X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • Ovarinka Przyjaciółka
    Postów: 128 23

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    I mnie nic nie wniosło miałam robione 2 razy, a 3 raz miałam podrażnione przy pobieraniu do badania Ery. Szkoda pieniędzy.
    Czy miałaś to po zaleceniu lekarza czy to zwyczajnie standard?
    Dodatkowo bym się na to nie zdecydowała chyba ale jak pisałam standard w klinice i zrezygnować nie możemy.

  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robiony scratching.
    Transfer po nim był udany . Niestety zarodek przestał się rozwijać, ale to juz inny temat.
    Wydaje mi się, że to popularny zabieg i, jak pisała Katarzyba - skuteczny choć niewiadomo dlaczego.

    Bardziej kontrowersyjne są badanie zarodków i immunologia(tu wogóle nie ma potwierdzonej skutecznosci).

    Kasztanek lubi tę wiadomość

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarinka wrote:
    Czy miałaś to po zaleceniu lekarza czy to zwyczajnie standard?
    Dodatkowo bym się na to nie zdecydowała chyba ale jak pisałam standard w klinice i zrezygnować nie możemy.
    Pierwszy miałam z zalecenia lekarz, drugi lekarz chciał sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego endometrium bo mi się zapadało, a 3 no wiadomo do testu Era na który się sama zdecydowałam.

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    I mnie nic nie wniosło miałam robione 2 razy, a 3 raz miałam podrażnione przy pobieraniu do badania Ery. Szkoda pieniędzy.

    Mi scrachting niestety też niczego nie dał, też uważam, że szkoda zachodu.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Mi scrachting niestety też niczego nie dał, też uważam, że szkoda zachodu.
    Tak zapytam, masz w opisie dwumiesięczna terapia intralipidem, na czym to polegało, bo ja zawsze tydzień przed i dzień przed transferem podawany.

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Tak zapytam, masz w opisie dwumiesięczna terapia intralipidem, na czym to polegało, bo ja zawsze tydzień przed i dzień przed transferem podawany.

    Przez dwa miesiące dostawałam co dwa tygodnie intralipid potem sprawdzaliśmy jak spadł poziom nk. Po 4 kroplówkach spadł z 24 na 15%. Tydzień przed transferem dostałam kolejną.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Przez dwa miesiące dostawałam co dwa tygodnie intralipid potem sprawdzaliśmy jak spadł poziom nk. Po 4 kroplówkach spadł z 24 na 15%. Tydzień przed transferem dostałam kolejną.
    To przepraszam że tak jeszcze pytam ale zastanawiaja mnie jeszcze ,,assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem,, bo ja jestem po 14 transferach i nigdy o nich nie słyszałam.

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    To przepraszam że tak jeszcze pytam ale zastanawiaja mnie jeszcze ,,assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem,, bo ja jestem po 14 transferach i nigdy o nich nie słyszałam.


    Assisted checking to nacinanie osłonki blaski żeby lepiej się wykluła, robi się tak w przypadku zamrażanych blastek. Brevactid to zastrzyk z hcg który ma pomóc zarodkowi się zagnieździć, z płukanka z hcg to domaciczne podanie hcg w tym samy celu co brevactid. Ja lecze się w Niemczech, czasem nazwy leków się trochę różnią, ale generalnie wszędzie to leczenie wygląda podobnie.
    Nie przepraszaj! Pytaj, chętnie odpowiem. 14 transferów to już naprawdę sporo. Znasz przyczynę niepowodzenia?

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Assisted checking to nacinanie osłonki blaski żeby lepiej się wykluła, robi się tak w przypadku zamrażanych blastek. Brevactid to zastrzyk z hcg który ma pomóc zarodkowi się zagnieździć, z płukanka z hcg to domaciczne podanie hcg w tym samy celu co brevactid. Ja lecze się w Niemczech, czasem nazwy leków się trochę różnią, ale generalnie wszędzie to leczenie wygląda podobnie.
    Nie przepraszaj! Pytaj, chętnie odpowiem. 14 transferów to już naprawdę sporo. Znasz przyczynę niepowodzenia?
    No właśnie już teraz sama zgłupiałam, sama przechodziłam przez 8 procedur, gdzie nie miałam wcale albo bardzo słabej jakości komórki, ale mimo tego 3 razy udało się że beta ruszy
    Wkoncy zdecydowałoby się na KD, uzyskaliby 8 zarodków bardzo dobrej jakości i już wyglądało że wszystko będzie ok. Pierwszy transfer się nie udał, po drugim załapało beta piękne rosła, już wyglądało że będzie ok niestety w 7 tygodniu ciąża się zatrzymała. Od tej pory miałam jeszcze 3 transfery i nic... Zostały mi 3 ostatnie zarodki i sama nie wiem już co robić i myśleć o tym wszystkim. Inmunolog już nie ma pomyslu bo mam już obstawę wszystkim co mozliwe. W pon jadę do mojego gin na rozmowę i za tydzień na jeszcze jedną konsultacje z innym inmunologiem. I zobaczymy.

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    No właśnie już teraz sama zgłupiałam, sama przechodziłam przez 8 procedur, gdzie nie miałam wcale albo bardzo słabej jakości komórki, ale mimo tego 3 razy udało się że beta ruszy
    Wkoncy zdecydowałoby się na KD, uzyskaliby 8 zarodków bardzo dobrej jakości i już wyglądało że wszystko będzie ok. Pierwszy transfer się nie udał, po drugim załapało beta piękne rosła, już wygląd ało że będzie ok niestety w 7 tygodniu ciąża się zatrzymała. Od tej pory miałam jeszcze 3 transfery i nic... Zostały mi 3 ostatnie zarodki i sama nie wiem już co robić i myśleć o tym wszystkim. Inmunolog już nie ma pomyslu bo mam już obstawę wszystkim co mozliwe. W pon jadę do mojego gin na rozmowę i za tydzień na jeszcze jedną konsultacje z innym inmunologiem. I zobaczymy.

    Najgorsze jest to kiedy lekarz mówi, że już nie wie, też to słyszałam, to najgorsze co pacjent może usłyszeć od swojego lekarza. Wtedy po raz kolejny zmieniliśmy klinikę. Wydaje mi się, że szanse lepiej rokują jeśli były już jakieś próby zagnieżdżenia u mnie niestety nigdy... Jakie lekki daje Ci immunolog? Skoro miałaś już 4 poronienia to raczej jest to problem immunologiczny? Byłaś u Paśnika? Nie każdy immunolog zna się na rzeczy, ja próbuje teraz z immunoglobulinami nie wiem czy to coś pomoże ale ma chronić zarodek.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Najgorsze jest to kiedy lekarz mówi, że już nie wie, też to słyszałam, to najgorsze co pacjent może usłyszeć od swojego lekarza. Wtedy po raz kolejny zmieniliśmy klinikę. Wydaje mi się, że szanse lepiej rokują jeśli były już jakieś próby zagnieżdżenia u mnie niestety nigdy... Jakie lekki daje Ci immunolog? Skoro miałaś już 4 poronienia to raczej jest to problem immunologiczny? Byłaś u Paśnika? Nie każdy immunolog zna się na rzeczy, ja próbuje teraz z immunoglobulinami nie wiem czy to coś pomoże ale ma chronić zarodek.
    Ja byłam u sydora i teraz jadę do dr.janosz. przyjmuje 200 ml intralipidu 20%, tydzień przed i dzień przed transferem, acoffil domaciczne 5 dni przed transferem później w brzuch od 3 dnia po 1/3 ampułki codziennie, 10 mg encortonu, 0.6 heparyna, i acard. Teraz też nam mówił o tych inmunoglobulinach, ale przy 3 dniowych zarodkach mówi że to nie daje żadnej gwarancji, a dwa przy nie przebadanych zarodkach też. No chyba chcemy to on nie widzi przeciwskazan. Jeden wlew 8000 tys. Mnie to się wydaje że podstawą jest jeden a ten właściwy zarodek i kupa szczęścia...
    .
    Ja jeszcze teraz chcę pogadać, że chce rozmrozić zarodki i trzymać do 5 doby bo może faktycznie są do bani..... I niepotrzebnie będę się faszerować cała ta chemia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 22:28

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Ja byłam u sydora i teraz jadę do dr.janosz. przyjmuje 200 ml intralipidu 20%, tydzień przed i dzień przed transferem, acoffil domaciczne 5 dni przed transferem później w brzuch od 3 dnia po 1/3 ampułki codziennie, 10 mg encortonu, 0.6 heparyna, i acard. Teraz też nam mówił o tych inmunoglobulinach, ale przy 3 dniowych zarodkach mówi że to nie daje żadnej gwarancji, a dwa przy nie przebadanych zarodkach też. No chyba chcemy to on nie widzi przeciwskazan. Jeden wlew 8000 tys. Mnie to się wydaje że podstawą jest jeden a ten właściwy zarodek i kupa szczęścia...
    .
    Ja jeszcze teraz chcę pogadać, że chce rozmrozić zarodki i trzymać do 5 doby bo może faktycznie są do bani..... I niepotrzebnie będę się faszerować cała ta chemia...

    Szkoda, że zamrożono zarodki w 3 dniu, ja już teraz transferuje tylko blastocysty a trzydniowiec to nie wiadomo czy da radę się rozwinąć do blastki. W jakiej koncentracji miałabyś dostać te immnuglobuliny? Pewnie 20g skoro taka masakryczna cenna. Mi lekarz zapisał 5g więc cenna nie była aż tak kosmiczna aczkolwiek to i tak kupa kasy jak za taką buteleczkę. Ja na ten moment nie mam pojęcia czy immoglobuliny mi pomogą, ale w przypadku pozytywnej bety dostawałabym kolejne kroplówki. Może zapytaj o hodowle do blastocysty tych 3 zarodków i w dzień transferu immnoglobuliny no i może by spróbować z mniejszą dawką niż 20g na początek.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Szkoda, że zamrożono zarodki w 3 dniu, ja już teraz transferuje tylko blastocysty a trzydniowiec to nie wiadomo czy da radę się rozwinąć do blastki. W jakiej koncentracji miałabyś dostać te immnuglobuliny? Pewnie 20g skoro taka masakryczna cenna. Mi lekarz zapisał 5g więc cenna nie była aż tak kosmiczna aczkolwiek to i tak kupa kasy jak za taką buteleczkę. Ja na ten moment nie mam pojęcia czy immoglobuliny mi pomogą, ale w przypadku pozytywnej bety dostawałabym kolejne kroplówki. Może zapytaj o hodowle do blastocysty tych 3 zarodków i w dzień transferu immnoglobuliny no i może by spróbować z mniejszą dawką niż 20g na początek.
    Dlatego jadę na tą drugą konsultacje immunologiczna :) zawsze to jakaś średnia sobie moge wyciągnąć. A 3 dniowe zarodki bo taka była gwarancja przy adopcji komórek 4 zarodki dobrej klasy ale 3 dniowe.

    Mysza01 lubi tę wiadomość

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Dlatego jadę na tą drugą konsultacje immunologiczna :) zawsze to jakaś średnia sobie moge wyciągnąć. A 3 dniowe zarodki bo taka była gwarancja przy adopcji komórek 4 zarodki dobrej klasy ale 3 dniowe.

    Kiedy masz tą konsultację? Myślę, że wszystkich opcji jeszcze nie wykorzystałaś- immunoglobuliny albo szczepienia limfocytami ;) Powodzenia

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Kiedy masz tą konsultację? Myślę, że wszystkich opcji jeszcze nie wykorzystałaś- immunoglobuliny albo szczepienia limfocytami ;) Powodzenia
    31 stycznia. U mnie szczepienia nie wchodza w rachubę. Podobno już całkiem rozwaliłby układ inmuno....

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    31 stycznia. U mnie szczepienia nie wchodza w rachubę. Podobno już całkiem rozwaliłby układ inmuno....

    To tym bardziej spróbowałabym immunoglobulin. Słuchałam kiedyś wykładu w którym mówiono, że szczepienia limfocytami stosowało się kiedyś, dziś stosuję się immunoglobuliny.

    https://www.youtube.com/watch?v=YGrutNLQaYI&t=1067s

    od 24 min

    Na chwilę obecną też bym się nie zdecydowałabym na szczepienia limfocytami , ale nigdy nie wiadomo do czego sytuacja nas zmusi.

    Nie znam Twojego lekarza ale mam nadzieję, że uda wam się ustalić najlepszą terapię właśnie dla Ciebie.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    To tym bardziej spróbowałabym immunoglobulin. Słuchałam kiedyś wykładu w którym mówiono, że szczepienia limfocytami stosowało się kiedyś, dziś stosuję się immunoglobuliny.

    https://www.youtube.com/watch?v=YGrutNLQaYI&t=1067s

    od 24 min

    Na chwilę obecną też bym się nie zdecydowałabym na szczepienia limfocytami , ale nigdy nie wiadomo do czego sytuacja nas zmusi.

    Nie znam Twojego lekarza ale mam nadzieję, że uda wam się ustalić najlepszą terapię właśnie dla Ciebie.
    Napewno nie zdecyduje się na immunoglobuliny przy tych zarodkach co mam, raz że 3 dniowe, dwa nie przebadane.

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyba wrote:
    Hej, no może nie jakiś standard ale częsta procedura. Zwykle w klinikach proponują go dopiero po nieudanym transferze lub dwóch. Niektóre badania pokazują, że zwiększa szansę na implantację. Jeśli zostało to Tobie zaproponowane to znaczy, że lekarz stwierdził, że się przyda:) raczej nie ma to żadnych skutków ubocznych. Transfer robi się z reguły w następnym celu po scarchingu. Jeśli chodzi o zasadność to nie jest do końca wiadome dlaczego tak się dzieje ale jest teoria, że endometrium podrażnione w poprzednim cyklu lepiej przyjmie zarodek w następnym cyklu tak więc powodzenia!


    Mam pytanie do Katarzyba. Widzę, że w sierpniu miałaś wpisana operację endometriozy. Jestem po 4 nieudanych transferach. Mam wstępnie stwierdzoną endometrioze i wszystkie objawy ale nigdy nie miałam laparoskopii. Na histeroskopii wyszło wszystko ok. Lekarze mi mówią ,że przy invitro mam się endometriozą w ogóle nie przejmować. Czy u ciebie były jakieś zalecenia , że operacja endometriozy coś pomoże? Bo zastanawiam się czy przed kolejną procedurą nie zrobić teraz laparoskopii , ale boje się , że wyjdzie coś nie tak i mi tam nagrzebią i nie wiem co robić.

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Hej dziewczyny, fajnie, że ktoś tu jeszcze jest. Ja też mam problem z implantacją zarodka. 6 transferów, 11 zarodków, za każdym razem próbowaliśmy coś zmieniać, wprowadzać coś nowego, beta nigdy nie drgnęła. Przede mną 7 transfer z immunoglobulinami, accofilem, encortonem i heparyną. Jestem przerażona, ale historia figuni dodaje nadziei... Trzymam kciuki za każda z was która walczy z tym ogromnym problemem jakim jest brak implantacji :(

    Daj znać czy immunoglobuliny pomogły :)

  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    Daj znać czy immunoglobuliny pomogły :)
    Ja byłam teraz na wizycie u swojego gin. I pokazałam mu wytyczne od inmunologa, to powiedział mi odnośnie imminoglobun że on osobiście nie ma specjalnie efektów po nich.

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ