Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie genetyczne zarodków - co daje, kto robił
Odpowiedz

Badanie genetyczne zarodków - co daje, kto robił

Oceń ten wątek:
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4709 4370

    Wysłany: 21 sierpnia 2022, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calistas1 wrote:
    Dzień dobry,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję Ci bardzo serdecznie.

    https://forms.gle/9Z2f2GCsugid9aCp6

    Nie ma opcji: decyzja o zakończeniu procedury.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Agnieszka0011 Przyjaciółka
    Postów: 105 140

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. 😊 ile czekaliście na wynik badania?

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1421 3538

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała do czynienia z badaniem nieinwazyjnym zarodkow Embrance? Invimed teraz taką nowość wprowadził ale może była ta metoda wcześniej dostępna w innych klinikach.
    Czekamy jeszcze na wynik inseminacji ale nie robimy sobie dużych nadziei i dlatego przygotowujemy się do invitro we wrześniu, stąd pytanie. :)

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56->0,7-> 1,2
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> ❄️4AA zdrowy
    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta, 32 dpt serduszko. -> 9 tc 💔

    🩺Zmiana kliniki na Angelius + przygotowania (wyleczenie H.Pylori, SIBO, Hemochromatoza - mąż, suple + dieta)
    🔥II runda ICSI:
    3.25- Invitro - 7 jajek -> 4 komórki -> ❄️ ❄️ ❄️ 2x3AA i 1x2AA - zdrowe

    7.25- Transfer 3AA (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Prograf, Heparyna, Progesteron, Scopolan, Spasmolina, Letrox)
    12 dpt CB (beta 250)->💔

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.
  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka0011 wrote:
    Hej dziewczyny. 😊 ile czekaliście na wynik badania?
    My czekaliśmy 3 tygodnie

  • Agnieszka0011 Przyjaciółka
    Postów: 105 140

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wka.kin wrote:
    My czekaliśmy 3 tygodnie
    Dziekuje za odp😊 Ale wlasnie po miesiącu czekania dostalam dzisiaj telefon z kliniki. Zarodek prawidlowy. Wiem ze to nie gwarantuje udanego transferu ale po cichu sie ucieszylam.

    wka.kin, MartiJ lubią tę wiadomość

  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka wiadomość z pewnością uspokaja i nastraja pozytywnie! oczywiście, że masz powód do uśmiechu!
    My dostaliśmy informację, że czas oczekiwania to 3-4 tyg, ale równo po upływie 3tyg zadzwonili z laboratorium 😊
    Powodzenia 🤗

  • szarlota96 Autorytet
    Postów: 371 803

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka0011 wrote:
    Hej dziewczyny. 😊 ile czekaliście na wynik badania?


    2,5 tygodnia :)

  • ABK Autorytet
    Postów: 6403 4534

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, a jak to wyglada z kosztami, jestem przed pierwsza procedura i z racji wieku chciałabym przebadać

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 2154 1824

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Hey, a jak to wyglada z kosztami, jestem przed pierwsza procedura i z racji wieku chciałabym przebadać
    Około 14tys. kosztowało nas badanie 6zarodkow, ale co klinika to inny cennik. Niektóre kliniki maja atrakcyjne pakiety przy badaniu większej ilości zarodków 🙂

  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    Około 14tys. kosztowało nas badanie 6zarodkow, ale co klinika to inny cennik. Niektóre kliniki maja atrakcyjne pakiety przy badaniu większej ilości zarodków 🙂
    My badaliśmy 3 i zapłaciliśmy 7 tys, więc koszt podobny

  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 220 143

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi soe wydaje ze za 2 szt placilam chyba 9k.
    Cennik u mnie (invimed) byl w przedzialach 1-2 zarodki, 2-6 i powyzej jeszcze jakos przedzial. Im wiecej zarodkow tym taniej na sztuke. W czechach widzialam ze wogole to jest cena od sztuki i chyba cos ok 1.5k.

  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1888 3273

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktos tu jeszcze zagląda?

    Powiedzcie mi.. jesli badalyscie zarodki i w badaniu wyszlo, ze sa chore to co robicie z tymi zarodkami?

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura - 4❄
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura - 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼
    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎
    04.2024 - FET (S) 6.2.2 👍


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 220 143

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytalam wiosną to mozna je oddac do banku- do dawstwa. Oczywiscie chorych pewnie nikt nie wezmie ale ani za nie wtedy nie placisz ani ich nie niszcza (przynajmniej w PL).

    Chetnie uslysze czy to prawda od kogos kto to zna z pierwszej reki.
    Moje 2 byly zdrowe wiec nawet nie potwierdzalam u lekrza co by bylo jakby ktorys byl wadliwy.

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 13 lutego 2023, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa84 wrote:
    Z tego co czytalam wiosną to mozna je oddac do banku- do dawstwa. Oczywiscie chorych pewnie nikt nie wezmie ale ani za nie wtedy nie placisz ani ich nie niszcza (przynajmniej w PL).

    Chetnie uslysze czy to prawda od kogos kto to zna z pierwszej reki.
    Moje 2 byly zdrowe wiec nawet nie potwierdzalam u lekrza co by bylo jakby ktorys byl wadliwy.
    Też jestem ciekawa. Ja robię IVF w Czechach i tam są z automatu niszczone. Jeśli Nowa84 ma rację, to kto za to płaci? I jaki jest sens w ogóle przeprowadzania badań jeśli się ich nie niszczy? Dodatkowo co z miejscem i sprzętem do przechowywania wadliwych zarodków? Za dziesiątki lat ich będzie tak dużo, że będą musieli dobudować pomieszczenia na samo ich przechowywanie...

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1490 2412

    Wysłany: 14 lutego 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w takiej sytuacji - mamy dwa zarodki z monosomią, nie nadają się do transferu. U nas klinika trzyma je na własny koszt. To prawda że nie można ich zniszczyć, mimo że nie można ich również w żaden sposób wykorzystać.

    MartiJ lubi tę wiadomość

    21.10.2024 Krzyś jest z nami 👶

    event.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 14 lutego 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maszonek wrote:
    Jestem w takiej sytuacji - mamy dwa zarodki z monosomią, nie nadają się do transferu. U nas klinika trzyma je na własny koszt. To prawda że nie można ich zniszczyć, mimo że nie można ich również w żaden sposób wykorzystać.
    Polska... Poczekajmy parę lat pod rządami PISu i każą je transferować

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 14 lutego 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwa nieprawidłowe zarodki, klinika na swój koszt mrozi, w umowie mrozenia mam tylko jeden wpisany ( prawidłowy).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2023, 13:55

  • Jenny88 Autorytet
    Postów: 1044 595

    Wysłany: 14 lutego 2023, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dwa wadliwe i dostałam info, że one są niszczone.

  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1888 3273

    Wysłany: 14 lutego 2023, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Polska... Poczekajmy parę lat pod rządami PISu i każą je transferować

    Juz nie przesadzajmy.

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura - 4❄
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura - 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼
    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎
    04.2024 - FET (S) 6.2.2 👍


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 220 143

    Wysłany: 14 lutego 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny88 wrote:
    Ja miałam dwa wadliwe i dostałam info, że one są niszczone.
    W jakim kraju? Polska czy Czechy czy jeszcze gdzies indziej?

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Alergiczny katar u maluchów: domowe wsparcie i sygnały alarmowe.

Rozpoznanie, czy katar u dziecka to alergia, czy infekcja, bywa trudne, a poprawne odróżnienie objawów jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik dla rodziców, pomagający zrozumieć specyfikę kataru alergicznego u dziecka, jego symptomy, domowe sposoby łagodzenia oraz kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. Dowiedz się, jak zapobiegać powikłaniom i skutecznie wspierać malucha w walce z dolegliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ