X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Właśnie dzwonili z kliniki :) :) :)
    Jupikaej!
    Z tych 10 komórek wyszło 8 oocytow, mogli zaplodnic 6 i tyle też się zapłodniło ;)

    Niesamowite to wszystko. Jestem przeszczesliwa.
    super! :) gratulacje! niech się dobrze rozwijają :)

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bydgoszczanka wrote:
    Ale oni chyba intubacji nie robią do tak krótkiego zabiegu??!!! Jak miałam robione HSG pod narkozą to mi tylko maskę z tlenem dali. A tu intubują??? Jak to jest??
    No właśnie jak ja miałam laparoskopię to też mi najpierw nasadził maskę ale, jak odpłynęłam to później mnie intubował, obudziłam się już na sali pooperacyjnej. Ale intubacja była na pewno bo na wywiadzie Pan anestezjolog wszystko bardzo ładnie mi opisał. No ale skoro tu nie ma wywiadu z anestezjologiem to nie wiem jak to będzie wyglądało.
    I ta intubacja mnie przeraża najbardziej och że, też musiałam już przez to przechodzić :( gdybym już tego nie miała to nawet bym się nie bała hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2015, 12:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Ale jesteś niemożliwa Kometa!

    Aaaaa właśnie! Właśnie dzwonili z kliniki :) :) :)
    Jupikaej!
    Z tych 10 komórek wyszło 8 oocytow, mogli zaplodnic 6 i tyle też się zapłodniło ;)





    o wow to jest wspaniała nowina!!! I wszystkie się zapłodniły pięęęęęęknie!!!
    Ile zarodków będziesz miała podawanych? Jeden czy dwa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2015, 12:26

  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jeden. Są nieugieci.

    Młoda dupa jestem to dla tego. Hihihi

    ewlinaaa85, Julita76 lubią tę wiadomość

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Tylko jeden. Są nieugieci.

    Młoda dupa jestem to dla tego. Hihihi

    ech szkoda miałam nadzieję że, uda się wyżebrać drugi zarodek hihi więc i mi się nie uda :) muszę poszukać jakie są wskazania do podania dwóch zarodków gdy nie jest nim wiek :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Ale jesteś niemożliwa Kometa!

    Aaaaa właśnie! Właśnie dzwonili z kliniki :) :) :)
    Jupikaej!
    Z tych 10 komórek wyszło 8 oocytow, mogli zaplodnic 6 i tyle też się zapłodniło ;)

    Niesamowite to wszystko. Jestem przeszczesliwa.
    Teraz czekamy na rozwój naszych juniorów, na telefon w sobotę i heja w drogę.

    My pewnie na noc w sobotę dojedziemy, przespimy się u do kliniki.
    Póki co nic nie wiem nt godz, wszystko się okaże ;)
    No barwo Vanili, naprawdę piękny wynik...i do tego idziesz jak ja, też miałam transfer w niedzielę, fajnie bo nie ma tłumów ludzi w poczekalni :)
    Ściskam mocno kciuki za rozwój maluszków :) <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie kojarzę żeby była intubacja... miałam ją tylko raz w życiu i raczej nie da się tego nie wiedzieć, bo po intubacji jednak przełyk boli...
    ale kto wie co oni tam z nami wyprawiali na spaniu ;) skoro i bielizna znienacka znajdowała się na dupsku po przebudzeniu ;)

    ewlinaaa85, Lola79, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Ja nie kojarzę żeby była intubacja... miałam ją tylko raz w życiu i raczej nie da się tego nie wiedzieć, bo po intubacji jednak przełyk boli...
    ale kto wie co oni tam z nami wyprawiali na spaniu ;) skoro i bielizna znienacka znajdowała się na dupsku po przebudzeniu ;)
    no mówię wam- ja sobie misia załatwię. to są poważne sprawy :P

    ewlinaaa85, Lola79, Julita76 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny melduje sie po zabiegu ;) da sie przezyc dramatu nie ma i jak to Chruscik powiedzial wszystko zalezy od tego kto jak robi. Ale hit dzis mnie olsnil nasz doktorek. Siadam po scratchingu i mi tlumaczy o podejsciu na naturalnym cyklu i w pewnym momencie pytam o embrioglue, otrzymuje odpowiedz ze klej dopiero przy drugim podejsciu, wiec mu mowie ze teraz bedzie drugie podejscie. I tu .... mega powalajaca informacja otoz to nadal moja pierwsza proba. Nadal nie rozumiem prosze o rozwiniecie ... otoz podejscie to nie liczba podanych zarodkow tylko liczba stymulacji zakonczonych punkcja. Ja mam jednego mrozaczka wiec to jest druga proba pierwszego podejscia. Wiec jak macie szczesciary wiecej zarodkow to o tyle zwiekszacie swoje szanse. Nie wiem jak Wy ale ja tego wczesniej nie wiedzialam :) no i na koniec oddali mi 200 zl za wizyte kwalifikacyjna

    ComeToMeBaby, ewlinaaa85, Vanili, Julita76, Lola79, Bydgoszczanka lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co intubacji to nie ma opcji zebyscie taka rzecz przeoczyly i nie poczuly, mialam histeroskopie i bylam znieczulana przez maske krtaniowa na zasadzie intubacji, tydzien czasu chrypa i bol gardla oraz problem w przelykaniu. Na punkcji w Artvimedzie znieczulaja dozylnie i nie martwcie sie o to.

    ComeToMeBaby, Julita76, Bydgoszczanka lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Hej dziewczyny melduje sie po zabiegu ;) da sie przezyc dramatu nie ma i jak to Chruscik powiedzial wszystko zalezy od tego kto jak robi. Ale hit dzis mnie olsnil nasz doktorek. Siadam po scratchingu i mi tlumaczy o podejsciu na naturalnym cyklu i w pewnym momencie pytam o embrioglue, otrzymuje odpowiedz ze klej dopiero przy drugim podejsciu, wiec mu mowie ze teraz bedzie drugie podejscie. I tu .... mega powalajaca informacja otoz to nadal moja pierwsza proba. Nadal nie rozumiem prosze o rozwiniecie ... otoz podejscie to nie liczba podanych zarodkow tylko liczba stymulacji zakonczonych punkcja. Ja mam jednego mrozaczka wiec to jest druga proba pierwszego podejscia. Wiec jak macie szczesciary wiecej zarodkow to o tyle zwiekszacie swoje szanse. Nie wiem jak Wy ale ja tego wczesniej nie wiedzialam :) no i na koniec oddali mi 200 zl za wizyte kwalifikacyjna
    picgifs-clapping-9299425.gif

    nie do końca kumam co napisałaś. muszę to sobie przeczytać jeszcze raz, powoli.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    picgifs-clapping-9299425.gif

    nie do końca kumam co napisałaś. muszę to sobie przeczytać jeszcze raz, powoli.
    3 refundowane proby to doslownie oznacza trzy sztuczne stymulacje zakonczone punkcja. Podczas kazdej punkcji mozna uzyskac max 6 zarodkow wiec mozna nawet w ciagu 3 prob otrzymac i miec podanych w sumie 18 zarodkow (jesli tyle uda sie "wyprodukowac"). 1 proba to nie 1 zarodek a 1 proba to jeden cykl z punkcja, zeby podejsc do proby nr 2 trzeba najpierw wykorzystac wszystkie zamrozone zarodki zeby zaczac kolejny sztuczny cykl

    Bydgoszczanka lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "podejscie to nie liczba podanych zarodkow tylko liczba stymulacji zakonczonych punkcja. Ja mam jednego mrozaczka wiec to jest druga proba pierwszego podejscia."
    kuźwa, ja nie wiem czy ten dr nie oszalał :P
    ale to dobrze, to bardzo dobrze :)
    bo z tego co czytałam w papierach i regulaminach i nie wiem gdzie jeszcze to 1 procedura trwa od stymulacji poprzez punkcję do transferu.

    A ewentualne mrozaki zostają na drugą procedurę. A nie na drugie podejście do pierwszej procedury... Może wykorzystuje jakąś lukę i dlatego ci mówi o cyklu naturalnym i wykorzystaniu mrozaków z pierwszego podejścia? Bo w ten sposób to można podchodzić i podchodzić, dopóki mrozaków wystarczy. Jakieś to takie kombinowane chyba? Ja w ogóle zauważam, że ta nasza klinika jest jakaś "inna" :) Na razie mi się to podoba.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    3 refundowane proby to doslownie oznacza trzy sztuczne stymulacje zakonczone punkcja.
    a ja wiem własnie że nie zakończone punkcją tylko zakończone transferem.
    ciekawe, która z tych wersji jest poprawna.

    edit: jeśli nie doszło do transferu zarodków (a zarodki zamrożono) to criotransfer jest zaliczany jeszcze do pierwszego podejścia. Jeśli nie ma mrozaków to trzeba od nowa rozpoczynać stymulację- już jako drugie podejście.
    http://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/pytanie/829/

    ale ty miałas przecież podany zarodek, jednak nie zakończyło się to ciążą.
    wg mnie powinnaś teraz podchodzić do drugiej procedury. ciekawie to sobie dr wykombinował- nie powiem, podoba mi się. Więcej transferów = więcej szans. Nie ogarniam tego jeszcze jak on to wykombinował sobie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2015, 15:19

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna mozna ale tylko jesli uda sie osiagnac maximum czyli te 18 zarodkow. Ja podchodze na naturalnym bo mam crio transfer wiec inaczej nie mozna, tzn i tak mam leki ale juz nie zastrzyki i m9nitoring cyklu codziennie od 13 dc

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    a ja wiem własnie że nie zakończone punkcją tylko zakończone transferem.
    ciekawe, która z tych wersji jest poprawna.
    Ja Wam pisze wersje Chruścika jeszcze ciepla i tak prowadzic nas bedzie wiec dla nas lepiej :)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Ja Wam pisze wersje Chruścika jeszcze ciepla i tak prowadzic nas bedzie wiec dla nas lepiej :)
    nie no, jasna sprawa. u mnie może być jeszcze lepiej- ja nie jestem ograniczona liczbą komórek do zapłodnienia (35+). Pytanie ile faktycznie wyprodukuję i ile z nich będzie dojrzałych.

    cała wizja invitro mi się zburzyła teraz :P wszędzie gdzie czytam to jest tak: zrobili ci transfer, beta 0 = koniec podejścia 1. Jak chcesz swoje mrozaki to przyjdź na podejście nr 2. Nie uda się? To podejście trzy. Dziękujemy za współpracę, adios- twój NFZ.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Ja Wam pisze wersje Chruścika jeszcze ciepla i tak prowadzic nas bedzie wiec dla nas lepiej :)
    mój men mówi, że jeśli nasz doktor tak twierdzi i to dla nas lepiej to przecież się z nim nie będziemy sprzeczać :P hahaha

    Lonia lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Ja Wam pisze wersje Chruścika jeszcze ciepla i tak prowadzic nas bedzie wiec dla nas lepiej :)
    Mi tez to tak tłumaczył. Problem w tym ze program konczy sie w czerwcu. Mam teraz 6 zarodkow, kazdy na jeden miesiąc, więc jak się nie uda to do drugiego i trzeciego podejscia nie zdążę.

    Ciekawe jak to się będzie miało do naszych umów w których jak byk stoi trzy procedury.

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pytałam o to Dr w poprzedniej klinice i powiedział mi wtedy to samo co Lonii że trzy podejścia do procedury to trzy punkcje. Czyli jak ja teraz pójdę na punkcję będzie to pierwsze podejście do programu - podadzą mi jeden zarodek jeżeli się nie przyjmą tfu tfu ... a będę miała mrozaki podadzą mi koleje w ramach pierwszego podejścia do procedury. Ja wyczerpię mrozaki to wtedy podchdzimy do drugiej procedury :D

    ComeToMeBaby, Lonia lubią tę wiadomość

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ