X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Bardzo cienkie endometrium - jakie badania?
Odpowiedz

Bardzo cienkie endometrium - jakie badania?

Oceń ten wątek:
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    właśnie jestem po USG, które miało ocenić stan endometrium. 6 miesięcy temu odstawiłam pigułki anty i od tego czasu mam bardzo skąpe miesiączki, przypuszczałam, że to przez cienkie endometrium.
    Wynik badania z dzisiaj (jestem w 18 dniu cyklu) to 4,91 mm :( czyli strasznie słabo :( piję winko, wcinam orzechy, biorę oeparol i komplet witamin femibion 1 i du.a blada :(

    Pełen wynik brzmi tak:
    18. dzień cyklu Trzon macicy w tyłozgięciu, o regularnych zarysach ścian i jednorodnej echogeniczności, o wym. 42 x 40 x 29 mm. Szyjka macicy prawidłowej wielkości i struktury. Echo endometrium szer. 4,91 mm - II fazy. Prawy jajnik o wym. 31 x 18 mm. Lewy jajnik o wym. 30 x 16 mm. W obu jajnikach drobne pęcherzyki. Przydatki bez zmian patologicznych. Z tyłu za macicą slad płynu

    Pani doktor w ogóle spóźniła się na badanie i wyraźnie chciała się mnie szybko pozbyć z gabinetu, na moje pytanie, czy endo jest odpowiedniej grubości odpowiedziała, że chyba tak. Pytałam, czy jestem już po owulacji i czy to widać. Powiedziała, że chyba tak ale to trzeba by regularnie monitorować, żeby wiedzieć :(

    Słuchajcie, proszę o radę. Jestem w Medicoverze i mam też możliwość zadania pytania online na czacie z lekarzem, mogę np. poprosić o skierowanie na dalsze badania, żeby nie tracić czasu. O jakie badania powinnam poprosić? poziom estrogenu? coś jeszcze? Zapisałam się na wizytę na 6 maja, przed tą datą może mogłabym już porobić jakieś badania???

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Margos82 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Lulu ,
    ja też borykam się z cieńkim endometrium i to ono najprawdopodobniej było przyczyna moich 2 poronień ( 6tc i 7 tc ) . Lekarze niestety nie znają 100% środka na jego poprawę - ja brałam plastry z estrogenami , a przed in vitro również ganatropiny które miały przygotować endo do implantacji , ale niestety też nigdy nic z tego nie wyszło. Brałam również akupunkturę , ale i ta nie pomogła. Ogólnie ciężki temat niestety ....gdzieś wyczytałam tez o globulkach z Viagry , ale ponoć nie ma wystarczających badań w tym kierunku . Śledzę też zagraniczne artykuły i w 1 z nich wyczytałam , że w USA podają Trental - może warto byloby o ten lek zapytac naszych specjalistów.
    Ja brałam Acard - na przepływ krwi , no ale tez bez rezultatów.
    Daj znać , może Twój lekarz ma jakiś inny pomysł. Trzymam kciuki , bo znam przypadki , ze dziewczyny zachodziły w ciąże równiez przy endo < 5 mm .

    Margos82
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Dziewczyny,
    właśnie jestem po USG, które miało ocenić stan endometrium. 6 miesięcy temu odstawiłam pigułki anty i od tego czasu mam bardzo skąpe miesiączki, przypuszczałam, że to przez cienkie endometrium.
    Wynik badania z dzisiaj (jestem w 18 dniu cyklu) to 4,91 mm :( czyli strasznie słabo :( piję winko, wcinam orzechy, biorę oeparol i komplet witamin femibion 1 i du.a blada :(

    Pełen wynik brzmi tak:
    18. dzień cyklu Trzon macicy w tyłozgięciu, o regularnych zarysach ścian i jednorodnej echogeniczności, o wym. 42 x 40 x 29 mm. Szyjka macicy prawidłowej wielkości i struktury. Echo endometrium szer. 4,91 mm - II fazy. Prawy jajnik o wym. 31 x 18 mm. Lewy jajnik o wym. 30 x 16 mm. W obu jajnikach drobne pęcherzyki. Przydatki bez zmian patologicznych. Z tyłu za macicą slad płynu

    Pani doktor w ogóle spóźniła się na badanie i wyraźnie chciała się mnie szybko pozbyć z gabinetu, na moje pytanie, czy endo jest odpowiedniej grubości odpowiedziała, że chyba tak. Pytałam, czy jestem już po owulacji i czy to widać. Powiedziała, że chyba tak ale to trzeba by regularnie monitorować, żeby wiedzieć :(

    Słuchajcie, proszę o radę. Jestem w Medicoverze i mam też możliwość zadania pytania online na czacie z lekarzem, mogę np. poprosić o skierowanie na dalsze badania, żeby nie tracić czasu. O jakie badania powinnam poprosić? poziom estrogenu? coś jeszcze? Zapisałam się na wizytę na 6 maja, przed tą datą może mogłabym już porobić jakieś badania???

    Lulu może nie miałaś owulacji i dlatego endo słabe. ja przy cyklu bezowulacyjnym miałam endo około 4 mm, a następnego razu przy owulacji 10 mm! także jeśli nie ma owulacji to i endometrium będzie cienkie

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prostu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej miałam bardzo skąpe miesiączki - 2 dni lekkiego krwawienia i to tyle. Poszłam z tym do gina, który najpierw kazał obserwooooooooować bo jemu się oczywiście nigdzie nie spieszy... w 7 cs zaczęłam brać na własną rękę dong quai. Na kolejnym USG w 12 dc endo miało już 7 mm więc najwyraźniej ten cały dong działa. Zobaczymy, czy będę mieć bardziej obfite krwawienie w tym cyklu.

    Margos82 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 14 maja 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu: spotkałyśmy się ostatnio na czerwcówkach.
    Dziś byłam u gina na konsultacji: no i estradiol za niski trochę,ale może przez to,że ten cykl mógł być jednorazowo bezowulacyjny. W następnym cyklu powtórzenie badań. Lekarz zrobił usg i wyszło za cienkie endometrium :-( Jestem ze 2 dni przed @,a endo wynosi 6,2 mm.Ale lekarz powiedział,że kobiety i przy takim zachodzą i zarodek się zagnieżdża. Aha,no i mam jakieś zrosty na jajniku lewym i on jest tzw.wędrujący,więc już w ogóle nic nie rozumiem ze swojego organizmu.
    Ale to chyba coś w tym jest,że w cyklu owulacyjnym jest ładniejsze endo.Aczkolwiek ja co miesiąc mam endo w okresie owulacyjnym 9-11 itp. dopiero potem coś się z nim dzieje niedobrego
    Pozdrawiam

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 14 maja 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Brawurka! Ja wlasnie zaczynam cykl z estradiolem do owulacji i duphastonem po. Moje endo w 24 dc mialo 8 mm. Bardzo jestem ciekawa efektow. Wlasnie przeczytalam ulotke mojego leku - przyjmuja go kobiety w okresie menopauzy. Swietnie...

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 maja 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Lulu: a co będziesz brała jako estradiol?jakieś tabletki czy plastry?
    Ulotką to się nie przejmuj :-) bo gdzieś czytałam,że estradiol powoduje np.uderzenia gorąca jak jest go za mało i to jest podobne jak przy menopauzie czy coś tam,ale u nas młodych to nie ma znaczenia :-)
    A drogi on jest?
    Mi lekarz powiedział,że czekamy na badania nasienia mojego męża,żeby wykluczyć czynnik męski. A potem rozważamy jakiś estradiol,bo trzeba z nim uważać-gdyż może blokować owulację.
    Z jednej strony mnie uspokoił,ale powiem Ci,że lekarze traktują mnie trochę z góry-w sensie,że skoro mam za sobą dwie ciąże i to w 1 cyklu starań,to znaczy,że wszystko ze mną w porządku.Ale jak zobaczył mój wynik estradiolu i endometrium,to już trochę zmienił zdanie...
    Bo mi nie chodzi o to,że ja już nie zachodzę w ciążę hop siup,tylko,że może coś jest naprawdę na rzeczy z moim zdrowiem i wtedy to można i parę lat się starać i nic,a po co czekać,jak można działać wcześniej
    Lulu: Ty masz może monitoring w tym cyklu?
    p.s w ogóle to fajnie z kimś pogadać,kto ma podobne problemy ze zdrowiem, więc będziemy walczyć razem o bobo :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 15 maja 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się z Tobą zgadzam - lekarze najczęściej chcą czekać a ja też podeszłam do tego tak, że przebadać można się szybciej, niż po tym mitycznym roku starań, bo jak coś jest nie tak to ja wolę wiedzieć i działać szybko. Jeśli mam zajść naturalnie to zajdę i diagnostyka temu nie przeszkodzi, ale jeśli jednak coś jest nie tak, to wrzucenie na luz nic nie da...
    Przykro czytać, że lekarze traktują Cię z góry. To, że byłaś już w ciąży nie znaczy, że jesteś pacjentką mniej priorytetową!
    U mnie jest tak, że po odstawieniu pigułek anty w listopadzie miałam bardzo skąpe okresy. Na początku mnie to nie zdziwiło bo myślałam, że organizm dochodzi do siebie ale sytuacja się nie zmieniała. W marcu poszłam na kontrolę i lekarz skierował mnie na usg. Miałam iść po owulacji (wtedy robiłam już wykresy). Poszłam w 18 dc i moje endo miało 4,9 mm! Zatem - kolejny cykl - zlecono mi kolejne badania (ale nie monitoring - tego nigdy nie miałam, ale usg przed i po owu, żeby zobaczyć co tam rośnie i jak).
    W kolejnym cyklu brałam dong quai (na własną rękę, do owulacji) i w 12 dc. endo miało już 7 mm. Wyglądało to optymistycznie ale w 24 dc miało tylko 8 mm (po odstawieniu donga po prostu przestało rosnąć).
    Dlatego od tego cyklu lekarz wprowadził estradiol (tabletki) od 1 dc przez 14 dni do skoku i potem duphaston przez 10 dni po skoku. Zapas leków mam na 2 miesiące. Badania poziomu estradiolu mi nie zlecił - trochę się zdziwiłam ale powiedział, że dla niego wynik usg jest jednoznaczny... Jak nie zajdę to... nie wiem. Lekarz sugerował HSG ale wiem, że to już poważne badanie i chyba wolałabym jescze trochę popróbować bez tego - tchórz jestem, wiem, ale no... :)
    Acha, natknęłaś się może na informację, co jest przyczyną tego typu problemów? Bo ja od kilku dni googluję i nic - cienkie endometrium i niski poziom estradiolu to objaw - a przyczyna? Ktoś wie???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2014, 12:04

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 maja 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu,czy badalas tarczyce? czesto przy problemach z nia jest problem tez z innymi problemami.Ja np.ze choruje dowiedzialam sie dopiero po poronieniu,a wedlug obrazu usg choruje juz kilka ladnych lat.Ale jak widac pomimo choroby nie mialam zadnych problemow z zajsciem w ciaze,a w pierwszej to nawet nie qiedzialam co to jest duphaston.Ja w tym cyklu umowilam sie na dws monitoringi,bo chve wiedziec jak rosna pecherzyki przy wynikach estradiolu,a potem czy jajeczko peka.A potem sie chyba keszcze raz umowie pp 7 dniach po owi jak endometrium wyglada

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 15 maja 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że choruję na tarczycę :) Mam Hashimoto, dość mocno podniesione przeciwciała i nieznacznie TSH - biorę euthyrox.
    Monitoring to dobry pomysł, ja tylko nie wiem, jak bym się z pracy wyrwała :( ale jak przez najbliższe 2 wspomagane cykle się nie uda to pewnie będzie trzeba...

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 15 maja 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Kochane :) Za rada Lulu (dzieki Kochana!) przyszlam do Was.

    Otoz dzis w 24dc mialam monitoring w 7dpo no i endometrium 7.6mm. Reszta wynikow niby ok..progesteron 20.97 i E 156. Gin mowi ze wyniki na dobry plus..ale to endo mnie zmartwilo..no niech to pct wyszlo ok po 8h 60% zywych ruszajacych sie, 14 sztuk plemnikow w polu widzenia (miesiac temu po 1h 10% i brak uplynnienia. To 10% to bylo 68mln..stary gin juz na in vitro chcial mnie kierowac..), pecherzyk pekl, owu ladnie i wczesniw jak na mnie bo i bywalo w 30dc, progesteron zabojczy. No i to E i endo. E ponoc ok ale lepiej by bylo ok. 200.

    Dostalam juz od dzis Acesan 50 2x1 doustnie, Estrofem 2x1 dopochwowo i kwas foliowy mam zwiekszyc do 2x1.

    Troche sie podlamalam. Ginka az mi zwrocila uwage bo juz mowie do niej ze szans nie ma, co?

    Mam zrobic bete we wtorek 20go i zobaczymy. Jak plus to dzwonic, jak minus to odstawiac leki i czekac na @.

    Pozdrawiam Was serdecznie, zycze grubych endo i szybko zielonosci no i mam nadzieje ze wszystkie sie szybko rozstaniemy i spotkamy sie po drugiej stronie mocy! ★★★

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 15 maja 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że to nasze nieszczęsne endomondo robi co chce... śmiać mi się chce, że kiedyś jadłam na to orzechy i piłam czerwone wino :)

    Daisy lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 15 maja 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy to nawet nie mam bladego pojecia jakie mialam endo. 2006 rok. Bola cycki, test, II kreski - ciaza i tyle. Hiva brak, toxo itp tez i juz. Dziecko zdrowe usg wsie w terminie i tyle..a tu jakies endo srendo!!!

  • kassandra Autorytet
    Postów: 331 121

    Wysłany: 18 września 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Dziewczyny,
    właśnie jestem po USG, które miało ocenić stan endometrium. 6 miesięcy temu odstawiłam pigułki anty i od tego czasu mam bardzo skąpe miesiączki, przypuszczałam, że to przez cienkie endometrium.
    Wynik badania z dzisiaj (jestem w 18 dniu cyklu) to 4,91 mm :( czyli strasznie słabo :( piję winko, wcinam orzechy, biorę oeparol i komplet witamin femibion 1 i du.a blada :(

    Pełen wynik brzmi tak:
    18. dzień cyklu Trzon macicy w tyłozgięciu, o regularnych zarysach ścian i jednorodnej echogeniczności, o wym. 42 x 40 x 29 mm. Szyjka macicy prawidłowej wielkości i struktury. Echo endometrium szer. 4,91 mm - II fazy. Prawy jajnik o wym. 31 x 18 mm. Lewy jajnik o wym. 30 x 16 mm. W obu jajnikach drobne pęcherzyki. Przydatki bez zmian patologicznych. Z tyłu za macicą slad płynu

    Pani doktor w ogóle spóźniła się na badanie i wyraźnie chciała się mnie szybko pozbyć z gabinetu, na moje pytanie, czy endo jest odpowiedniej grubości odpowiedziała, że chyba tak. Pytałam, czy jestem już po owulacji i czy to widać. Powiedziała, że chyba tak ale to trzeba by regularnie monitorować, żeby wiedzieć :(

    Słuchajcie, proszę o radę. Jestem w Medicoverze i mam też możliwość zadania pytania online na czacie z lekarzem, mogę np. poprosić o skierowanie na dalsze badania, żeby nie tracić czasu. O jakie badania powinnam poprosić? poziom estrogenu? coś jeszcze? Zapisałam się na wizytę na 6 maja, przed tą datą może mogłabym już porobić jakieś badania???

    hej,
    ja również jestem w Medicoverze i miałam ostatnio na usg taką samą sytuację jak Ty czyli Pan doktor szybko chciał sie mnie pozbyc a na pytanie czy owulacja juz byłą odpowiedział ze na to to trzeba inne badanie zrobic ale jakie to nie chciał sprecyzować ..... ja podejrzewam że oni tam ze wzgled na to ze leczenie niepłodnosci nie należy do pakietu (maja specjalną klinikę medicobvera w której za wszystko trezba płacic) mają zakaz albo po prostu nie chcą udzielać za darmo informacji...
    Ja mam endo w 18 dc 5mm ...:( napisałam do mojego gina z medicovera pytani co z tym zrobić i czy są jakies leki aby pomóc sie zagnieździc zapłodnionemu jajeczku to mi odpisał ze mam zrobić progresteron w 20-22 dc...

    a955ed6c3d328059e9acdaf02cabf69f.png
  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 17 października 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w piątek byłam na USG, które pokazało ze moje endometrium wynosi 2,7 mm. Lekarz który badał mnie nie dłużej niż pół minuty stwierdziła krótko ‘wszystko OK’.
    Dopiero jak wróciłam do domu i zaczęłam analizować wyniki na własną rękę okazało się, że jest dużo za małe. Czy któraś z Was miała taki problem? Czy to może być powód dla którego nie może zajść w ciązę?

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy, który był to dzień cyklu. Jeśli byłaś zaraz po miesiączce, to endo nie zdążyło się jeszcze odbudować. Cienkie endometrium rzeczywiście może utrudniać zajście w ciążę, ale można go leczyć przyjmując np. estrofem, wtedy przyrasta. A jakie masz miesiączki przy takim endometrium?Niskie estrogeny też mogą za to odpowiadać. Watro więc zbadać poziom hormonów.

  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 18 października 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To byl 18 dc, moje cykle zazwyczaj trwaly 28 dni. Od kilku miesięcy troche sie to rozregulowalo. We wcześniejszym badaniu tez w podobnym momencie cyklu w lipcu wynosilo 6,4.

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie cienkie jak na ten dzień cyklu. A masz owulację?bo może to przez to.

  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 18 października 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam testy w momencie kiedy podejrzewałam owulacje i przez 5 dni wychodzily pozytywne. Dzis mam wrażenie że zbliża sie @ choc to 21 dc. Dzis chyba wybiorę sie do lekarza niech spojrzy na to USG

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłaś na USG? Niestety testy owu nie są w stanie potwierdzić że owu była na 100%

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ