Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Mam wyniki.
    LH 15,13
    Estradiol 63,58
    Progesteron 0,303

    Wygląda że póki co przed owu jesteś...

    dojrzałe na 1 jajko przed pęknięciem estradiol ma być ponad 200

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki kochane, bardzo Wam wszystkim dziekuje za kciukasy! Przydadza sie bardzo :)
    Te dwa cialka zolte to swiadcza narazie tylko o tym, ze byla owulacja tak? Jutro bede dzwonic dowiedziec sie o wyniki progesteronu, tylko sama nie wiem czy w ogole mi to cos da ;)

    Niestety brzuch mam tak wzdety i bolesny od wczoraj, a dzis to juz apogeum jest :/

    Ja tez mam tylozgiecie i na kazdej nowej wizycie lekarze mi o tym mowia, ale nigdy nie powiedzieli, ze moze byc ciezko zajsc przez to w ciaze, mowili ze to normalne i ze ok 50% kobiet tak ma i to calkiem normalne. To jest chyba dziedziczne, bo moja mama i babcia tez maja tylozgiecie.

    Co do zelu na nasienie to my uzywalismy i nam niestety nie pomogl, ale to bylo przed laparo, wiec endo byla duza przeszkoda. Generalnie nie mamy problemu z nasieniem, wiec u nas zel i inseminacja np. nic raczej nie pomoga.

    Ja jeszcze probowalam castangusa 3 miesiace, ale tez nic nie dalo, biore femibion i wit d, a maz cynk tak na zapas troche ;)
    Znam dwie pary, ktorym profertil nic nie pomogl, ale jeden kolega bral sterydy i to mu poprawilo wyniki.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Dziewczynki kochane, bardzo Wam wszystkim dziekuje za kciukasy! Przydadza sie bardzo :)
    Te dwa cialka zolte to swiadcza narazie tylko o tym, ze byla owulacja tak? Jutro bede dzwonic dowiedziec sie o wyniki progesteronu, tylko sama nie wiem czy w ogole mi to cos da ;)

    Niestety brzuch mam tak wzdety i bolesny od wczoraj, a dzis to juz apogeum jest :/

    Ja tez mam tylozgiecie i na kazdej nowej wizycie lekarze mi o tym mowia, ale nigdy nie powiedzieli, ze moze byc ciezko zajsc przez to w ciaze, mowili ze to normalne i ze ok 50% kobiet tak ma i to calkiem normalne. To jest chyba dziedziczne, bo moja mama i babcia tez maja tylozgiecie.

    Co do zelu na nasienie to my uzywalismy i nam niestety nie pomogl, ale to bylo przed laparo, wiec endo byla duza przeszkoda. Generalnie nie mamy problemu z nasieniem, wiec u nas zel i inseminacja np. nic raczej nie pomoga.

    Ja jeszcze probowalam castangusa 3 miesiace, ale tez nic nie dalo, biore femibion i wit d, a maz cynk tak na zapas troche ;)
    Znam dwie pary, ktorym profertil nic nie pomogl, ale jeden kolega bral sterydy i to mu poprawilo wyniki.
    ostatnio jedna Pani ginekolog -mamaginekolog mówiła, że tyłozgięcie nie jest problemem tak naprawdę. trzymam kciuki!

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia dzieki za namiary na apteke :)

    A orientujecie sie, czy jest duza roznica miedzy Profertil a FertilMan? Bo widze ze cenowo ten drugi sporo tanszy, zawartosc ilosciowa niektorych skladnikow podobna.

    W ogole to musze zrobic to nieszczesne hsg :( Boje sie jakos choc lekarz mowil, ze jest podobne do cytologii tylko dluzej trwa... Z opisu dziewczyn na watku o hsg wyglada to nieco inaczej :/

  • Olgaa Koleżanka
    Postów: 58 22

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Witam!
    Dzisiaj dostałam clo, pierwszy cykl.
    Chciałabym tutaj z Wami się powspierać dalej, wierzę, że się uda.:)

    Cześć, fajnie,że do nas dołączyłaś :)

    Jaką dawkę Clo bierzesz? I jak u męża sprawdza się Fertilman, bo też swojemu wczoraj zamówiłam :) ?

    My stosujemy żel Conceive od poprzedniego cyklu, efektu w postaci ciąży na razie brak...ale zawsze miałam problem ze śluzem dlatego jeśli i tak trzeba użyć żelu to stwierdziłam, że lepiej tego, a nóż pomoże :)

    28 lat,pcos,4 cs,obecnie 2 cs z Clo - podcięte skrzydła

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Witam!
    Dzisiaj dostałam clo, pierwszy cykl.
    Chciałabym tutaj z Wami się powspierać dalej, wierzę, że się uda.:)

    Dobuska hej, my się już chyba znamy :P ;) powodzenia z clo!

    dobuska lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fertilman mój męzon dopiero bierze pierwszy miesiąc. A tak narawdę nie mamy porównania, bo dopiero jutro będzie sie umawiać na badanie nasienia. Ale bierze na w razie wu.:)

    Parsleyek znamy się znamy!:):)

    Olgaa będę brała po pół tabletki póki co, potem monitoring i decyzja co dalej. Osttanio miałam pęcherzyk około 22 mm, ale nie pękł, bez clo, więc czuję, że coś na pęknięcie pójdzie w ruch.

    Czy macie problemy ze śluzem przy clo? Dopiero zainteresowałam się tym żelem i nie wiem czy powinnam już teraz o tym myśleć.

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Fertilman mój męzon dopiero bierze pierwszy miesiąc. A tak narawdę nie mamy porównania, bo dopiero jutro będzie sie umawiać na badanie nasienia. Ale bierze na w razie wu.:)

    Parsleyek znamy się znamy!:):)

    Olgaa będę brała po pół tabletki póki co, potem monitoring i decyzja co dalej. Osttanio miałam pęcherzyk około 22 mm, ale nie pękł, bez clo, więc czuję, że coś na pęknięcie pójdzie w ruch.

    Czy macie problemy ze śluzem przy clo? Dopiero zainteresowałam się tym żelem i nie wiem czy powinnam już teraz o tym myśleć.

    Ja mam ogólnie mało śluzu, mam żel Conceive w tubce, daje poślizg, ale poza tym na razie innych efektów brak ;)

    dobuska lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Lonia dzieki za namiary na apteke :)

    A orientujecie sie, czy jest duza roznica miedzy Profertil a FertilMan? Bo widze ze cenowo ten drugi sporo tanszy, zawartosc ilosciowa niektorych skladnikow podobna.

    W ogole to musze zrobic to nieszczesne hsg :( Boje sie jakos choc lekarz mowil, ze jest podobne do cytologii tylko dluzej trwa... Z opisu dziewczyn na watku o hsg wyglada to nieco inaczej :/
    profertil miał badania kliniczne dlatego jest tak drogi, my mimo poprawy nasienia dalej go bierzemy, wolę wydać 150 zł i mieć pewność dobrej armii :)
    Dlaczego tak szybko hsg? Masz 5 cykl starań tak? a skąd wiesz o endometriozie?

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek ooo widzę, że nie jest taki drogi ten żel, może zamówię, niech leży przy łóżku i będzie najmilszym wspomagaczem:D

    Parsleyek lubi tę wiadomość

  • Olgaa Koleżanka
    Postów: 58 22

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska, to ładny wynik pęcherzyka bez clo, mam nadzieję, że tym razem być może z dopalaczem pęknie jako :) który masz dzień cyklu dziś? Może podobnie będziemy wyczekiwać owu :)

    Apropo poruszenia tematu hsg - po jakim czasie miałyście zlecone badanie i czy poza nieudanymi próbami są inne wskazania do tego badania? z góry dzięki

    28 lat,pcos,4 cs,obecnie 2 cs z Clo - podcięte skrzydła

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgaa wrote:
    dobuska, to ładny wynik pęcherzyka bez clo, mam nadzieję, że tym razem być może z dopalaczem pęknie jako :) który masz dzień cyklu dziś? Może podobnie będziemy wyczekiwać owu :)

    Apropo poruszenia tematu hsg - po jakim czasie miałyście zlecone badanie i czy poza nieudanymi próbami są inne wskazania do tego badania? z góry dzięki
    To mój 3 dc, chyba.... bo ja mam na początku skąpa miesiączkę. Plamienia nie licze, ale pierwsze 2-3 dni mam takie, że żywa krew jest, ale malusieńko.
    Mam brać od soboty clo.

  • anciaa Autorytet
    Postów: 1799 706

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgaa wrote:
    dobuska, to ładny wynik pęcherzyka bez clo, mam nadzieję, że tym razem być może z dopalaczem pęknie jako :) który masz dzień cyklu dziś? Może podobnie będziemy wyczekiwać owu :)

    Apropo poruszenia tematu hsg - po jakim czasie miałyście zlecone badanie i czy poza nieudanymi próbami są inne wskazania do tego badania? z góry dzięki

    Miałam zlecone to badanie po roku nieudanych starań. U mnie były tylko wskazania z racji nieudanych prób. Dobrze wspominam badanie i uważam że dobrze jest je zrobić żeby upewnić się że jajowody są drożne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 19:42

    29 lat, starania od ponad 3 lat, insulinooporność, pcos
    02 - 10.2017 r. - 4 nieudane IUI
    08.08.2018r. - start IVF - długi protokół
    "Zawsze jest nadzieja dla tych, którzy próbują"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, ja mialam sono hsg robione w narkozie, wiec nie wiem czy to taki pikus jak mowi lekarz. I po wybudzeniu jeszcze mialam bole jak na okres.
    W ogole lekarze przed laparoskopia tez mi mowili, ach 3ciego dnia to juz do domu, a po tygodniu od zabiegu do pracy. A w rzeczywistosci bylam 4 dni w szpitalu, wyszlam na wlasne zyczenie, bo dobrze to ja sie napewno nie czulam, a w domu bylam 3 tygodnie. Takze lepiej sie milo zaskoczyc, ale przygotowac na gorsze ;) niemniej jednak zrobilabym to badanie. Ja zrobilam po roku staran, ale im szybciej tym lepiej. No i moze pomoc :)


    Dobuska ladny pecherzyk :)

    dobuska lubi tę wiadomość

  • Olgaa Koleżanka
    Postów: 58 22

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    To mój 3 dc, chyba.... bo ja mam na początku skąpa miesiączkę. Plamienia nie licze, ale pierwsze 2-3 dni mam takie, że żywa krew jest, ale malusieńko.
    Mam brać od soboty clo.
    Ja też dziś 3dc :) u mnie z kolei pierwszy dzień jest taki, że umieram, a tylko delikatne plamienie...ale taka już pewnie nasza uroda. Ja biorę już od 2 dc Clo, ale poprzednio brałam 4-8 dc. Kiedy gin zalecił Ci pierwszy monitorning?

    ancia, joasia, dziękuję za info...pytam z ciekawości, bo to dopiero mój drugi cykl na clo, a to forum to duuuża encyklopedia wiedzy :)


    28 lat,pcos,4 cs,obecnie 2 cs z Clo - podcięte skrzydła

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasiu dopiero tutaj się dowiedziałam od Was, że nie ma tragedii skoro mój pecherzyk był ładny, niestety spowodował wzrost tempki i myślałam, że była owulacja i od razu czarne myśli, że LUF.
    Ale dzisiaj gin mnie uspokoił, że to, że raz tak było niczego nie przesądza:)

    Olga monitoring mam na 14 dc, bo 13 dc wypada w niedzielę niestety, a wtedy mówił, że byłoby najlepiej.

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgaa wrote:
    Apropo poruszenia tematu hsg - po jakim czasie miałyście zlecone badanie i czy poza nieudanymi próbami są inne wskazania do tego badania? z góry dzięki
    16 miesiecy staran, cykle owulacyjne wspomagane 3 razy clo bez efektu, w 17cyklu sonohsg.

    Dziewczyny czy przed sonohsg mozna sie kochac? Jesli w poniedzialek mam sonohsg to w sobote moge czy lepiej nie ryzykowac?

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    16 miesiecy staran, cykle owulacyjne wspomagane 3 razy clo bez efektu, w 17cyklu sonohsg.

    Dziewczyny czy przed sonohsg mozna sie kochac? Jesli w poniedzialek mam sonohsg to w sobote moge czy lepiej nie ryzykowac?

    Ja swoje wrażenia na temat sono hsg opisałam tutaj jeśli chciałabyś poczytać:
    http://waiting4.pl/badanie-hycosy-histero-salpingo-sonografia-czyli-czym-jest-sono-hsg/

    Aczkolwiek nie wiem czy współżycie przed może w czymś przeszkodzić. Wydaję mi się że nie ma to wpływu, ale to tylko moje zdanie ;)

    Lonia1990 lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Olgaa Koleżanka
    Postów: 58 22

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli głównym wskazaniem do hsg jest seria niepowodzeń w cyklach naturalnych i wspomaganych... zastanawiam się, czy nie lepiej od razu gruntownie przebadać się i w ten sposób...choć z tego co piszecie badanie do przyjemnych nie należy

    28 lat,pcos,4 cs,obecnie 2 cs z Clo - podcięte skrzydła

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    profertil miał badania kliniczne dlatego jest tak drogi, my mimo poprawy nasienia dalej go bierzemy, wolę wydać 150 zł i mieć pewność dobrej armii :)
    Dlaczego tak szybko hsg? Masz 5 cykl starań tak? a skąd wiesz o endometriozie?
    No widzisz nie wiem czemu juz hsg. Podejrzenie endo mialam przez 2 lata, jak jeszcze moja byla gin zobaczyla cyste na jajniku i kazala zbadac ca125. Mialam podwyzszone. Powtarzalam je kilkukrotnie przez okres 2lat i caly czas podwyzszone, cysta po luteinie tylko zmalala, ale nie zniknela.
    O dziwo teraz po 2c z Clo wynik ca125 mam w normie :) wiec to chyba ich zasluga ;) Dzis lekarz tez nie widzial cysty na jajniku, ale mowil, ze moze ja zaslaniac pecherzyk ktory mial 20mm a ost.razem cysta byla na 10mm. Moze poczekam jeszcze z tym hsg.
    To zainwestujemy w takim razie moze w ten Profertil.

‹‹ 2295 2296 2297 2298 2299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ