X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarola wrote:
    Figunia a czemu Ci Sydor zlecił immoglobuliny? Proponował Ci również szczepienia?
    Tak miałam dwie opcje albo szczepienia albo immunoglobiny. Moje Allo mlr 0 ale zaznaczył Od razu że po szczepieniach różnie bywa czasem nie wzrasta na tyle Allo mlr A niestety niewiem jak teraz ale wtedy był zakaz szczepień pullowanych ( ponoć są bardziej skuteczniejsze) i przerazala mnie myśl że znowu coś może nie wyjść i znow pod górkę przedyskutowalismy z mężem i zdecydowalismy że wezmę te immunoglobiny .

    Kaarola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figunia gratuluję: )

    Ja też mam allo mlr 0% I chcę immunoglobuliny. Mam pytanie czy po pierwszym wlewie miałaś badane allo? W jakim czasie przed transferem miałaś wlew?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kochana nie miałam już badane wogole Allo mlr 🙂 wlew dożylny miałam 3 dni przed transferem dokładnie to w poniedziałek A w środę transfer ☺️ po 9 dniach Bthcg i przyrost na bieżąco wysyłalalam do dr i później tylko na wizytę po kolejną receptę na privigen skąd jesteś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figunia wrote:
    Nie kochana nie miałam już badane wogole Allo mlr 🙂 wlew dożylny miałam 3 dni przed transferem dokładnie to w poniedziałek A w środę transfer ☺️ po 9 dniach Bthcg i przyrost na bieżąco wysyłalalam do dr i później tylko na wizytę po kolejną receptę na privigen skąd jesteś?

    Ze Śląska. Super bo ja wpadłam w rozpacz czytając szczepieniach :( A mogę Cię popytać czy miałaś immunosuspresję?

    Twoja historia jest dla mnie światełkiem w tunelu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2020, 12:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam Ci zaproszenie na priv może tam popiszemy 🙂 zaakceptuj

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figunia wrote:
    Nie kochana nie miałam już badane wogole Allo mlr 🙂 wlew dożylny miałam 3 dni przed transferem dokładnie to w poniedziałek A w środę transfer ☺️ po 9 dniach Bthcg i przyrost na bieżąco wysyłalalam do dr i później tylko na wizytę po kolejną receptę na privigen skąd jesteś?


    Czy dobrze rozumiem, że jeżeli mam Allo MLR 0% to immunoglobuliny powinny przynieść taki sam efekt jak szczepienia czyli podnieść ich poziom? I skutecznośc immunoglobulin byłaby większa niż szczepień czy to nie jest w żaden sposób potwierdzone? I to stosuje dr Sydor tak ?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    Czy dobrze rozumiem, że jeżeli mam Allo MLR 0% to immunoglobuliny powinny przynieść taki sam efekt jak szczepienia czyli podnieść ich poziom? I skutecznośc immunoglobulin byłaby większa niż szczepień czy to nie jest w żaden sposób potwierdzone? I to stosuje dr Sydor tak ?

    Nie tylko Sydor. Niektórzy prowadzący również. Wczoraj dzwoniłam do apteki o koszt- niestety jeden wlew obecnie ponad 8 tysięcy.

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Nie tylko Sydor. Niektórzy prowadzący również. Wczoraj dzwoniłam do apteki o koszt- niestety jeden wlew obecnie ponad 8 tysięcy.

    O kurcze. To już porażający koszt jak dla mnie. Jestem po 4 nieudanych transferach. Beta ani razu nawet nie ruszyła ☹️ Godziłam się powoli ze przy allo mlr 0% może trzeba spróbować immunoglobulin ale liczyłam się z kosztem ok. 5 tys. 8 tys to już jakiś kosmos ☹️

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    O kurcze. To już porażający koszt jak dla mnie. Jestem po 4 nieudanych transferach. Beta ani razu nawet nie ruszyła ☹️ Godziłam się powoli ze przy allo mlr 0% może trzeba spróbować immunoglobulin ale liczyłam się z kosztem ok. 5 tys. 8 tys to już jakiś kosmos ☹️
    Ceny są różne w zależności jakiej firmy i pojności co apteka to też inna cena, nie wiem ile kliniki sobie liczą za podanie.

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, fajnie, że ktoś tu jeszcze jest. Ja też mam problem z implantacją zarodka. 6 transferów, 11 zarodków, za każdym razem próbowaliśmy coś zmieniać, wprowadzać coś nowego, beta nigdy nie drgnęła. Przede mną 7 transfer z immunoglobulinami, accofilem, encortonem i heparyną. Jestem przerażona, ale historia figuni dodaje nadziei... Trzymam kciuki za każda z was która walczy z tym ogromnym problemem jakim jest brak implantacji :(

    Krakowska lubi tę wiadomość

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    O kurcze. To już porażający koszt jak dla mnie. Jestem po 4 nieudanych transferach. Beta ani razu nawet nie ruszyła ☹️ Godziłam się powoli ze przy allo mlr 0% może trzeba spróbować immunoglobulin ale liczyłam się z kosztem ok. 5 tys. 8 tys to już jakiś kosmos ☹️

    A z reguły są zalecenia trzech kroplówek - jednej w okolicy transferu i potem dwóch w razie ciąży.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ten immunoglobuliny bierze się tylko przy allo mlr 0 ? Ja jestem po 14 transferach, z czego 4 razy załapało ale wszystkie ciążę kończyły się między 6-7 tygodniem. Aczkolwiek teraz miałam 3 pod rząd z KD i żaden nie załapał pomimo acofilu ,intralipidu, heparyny, encortonu itp.... i badania test era.

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Czy ten immunoglobuliny bierze się tylko przy allo mlr 0 ? Ja jestem po 14 transferach, z czego 4 razy załapało ale wszystkie ciążę kończyły się między 6-7 tygodniem. Aczkolwiek teraz miałam 3 pod rząd z KD i żaden nie załapał pomimo acofilu ,intralipidu, heparyny, encortonu itp.... i badania test era.
    Chodzi mi po głowie jeszcze czy możliwe że pomimo najlepszej klasy zarodków one jednak są wadliwe, dlatego myślę czy nie poprosić o rozmrożenie i trzymanie do 5 doby i podanie jako blastocysty

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Chodzi mi po głowie jeszcze czy możliwe że pomimo najlepszej klasy zarodków one jednak są wadliwe, dlatego myślę czy nie poprosić o rozmrożenie i trzymanie do 5 doby i podanie jako blastocysty

    Ja miałam 4 transfery niby dobrych blastocyst bo z 5 i 6 doby a i taki ani razu nie załapałam. Na konsultacji u innego lekarza usłyszałam ze mimo dobrych blastocyst to nie gwarantuje ze zarodki są dobre bo mogą się potykać na kolejnym etapie. Ale to tez dla mnie trochę dziwne żeby każdy był wadliwy. Ogólnie już nie wiem co robić 🙈

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Ceny są różne w zależności jakiej firmy i pojności co apteka to też inna cena, nie wiem ile kliniki sobie liczą za podanie.


    Dziewczyny cena za immunoglobuliny zależy od koncentracji, mój lekarz zapisał mi privigen 5g 10% 50 ml cenna w Niemczech to 500 euro.

    Po przeczytaniu waszych postów stresuje się, że to może nie wystarczyć ...

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dziewczyny, jestem po konsultacji kolejnej z inmunologiem. Pomimo dobrych allo mlr 60 % i żelaznym zestawie (acoffil, intralipid, encorton, heparyna, acard) Brak implantacji zarodków z KD. Dziś rozmawialiśmy o inmunoglobulinach, ale ze względu że zostały mi tylko 3 dniowe zarodki to usłyszeliśmy, że mozemy zastosować wlewy, ale raczej nie ma to sensu szkoda naszych pieniędzy. Te wlewy najlepiej sprawdzają się przy blastocyscie i najlepiej przebadanych genetycznie. Już sama nie wiem co robić. Mam ostatnie 3 zarodki i boje się że nic z tego nie będzie ......

  • Ovarinka Przyjaciółka
    Postów: 128 23

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Dziewczyny czy któraś z Was w swojej procedurze miała coś takiego na scratching endometrium? Czy to jest standard przy in vitro? Ktoś może wypowiedzieć się na temat zasadności tego zabiegu?

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarinka wrote:
    Cześć,

    Dziewczyny czy któraś z Was w swojej procedurze miała coś takiego na scratching endometrium? Czy to jest standard przy in vitro? Ktoś może wypowiedzieć się na temat zasadności tego zabiegu?

    Hej, no może nie jakiś standard ale częsta procedura. Zwykle w klinikach proponują go dopiero po nieudanym transferze lub dwóch. Niektóre badania pokazują, że zwiększa szansę na implantację. Jeśli zostało to Tobie zaproponowane to znaczy, że lekarz stwierdził, że się przyda:) raczej nie ma to żadnych skutków ubocznych. Transfer robi się z reguły w następnym celu po scarchingu. Jeśli chodzi o zasadność to nie jest do końca wiadome dlaczego tak się dzieje ale jest teoria, że endometrium podrażnione w poprzednim cyklu lepiej przyjmie zarodek w następnym cyklu tak więc powodzenia!

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Ovarinka Przyjaciółka
    Postów: 128 23

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinice w ktorej jesteśmy to standard...
    Dopiero zaczynamy nasza walkę o dziecko, nie ma jeszcze ostatecznej decyzji o rozpoczęciu procedury walczymy o lepsze wyniki nasienia Ale chcemy przystąpić do in vitro jak najszybciej.
    Podczas rozmowy o całej procedurze mówili właśnie o scratchingu i zaczęłam czytać, szukać.
    Czy po takim zabiegu lekarz może stwierdzić czy będą jakieś problemy z implantacja?

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarinka wrote:
    Cześć,

    Dziewczyny czy któraś z Was w swojej procedurze miała coś takiego na scratching endometrium? Czy to jest standard przy in vitro? Ktoś może wypowiedzieć się na temat zasadności tego zabiegu?
    I mnie nic nie wniosło miałam robione 2 razy, a 3 raz miałam podrażnione przy pobieraniu do badania Ery. Szkoda pieniędzy.

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ