X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    U mnie w klinice dozylny wlew antagonisty okstocyny kosztuje 1100zl.

    Sprawdziłam, na stronie Invicty jest cena za wlew 450-600 zł. Chyba że nieaktualne.

    A ty miałaś ten wlew?

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialam, ale w zwiazku z endometrioza mam teraz zlecony. Et w maju.
    Edit. Ale roznica w cenie jest kolosalna. Jestem pacjentka Gamety w Rzgowie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 20:51

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam kciuki! U mnie też lekarz podejrzewa endometriozę (chociaż nie chcę zrobić laparoskopii ze względu na niskie amh). Podejrzenie na podstawie badania ca-125. Na usg nic nie widać.
    Ja muszę przystąpić od nowa do całej procedury (miałam tylko 3 komórki i z tego dwie blastki - podane razem), zbieramy kasę... Nam nadzieję że dasz mi dobry przykład z tym wlewem :-D

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam,ze podaje sie ten wlew i w miedzy czasie robiony jest et. Ale zastanawiam sie nad pewna rzecza a mianowicie ile utrzymuje ten wlew macice bez skurczy? Bo przeciez zanim zarodek sie w niej zaimplantuje to jednak troche czasu zajmuje.

    Edit: znalazlam info ze oslabia czynnosc skurczowa macicy powodujac osiagniecie stanu spoczynku do 12h, jak na 1100zl to wcale nie za dlugo. Hmmm...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 21:55

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Czytalam,ze podaje sie ten wlew i w miedzy czasie robiony jest et. Ale zastanawiam sie nad pewna rzecza a mianowicie ile utrzymuje ten wlew macice bez skurczy? Bo przeciez zanim zarodek sie w niej zaimplantuje to jednak troche czasu zajmuje.

    Edit: znalazlam info ze oslabia czynnosc skurczowa macicy powodujac osiagniecie stanu spoczynku do 12h, jak na 1100zl to wcale nie za dlugo. Hmmm...

    No właśnie, on działa jakos bardzo krótko moim zdaniem. A jednak babeczki to biorą jednorazowo. Dlaczego nie np. dwa dni pod rząd? Rozumiem, ze to drogie, wiec może dlatego?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Sprawdziłam, na stronie Invicty jest cena za wlew 450-600 zł. Chyba że nieaktualne.
    ?

    Wow, kolosalna roznica. Ale może to o dawkę chodzi? Jak sprawdzalam w bazie leków na Internecie to fiolka kosztowała w aptece 1000 zl. Jezeli podają cala taka fiolkę, to nic dziwnego ze klinika bierze 1100. I tak tanio sobie liczą za usługę... Moze inne kliniki dają mniejsza dawkę, zeby cena nie byla taka zaporowa?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pragnąca a co to jest ten antagonista oksytocyny? czy to ten Atosiban?

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Pragnąca a co to jest ten antagonista oksytocyny? czy to ten Atosiban?


    Tak, to Atosiban.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Atosiban podaje się tuż przed transferm i zaraz po transferze ( jako dokończenie, dlatego że najważniejsza jest czynność skurczowa macicy włąśnie w tym momencie. Nie ma sensu podawania atosibanu póżniej ani wczęsniej.Po wprowadzenie zarodka do jamy macicy atosiban ma sprawic aby ten zarodek wskutek większej czynności skurczowej macicy niz normalna nie został z macicy brzydko mówiąc "wyrzucony". I niezależnie od tego jakie zarodki dostaję 2-3 dniowe czy 5 dniowe najwązniejszy jest ten moment kiedy on znajduje się w odpowiednim miejscu wprowadzonym przez lekarza.Z tego miejsca ma swobodnie przsunąć się do ścianki macicy i zacząć się zagnieżdżać. Silne skurcze macicy powodują ze od razu jest przesuwany w miejsce gdzie nie ma możliwośc izagnieżdżenia się,Dlaczego? Ponieważ skurcze są od dna macicy w kierunku szyjki.


    więcej o tym tu:
    http://artnewsletter.pl/artykuly/3/Perspektywy-zastosowania-atosibanu-w-leczeniu-nieplodnosci.php

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak sie robi biopsje i wyjdzie ze ma sie polipowate to znaczy ze ma sie cale endo takie czy jakis jego fragment?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsję robisz tylko na fragmencie , nie badasz całego endometrium.Dlatego nie wiesz jaki jest endometrium w pozostałych miejscach.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam,że nie ma opcji wyrzucenia zarodka z macicy...

    Ja już po wizycie u przemiłego dr S.Znam chama od lat, ale to co dziś zaprezentował to jakaś totalna maniana. Zaniemówiłam w pewnym momencie, ale nie to jest sednem sprawy. Być może w poniedziałek będzie mój wynik biopsji.Jeszcze to rozważę,ale zapisałam się na test ERA. Wiem,że wyjdzie ok, ale chyba chcę mieć pewność,że zrobiłam naprawdę wszystko

    brenya77 lubi tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko. Przykro mi ze musiałaś przez to przechodzic. Trzeba chyba zacisnąć zeby na czas wizyt, a po mu wszystko wygarnąć, albo napisać skargę. W glowie sie nie mieści. Trzymam kciuki za biopsje.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    O matko. Przykro mi ze musiałaś przez to przechodzic. Trzeba chyba zacisnąć zeby na czas wizyt, a po mu wszystko wygarnąć, albo napisać skargę. W glowie sie nie mieści. Trzymam kciuki za biopsje.
    na razie nie mogę bo pan dr będzie mi robił ERA więc wiele od niego zależy.
    Dzięki za kciuki :)

    Raz zapytałam mojego lekarza o Atosiban i powiedział, że jego wzięcie to nonsens gdyż przy jego cenie, taki sam efekt daje no-spa....

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    na razie nie mogę bo pan dr będzie mi robił ERA więc wiele od niego zależy.
    Dzięki za kciuki :)

    Raz zapytałam mojego lekarza o Atosiban i powiedział, że jego wzięcie to nonsens gdyż przy jego cenie, taki sam efekt daje no-spa....


    Gdyby to byla prawda to kobiety zagrożone poronieniem nie lezalyby pod kroplowkami Atobisanu tylko łykałyby nospe. Atobisan ma o wiele bardziej skomplikowany mechanizm działania niz zwykly spasmolytic.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam dziewczyny tu na taki wpis który nas oświeci:) Mam nadzieję ,że któraś dziewczyna pokonała przyczynę braku implantacji i napiszę coś tutaj i być może będzie to jakaś wskazówka dla nas..
    Ja bardzo czekam na efekty stymulacji oraz transferu Ma_pi. Ma_pi jest pod opieką wspaniałego mądrego lekarza. Jeśli jej się uda to znaczy,że i ja idę dobrą drogą:)

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jeszcze mozna byc pod kroplowka z magnezem i nospa

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Czekam dziewczyny tu na taki wpis który nas oświeci:) Mam nadzieję ,że któraś dziewczyna pokonała przyczynę braku implantacji i napiszę coś tutaj i być może będzie to jakaś wskazówka dla nas..

    Jak to mówią: w kupie siła!

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja dostalam kroplowke z magnezem i nospa jak lezalam w szpitalu z poronieniem zagrazajacym

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    no ja dostalam kroplowke z magnezem i nospa jak lezalam w szpitalu z poronieniem zagrazajacym

    Moze trzeba znalezc jakies badania porównawcze? :)
    Z tego co się orientuje to nospa to polski "wynalazek", niestosowany w żadnym innym kraju, wiec ciężko wyrokować. Natomiast na temat atobisanu jest mnóstwo publikacji.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ