu zalecana?

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Witaj Lucy😁, zaraz po 7 się dodzwoniłam. Dziwne że nie było terminów słyszałam że Pan dr. przyjmuje trzy razy w tyg. Może zadzwoń i poproś że Ci zależy i czy nie uda się gdzie Cię zmieścić. A do Artvimed polecam dr. Ch. Ale do niego też są długie terminy.
    Trzymam kciuki✊
    Widocznie to było Ci pisane się dodzwonić zamiast mnie haha ☺️
    Życzę ci aby tam ci się udało. Mój czas też kiedyś nadejdzie.

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Witajcie 😉
    Umówiłam się do dr. P do Tarnowa, na koniec września. Zobaczymy co powie na mój przypadek🤷🏻‍♀️. Panie pytały czy nie chce wcześniej, ale nie ogarnę badań a tak będe mieć czas.
    Któraś z dziewczyn na forum polecała jakąś Panią endokrynolog możecie przypomnieć jak się nazywa.
    Anjaa kciuki✊😘

    Jeszcze polecam dr Małgorzatę Trofimiuk-Muldner. Gdy byłam na wizycie u dr Ch. to smsowo konsultował z nią moje wyniki

    Gusia1985 lubi tę wiadomość

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A jaka masz dawkę encortonu zalecana?
    Paulina, dowiem się w następnym tygodniu. Na razie tylko zapowiedziała. Bardzo mnie to cieszy choć wiem, ze to steryd, ale z tego co wiem wielu dziewczynom pomógł a dla mnie to jest coś nowego. Mam nadzieję, że to jest klucz.
    Mam pytanie, bo widzę w Twojej stopce, że masz endometriozę. Jak lekarz wypowiada się na temat zagnieżdżenia? Pewnie masz zatarte endometrium. Ja mam podejrzenie adenomiozy i w drugiej fazie niejednorodny obraz macicy w usg oraz zatarte endometrium i trochę się obawiam jak to jest z zajściem, zagnieżdżeniem i utrzymaniem. No bo jak endometrium do kitu to jak się ma zagnieździć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2020, 18:24

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Widocznie to było Ci pisane się dodzwonić zamiast mnie haha ☺️
    Życzę ci aby tam ci się udało. Mój czas też kiedyś nadejdzie.
    Dziekuje😘
    Dzwoń co jakiś czas i pytaj, może ktoś zrezygnuje. Twój czas napewno nadejdzie 😉
    Ja opowiem dr. nasza historie, zabiorę badania i zobaczę co ustalimy. Jaki będzie miał na nas plan, jestem bardzo ciekawa. Pokładam duże nadzieje, już mam dość rozczarowań 😥

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia28 wrote:
    Jeszcze polecam dr Małgorzatę Trofimiuk-Muldner. Gdy byłam na wizycie u dr Ch. to smsowo konsultował z nią moje wyniki

    To moja endokrynolog ❤️ złoto kobieta. Jej też zawdzięczam że jestem mamą i też mnie skierował do niej dr Ch.

    Misia28 lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    To moja endokrynolog ❤️ złoto kobieta. Jej też zawdzięczam że jestem mamą i też mnie skierował do niej dr Ch.
    Monia jak twoja córcia? Mojemu strasznie się ulewa i ciągle jest glodny, cyca mu nie wystarcza muszę dawać jeszcze butle boje się, że go przekarmie😭.

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wrote:
    Monia jak twoja córcia? Mojemu strasznie się ulewa i ciągle jest glodny, cyca mu nie wystarcza muszę dawać jeszcze butle boje się, że go przekarmie😭.

    Dziękuję, odpukać super. Mamy już ponad 5 kg, jesteśmy po pierwszych szczepieniach. Jesteśmy tylko na cycu. W dzień je co 2 h i w nocy jedno karmienie. Ulewaniem się nie martw bo każde dziecko trochę zawsze ulewa. Gadałas z p. Ania o butli? Może lepiej częściej przystawiac młodego. Niech wisi parę dni bez przerwy to sam Ci rozkręci laktacje ssaniem. Jak mała miała skok rozwojowy to non stop chciała jeść i bałam się że się nie najada a wydziwiala przy piersi i już nie jadła więc chciałam odciągnąć laktatorem..a tam pusto! Rozbeczalam się i powiedziałam mężowi że nie mam mleka i ma uśpić mała jakoś a jak nie to damy butle. Mała usnela a ja rano znowu miałam mleczna krainę.. Parę dni później była położna i powiedziała że gdybym dała mm to bym zrobiła mega błąd.. Bo to był kryzys laktacyjny i mam sie nie martwić bo dziecko ładnie przybiera a jak chce być przy piersi to niekoniecznie znaczy że chce jeść może chcieć tylko bliskości i ciumkania. Próbuj bo masz jeszcze czas na rozkrecenie, chyba że Cię karmienie piersią męczy to grunt żebyś Ty była szczęśliwa i nie zestresowana.

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Dziękuję, odpukać super. Mamy już ponad 5 kg, jesteśmy po pierwszych szczepieniach. Jesteśmy tylko na cycu. W dzień je co 2 h i w nocy jedno karmienie. Ulewaniem się nie martw bo każde dziecko trochę zawsze ulewa. Gadałas z p. Ania o butli? Może lepiej częściej przystawiac młodego. Niech wisi parę dni bez przerwy to sam Ci rozkręci laktacje ssaniem. Jak mała miała skok rozwojowy to non stop chciała jeść i bałam się że się nie najada a wydziwiala przy piersi i już nie jadła więc chciałam odciągnąć laktatorem..a tam pusto! Rozbeczalam się i powiedziałam mężowi że nie mam mleka i ma uśpić mała jakoś a jak nie to damy butle. Mała usnela a ja rano znowu miałam mleczna krainę.. Parę dni później była położna i powiedziała że gdybym dała mm to bym zrobiła mega błąd.. Bo to był kryzys laktacyjny i mam sie nie martwić bo dziecko ładnie przybiera a jak chce być przy piersi to niekoniecznie znaczy że chce jeść może chcieć tylko bliskości i ciumkania. Próbuj bo masz jeszcze czas na rozkrecenie, chyba że Cię karmienie piersią męczy to grunt żebyś Ty była szczęśliwa i nie zestresowana.
    Monia u nas problem ze ssaniem mały nie ma mocnego odruchu jak to wcześniak, ale przystawiamy bardzo często. Kupiłam laktator medela, który naśladuje ruchy ssania dziecka odciagam z dwóch piersi ledwie 50-60 także małemu nie wystarcza. Pani Ania mówiła, żeby przystawiać i odciągać mieszać z modyfikowanym i może laktacja ruszy ale kiepsko to widzę a tak lubię jak mały ssie moja pierś. Walczę dalej

    Monia/89 lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Paulina, dowiem się w następnym tygodniu. Na razie tylko zapowiedziała. Bardzo mnie to cieszy choć wiem, ze to steryd, ale z tego co wiem wielu dziewczynom pomógł a dla mnie to jest coś nowego. Mam nadzieję, że to jest klucz.
    Mam pytanie, bo widzę w Twojej stopce, że masz endometriozę. Jak lekarz wypowiada się na temat zagnieżdżenia? Pewnie masz zatarte endometrium. Ja mam podejrzenie adenomiozy i w drugiej fazie niejednorodny obraz macicy w usg oraz zatarte endometrium i trochę się obawiam jak to jest z zajściem, zagnieżdżeniem i utrzymaniem. No bo jak endometrium do kitu to jak się ma zagnieździć...

    Ha. Ja to jestem przypadkiem ciężkim o czym tu nieraz pisałam. Mi na estrofemie i oesclim nie za bardzo rośnie endometrium. Do tego wygląda jak 'fala' i jest po prostu do doopy, w związku z czym po raz kolejny miałam odwołany transfer. Bez sterydu krwawie zaraz po miesiączce co dodatkowo deformuje moje endometrium .Podobno to nie wina endometriozy bo jest bardzo mała chociaż zapewne mam adenomiozę.

    Mam trochę podobną sytuację do Ciebie. Moje anty tpo jest niezmierzalne ponad tysiąc więc biorę Euthyrox 75/50. Obecnie anty tpo jest w jakichś 'sensownych ramach'. Dodatkowo Metypred bo Encorton na mnie nie działa a Metypred hamuje krwawienia nie wiedzieć czemu.

    Niestety nie wiadomo dlaczego jedne kobiety nie mają problemu z endometrium do transferu a inne się z tym zmagają. Taka uroda. metoda prób i błędów. Ja czuję, że jeszcze z pól roku się pomordujemy zanim transfer przeprowadzimy. Sydor jeszcze zalecił accofil z uwagi na brak jednego KIRa ale to dopiero przed transferem.

    Najdziwniejsze jest to, że na gonadotropinach mam endometrium książkowe, ale im bliżej miesiączki estrogeny lecą w dół i możliwe, że dlatego nie utrzymuję zarodka w przypadku inseminacji. Mam nadzieję, że ivf mi pomoże bo jak to lekarze twierdzą 'jest zarodek więc można embrioglue i inne zastosować'. Szkoda tylko bo miałam robiony scratching przy pierwszym podejsciu do transferu ale do niego nie doszlo i mi on przepadl.

    Aaa Sydor mi zlecił TV USG aby poszukać czy przypadkiem nie ma problemów z przepływem krwi co by blokowało mój wzrost endometrium. Idę w piątek i powiem czy warto.

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2020, 13:32

‹‹ 1320 1321 1322 1323 1324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ