X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Białystok - Bocian
Odpowiedz

Białystok - Bocian

Oceń ten wątek:
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira, daj znać co dziś na monicie wyszło :)

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktor ustalił mi punkcie na piątek. Trochę mnie zamurowało, bo doktor CG na pierwszej wizycie przed stymulacją zapewnił mnie ze skoro moja procedura jest 3 próbą to zapłodnią nam wszystkie komórki. Dziś dr GM powiedział mi że z racji obowiązującej ustawy mogę o tym zapomnieć bo nigdzie w Polsce nie zapładniają więcej niż 6 komórek. Co jest bzdurą bo sama znalazłam w ustawie:
    Art. 9.2. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego dopuszcza się zapłodnienie nie więcej niż sześciu żeńskich komórek rozrodczych, chyba że ukończenie przez biorczynię 35. roku życia lub wskazania medyczne wynikające z choroby współistniejącej z niepłodnością lub dwukrotnego nieskutecznego wcześniejszego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego uzasadniają zapłodnienie większej ich liczby.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Doktor ustalił mi punkcie na piątek. Trochę mnie zamurowało, bo doktor CG na pierwszej wizycie przed stymulacją zapewnił mnie ze skoro moja procedura jest 3 próbą to zapłodnią nam wszystkie komórki. Dziś dr GM powiedział mi że z racji obowiązującej ustawy mogę o tym zapomnieć bo nigdzie w Polsce nie zapładniają więcej niż 6 komórek. Co jest bzdurą bo sama znalazłam w ustawie:
    Art. 9.2. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego dopuszcza się zapłodnienie nie więcej niż sześciu żeńskich komórek rozrodczych, chyba że ukończenie przez biorczynię 35. roku życia lub wskazania medyczne wynikające z choroby współistniejącej z niepłodnością lub dwukrotnego nieskutecznego wcześniejszego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego uzasadniają zapłodnienie większej ich liczby.

    Jak to? I co z tym zrobisz?

    ih9kcbx.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilam8 wrote:
    Jak to? I co z tym zrobisz?
    Zabiorę ze sobą ustawę i regulamin programu rządowego i poproszę niech mi to wytłumaczy, chyba że inną ustawę czytał ;-)

    Kamilam8 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila widzę że 2 Twoje szczęśliwe podejście to było IMSI. Byliście w rządówce czy komercyjnie? My mamy problem z nasieniem i kiepską jakością zarodków i bardzo nam zależy na zapłodnieniu IMSI, ale jesteśmy w rządówce. Czy w Bocianie sami Wam zaproponowali IMSI czy musieliście o to ich cisnąć (jeśli robiliście w ramach programu rządowego) ?Nam w poprzedniej procedurze obiecali IMSI a zrobili ICSI, żaden zarodek nie przetrwał do 5 doby. Nie wiem jakich argumentów używać i czy wogle w ramach programu rządowego zgodzą się na to IMSI, choć wiem że wiele klinik robi ten typ zapłodnienia bez względu czy są do tego wskazania czy nie.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Kamila widzę że 2 Twoje szczęśliwe podejście to było IMSI. Byliście w rządówce czy komercyjnie? My mamy problem z nasieniem i kiepską jakością zarodków i bardzo nam zależy na zapłodnieniu IMSI, ale jesteśmy w rządówce. Czy w Bocianie sami Wam zaproponowali IMSI czy musieliście o to ich cisnąć (jeśli robiliście w ramach programu rządowego) ?Nam w poprzedniej procedurze obiecali IMSI a zrobili ICSI, żaden zarodek nie przetrwał do 5 doby. Nie wiem jakich argumentów używać i czy wogle w ramach programu rządowego zgodzą się na to IMSI, choć wiem że wiele klinik robi ten typ zapłodnienia bez względu czy są do tego wskazania czy nie.

    Kochana ja robiłam komercyjnie więc bez problemu zrobili IMSI.

    ih9kcbx.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira, to faktycznie Wam powiedział..
    czyli nie chce zapłodnić 14 tylko 6? Nie kumam..

    Nam robili ICSI, ale teraz to mnie zestresowałyście.. U nas podobno super nasienie i zdziwiłam się, że to nie będzie klasyczne in vitro, ale skoro jest możliwość dokładniejszego wyboru, to co szkodzi pod większy mikroskop plemniki włożyć?

    To teraz będę w stresie czekać na telefon.. w ogóle to nie wiem, czy będą czekać do 5 doby, BP mówił, że być może na 3 transfer..



    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, ja bym się grzecznie przypomniała z pytaniem o Lutinus z poprzedniej strony :D i ładnie uśmiechnęła :D

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    Kamila, ja bym się grzecznie przypomniała z pytaniem o Lutinus z poprzedniej strony :D i ładnie uśmiechnęła :D

    A pominęłam post :) ja dostałam luteinę 3x2 (100) i z progesteronu duphaston. Mam w domu z poprzedniej procedury jedno opakowanie lutinusa. Pytalam czy moge wykorzystac. Lekarz powiedział, że ok ale to drogi lek i żebym ogólnie brała luteinę.

    ih9kcbx.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :)
    kurczę, a mi wpisały lutinusa.. kupiłam 3 opakowania, ale po transferze po proszę o zmianę na luteinę..

    Zastanawiam sie tylko, czy to możliwe, żeby ani lutinus ani duphaston nie podnosiły mi temp? Mam 36,2 .. w porywach do 36,4 dziwne to..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych leków, ja mam w domu cały wór lutein dopochwowych i podjęzykowych z 1 procedury, wspominałam że chcę te leki wykorzystać ale doktor chyba sie zakręcił a ja dostałam rozpiskę i recepty na Lutinus i Duphaston. Poprzednio brałam tak jak Kamila Luteinę 3x2 tabl 100 dopochwowo i do tego pod język 3x1.
    Nanatasza ja postaram się od jutra pomierzyć temp i porównamy czy u mnie będzie skok.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wiesz już kiedy macie transfer. Trzymam kciuki niech zarodki pięknie się dzielą!

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że mają standardowo rozpisane lutinusy i duphastony.. kartka a4 druk i poszło

    jeszcze nic nie wiem, czekam na telefon i co dzwoni, to aż podskakuję, zaczyna się panika :)

    będę wdzięczna za porównanie
    nie żebym jakoś namiętnie mierzyła, tyko czuje jak mnie rozpala, to zmierzyłam i wczoraj i dziś, tak w ciągu dnia, żeby sprawdzić, a tam 36,2 dziwne to..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny.. niestety nie mamy ani jednego zarodka.. BP mówi, że to najprawdopodobniej wina komórek jajowych, ale czemu co i jak, nie wiedzą..
    mam odstawić leki, zostawić duphaston na 10 dni i przyjechać na wizytę..

    podskórnie czułam, że tak będzie..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    dziewczyny.. niestety nie mamy ani jednego zarodka.. BP mówi, że to najprawdopodobniej wina komórek jajowych, ale czemu co i jak, nie wiedzą..
    mam odstawić leki, zostawić duphaston na 10 dni i przyjechać na wizytę..

    podskórnie czułam, że tak będzie..

    Kochana strasznie mi przykro... nie wiem co mogę napisać żeby Cię pocieszyć :(

    ih9kcbx.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorzej, że z tym się raczej nie da nic zrobić..
    nic, muszę jakoś się nauczyć z tym żyć.
    Pojadę na wizytę, ale to przecież nic nie zmieni..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    najgorzej, że z tym się raczej nie da nic zrobić..
    nic, muszę jakoś się nauczyć z tym żyć.
    Pojadę na wizytę, ale to przecież nic nie zmieni..

    Kochana a jaki jest Wasz problem?

    ih9kcbx.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie! Tak mi przykro.
    Idź na wizytę porozmawiaj z lekarzem może to wina źle dobranej stymulacji.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilam8 wrote:
    Kochana a jaki jest Wasz problem?

    podobno nie było u nas problemu. Kiedyś Mrugacz nam powiedział, że jeśli coś jest nie tak, to tylko na poziomie genetycznym.. no i się okazało

    Miałam mięśniaki, to wycięli, teraz się okazało, że mam małą niedoczynność tarczycy, biorę euthyrox.
    Poza tym wszystko super fantastycznie, owulacje były, endo ok, hormony ok. M nasienie super.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2016, 13:40

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Nie! Tak mi przykro.
    Idź na wizytę porozmawiaj z lekarzem może to wina źle dobranej stymulacji.

    nie wiem, czy stymulacja coś tu pomoże .. stymulacja tylko produkuje więcej jajeczek, nie ma raczej wpływu na jakość, nie naprawi moich komórek

    powiem Wam, że czuję się, jakby mi ktoś w plecy strzelił..
    nie wiem, kto ma tak fantastyczny plan, że nam takie kłody pod nogi rzuca..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ