X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Nieprawda. Mają być 3 procedury. Napisz do MZ. Nie miałaś pełnej procedury.

    Miałam taka sytuacje, że na 3 procedurę przynosiłam się do innej kliniki. Lekarz na rozmowie ustalił mi protokół, dawki były duuużo mniejsze niż w poprzedniej klinice i troche się bałam czy zareaguje i czy nie stracę ostatniego refundowanego podejścia. Lekarz zapewnił mnie wtedy, że jeśli będzie widział, że odpowiedź na stymulację jest słaba to ja przerwiemy, żeby nie tracić ostatniej procedury.

    Napisz do MZ, opisz sytuację i niech się ustosunkuja. Na wątku ivf była taka Mrth, która miała przerwana stymulację i nie była to stracona procedura - 100%
    I bądź tu człowieku mądry... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bydgoszczanka z samej ciekawości napisałabym do MZ

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 22:12

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    I bądź tu człowieku mądry... :/

    U Was jest sporo naciagan. Jakieś te kleje EG pisalyscie, że możecie dokupić, badania, które są w rozpisce z MZ musicie przynieść na rozmowę kwalifikacyjną a oni dostają później za to kasę ryczałtem. Nie robią Wam, bo macie świeże, więc kasa zostaje dla nich.

    Oficjalne stanowisko MZ jest takie, że program rządowy nie przewiduje wspolfinansowania przez pacjenta i jeśli lekarz widzi wskazanie do zastosowania kleju, scratchingu, nacięcia otoczki itp to ma być bezpłatne. Miałam wszystkie 3 te dodatki, część z nich dwa razy i za każdym razem nie zapłaciłam za to ani grosza.

    ewlinaaa85, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    U Was jest sporo naciagan. Jakieś te kleje EG pisalyscie, że możecie dokupić, badania, które są w rozpisce z MZ musicie przynieść na rozmowę kwalifikacyjną a oni dostają później za to kasę ryczałtem. Nie robią Wam, bo macie świeże, więc kasa zostaje dla nich.

    Oficjalne stanowisko MZ jest takie, że program rządowy nie przewiduje wspolfinansowania przez pacjenta i jeśli lekarz widzi wskazanie do zastosowania kleju, scratchingu, nacięcia otoczki itp to ma być bezpłatne. Miałam wszystkie 3 te dodatki, część z nich dwa razy i za każdym razem nie zapłaciłam za to ani grosza.
    Stwierdzam niestety że w wielu klinikach robią nie do końca tak jak to ma wyglądać wg MZ..
    Warto napisać do MZ i jasno zadać pytanie. Zawsze odpowiadają. Pisałam sama 2 x. Zawsze z opowiedzą można się potem pofatygowac do kliniki. Jeśli ta robi coś niezgodnie z procedurami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane! u mnie nie poszło tak gładko , nie dostałam rozpiski stymulacji tylko liste badan do zrobienia i mam zas zapierdzielac 20 stycznia na usg i recepty, jestem zła, bardzo zła, a dr wcale nie zrobil na nas dobrego wrazenia niestety...i tu nie chodzi o to ze nam nie zrobil rozpiski a o samo zachowanie, na dzien dobry stwierdzil ze on by nas nie zakwalifkował...2 razy sie upewnial czy napewno jestesmy po kwalifikacji, a na moje amh powiedzial ze niskie... :/



    gdzie robilyscie ta chlamydie pcr?

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Cześć kochane! u mnie nie poszło tak gładko , nie dostałam rozpiski stymulacji tylko liste badan do zrobienia i mam zas zapierdzielac 20 stycznia na usg i recepty, jestem zła, bardzo zła, a dr wcale nie zrobil na nas dobrego wrazenia niestety...i tu nie chodzi o to ze nam nie zrobil rozpiski a o samo zachowanie, na dzien dobry stwierdzil ze on by nas nie zakwalifkował...2 razy sie upewnial czy napewno jestesmy po kwalifikacji, a na moje amh powiedzial ze niskie... :/



    gdzie robilyscie ta chlamydie pcr?
    Z jakiego czynnika podchodziliscie do kwalifikacji? Robił Ci dziś usg? No niestety większość z nas miała zlecone jakieś badania. Ja robiłam PCR w Diagnostyce. Sprawdź na necie gdzie robią wymazy ginekologiczne. Bo mało który oddział to robi. Jakie masz AMH?

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bydgoszczanka wrote:
    Przepadła dlatego, że tylko trzy razy możemy być stymulowane. Mamy w programie trzy refundowane stymulacje tak mi doktorek powiedział.
    Tak, owszem, ale procedura składa się z kompletu, czyli stymulacji, punkcji i transferu. A nie samej stymulacji. Masz przerwaną procedurę.

    Bydgoszczanka lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Z jakiego czynnika podchodziliscie do kwalifikacji? Robił Ci dziś usg? No niestety większość z nas miała zlecone jakieś badania. Ja robiłam PCR w Diagnostyce. Sprawdź na necie gdzie robią wymazy ginekologiczne. Bo mało który oddział to robi. Jakie masz AMH?
    a ile placilas w diagnostyce za to? to normalnie w labie Ci pobierali? amh 1.73

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo o tym badaniu pisalysmy tu dość obficie na wątku. Diagnostyka robi, ale najtaniej ma Alab. Plus laby przy szpitalach gin -poł. Szukaj.

    Ciekawe co mu nie pasowało w waszej kwalifikacji.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Nooo o tym badaniu pisalysmy tu dość obficie na wątku. Diagnostyka robi, ale najtaniej ma Alab. Plus laby przy szpitalach gin -poł. Szukaj.

    Ciekawe co mu nie pasowało w waszej kwalifikacji.

    Myślę, że może 4 aniołki, które Ania ma w stopce. Od 3 mówi się o poronieniach nawracajacych a one, jeśli są w tym samym związku, wykluczaja możliwość kwalifikacji zupełnie.

    Przy czym, nowy lekarz cofnąć kwalifikacji nie może :-) a myśleć może sobie co chce ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 23:17

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    a ile placilas w diagnostyce za to? to normalnie w labie Ci pobierali? amh 1.73
    Niestety to jedno z najdroższych badań. Płaciłam 140 + 10 zl za pobranie. To musi być oddział z osobnym pokojem do wymazow, fotelem gin. I położną uprawnioną do pobierania materiału. Ewentualnie u swojego gina możesz zapytać czy robi takie badania. Choć i tak oni to przesyłają dalej.
    Ja mam AMH 1,3.. no ale ja o wiele starsza jestem. Tragiczny ten Twój wynik nie jest przecież.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bydgoszczanka przykro mi że nie poszło jednak tak jak oczekiwałaś :(
    też uważam że sama stymulacja to jeszcze nie cała procedura, ja bym się upewniła na twoim miejscu, tak jak Anatolka pisała

    Aniu :( no ale skoro masz kwalifikację to chyba nie ma tu czego kwestionować tylko należy działać...

    Co do naciągania to hmm... póki co tylko Lonia miała zlecony dodatkowy zabieg - scratching - i nie pisała nic o tym, żeby za niego dodatkowo płaciła...

    Bydgoszczanka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:

    A ty Julita- jak tam przed jutrzejszym usg? :)
    Nie mogę się doczekać ;)

    Lola79, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Nooo o tym badaniu pisalysmy tu dość obficie na wątku. Diagnostyka robi, ale najtaniej ma Alab. Plus laby przy szpitalach gin -poł. Szukaj.

    Ciekawe co mu nie pasowało w waszej kwalifikacji.
    Mnie nadal ciekawi czemu niektórym to każą robić, innym nie. ..zrozumiałe jeśli wyjdzie chlamydia z badań krwi na igg kub igm. Ale jeśli oba są negatywne?

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Nie mogę się doczekać ;)
    My też :-D

    Julita76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dopiero na 16, więc o cierpliwość jutro poproszę i kciuki za dobre wieści ;)

    ewlinaaa85, Lola79, ComeToMeBaby, Vanili lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja też nie miałam rozpiski na pierwszej wizycie :) tylko dostałam recepty na drugiej wizycie.
    Nie martw się na pewnon się wszystko w końcu poukłada
    Ja wymaz na Pcr robilam w poradni K robila mi go połozna a próbkę zaniosłam do labora tylko najlepiej jak Ci w laborze dadzą odpowiednią wymazówkę do pobierania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 23:36

    Lola79 lubi tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Ania ja też nie miałam rozpiski na pierwszej wizycie :) tylko dostałam recepty na drugiej wizycie.
    Nie martw się na pewnon się wszystko w końcu poukłada
    Ja wymaz na Pcr robilam w poradni K robila mi go połozna a próbkę zaniosłam do labora tylko najlepiej jak Ci w laborze dadzą odpowiednią wymazówkę do pobierania :)
    Ja byłam na 3 wizytach i nadal nie mam ;) przed kolejną wizytą upewnij się czy masz wszystkie badania u czy na usg nie ma żadnych zmian w postaci np torbieli... bo ja ostatnio tak miałam niestety. Ja nie mam jednak aż tylu km co Ty. Ale też przed 21.01 idę najpierw do swojego gin sprawdzić czy jest ok. Bo nie widzę sensu jechać na daremno. Jeśli coś będzie nie tak jak trzeba. Skoro i tak stymulacji bym nie mogła rozpocząć.

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Aniu wiec wizytę masz dzień przede mną :)
    A jak ta druga para która w Wami jechała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 23:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Myślę, że może 4 aniołki, które Ania ma w stopce. Od 3 mówi się o poronieniach nawracajacych a one, jeśli są w tym samym związku, wykluczaja możliwość kwalifikacji zupełnie.

    Przy czym, nowy lekarz cofnąć kwalifikacji nie może :-) a myśleć może sobie co chce ;-)
    kochana ja w papiery mam wpisana tylko 1 ciaze biochemiczna o reszcie nikt nie wie... bo 2 razy miałam bete robiona i byla pozytywna w reszcie tylko sikacze byly poztywne

‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ