X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola wydaje mi się ze tu jest ok i dzwonia po kolei, dziewcznie udało się za 1 razem i zwolniła miejsce dla kolejnej pary. Myślę że skoro podpisałas dokumenty to twoje miejsce czeka. Rozumiem że zaraz inne pary kwalifikują bo chcą wykorzystać resztę czasu którego nie zostało dużo. Tylko ta jedna sytuacja mnie zastanawiała :)

    Lola79 lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Ewa gratuluję 4 mrozaków i czekamy na piękną betę <3
    Vanili super wynik bety :) teraz tyko czekać na I usg żeby w końcu zobaczyć juniora

    Ewelinka fajny avatar :) rozumiem, że to ten maluch którego masz pod serduchem <3

    Bydgoszczanka przykro mi że efekt stymulacji nie jest zadowalający, może jednak nie będzie to stracony cykl, trzymam za to kciuki :)

    Ania kciuki za wizytę i Lonia za twój monitoring :)

    ewlinaaa85, Vanili, Lonia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak Julita to moje dzieciątko, które mam wielką nadzieję noszę już pod serduchem <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 14:26

    Julita76, ComeToMeBaby, ewa84, Kayaa, Vanili, pabelka88 lubią tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Lola wydaje mi się ze tu jest ok i dzwonia po kolei, dziewcznie udało się za 1 razem i zwolniła miejsce dla kolejnej pary. Myślę że skoro podpisałas dokumenty to twoje miejsce czeka. Rozumiem że zaraz inne pary kwalifikują bo chcą wykorzystać resztę czasu którego nie zostało dużo. Tylko ta jedna sytuacja mnie zastanawiała :)
    No jeśli tak robią to ok. Żadne pary nie będą poszkodowane. w Innych klinikach sa nuestety Gorsze praktyki i wiele Osób czeka Miesiącami :( albo Kończy Się na 1 procedurze a na 2 lub 3 Już nie maja szans... albo w ogóle nie podejda do żadnej. Tak chyba miała Ania we Wrocławiu zresztą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 13:27

    ewa84 lubi tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z tego co mi dr mówił to właśnie trzymają kasę dla każdej pary na 3 podejścia.

    ewa84 lubi tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Bydgoszczanka
    Ania1986
    Lonia
    Za waszą trójeczkę dziś też trzymam kciuki aby wszystko poszło po waszej myśli :)
    I ja czekam na wieści! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo wyników ;) robiłam dzisiaj kontrolę TSH wiec tak jak i Vanili skusiłam się na kolejną betę. Mój wynik TSH 2,13 jupi.gif
    a beta hcg 19343 mIU/ml

    ewlinaaa85, Lola79, ewa84, ComeToMeBaby, szurusiowa, Kayaa, Vanili, pabelka88, Lonia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    A propo wyników ;) robiłam dzisiaj kontrolę TSH wiec tak jak i Vanili skusiłam się na kolejną betę. Mój wynik TSH 2,13 jupi.gif
    a beta hcg 19343 mIU/ml
    Aż sama jestem ciekawa ile teraz wynosi moje TSH :/ też będę musiała sobie zrobić :)
    A bete masz piękną tylko pozazdrościć hhyhy jak nic bliźniaki :D

    Lola79 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Aż sama jestem ciekawa ile teraz wynosi moje TSH :/ też będę musiała sobie zrobić :)
    A bete masz piękną tylko pozazdrościć hhyhy jak nic bliźniaki :D
    A Ty też masz problem z tarczycą?? Jeśli tak to lepiej skontroluj, bo mi bardzo skoczyło jak się maluchy zagnieździły :)
    Co do bety to jutro się wszystko okaże ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 14:33

    ewlinaaa85, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    A Ty też masz problem z tarczycą?? Jeśli tak to lepiej skontroluj, bo mi bardzo skoczyło jak się maluchy zagnieździły :)
    Co do bety to jutro się wszystko okaże ;)
    No ja cały czas jestem na euthyrox 25 na razie biorę jak Dr nakazał ale jak pójdę sprawdzić betę to przy okazji i tsh

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Ewa gratuluję aż czterech śnieżynek :) to na prawdę dobry wynik!
    A teraz życzę Ci pięknej bety, odpoczywaj i dbaj o siebie :*

    I wzajemnie :)

    Julita i Vanili piękne bety :)

    Kometa: jak tam zdrowie?

    Bydgoszczanka : daj znać koniecznie jak wizyta

    ewlinaaa85, ComeToMeBaby, Julita76 lubią tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Hej dziewczyny :) Byłam dziś na tym nieszczęsnym monitoringu [...] Ze względu na ten wynik jutro nie muszę się stawiać na usg tylko w środę i zobaczymy jak podrosły.
    ale wiesz, że jutro właśnie jest środa? :P
    a to twoje dziś było o 3ciej rano? :P :P :P

    Lonia lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, dzięki że pytasz.
    Jako-tako. Jeszcze pokasłuję i czasem to tak porządnie, katar w ilościach śladowych. Za to dziś ból głowy mi się przypałętał i ogólnie byłam jakaś rozbita, jakbym stan podgorączkowy miała. Nawet nie chciało mi się sięgać termometru. Za to mąż zaczął kichać i pociągać nosem. Szlag. Choć mówi, że dziś jakby lepiej. No nie wiem...

    W każdym razie nic mi się nie chce i czuję się nadal chora. I czekam na @ z wkładką w gaciach i za każdym razem jak ją widzę czystą jestem zawiedziona. No już by @ mogła przyjść, ile mam kurdę czekać?! Grrryyyy.....

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawe czy Bydgoszczanka i Ania wypiły sobie kawkę zapoznawczą u Chruścika :)

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nieźle Was dopadło Cometa...życzę poprawy samopoczucia no i oczywiście szybkiego nadejścia @

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fenks

    A ty Julita- jak tam przed jutrzejszym usg? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 15:26

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Vanili: piękna beta!!! Gratuluję :)

    Ja wczoraj nawet nie miałam sił napisać co i jak, musiałam jeszcze po leki podjechać a później jak wróciłam do hotelu to padlam. Czuję się jak chodzaca apteka :p
    Podobnie jak w środę punkcja za punkcja wczoraj były transfery jeden za drugim. Podano mi blastke 411 . Dziś mają dzwonić co z pozostałymi 3 były takiej samej jakościvi jedna odstawala ale pani embriolog powiedziała że może do wieczora się rozwinie, czekam na telefon :)

    Dzięki!
    Ja Tobie tez gratuluję super blastki. Moja tez była 411 - cokolwiek to oznacza hihi, bo nawet o to nie pytałam embriologa, ale zapewne Kometa wie ;-]

    Trzymam kciuki za dalszy rozwój :))

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kometa : a dostałas duphaston albo cos na zakonczenie cyklu?
    Kuruj się jeśli masz taką możliwość żeby dobrze się doleczyc, musisz być zdrowa na transfer

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Oby tak było :)
    Generalnie podaja nam blastki więc beta powinna wyjść po ok 7-8 dniach

    Mi badali w szpitalu w 4-tym dniu po transferze - wyszła 1,6 ale w 5-tym miała już 12, w 8 -mym dniu po transferze - 90 ;)

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Dzięki!
    Ja Tobie tez gratuluję super blastki. Moja tez była 411 - cokolwiek to oznacza hihi, bo nawet o to nie pytałam embriologa, ale zapewne Kometa wie ;-]

    Trzymam kciuki za dalszy rozwój :))
    tak, to klasyfikacja zarodków wg rozwoju.
    tyle że ja czytałam, że zazwyczaj oznacza się je cyframi (1-6) i literami. Jednak te oznaczenia nie są ustandaryzowane i różne ośrodki stosują różne oznaczenia. Mi pani embriolog, jak zapytałam, powiedziała, że mamy blastkę 511 i 322. (czyli twoja 411 jest usytuowana pomiędzy naszymi dwiema). Pierwsze cyfry odczytuję jak ze schematu, kolejne dwie uznaję za odpowiedniki literek:

    Klasyfikacja blastocyst (V doba od punkcji):

    W systemie klasyfikacji blastocyst opracowanym przez Gardnera i Schoolcrafta w 1999 roku ocenia się:

    Za pomocą cyfr od 1 do 6 stopień rozprężenia, czyli wielkość jamy, która w tym czasie powstaje w zarodku:
    1. wczesna blastocysta, jama blastocysty jest mniejsza niż połowa objętości embrionu;
    2. jama blastocysty jest większa lub równa połowie objętości embrionu;
    3. pełna blastocysta – jama zarodka całkowicie wypełnia zarodek;
    4. blastocysta o większej objętości niż wczesny embrion; otoczka staje się bardzo cienka;
    5. wykluwająca się blastocysta, trofoblast wydostaje się z otoczki;
    6. wykluta blastocysta, zarodek całkowicie poza otoczką.

    Za pomocą pierwszej litery – ocena węzła zarodkowego (ang. Inner Cell Mass, ICM; w skali A – C), z którego powstanie ciało zarodka:

    A – wiele komórek, ściśle ułożonych;
    B – kilka komórek luźno ułożonych;
    C – bardzo mało komórek.

    Za pomocą drugiej litery – trofektoderm (TM; w skali A – C), czyli warstwę komórek, które biorą udział w zagnieżdżeniu zarodka i z których powstanie łożysko i błony płodowe:

    A – wiele komórek, ściśle ułożonych obok siebie (nabłonkowo);
    B – kilka komórek, luźno ułożonych obok siebie (nabłonkowo);
    C – bardzo mało dużych komórek.

    Oznaczenia literowe najczęściej stosuje się do blastocyst 3 i więcej.
    Najlepiej rokują blastocysty powyżej 3 AA–BB.

    Vanili, ewa84, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ