X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Chodzi o to, ze test ERA trzeba wykonac w dokladnie takim samym cyklu jak planowany transfer. Jesli planujesz transfer zarodkow w cyklu sztucznym, to test ERA robisz tez w cyklu sztucznym, z identyczna dawka lekow itp. Czyli srodowisko macicy ma byc jak najbardziej zblizone do srodowiska ktore bedzie panowac w rzeczywistym transferze.
    Wiec, nie tylko musisz byc po @, ale musisz byc dokladnie 5 dni po wdrozeniu progesteronu.
    Jesli robisz na cyklu naturalnym, to biopsje robisz 5 dni po owulacji.
    Jezeli robisz test ERA w przypadkowym dniu cyklu to on Ci niczego nie pokaze, niestety.
    Kto Ci zlecil to badanie w przypadkowym dniu?
    Na razie nie było mowy o przypadkowym dniu cyklu. W piątek mam wizytę i wstępnie test w następny piątek a to bedzie 14dc. Zapewne zadecyduje o tym lekarz. Mam bezowulacyjne cykle sztuczne wywołane htz wiec pewnie nie jest to i tak u mnie istotne...

    Hej Pragnąca :*

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 29 marca 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love, to pewnie rzeczywiscie Ci wybiora taki dzien, w ktorym normalnie odbywalby sie transfer. Daj znac jak juz bedziesz po :-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisze wszystko potem. Po pracy. :)

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Ja uwazam, ze ten test ERA warto jednak wykonac. Koszt jest porownywalny z kosztem mrozonego transferu - a przynajmniej nie tracisz zarodkow. Utrata zarodkow to tez "koszt" - nowej stymulacji. I nerwy, ze nie wyjdzie.
    A tak przynajmniej dostajesz odpowiedz: receptywne, czyli jest nadzieja, ze jednak macica pracuje i jest sens robienia transferow, albo niereceptywne, czyli dobrze, ze nie zrobilismy transferu! I wtedy ewentualnie zaplanowanie co dalej. Wiec ja uwazam, ze patrzac na to wszystko tylko z punktu widzenia zyskow i strat, to wole zaplacic za ERE niz tez zaplacic a wrzucac zarodki do niereceptywnej macicy i nigdy sie nie dowiedziec czy kiedykolwiek byla receptywna. Taka moja logika :D

    Co do PGD uwazam, ze ma sens tylko w przypadku duzej ilosci zarodkow - lepiej je zbadac i wybrac zdrowe do transferu niz przechodzic 2-4 mrozone transfery i tracic przede wszystkim czas, ale takze pieniadze (koszt 4 transferow jest wyzszy niz badanie genetyczne). Ale w przypadku malej ilosci zarodkow (np. 4 tak jak u mnie) nie zdecydowalam sie zrobic PGD (choc podchodzilam do stymulacji z zamiarem zrobienia). PGD i tak nie naprawi mi zarodkow, wiec podanie ich w dwoch transferach bez wzgledu na to czy sa zdrowe czy chore jest dla mnie do zaakceptowania. Jesli sa zdrowe, to ktorys i tak bedzie sie mial szanse zagniezdzic, nawet jesli o tym nie bede wiedziala. Jesli sa chore, to i tak sie nie zagniezdza i wiedza o PGD tez mi na nic sie nie przyda.

    U nas byla taka sytuacja, ze zaden zarodek nie byl gotowy do biopsji w 5 dniu, a my nie chcielismy ich narazac na hodowle do 6 dnia. Zbyt duze ryzyko, zeby tylko zaspokoic nasza ciekawosc.

    O prewencyjnym zastosowaniu antybiotyku tez slyszalam - i porozmawiam z lekarzem na ten temat.

    Scratching robilam praktycznie we wszystkich transferach i niestety u mnie nie pomogl. Ale z pewnoscia warto go rozwazyc. Tylko mnie to zawsze kurna boli, wiec na sama mysl mi slabo...

    Immunologia to dla mnie puszka pandory - trzeba byc psychicznie i finansowo przygotowana na jej otwarcie :D Ja mysle o wzieciu intralipidu na zas, ale nie zdecyduje sie raczej na "leczenie" immunologiczne. Dla zainteresowanych, intralipidy przechodza obecnie clinical trial, ale wynikow jeszcze nie ma. Byc moze sie niedlugo dowiemy czy rzeczywiscie pomagaja.


    Wiesz tu nie chodzi oklakukacje zysków i strat oddałabym wszystko za ciąże, i kasa dla mnie akurat niem aznaczenia. Chodzi tez o jeszcze jedna rzecz. Badanie polega na sprawdzeniu małej cząstki błony śluzowej, nie mamy przecież pewności ze w innej części jest tak samo. Zdołałam sie już o tym przekonać chociażby poprzez biopsje...

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brayna to samo dotyczy pgd nie zbadasz przecież wszystkich genów. Poczytaj o pgd

    Kundzia07 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78- co masz na mysli? Co wyszło Ci w biopsji?

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Wiesz tu nie chodzi oklakukacje zysków i strat oddałabym wszystko za ciąże, i kasa dla mnie akurat niem aznaczenia. Chodzi tez o jeszcze jedna rzecz. Badanie polega na sprawdzeniu małej cząstki błony śluzowej, nie mamy przecież pewności ze w innej części jest tak samo. Zdołałam sie już o tym przekonać chociażby poprzez biopsje...

    No wiem, dlatego tez sie boje tego badania. Ale chce je zrobic mimo to, bo jesli wyjdzie, ze jest receptywne to przynajmniej mam jakas nadzieje. Jak wyjdzie kompletnie niereceptywne to nie trace szans na kolejne procedury tylko szukam surogatki.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz nic wyszło tzn czysto, drugi raz komorki plazmatyczne.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Brayna to samo dotyczy pgd nie zbadasz przecież wszystkich genów. Poczytaj o pgd

    Tak wiem, PGD w naszym przypadku bada tylko i wylacznie aneuploidie.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na te komorki plazmatyczne właśnie antybiotyk jest wskazany, dostałam doksycykline 2x1 przez 14 dni.
    Ale kiedyś przez przypadek usłyszałam w mojej klinice rozmowę mojej Pani dr oraz drugiej,która przyszła sie skonsultować. To była pacjentka z kolejnym nieudanym crio.leakrki rozmawiały miedzy sob si mówiły ze po dwóch cykla h leczenia 2x14 i następny cykl znowu leczenie tylko nie wiem jak długie i udało sie tej dziewczynie. Miała w błonie sluzowej coś co nie wyszło nawet w biopsji. Potem spytałam sie mojej pani dr czy to możliwe aby biopsja tego nie wykazała a pani dr powiedziała ze owszem,ze nie Mozemy przecież przebadać całego endometrium.
    Teraz mamdrugi cykl z doksycyklina.

    Reasumując dziewczyny pytajmy sie jakie mamy sposoby na zwiększenie receptywnosci
    Każda z nas ma praktycznie zarodki super
    U każdej ze nas nie ma implantacji
    Mamy albo coś z endometrium albo z zarodkami albo immunologia

    Czytałam tu na forum historie dziewczyny która przebadała wszystkie swoje blastocysty i wszystkie były określę to lakonicznie z "wadami". Bardzo mnie przerazila ta historia bo widze sie na jej miejscu.... wiele razy na bocianie pytałam sie o brak implantacji podając rożne warianty i zawsze lekarz mówił ze zarodek i jego jakość to 90 % sukcesu.
    Oczywiscie ze zrobie wszystko co mogę aby warunki do transferu były najlepsze ale w głowie mi ciagle huczy info o zarodkach.mam 39 lat i co jesli moje zarodki sa takie właśnie...

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ciesze sie ze powstal ten watek i ze jest nas jest tutaj coraz wiece...

    Na innym watku nie wszystkim sie podoba ze ktos ma wiedze i interesuje sie tym i pisze zeby przekazac informacje na przyszlosc osobom ktore maja problem z implantacja..ze co moga jeszce zrobic zeby polepszyc swoja szanse na ciaze..

    Brak slow!

    brenya77, ania8306 lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Czytałam tu na forum historie dziewczyny która przebadała wszystkie swoje blastocysty i wszystkie były określę to lakonicznie z "wadami". Bardzo mnie przerazila ta historia bo widze sie na jej miejscu.... wiele razy na bocianie pytałam sie o brak implantacji podając rożne warianty i zawsze lekarz mówił ze zarodek i jego jakość to 90 % sukcesu.
    Oczywiscie ze zrobie wszystko co mogę aby warunki do transferu były najlepsze ale w głowie mi ciagle huczy info o zarodkach.mam 39 lat i co jesli moje zarodki sa takie właśnie...

    Ja tez wiele takich historii czytalam, dlatego zdecydowalismy sie na badanie PGD, zeby wiedziec chociaz czy to w tym jest problem. No niestety, poniewaz mielismy tylko 4 zarodki, badanie nie doszlo do skutku ostatecznie, wiec nie wiem czy w tym jest problem. Trudno mi uwierzyc, szczerze powiedziawszy. Cala zdrowa, super wyniki, wszystkie komorki sie zapladniaja, wszystkie zarodki u nas super sie rozwijaja do 5tej doby (mielismy moze 2 ktore nie rozwinely sie do 3 doby), a tu nagle wszystkie jak jeden maz bylyby chore? Trudno mi w to uwierzyc.

    Natomiast, to co chcialam jeszcze napisac, to to, ze ostatnio czytalam historie dziewczyny, takiej ja my, ktora zrobila PGD i wszystkie zarodki wyszly jej ZDROWE. Wiec ja uwazam, ze moze byc bardzo roznie i musimy po prostu podchodzic do problemu z kazdej mozliwej strony. Do skutku :-)

    Kamilka, Oliwka91 lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piszmy tutaj wszystko cżego sie dowiemy od naszych lekarzy o pomysłach na zwiększenie powodzenia implantacji
    Podsumuje to co ja robię
    -kończę leczenie immunologiczne 14 dni immunosupresyjne
    -drugi cykl z doksycyklina
    -scratching
    -maj crio na cyklu sztucznym innego nie mogę
    Po crio: encorton, fraxiparine i tuż przed crio acard reszta leków jka zwykle
    Akupunktura w cyklu przed crio oraz dwukrotnie w dniu crio przed i po crio

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 marca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dziewczyny piszmy tutaj wszystko cżego sie dowiemy od naszych lekarzy o pomysłach na zwiększenie powodzenia implantacji
    Podsumuje to co ja robię
    -kończę leczenie immunologiczne 14 dni immunosupresyjne
    -drugi cykl z doksycyklina
    -scratching
    -maj crio na cyklu sztucznym innego nie mogę
    Po crio: encorton, fraxiparine i tuż przed crio acard reszta leków jka zwykle
    Akupunktura w cyklu przed crio oraz dwukrotnie w dniu crio przed i po crio

    czemu mialas 14 dni lekow immunosupresyjnych? jakie mialas wskazania?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 29 marca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie miałam wskazania ? Za dobre wyniki na szczepienia ,ale cytokiny były wskazaniem do leczenie immunosupresyjnego.
    Nk mam na poziomie 12% i wszyscy twierdzą ze sa ok włącznie z immunologiem. Dlatego dziwi mnie zatem ze dziewczyny maja 11% i twierdzą ze jest niedobrze...
    Reszta wyników w porządku.
    Z moich wyników tak w wygoleniem to tylko hashimoto, i dwurożna macica z mała lrzegroda( wycięta).ach ajeszcze jest trochę mniejsza ale nie za mała aby zajść i donosić ciaze.
    Pozostałe wyniki super.
    Wiec kurczę gdzie jest pro lem. O niewątpliwie gdzieś jest i szukam takich osób u których lekarz zwrócił uwagę na coś co pomogło, moze to był mały szczegół ale ktoś zwrócił na niego uwage

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 marca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Jakie miałam wskazania ? Za dobre wyniki na szczepienia ,ale cytokiny były wskazaniem do leczenie immunosupresyjnego.
    Nk mam na poziomie 12% i wszyscy twierdzą ze sa ok włącznie z immunologiem. Dlatego dziwi mnie zatem ze dziewczyny maja 11% i twierdzą ze jest niedobrze...
    Reszta wyników w porządku.
    Z moich wyników tak w wygoleniem to tylko hashimoto, i dwurożna macica z mała lrzegroda( wycięta).ach ajeszcze jest trochę mniejsza ale nie za mała aby zajść i donosić ciaze.
    Pozostałe wyniki super.
    Wiec kurczę gdzie jest pro lem. O niewątpliwie gdzieś jest i szukam takich osób u których lekarz zwrócił uwagę na coś co pomogło, moze to był mały szczegół ale ktoś zwrócił na niego uwage

    no ja mam cytokiny tez do dupy szczegolnie IL-2 co atakuje zarodek, mialam 7 dni leczenia immunosupresyjnego i potem encorton. Odnosnie komorek NK to w IMK test mialam 8% ale dr Pasnik mi mowil ze tak do 10 jest dobrze chociaz na wyniku jest chyba do 24, musialamby sprawdzic.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a powiedzcie czy na te kwestie immunologiczne to mozna wziac intralipid i tyle? Czy koniecznie trzeba robic te wszystkie badania i szczepić sie limfocytami itp. Strasznie nie leży mi rozgrzebywanie calej tej immunologii, bo i tak mam trzy różne linie dalszego postepowania, a czasu niewiele ;-) to jak, da sie wziac pare tych intralipidow "na zaś"?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Dziewczyny, a powiedzcie czy na te kwestie immunologiczne to mozna wziac intralipid i tyle? Czy koniecznie trzeba robic te wszystkie badania i szczepić sie limfocytami itp. Strasznie nie leży mi rozgrzebywanie calej tej immunologii, bo i tak mam trzy różne linie dalszego postepowania, a czasu niewiele ;-) to jak, da sie wziac pare tych intralipidow "na zaś"?

    ja bym na twoim miejscu zrobila cytokiny, komorki nk... bo intralipid jest na komorki NK i na p/c ciala rozne. na cytokiny encorton glownie, leki immunisupresyjne no i szzepienia...

    Ty nigdy nie bylas w ciazy? nie robilas badania allo mlr?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Intralipid moze tobie wystawic immunolog badz ginekolog ktory moze to wystawic.. musi byc recepta i zapotrzebowanie, bo to sie podaje w warunkach szpitalnych. I jak i masz kogos kto ci podlaczy to ok, ale moze byc problem jak ktos nie zna tego leku, to nawet musisz miec zlecenie na podanie.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i badanie na zespol antyfosfolipidowy, czynnik leiden, koagulant toczniowy :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ