X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 27 listopada 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Przecież termin punkcji czy transferu mogą wypaść w święta lub sylwestra ;)

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Dziewczyny w przypadku konieczność In Vitro w powodu czynnika męskiego (ostra oligospermia) ja chyba zaświadczeń żadnych mieć nie muszę? Nie leczymy się rok bo tu nie ma opcji wyleczenia. A o chorobie dowiedzieliśmy się w marcu po 1 badaniach nasienia. Kolejne 3 to tylko potwierdziły. Urolog i endokrynolog nie dali żadnej szansy na naturalne poczęcie.

    ze strony Artvimedu:
    Bezwzględne wskazania (BEZ WZGLĘDU NA CZAS TRWANIA NIEPŁODNOŚCI):
    czynnik męski - koncentracja plemników < 1 mln/ml

    Wskazania do leczenia w programie refundowanym, ZALEŻNIE od wieku pacjentki i czasu trwania niepłodności:

    masz 36 lat, więc:

    Czynnik męski:
    - azoospermia, bez względu na czas trwania niepłodności - program IVF-ICSI z TESE lub PESE
    - koncentracja plemników 1-3 mln/ml po 6 m-cach trwania niepłodności jeżeli partnerka = lub > 35 rż - program IVF-ICSI
    - koncentracja 3-15 mln/ml po 12 m-cach niepłodności, jeżeli partnerka = lub > 35 rż - program IVF-ICSI

    kwalifikacja może nastąpić wcześniej o ile obecne są dodatkowe czynniki ryzyka w postaci nieprawidłowej morfologii nasienia, ograniczonej żywotności lub nieprawidłowego ruchu plemników

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    No to zaczynamy w grudniu :) jestem w szoku teraz zostało czekać na @ mam puregon i cetrotide
    super! :) to będziemy podobnie z terminami działać :) mi jakoś 6dc wypadnie koło 10.12.

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    ewlinaaa85 Super Gratuluje :)
    Wszyscy dostali puregon tylko ja Fostimon hymm..
    nie prawda. jeszcze dostałyśmy menopury :P

    Vanili, Torunianka, Julita76, ewa84, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Też się nad tym zastanawiam bo @ mam dostać między 5 a 9 grudnia więc sama jestem ciekawa jak to się potoczy bo pewnie na ten okres świąteczny się załapię :)
    no ja też. Całe szczęście że mąż ma rodzinę w Krakowie i akurat jesteśmy zaproszeni na święta...

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się pytam gdzie Julita?
    już wieczór a raportu nie ma.
    no hellooooou! tu się czeka! ;)

    Julita76, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    ze strony Artvimedu:
    Bezwzględne wskazania (BEZ WZGLĘDU NA CZAS TRWANIA NIEPŁODNOŚCI):
    czynnik męski - koncentracja plemników < 1 mln/ml

    Wskazania do leczenia w programie refundowanym, ZALEŻNIE od wieku pacjentki i czasu trwania niepłodności:

    masz 36 lat, więc:

    Czynnik męski:
    - azoospermia, bez względu na czas trwania niepłodności - program IVF-ICSI z TESE lub PESE
    - koncentracja plemników 1-3 mln/ml po 6 m-cach trwania niepłodności jeżeli partnerka = lub > 35 rż - program IVF-ICSI
    - koncentracja 3-15 mln/ml po 12 m-cach niepłodności, jeżeli partnerka = lub > 35 rż - program IVF-ICSI

    kwalifikacja może nastąpić wcześniej o ile obecne są dodatkowe czynniki ryzyka w postaci nieprawidłowej morfologii nasienia, ograniczonej żywotności lub nieprawidłowego ruchu plemników


    Tak tak wiem. U nas wyniki od 0,5 do max 1,8 mln plemników wiec strasznie kiepsko... na szczęście morfologia w miarę. Oligospermia to jedna z kilku zaburzeń mojego Z. Do tego niskie AMH 1,3 i wiek mój. Pod górkę jak to mój lekarz powiedział.

  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Tak tak wiem. U nas wyniki od 0,5 do max 1,8 mln plemników wiec strasznie kiepsko... na szczęście morfologia w miarę. Oligospermia to jedna z kilku zaburzeń mojego Z. Do tego niskie AMH 1,3 i wiek mój. Pod górkę jak to mój lekarz powiedział.
    Lola 79 a faszerujesz go czymś?

    Mój pierwsze badanie mial 500 tys, potem w kolejnych bylo ok 2-3mln.
    przez ostatni rok karmilam go selenem, sokiem z granatu, chwile androvit bral, nawet CLO dostal no i day by day orzechy brazylijskie i w skali roku poprawilo sie na 7 mln i mogliśmy podejsc do inseminacji. .. chociaż to i tak nam nie pomogło :/

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Tak tak wiem. U nas wyniki od 0,5 do max 1,8 mln plemników wiec strasznie kiepsko... na szczęście morfologia w miarę. Oligospermia to jedna z kilku zaburzeń mojego Z. Do tego niskie AMH 1,3 i wiek mój. Pod górkę jak to mój lekarz powiedział.
    to na azoospermię się nie łapiecie (ale to w zasadzie lepiej...) ale łapiecie się na "- koncentracja plemników 1-3 mln/ml po 6 m-cach trwania niepłodności jeżeli partnerka = lub > 35 rż - program IVF-ICSI".
    A pisałaś że wyniki nasienia macie od marca, więc spokojnie łapiecie się na minimum 6 miesięcy. Głowa do góry- będzie dobrze.

    edit: czy ty nie napisałaś w podpisie, że warunki spełnione i brakuje wam tylko FSH? :P bo widzisz, że warunki spełniacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2015, 18:36

    Lola79 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łyka witaminy. Miał zastrzyki gonadotropiny. Teraz testosteron. Niestety na niedoczynność gonad wiele nie pomoże... inseminacja w naszym wypadku mija się z celem. Cudem z 0,5 wzrosło na 1,8 mln. .

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warunki spełniamy tak. Jeśli moje FSH będzie na dobrym poziomie. Bo ze strony męskiej jak tjnajbardziej.

    tak z ciekawości jakie miałyscie FSH? Ja jutro jadę bo akurat 3dc. I wynik będzie po południu. Jeśli wyjdzie zay wysoki to zostanie mi prywatna procedura...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2015, 18:49

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH 8,37 mlU/ml (normy: faza folikularna 3,85-8,78)
    FSH 5,82 (reszta jak wyżej).

    w sumie tylko dwa razy badałam, ale to 8,37 miałam sprzed niecałych 3 miesięcy, więc przeszło.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, dopiero dotarłam do domu. W klinice młyn, wizyta spóźniona o ok. godzinę, a i powrót też pozostawia wiele do życzenia w piątkowe popołudnie :(

    No więc tak... tak samo jak Kayaa mam przesunięcie terminów, jajców lekarz naliczył 8 ale z tego tylko 2 takie już idealne 20 i 21 mm, reszta niestety musi podgonić jeszcze, wiec kolejne trzy dni menopuru i cetrotidu przede mną, w niedzielę kolejne podglądanie, miejmy nadzieję że już ostatnie, to we wtorek wtedy punkcja...no i tak jak u Kayi zmiana daty transferu, będzie nie trzydniowych zarodków ale pięciodniowych blastek wstępny termin kolejna niedziela

    ComeToMeBaby, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne chyba żeby się w normie zmieścić. Ja robiłam 1,5 r temu ale nie umiem znaleźć wyniku. W sumie to i tak nieaktualne. A jutro będzie świeżyzna.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka gratuluję kwalifikacji :) brawo, czyli wszystkie się dostałyśmy, mamy naprawdę szczęśliwy watek ;)

    Co do ucha, to zakupiłam krople przeciwbólowe i przeciwzapalne i zakrapiałam, dodatkowo wtykałam do wnętrza uch gazik. No i ogrzewałam, a że nie bardzo było czym, to przykładałam kubek z ciepłą herbatą ;)
    Te krople wkrapiałam do ucha więcej raz niż pisało, momentami aż szczypało, ale twarda byłam i do laryngologa trafiłam już z lżejszym stanem, a i tak orzekł ostry stan zapalny :( a co Ci się kochana przyplątało???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Jak byś nie dostała zaświadczenia to daj znać. Pomogę :)

    I o to chodzi, trzeba się wspierać...bo jak nie my to kto? ;)

    Torunianka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha i jeszcze jedno dziewczyny, jeśli któraś jeszcze nie wykupiła leków, to śmigać i szukać bo pojawił się problem z cetrotidem, brakuje go na hurtowniach, trochę się dzisiaj naszukałam, ale mam; oby tylko nie było kolejnej recepty, bo może być klops ;)

    ComeToMeBaby, ewa84 lubią tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Acha i jeszcze jedno dziewczyny, jeśli któraś jeszcze nie wykupiła leków, to śmigać i szukać bo pojawił się problem z cetrotidem, brakuje go na hurtowniach, trochę się dzisiaj naszukałam, ale mam; oby tylko nie było kolejnej recepty, bo może być klops ;)
    o kurdę, dobrze że mówisz

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie dostałam odpowiedz od dr. Ch na temat tej mojej torbieli i okazało się, że ona nie będzie miała żadnego znaczenia na całą procedure :) Jeden problem mniej :)

    ComeToMeBaby, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo dobra wiadomość Torunianka :)

    ComeToMeBaby, Torunianka, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ