X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Colostrum brałam prawie 2 lata. Nie zauważyłam żadnej różnicy w wynikach badań. Polecał mi je m.in. Litmanowicz jako taki dodatek ale powiedzial wprost że jest to za słaby suplement na to by jakoś mocno wpłynął na układ immunologiczny. Później co chwilę czytałam że inni to wręcz odradzają i przestałam to brać.
    Podobno kwas liponowy fajnie obniża NK. Też próbowałam tak jak miliona innych kuracji, suplementów itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 18:44

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku, nie wiem czy ktoś mnie pamięta. Ja również zmagałam się z tym okrutnym problemem braku implantacji zarodka. Chciałam podzielić się z wami mają historią, może to komuś pomoże. Miałam dość wysoki poziom komórek nk. Udało nam się je zbić kroplówkami z intralipidu, który dostawałam co dwa tygodnie, przed stymulacją poziom komórek nk 15 %. Zaraz po transferze dostałam immunoglobuliny 5g (Privigen) które przyjmuje co 4 tygodnie, intralipid co 2 tyg. Pierwszy raz w życiu przy 8 podejściu udało mi się zajść w ciąże. Obecnie jestem w 11 tyg, nie wiem jak zakończy się moja historia, ale po raz pierwszy w życiu mój organizm nie zwalczył zarodka. Może to komuś pomoże. Powodzenia dziewczyny, nie przestawajcie walczyć!!!

    Emily0723, Sarenka150, Eweszy, Zoja101 lubią tę wiadomość

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku, nie wiem czy ktoś mnie pamięta. Ja również zmagałam się z tym okrutnym problemem braku implantacji zarodka. Chciałam podzielić się z wami mają historią, może to komuś pomoże. Miałam dość wysoki poziom komórek nk. Udało nam się je zbić kroplówkami z intralipidu, który dostawałam co dwa tygodnie, przed stymulacją poziom komórek nk 15 %. Zaraz po transferze dostałam immunoglobuliny 5g (Privigen) które przyjmuje co 4 tygodnie, intralipid co 2 tyg. Pierwszy raz w życiu przy 8 podejściu udało mi się zajść w ciąże. Obecnie jestem w 11 tyg, nie wiem jak zakończy się moja historia, ale po raz pierwszy w życiu mój organizm nie zwalczył zarodka. Może to komuś pomoże. Powodzenia dziewczyny, nie przestawajcie walczyć!!!

    ❤️ Serdecznie gratuluje! Takie wiadomości dodatkowo napawają nadzieją:-) Trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie. Teraz tym bardziej chcę zawalczyć o intralipid.
    Dziękuję i jeszcze raz najlepsze życzenia!

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku, nie wiem czy ktoś mnie pamięta. Ja również zmagałam się z tym okrutnym problemem braku implantacji zarodka. Chciałam podzielić się z wami mają historią, może to komuś pomoże. Miałam dość wysoki poziom komórek nk. Udało nam się je zbić kroplówkami z intralipidu, który dostawałam co dwa tygodnie, przed stymulacją poziom komórek nk 15 %. Zaraz po transferze dostałam immunoglobuliny 5g (Privigen) które przyjmuje co 4 tygodnie, intralipid co 2 tyg. Pierwszy raz w życiu przy 8 podejściu udało mi się zajść w ciąże. Obecnie jestem w 11 tyg, nie wiem jak zakończy się moja historia, ale po raz pierwszy w życiu mój organizm nie zwalczył zarodka. Może to komuś pomoże. Powodzenia dziewczyny, nie przestawajcie walczyć!!!

    Asiunia, gratuluję serdecznie i trxymam za Was kciuki😊❤️
    A jaki lekarz Cie prowadził? Któryś z immunologów?

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    ❤️ Serdecznie gratuluje! Takie wiadomości dodatkowo napawają nadzieją:-) Trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie. Teraz tym bardziej chcę zawalczyć o intralipid.
    Dziękuję i jeszcze raz najlepsze życzenia!

    Taki był mój cel, żeby dodać trochę nadziei tym którzy jeszcze walczą, sama latami byłam po drugiej stronie. Myślałam, że jestem beznadziejny przypadkiem. Zdarzało mi się słyszeć od lekarzy, że nie potrafią nam pomóc. Wtedy po raz 3 zmieniliśmy klinikę. Nie wiem jak wysokie masz komórki nk ale jedna kroplówka mało co daje. Ja w ciagu roku dostałam ich ok 15. Powodzenia!

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Asiunia, gratuluję serdecznie i trxymam za Was kciuki😊❤️
    A jaki lekarz Cie prowadził? Któryś z immunologów?

    Dziękuję! Ja również trzymam kciuki za wszystkie walczące dziewczyny. Leczymy się w Niemczech. Prowadził mnie lekarz z kliniki, nie jest immunologiem, ale myślę, że zna się na immunologii bo to był mój problem.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Taki był mój cel, żeby dodać trochę nadziei tym którzy jeszcze walczą, sama latami byłam po drugiej stronie. Myślałam, że jestem beznadziejny przypadkiem. Zdarzało mi się słyszeć od lekarzy, że nie potrafią nam pomóc. Wtedy po raz 3 zmieniliśmy klinikę. Nie wiem jak wysokie masz komórki nk ale jedna kroplówka mało co daje. Ja w ciagu roku dostałam ich ok 15. Powodzenia!

    Ja już od dawna jakoś nie widzę nadziei.. Komórki NK normalnie 25 %. Później brałam Arechin na wyrównanie cytokin, które też są całkowicie rozjechane. Po nim cytokiny były idealne a NK skoczyły do prawie 30%..
    15 wlewów.. - trochę ich było.. A badalas poziom NK po każdym? Spadały już po pierwszym ale minimalnie czy trzeba czekać i dopiero po którymś następuje taki skokowy spadek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 12:47

  • Ostatnia nadzieja Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku, nie wiem czy ktoś mnie pamięta. Ja również zmagałam się z tym okrutnym problemem braku implantacji zarodka. Chciałam podzielić się z wami mają historią, może to komuś pomoże. Miałam dość wysoki poziom komórek nk. Udało nam się je zbić kroplówkami z intralipidu, który dostawałam co dwa tygodnie, przed stymulacją poziom komórek nk 15 %. Zaraz po transferze dostałam immunoglobuliny 5g (Privigen) które przyjmuje co 4 tygodnie, intralipid co 2 tyg. Pierwszy raz w życiu przy 8 podejściu udało mi się zajść w ciąże. Obecnie jestem w 11 tyg, nie wiem jak zakończy się moja historia, ale po raz pierwszy w życiu mój organizm nie zwalczył zarodka. Może to komuś pomoże. Powodzenia dziewczyny, nie przestawajcie walczyć!!!
    Super wiadomosci! Trzymam mocno kciuki i wierzę, ze w koncu wszytko sue ulozy! Skad sprowadzales iminoglubuliny jesli moge wiedziec?

  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Ja już od dawna jakoś nie widzę nadziei.. Komórki NK normalnie 25 %. Później brałam Arechin na wyrównanie cytokin, które też są całkowicie rozjechane. Po nim cytokiny były idealne a NK skoczyły do prawie 30%..
    15 wlewów.. - trochę ich było.. A badalas poziom NK po każdym? Spadały już po pierwszym ale minimalnie czy trzeba czekać i dopiero po którymś następuje taki skokowy spadek?

    Mój lekarz jak zobaczył moje wyniki z tymi komórkami nk to powiedział, najpierw 5 razy intralipid co dwa tygodnie i wtedy zrobimy screening immunologiczny. Immunoglobuliny też obniżają nk i dodatkowo chronią zarodek. Jeśli widzisz, że lekarz się miota to polecam zmienić.

    Martas lubi tę wiadomość

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • asiunia 30 Autorytet
    Postów: 286 130

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnia nadzieja wrote:
    Super wiadomosci! Trzymam mocno kciuki i wierzę, ze w koncu wszytko sue ulozy! Skad sprowadzales iminoglubuliny jesli moge wiedziec?

    Dziękuje :-* mieszkam i leczę się w Niemczech, nie ma problemu z kupnem immunoglobulin, w aptece przy klinice są dostępne od razu.

    33 lat; niedoczynność tarczycy
    05.2019 usunięto wodniaki jajowodów
    07.2019 I ICSI
    08.2019 pierwszy transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    09.2019 drugi transfer dwóch dwudniowych zarodków :(
    biopsja endometrium badanie komórek nk i komórek plazmatycznych
    badanie krzepliwości
    12.2019 trzeci transfer dwóch blastek :(
    01.2020 zmiana kliniki
    badanie kariotypów
    04.2020 czwarty transfer (embryoglue, assisted checking, brevactid, płukanka z hcg przed transferem) :(
    histeroskopia
    kolejna biopsja endo -> za dużo komórek nk
    kroplówki z intralipidu przy kolejnym transferze
    II ICSI
    11.2020 piąty transfer 2 blastek :(
    badanie immunologii
    Test ERA
    07.2021 szósty transfer 1 blastki :(
    08.2021 zmian kliniki
    2 miesięczna terapia intralipidem
    21.1.22 siódmy transfer blastocysta 4.2.3
    encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny :(
    III ICSI
    8.6.22 ósmy transfer encorton, accofil, heparyna, immunoglobuliny-> udało się 🙏
  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowe wyniki NK - 17%. Nadal za wysoko ale jeśli patrzeć na stan z ostatniego badania gdzie było 30% to jest to olbrzymi progres. Nie wiem tylko czym jest spowodowany... Accofil? Nie sądzę...
    No i jest coś jeszcze... Dziś już wiem że u nas to chyba nie immunologia ale czynnik męski powoduje ciąże biochemiczne. Wyniki są złe... Żeby nie powiedzieć dramatyczne... Jestem załamana.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Nowe wyniki NK - 17%. Nadal za wysoko ale jeśli patrzeć na stan z ostatniego badania gdzie było 30% to jest to olbrzymi progres. Nie wiem tylko czym jest spowodowany... Accofil? Nie sądzę...
    No i jest coś jeszcze... Dziś już wiem że u nas to chyba nie immunologia ale czynnik męski powoduje ciąże biochemiczne. Wyniki są złe... Żeby nie powiedzieć dramatyczne... Jestem załamana.

    A w jakim dniu cyklu badalas nk? Bralas istatnio antybiotyk albo encorton?
    A co jest nie tak z wynikami plemnikow? Ilosc? Morfologia? To tez jest zmienne. Teraz bylo lato, moze cieplo zaszkodzilo..a moze maz mial covid? To sa chwilowe rzeczy i czesto po jakims czazie plemniki sie poprawiaja

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A w jakim dniu cyklu badalas nk? Bralas istatnio antybiotyk albo encorton?
    A co jest nie tak z wynikami plemnikow? Ilosc? Morfologia? To tez jest zmienne. Teraz bylo lato, moze cieplo zaszkodzilo..a moze maz mial covid? To sa chwilowe rzeczy i czesto po jakims czazie plemniki sie poprawiaja

    NK badałam w dzień przed miesiączką (tak jak się powinno w drugiej fazie cyklu). Właśnie nic nie brałam. Żadnego antybiotyku ani innego leku. Encorton miałam przepisany do Accofilu ale go nie brałam bo wydaje mi się że on bardziej mi szkodzi niż służy. Leży kilka opakowań w szufladzie.
    Z wynikami nasienia wszystko jest nie tak oprócz fragmentacji DNA która wyszła bardzo dobrze. Zawsze było słabo ale teraz to dramat : HBA tylko 56% , morfologia dramatyczna 2%, ruch postępowy szybki - 0%, ruch postępowy wolny 25%, stres oksydacyjny 8.88 😭 tylko się załamać.. Już zamówiłam mnóstwo antyoksydantów (beta karoten, resweratrol, Wit. C, likopen, L Karnityna itp). Od swietnego androloga dostaliśmy Tadaxin na wzmożenie produkcji nasienia ale wg ulotki on działa zupełnie odwrotnie - jeszcze obniża parametry... I teraz nie wiem co robić, brać to? Czy nie? Nie wiem co spowodowało aż takie niskie parametry. Brak chorób w tym Covida, zero leków, zdrowy tryb życia, mnóstwo warzyw i owocow, dobre suplementy, nie pije nie pali, nawet kawy nie lubi... Jestem zaskoczona.
    Dlaczego zawsze mamy pod górkę.... 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2022, 21:39

    AniaMasz88 lubi tę wiadomość

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Ja już od dawna jakoś nie widzę nadziei.. Komórki NK normalnie 25 %. Później brałam Arechin na wyrównanie cytokin, które też są całkowicie rozjechane. Po nim cytokiny były idealne a NK skoczyły do prawie 30%..
    15 wlewów.. - trochę ich było.. A badalas poziom NK po każdym? Spadały już po pierwszym ale minimalnie czy trzeba czekać i dopiero po którymś następuje taki skokowy spadek?
    Arechin na co dokładnie jest ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Arechin na co dokładnie jest ?

    To lek na malarie, zawiera chinine. Moze lekarz zapisal kolezance na stan zapalny, czasem dzjala na stany zapalne

    Eweszy lubi tę wiadomość

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Arechin na co dokładnie jest ?
    Tak, to lek na malarię ale bardzo dobrze też reguluje rozjechane cytokiny a z tym mam olbrzymi problem. To niesteroidowy lek przeciwzapalny. Po miesiącu wyniki były idealne. Wszystko w normach, łącznie z TNF alfa które było przekroczone kilkukrotnie. Niestety nie wszystko poszło tak dobrze bo komórki NK skoczyły po tym do ponad 30 %...
    A teraz po roku, nagle magicznie spadły do 17%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2022, 12:42

    Eweszy lubi tę wiadomość

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Tak, to lek na malarię ale bardzo dobrze też reguluje rozjechane cytokiny a z tym mam olbrzymi problem. To niesteroidowy lek przeciwzapalny. Po miesiącu wyniki były idealne. Wszystko w normach, łącznie z TNF alfa które było przekroczone kilkukrotnie. Niestety nie wszystko poszło tak dobrze bo komórki NK skoczyły po tym do ponad 30 %...
    A teraz po roku, nagle magicznie spadły do 17%
    Dziękuje za wyjaśnienie

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Dziękuje za wyjaśnienie
    Nie ma za co.
    Widzę, że też się leczysz w Szczecinie... Ja teraz w nim pokładam nadzieję. Uciekłam tutaj z Poznania. Jak wrażenia? Jak oceniasz Szczecin pod kątem leczenia niepłodności?

  • Martas Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martas wrote:
    Nowe wyniki NK - 17%. Nadal za wysoko ale jeśli patrzeć na stan z ostatniego badania gdzie było 30% to jest to olbrzymi progres. Nie wiem tylko czym jest spowodowany... Accofil? Nie sądzę...
    No i jest coś jeszcze... Dziś już wiem że u nas to chyba nie immunologia ale czynnik męski powoduje ciąże biochemiczne. Wyniki są złe... Żeby nie powiedzieć dramatyczne... Jestem załamana.

    I wszystko jasne... NK nadal mega wysokie.. Wynik jest zafałszowany przez wysokie lekocyty po Accofilu i dlatego ich procentowy udział w wynikach spadł...😟

    Rozmawialam o wlewach z intralipidu w przypadku jakiegoś cudu i ciąży - nie ma problemu. Mam tylko zadzwonić i od razu przyjeżdżać.

    Kolejny problem do kolekcji... AMH. Dziś robiłam badanie w mojej klinice. Wynik był po godzinie. Nie zdążyłam dojechać do domu. W 2017 - 4.12 ng/ml
    2022 - 10.18 ng/ml

    Jak to możliwe? Co się dzieje? Owulacje mam normalnie, PCO nigdy nie stwierdzono a usg miałam dziesiątki... Dlaczeeeeeeeego??????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 16:01

  • KlaudiaKno Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 27 września 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiunia 30 wrote:
    Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku, nie wiem czy ktoś mnie pamięta. Ja również zmagałam się z tym okrutnym problemem braku implantacji zarodka. Chciałam podzielić się z wami mają historią, może to komuś pomoże. Miałam dość wysoki poziom komórek nk. Udało nam się je zbić kroplówkami z intralipidu, który dostawałam co dwa tygodnie, przed stymulacją poziom komórek nk 15 %. Zaraz po transferze dostałam immunoglobuliny 5g (Privigen) które przyjmuje co 4 tygodnie, intralipid co 2 tyg. Pierwszy raz w życiu przy 8 podejściu udało mi się zajść w ciąże. Obecnie jestem w 11 tyg, nie wiem jak zakończy się moja historia, ale po raz pierwszy w życiu mój organizm nie zwalczył zarodka. Może to komuś pomoże. Powodzenia dziewczyny, nie przestawajcie walczyć!!!
    Cieszę się, że napisałaś! To pomaga wierzyć w szczęśliwe zakończenia!
    U nas też problem nawracającego braku implantacji. Łącznie trzy procedury, z dobrej klasy zarodkami (w trzeciej próbie korzystaliśmy z banku zarodków i robiliśmy badania genetycznie). Generalnie u mnie receptywnosc endometrium przed trzecim podejściem wskazała na za mało dojrzałe Endo, ale aktywacja niczego nie zmieniła niestety. Na własną rękę dorobiłam badania w kierunku trombofilii i APS (lekarz prowadzący mi odradzał, wychodząc z założenia, że wydamy kasę w błoto). Okazało się, że mam mutacje PAI-1 i MTHFR, dodatkowo rzeczywiście badania w kierunku APS wyszły pozytywne. Po konsultacji z immunologiem (subpopulacje limfocytów i cytokiny prawidłowe) będę miała włączany acard i heparynę plus immunolog zasugerował dodatkowo prewenit intensiv .... Mam nadzieję, że tym razem czwarta próba okaże się tą szczęśliwa, bo niestety, ale na więcej raczej finanse nie pozwolą....

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ