X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się. Akurat już po pierwszej wizycie u niego nawet mój mąż stwierdził że to jest najbardziej kompetentny lekarz z którym mieliśmy doczynienia a naprawdę było ich trochę. To dr T. B. (nie wiem czy mogę tu pisać nazwiskami???)
    Niestety nie jest najtańszy. Pierwsza wizyta 400 zł a każda kolejna 300 ale naprawdę warto. Najlepiej się umawiać do niego na rano bo z każdą godzina są coraz większe opóźnienia wynikające z tego że on każdej pacjentce poświęca tyle czasu ile ona tego wymaga a nie 15 minut.
    A z czym Ty się zmagasz jeśli mogę spytać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 07:56

    Magda25 lubi tę wiadomość

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Zgadza się. Akurat już po pierwszej wizycie u niego nawet mój mąż stwierdził że to jest najbardziej kompetentny lekarz z którym mieliśmy doczynienia a naprawdę było ich trochę. To dr Tomasz Bączkowski z kliniki Bocian (nie wiem czy mogę tu pisać nazwiskami???)
    Niestety nie jest najtańszy. Pierwsza wizyta 400 zł a każda kolejna 300 ale naprawdę warto. Najlepiej się umawiać do niego na rano bo z każdą godzina są coraz większe opóźnienia wynikające z tego że on każdej pacjentce poświęca tyle czasu ile ona tego wymaga a nie 15 minut.
    A z czym Ty się zmagasz jeśli mogę spytać?


    Dziękuję:)
    U mnie tez chyba problem z implantacja, bo wczesniej zachodziłam w ciąże i moałam poronodnia, a teraz cięzko mi zajsc. Moze komorki oslabily sie,.bo wczoraj robilam krzywa i wyszly jakies problemy. Tak że chcialabym, zebh ktos spojrzal calosciowo.

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Dziękuję:)
    U mnie tez chyba problem z implantacja, bo wczesniej zachodziłam w ciąże i moałam poronodnia, a teraz cięzko mi zajsc. Moze komorki oslabily sie,.bo wczoraj robilam krzywa i wyszly jakies problemy. Tak że chcialabym, zebh ktos spojrzal calosciowo.

    :-( to jeszcze zależy na jakim etapie są te poronienia. U mnie na bardzo wczesnym. Najdalej dotrawalam tydzień po spodziewanym terminie miesiączki. Słyszałam że na jakość komórek jajowych bardzo dobrze wpływa Bio Marine.
    U mnie też wyszła kiepsko krzywa i biorę metformax ale ostatnio się dowiedziałam (właśnie od dr Bączkowskiego) że błędnie mi zlecono wykonanie jej przy jednoczesnym braniu encortonu i wyniki mogą być zafałszowane, także nie popełnij tego błędu. Ja musze powtórzyć to badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2022, 12:35

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    :-( to jeszcze zależy na jakim etapie są te poronienia. U mnie na bardzo wczesnym. Najdalej dotrawalam tydzień po spodziewanym terminie miesiączki. Słyszałam że na jakość komórek jajowych bardzo dobrze wpływa Bio Marine.
    U mnie też wyszła kiepsko krzywa i biorę metformax ale ostatnio się dowiedziałam (właśnie od dr Bączkowskiego) że błędnie mi zlecono wykonanie jej przy jednoczesnym braniu encortonu i wyniki mogą być zafałszowane, także nie popełnij tego błędu. Ja musze powtórzyć to badanie.


    A miałaś podwyższona glukoze czy insuline e tej krzywej? Bo ja po 2 godzinach mialam insuline taka sama jak po godzinie, a glukoza spadla ale byla ciut ppnad nor.e, bo 141.

    U mnie poronirnia byly w 8-11 tydzien i kilka biochemów.

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A miałaś podwyższona glukoze czy insuline e tej krzywej? Bo ja po 2 godzinach mialam insuline taka sama jak po godzinie, a glukoza spadla ale byla ciut ppnad nor.e, bo 141.

    U mnie poronirnia byly w 8-11 tydzien i kilka biochemów.

    Glukoza jest idealna. Poziom insuliny bardzo wysoki po godzinie. Po dwóch spadł ale niewiele.

    Czyli u Ciebie jest trochę inaczej. A robiłaś badania na tromofilie? Krzepliwość krwi? Białko C i S? V Leiden? Brałaś heparyne? Moze o to chodzi?

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Glukoza jest idealna. Poziom insuliny bardzo wysoki po godzinie. Po dwóch spadł ale niewiele.

    Czyli u Ciebie jest trochę inaczej. A robiłaś badania na tromofilie? Krzepliwość krwi? Białko C i S? V Leiden? Brałaś heparyne? Moze o to chodzi?


    Zrobilam te wszystkie badania i wiem, że od chwili zajscia musze brać heparynę, encorton, intralopid i accofil. Mam wysokie NK, do tego zespol antyfosfolipidowy i pai homo. Reszte mam w porzadku:) ale mam tez kir bx bez kirow implantacyjnych. No ale x takimi wynikami wczesniej zachodzilam,.a teraz jest problem:(

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Zrobilam te wszystkie badania i wiem, że od chwili zajscia musze brać heparynę, encorton, intralopid i accofil. Mam wysokie NK, do tego zespol antyfosfolipidowy i pai homo. Reszte mam w porzadku:) ale mam tez kir bx bez kirow implantacyjnych. No ale x takimi wynikami wczesniej zachodzilam,.a teraz jest problem:(

    Ja heparyne mam tak w razie czego bo wskazań za bardzo nie ma. NK mam 24% a po Arechinie który brałam na cytokiny skoczyły do 28%.. Teraz muszę zrobić nowe wyniki bo te są już stare i już się boję co wyjdzie choć podobno te z krwi nie mają najmniejszego znaczenia ani nie przekładają się na NK maciczne.
    Też mam Kir BX i tylko jeden Kir implantacyjny. Mój mąż ma haplotyp C1C2. Dostałam accofil ale nie widzę żadnej różnicy a podobno na NK też fajnie działa. Jestem umówiona niedługo do lekarza i chce spróbować włączyć intralipid do tego Accofilu. Zapisałam nas też na badania defragmentacji DNA, HBA i stres oksydacyjny ale i tak jakoś czuje ze problem leży po mojej stronie. Niewiele już zostało mi do przebadania i boję się że niedługo już nic mi nie pozostanie. Dopóki robię jakieś badania to jeszcze mam nadzieję. Problemem jest też u mnie wiek...

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Ja heparyne mam tak w razie czego bo wskazań za bardzo nie ma. NK mam 24% a po Arechinie który brałam na cytokiny skoczyły do 28%.. Teraz muszę zrobić nowe wyniki bo te są już stare i już się boję co wyjdzie choć podobno te z krwi nie mają najmniejszego znaczenia ani nie przekładają się na NK maciczne.
    Też mam Kir BX i tylko jeden Kir implantacyjny. Mój mąż ma haplotyp C1C2. Dostałam accofil ale nie widzę żadnej różnicy a podobno na NK też fajnie działa. Jestem umówiona niedługo do lekarza i chce spróbować włączyć intralipid do tego Accofilu. Zapisałam nas też na badania defragmentacji DNA, HBA i stres oksydacyjny ale i tak jakoś czuje ze problem leży po mojej stronie. Niewiele już zostało mi do przebadania i boję się że niedługo już nic mi nie pozostanie. Dopóki robię jakieś badania to jeszcze mam nadzieję. Problemem jest też u mnie wiek...

    Oj, tez mam juz solidny wiek i niestety juz niewiele czasu, ale AMH na razie jeszcze ladne. Jesli chodzi o NK to jesli ono jest we krwi, to jest tez i w macicy tak czytalam na zagranicznych stronach. Tak ze lepiej obnizac
    Na wszelki wypadek:) accofil a nk to nie slyszalam,.myslalam ze raczej je podwyzsza.
    Spokojnie, bedzie dobrze. Jedz tez antyoksydanty na komorki jajowe coenzym q10, dha.

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Oj, tez mam juz solidny wiek i niestety juz niewiele czasu, ale AMH na razie jeszcze ladne. Jesli chodzi o NK to jesli ono jest we krwi, to jest tez i w macicy tak czytalam na zagranicznych stronach. Tak ze lepiej obnizac
    Na wszelki wypadek:) accofil a nk to nie slyszalam,.myslalam ze raczej je podwyzsza.
    Spokojnie, bedzie dobrze. Jedz tez antyoksydanty na komorki jajowe coenzym q10, dha.

    Ostatni raz jak badałam AMH to miałam 4.46 ale to było prawie 4 lata temu. Teraz boję się badać...
    Ja właśnie wyczytałam że accofil może NK obniżać. W poniedziałek pójdę na badanie dla sprawdzenia. Sama jestem ciekawa ale znając moje szczęście to może być i 40%.. Też logiczne mi się wydaje że skoro są we krwi to i w macicy ale większość badań sugeruje ze są to zupełnie inne NK i mają inne zadania do spełnienia. Niestety ciężko jest zbadać te maciczne. Niewiele ośrodków to umożliwia więc dla pewności też jestem zdania że na wszelki wypadek lepiej je obniżyć. Czesto myślę że fajnie byłoby zrobić badania na ilość komórek NK u kobiet bez problemu zachodzących w ciążę. Ciekawa jestem jakby to wyglądało u nich.
    Suplementujemy się oboje ale ceny tych dobrych jakościowo tabletek są kosmiczne.. Na pewno dla mężczyzn polecam mace. U nas po niej bardzo wyniki się poprawiły także możecie wypróbować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2022, 22:28

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Ostatni raz jak badałam AMH to miałam 4.46 ale to było prawie 4 lata temu. Teraz boję się badać...
    Ja właśnie wyczytałam że accofil może NK obniżać. W poniedziałek pójdę na badanie dla sprawdzenia. Sama jestem ciekawa ale znając moje szczęście to może być i 40%.. Też logiczne mi się wydaje że skoro są we krwi to i w macicy ale większość badań sugeruje ze są to zupełnie inne NK i mają inne zadania do spełnienia. Niestety ciężko jest zbadać te maciczne. Niewiele ośrodków to umożliwia więc dla pewności też jestem zdania że na wszelki wypadek lepiej je obniżyć. Czesto myślę że fajnie byłoby zrobić badania na ilość komórek NK u kobiet bez problemu zachodzących w ciążę. Ciekawa jestem jakby to wyglądało u nich.
    Suplementujemy się oboje ale ceny tych dobrych jakościowo tabletek są kosmiczne.. Na pewno dla mężczyzn polecam mace. U nas po niej bardzo wyniki się poprawiły także możecie wypróbować.

    NK rosna nawet po wyrwaniu zeba czy zjedzeniu czegos co nas uczula, ale wtedu szybko opadaja. Najgorzej jak sa ze stalego stanu zapalnego, wtedy beds csly czas. Dlateho wczoraj usunelam 2 osemki, zostaly mi jeszcze 2 do usuniecia, bo moze w nich byl problem. NK w macicy sa 2 rodzaje: te dobre i te zle. I podobno jak we krwi jest duzo NK to w macicy rosnie przewaga tych zlych, dlatego intralipid pomaga. Znam duzo dziewczynm.ktorym intralipid pomogl lepirj niz sterydy.
    Tak, mace tez bral. U nas te eyniki bez suplementow sa bardzo slabe,.z suplementami mamy nawet 4 procent prawidlowych plemnikow.

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    NK rosna nawet po wyrwaniu zeba czy zjedzeniu czegos co nas uczula, ale wtedu szybko opadaja. Najgorzej jak sa ze stalego stanu zapalnego, wtedy beds csly czas. Dlateho wczoraj usunelam 2 osemki, zostaly mi jeszcze 2 do usuniecia, bo moze w nich byl problem. NK w macicy sa 2 rodzaje: te dobre i te zle. I podobno jak we krwi jest duzo NK to w macicy rosnie przewaga tych zlych, dlatego intralipid pomaga. Znam duzo dziewczynm.ktorym intralipid pomogl lepirj niz sterydy.
    Tak, mace tez bral. U nas te eyniki bez suplementow sa bardzo slabe,.z suplementami mamy nawet 4 procent prawidlowych plemnikow.

    Super. Czyli jednak Maca działa nie tylko u nas. U nas bez wspomagaczy też jest kiepsko.

    Tak, wiem że jakikolwiek stan zapalny podnosi NK ale ja się przebadałam od stóp do głów. Zęba nie mam ani jednego do leczenia, nic mi nie dolega, nawet kolonoskopię zrobiłam jakiś czas temu bo jelita też potrafią nieźle napsuć. Ob i CRP idealne. Nie mam pomysłu skąd to się wzięło, czego to jest skutek... Najgorsze, że takie zbijanie intralipidem NK jest "sztuczne". Nie likwidujemy przyczyny a jedynie skutek. Będzie to tylko chwilowe.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Super. Czyli jednak Maca działa nie tylko u nas. U nas bez wspomagaczy też jest kiepsko.

    Tak, wiem że jakikolwiek stan zapalny podnosi NK ale ja się przebadałam od stóp do głów. Zęba nie mam ani jednego do leczenia, nic mi nie dolega, nawet kolonoskopię zrobiłam jakiś czas temu bo jelita też potrafią nieźle napsuć. Ob i CRP idealne. Nie mam pomysłu skąd to się wzięło, czego to jest skutek... Najgorsze, że takie zbijanie intralipidem NK jest "sztuczne". Nie likwidujemy przyczyny a jedynie skutek. Będzie to tylko chwilowe.


    A celiaklia? Albo jakies alergie np na mleko itp.? Wiesz, jak distalam wynik NK to bylam w szoku i na dwa miesiace bez badan odstawilam gluten i powtorzylam badanie i bylo tak samo, wiec wiedzislam, ze to nie to.
    U mnie moga byc te 4 zeby madrosci:) niby na oko sa zdrowe, ale wczoraj w trakcie zabiegu doktor zauwazyl w jednym z nich jakiegos ziarniaka i stwierdzil, ze ten zab, mimo ze na rtg jest ladny i nie bolal nigdy, jednak mial stan zapalny kiedys, co moglam czuc jako bol ucha.
    Miewam tez chyba problem z zatokami,.nie mam kataru itp., ale przed miesiaczka boli mnie zawsze zatoka. Tam tez moze byc zapalenie, choc zaden laryngolog go noe widzi:) tera, po wyleczeniu 8, zrobie sobie kuracje ziolowa na zatoki.
    No i jelita: po ostatniej ciazy mam bole jrlit w okolicy owulacji. Tez nikt nic nie widzi..ale jak bralam encorton to przez kilka miesiecy nic nie bolala. Na sto procent tez mam tam stan zapalny. Ale w badaniach nie wychodzi. Licze tu na dr Laurem ze cos mi na stan zapalny jelit zaleci.

    Tak, intralipid nie leczy, tylko obniza. No ale czasem nie da sie tdgo stanu zapalnego znalezc i wtedy jest to jedyne wyjscie:(

    Z drugiej strony ludzie zachodza w ciaze w trakcie covidam po wypadkach , gdy NK jest ogromndm zachodza cukrzycy, ale rez nalogowi alkoholicy itp. Jedni zachodza i rodza bez ptoblrmu, mimo kiru aa i cukrzycy, a inni maja ptoblem, mimo dobrego zdrowia:( gdzie tu regula i sens?

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciwciała na celiakie badałam - wynik ujemny. Mój ówczesny lekarz miał świra na puncie celiakii i oprócz przeciwciał robiłam również badania genetyczne na tą chorobę. Też nic nie wyszło. Dr Laura kazała mi zrobić mononukleoze i borelioze. Również ujemne. Pewnie też będziesz musiala.
    Bylam u świetnego reumatologa który interesuje się immunologią. Od niego miałam zalecenia i kilka badań, które nic nowego nie wniosły. Musiałabym odszukać co jeszcze badałam. Trochę tego było. Na pewno byłam na diecie bez laktozy ale i to nic nie zmieniło. Za każdym razem pudło:-(

    Bądź czujna z encortonem. Nie raz się spotkałam z tym że on zamiast obniżać to jeszcze podwyższa NK. Mam wrażenie że u mnie jest tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2022, 15:20

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Przeciwciała na celiakie badałam - wynik ujemny. Mój ówczesny lekarz miał świra na puncie celiakii i oprócz przeciwciał robiłam również badania genetyczne na tą chorobę. Też nic nie wyszło. Dr Laura kazała mi zrobić mononukleoze i borelioze. Również ujemne. Pewnie też będziesz musiala.
    Bylam u świetnego reumatologa który interesuje się immunologią. Od niego miałam zalecenia i kilka badań, które nic nowego nie wniosły. Musiałabym odszukać co jeszcze badałam. Trochę tego było. Na pewno byłam na diecie bez laktozy ale i to nic nie zmieniło. Za każdym razem pudło:-(

    Bądź czujna z encortonem. Nie raz się spotkałam z tym że on zamiast obniżać to jeszcze podwyższa NK. Mam wrażenie że u mnie jest tak samo.

    Mi sie wydaje, że gorsza od glutenu jest po prostu sama pszenica i ja od dawna juz unikam. Wybieram lepsza odmiane pszenicy ork8sz slbo maki zytnia, owsiana, ryzowa. Ale jem to dla siebie,.bo mi smakuja takie wynalazki,.bez myslenia o ciazy. Choc czesto gdzues slysze, ze ludzie po odstawieniu glutenu zachodzili.

    U Ciebie na pewno intralipid bedzie strzalem w 10😊on pomaga wielu osobom😊

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Mi sie wydaje, że gorsza od glutenu jest po prostu sama pszenica i ja od dawna juz unikam. Wybieram lepsza odmiane pszenicy ork8sz slbo maki zytnia, owsiana, ryzowa. Ale jem to dla siebie,.bo mi smakuja takie wynalazki,.bez myslenia o ciazy. Choc czesto gdzues slysze, ze ludzie po odstawieniu glutenu zachodzili.

    U Ciebie na pewno intralipid bedzie strzalem w 10😊on pomaga wielu osobom😊

    Na pewno taka dieta wyjdzie Ci na zdrowie🙂 Też muszę pomyśleć o odstwieniu pszenicy choć wiem że będzie ciężko...
    A Ty próbowałaś na intralipidzie? Stosujesz to nadal czy nie?
    Jutro pewnie zacznie się u mnie nowy cykl i zdazylabym jeszcze w nim wziąć ten wlew, o ile mój lekarz się zgodzi. Nie chcę sobie jednak nic obiecywać bo zawsze kończy się to dołem psychicznym po kolejnej porażce..

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zaden lekaez nie dal mi intralipudu, mimo prosb i mimo tego, ze bylam ma poczatku ciazy i swieze badanie NK siegalo 30 procent. Jesli ktos dake Ci intealipud to jest to okazja. Ja walczylam o to, sle niestety trafialam na bardzo zlych lekarzy:(
    Wez intralipid 2 razy raz tuz po miesiaczce i drugi raz kolo owulavji. Wtedy to ma sens. Pojedyncze podanie moze byc za slabe

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Niestety zaden lekaez nie dal mi intralipudu, mimo prosb i mimo tego, ze bylam ma poczatku ciazy i swieze badanie NK siegalo 30 procent. Jesli ktos dake Ci intealipud to jest to okazja. Ja walczylam o to, sle niestety trafialam na bardzo zlych lekarzy:(
    Wez intralipid 2 razy raz tuz po miesiaczce i drugi raz kolo owulavji. Wtedy to ma sens. Pojedyncze podanie moze byc za slabe

    Naprawdę? Jestem zaskoczona bo słyszałam że dużo większy problem jest z accofilem niż z intralipidem... O accofil sama poprosiłam na podstawie badań Kir z którymi przyszłam. Lekarz poinformował mnie ze tak naprawdę nie ma żadnych dowodów że to działa ale ze juz wykorzystałam prawie wszystko to nie dziwi mi się że chce i tego spróbować. Dostalam 3 opakowania. Na razie wykorzystałam jedno.
    Jutro jadę zrobić świeże badanie NK i z tym zamierzam znów do niego jechać. Mam nadzieję że skoro z accofilem nie było problemu to tym bardziej przekonam go do intralipidu. Nawet już dzwoniłam na recepcję i powiedziano mi że oni w tej klinice normalnie go podają. Dam Ci znać czy się uda ale jestem dobrej myśli. Nie wiem tylko czy można go łączyć z accofilem, czy muszę się zdecydować na jedno.
    A nie próbowałas zdobyć go jakoś inaczej? U innych lekarzy? Wydaje mi się że u dr Laury też nie będzie z tym problemów. Jestem zaskoczona bo przecież intralipid jest normalnie wykorzystywany w żywieniu pozajelitowym pacjentów onkologicznych. On nie wyrządza żadnej krzywdy...

    Ale tak obiektywnie patrząc to jeśli masz możliwość (nie wiem skąd jesteś) to idź do tego mojego lekarza. Mam wrażenie że naprawdę ogarnia tą całą immunologię i nie boi się takich leków o jakich piszemy. Zresztą sam mi ostatnio mówił że immunologia to jego konik. Myślę że u niego więcej zdziałasz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2022, 21:34

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Naprawdę? Jestem zaskoczona bo słyszałam że dużo większy problem jest z accofilem niż z intralipidem... O accofil sama poprosiłam na podstawie badań Kir z którymi przyszłam. Lekarz poinformował mnie ze tak naprawdę nie ma żadnych dowodów że to działa ale ze juz wykorzystałam prawie wszystko to nie dziwi mi się że chce i tego spróbować. Dostalam 3 opakowania. Na razie wykorzystałam jedno.
    Jutro jadę zrobić świeże badanie NK i z tym zamierzam znów do niego jechać. Mam nadzieję że skoro z accofilem nie było problemu to tym bardziej przekonam go do intralipidu. Nawet już dzwoniłam na recepcję i powiedziano mi że oni w tej klinice normalnie go podają. Dam Ci znać czy się uda ale jestem dobrej myśli. Nie wiem tylko czy można go łączyć z accofilem, czy muszę się zdecydować na jedno.
    A nie próbowałas zdobyć go jakoś inaczej? U innych lekarzy? Wydaje mi się że u dr Laury też nie będzie z tym problemów. Jestem zaskoczona bo przecież intralipid jest normalnie wykorzystywany w żywieniu pozajelitowym pacjentów onkologicznych. On nie wyrządza żadnej krzywdy...

    Ale tak obiektywnie patrząc to jeśli masz możliwość (nie wiem skąd jesteś) to idź do tego mojego lekarza. Mam wrażenie że naprawdę ogarnia tą całą immunologię i nie boi się takich leków o jakich piszemy. Zresztą sam mi ostatnio mówił że immunologia to jego konik. Myślę że u niego więcej zdziałasz.

    Przed ciaza bylam u kilku immunologow i zaden nie dal mi intralipidu. A jak tylko zobaczylam 2 kreski to obieglam 5 ginekologow i nic. Zdobylam na lewo intralipid, ale nikt bez zalecen nie chcial mi go podac. Koszmar jakis. Zrobilam wiecej niz moglam i tak nie udalo mi sie zdobyc zalecenia. A accofil dosralam od reki,.mam w lodowce na przyszlosc😊
    Intralipid jest niby malo szkodliwy, ale to jest kroplowka i podaja ja tylko w niektorych miejscach i tylko na zalecenie lekarza. Tego nie zalatwisz w przychodni tak z ulicy.
    Mi pielegniarka tlumaczyla, ze zdarzylo sie jej,.ze pacjent dostal wstrzasu anafilaktycznego po ktorejs buteleczce intralipidu i dlatego oni to podaja tylko w warunkach, w ktorych mieliby zestaw do intubacji. To jest soja i niektorzy sa na nia uczuleni. To idzie prosto do krwiobiegu i organizm moze roznie reagowac. Najczesciej reaguje dobrze. Ale osoby z wysokim cholesterolem tez moga miec problem, moze im nie zmetabolizowac tluszczu i doprowadzic do spiaczki. No nie sa to tez drazetki..to jest lek i jak kazdy ma swoje skutki uboczne.
    Onkologicznym podaja w szpitalu i tam maja wszystko, by zadzialac w razie skutkow ubocznych. To jakby sobie ktos wlal w krwiobieg cala szklanke oleju sojowego. Wazne jest by bylo to dobrze rozcienczone i by wolno to podawac, by organizm mogl sie do tego dostosowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 08:53

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Wiem to. Już ten temat przerobiłam dokładnie ale o aż takich skutkach ubocznych nie słyszałam. Wiele osób przed wlewem robi badania na uczulenie na soję. Myślę że to rozsądne. Pod tym kątem bardziej bezpieczne są immunoglobuliny. Działają podobnie a nie uczulają. Tylko cena jest zaporowa.
    Ciekawa jestem jak mój dr podejdzie do pomysłu intralipidu...
    Do późna dużo czytałam o Accofilu. On też niweluje niby stany zapalne a co za tym idzie (to już moja teoria) powinien również zmniejszać NK..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 09:27

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Tak. Wiem to. Już ten temat przerobiłam dokładnie ale o aż takich skutkach ubocznych nie słyszałam. Wiele osób przed wlewem robi badania na uczulenie na soję. Myślę że to rozsądne. Pod tym kątem bardziej bezpieczne są immunoglobuliny. Działają podobnie a nie uczulają. Tylko cena jest zaporowa.
    Ciekawa jestem jak mój dr podejdzie do pomysłu intralipidu...
    Do późna dużo czytałam o Accofilu. On też niweluje niby stany zapalne a co za tym idzie (to już moja teoria) powinien również zmniejszać NK..

    Z tym zmniejszaniem NK to nie rakie proste niestety. Z tego co czytalam to Accoffil dziala na receptory na NKbpo to, by one poprawily komunikacje z zarodkiem, ale na ilosc NK noe wplywa, jesli juz to raczej by zwiekszal ich aktywnosc chyba,.ale w fobrym kierunku.
    Myslalam o Colostrum jeszcze, ale nie wiem czy ono tez nie pidnosi NK. Trudne to. Malo ktory lekarz to ogarnia.

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ