X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Bardzo cienkie endometrium - jakie badania?
Odpowiedz

Bardzo cienkie endometrium - jakie badania?

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialas owulacje w poprzednim cyklu?

    Czyli przez 2dni bralas estrofem podczas @...dziwne to, mi lekarz mowil ze wchlanianie jest wtedy uposledzone.
    A jaka mialas dawke? 3x1?

    Pomimo tego ze nie mam problemu z endo, nigdy nie mialam crio blastki przed 19dc, a ten czas na sztucznym mozna wyciagnac.

    Nie rozumiem dlaczego dalej dr ciągnie przygotowania do crio, skoro ma jakies wątpliwości. Przycisnij go przy kolejnym usg albo to jest cos powaznego co trzeba sprawdzic albo niech przestanie spekulować bez podstaw, przeciez to Twoj zarodek jest...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mialas owulacje w poprzednim cyklu?

    Czyli przez 2dni bralas estrofem podczas @...dziwne to, mi lekarz mowil ze wchlanianie jest wtedy uposledzone.
    A jaka mialas dawke? 3x1?

    Pomimo tego ze nie mam problemu z endo, nigdy nie mialam crio blastki przed 19dc, a ten czas na sztucznym mozna wyciagnac.

    Nie rozumiem dlaczego dalej dr ciągnie przygotowania do crio, skoro ma jakies wątpliwości. Przycisnij go przy kolejnym usg albo to jest cos powaznego co trzeba sprawdzic albo niech przestanie spekulować bez podstaw, przeciez to Twoj zarodek jest...


    Na bank nie miałam owu, 19 dc sprawdzałam estradiol 140, progesteron 5.
    Tak 2 dni podczas @ brałam, 3x1.
    Tak tez mówił ze możemy ten czas na sztucznym przeciągnąć.
    Zapytałam w jakim badaniu te jego wątpliwości co do ścianki macicy możemy sprawdzić co to jest, to nie miał pomysłu. Masakra jakas. Może mi coś kuzwa przy histero uszkodził ? Ja już mam dość tej Invicty.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jak nie mialas owu to endo mialo prawo byc male.
    Kurczaki, moze umow sie do jakiegos specjalisty ultrasonografa?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby zrobić dokładniejsze usg ?
    On jeszcze powiedział ze macica powinna być na usg jednego koloru a u mnie widzi „placki” ciemniejsze.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Żeby zrobić dokładniejsze usg ?
    On jeszcze powiedział ze macica powinna być na usg jednego koloru a u mnie widzi „placki” ciemniejsze.
    Podoba mi sie ten lekarz :/

    Raczej by sie przydalo skoro on tyle "nieprawidłowości" tam widzi. Nie rozumiem dlaczego nic z tym nie robi tylko daje Ci viagre

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Podoba mi sie ten lekarz :/

    Raczej by sie przydalo skoro on tyle "nieprawidłowości" tam widzi. Nie rozumiem dlaczego nic z tym nie robi tylko daje Ci viagre

    Dzięki wielkie. Ja mam już ich tam dość.
    Zapisałam się na czwartek dopiero i na listę rezerwowa do podobno dobrej pani dr na dokładne usg.

    Bella93 lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja mialam cienkie endo...
    Teraz mialam histero i okazalo sie ze blona sluzowa byla bardzo polipowata. W stopce mojej macie..
    @ zawsze skąpe...
    Teraz czekam na @ po zabiegu i jestem ciekawa
    Na usg nic nie bylo widac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2018, 19:17

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    Hej.
    Ja mialam cienkie endo...
    Teraz mialam histero i okazalo sie ze blona sluzowa byla bardzo polipowata. W stopce mojej macie..
    @ zawsze skąpe...
    Teraz czekam na @ po zabiegu i jestem ciekawa
    Na usg nic nie bylo widac


    Dzięki za info, u mnie nie zawsze @ były skąpe, a problem z endo pojawił się po histeroskopii ze scratchingiem. A miałaś wycinek pobrany rozumiem ? U mnie wycinka nie pobierał bo powiedział że nie widział potrzeby.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak polipy poszly do badania hist-pat..
    Czekam na wynik...jeszcze pare dni...
    U mnie prawdopodobnie to po 1ciazy..lyzeczkowano mnie po niej 2razy - liczne skrzepy i zapalenie macicy po porodzie.
    Wiec te wszystkie lata stracone bo nie mozliwe bylo xagniezdzenie z takim polipowatym endo...i sciany byly w zrostach...
    Teraz wszystko w rekach HSG

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    Tak polipy poszly do badania hist-pat..
    Czekam na wynik...jeszcze pare dni...
    U mnie prawdopodobnie to po 1ciazy..lyzeczkowano mnie po niej 2razy - liczne skrzepy i zapalenie macicy po porodzie.
    Wiec te wszystkie lata stracone bo nie mozliwe bylo xagniezdzenie z takim polipowatym endo...i sciany byly w zrostach...
    Teraz wszystko w rekach HSG

    U mnie w ogóle brak próby zagnieżdżania, jestem po dwóch transferach dobrych zarodów.
    I jeszcze teraz lekarz mówi, że na usg coś widzi na ściankach macicy, coś niejednorodnego, ale nie potrafi powiedzieć co to jest. Masakra jakaś. Może ja też mam jakieś polipowate endo. I mówi że macica na obrazie usg powinna być w jednym kolorze a u mnie w niektórych miejscach ciemniejsza. W czwartek mam podgląd endometrium.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze zrob histeroskopie...bedzie wiadomo...a badanie bezbolesne bo spisz i mozna na NFZ w szpitalu

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    To moze zrob histeroskopie...bedzie wiadomo...a badanie bezbolesne bo spisz i mozna na NFZ w szpitalu

    Pod koniec lutego robiłam histeroskopie ale niestety nie pobrał mi dr wycinka bo uważał ze nie na potrzeby ze jest wszystko Ok.
    A polipowate endometrium widać podczas histeroskopii czy wychodzi jak się pobierze wycinek do badania ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widac podczas histero..
    Na usg za to nic.
    Dlatego wylyzeczkowali od razu.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś czytałam na wątku polipowate endometrium ze nie było widać na histero tylko dopiero z badania wycinka wyszło. Może u jednych widać a u innych nie ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, mogłam nie czytać tego wątku :( Wy się przejmujecie endometrium 4 mm, a ja miesiąc temu w 15dc miałam endo 1,3 mm. Do tej pory się średnio przejmowałam. Zaufałam pani doktor, która była dobrej myśli. Nastawiała mnie, że sobie ze wszystkim poradzimy. Wcinam migdały od początku tego cyklu, ale za dużo chyba nie pomogą przy aż tak dużym braku.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A ja dziś czytałam na wątku polipowate endometrium ze nie było widać na histero tylko dopiero z badania wycinka wyszło. Może u jednych widać a u innych nie ?

    Calkiem możliwe.
    Gdzie ten watek jest?
    U mnie to prawdopodobnie pozostałość po dwóch lyzeczkowaniach po 1 ciazy i porodzie...prawdopodobnie cjodzilam z tym tak 11lat...zalamka...

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie transfer odwołany, endometrium nie rośnie.

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/endometrium-polipowate,10801,14.html

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    U mnie transfer odwołany, endometrium nie rośnie.

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/endometrium-polipowate,10801,14.html
    Dostałaś coś na to by urosło?
    Przykro mi...

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    Dostałaś coś na to by urosło?
    Przykro mi...

    Estrofem i viagrę i to nic nie pomogło.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam na watku o polipowatym endo ze dziewczyna brala steryd na wzrost endo.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ