X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 8 marca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Karolka przeciez 5mm w 10dc to juz jest uposledzone endo... Na co on czeka, az polipy sie na nim porobią? Ja patrzac po sobie, po tym co miałam po 3c z Clo (w jednym roku a rok wczesniej jeszcze 2c z tym lekiem były) a pozniej jeszcze po 3c z lamettą, to bym podziekowała juz. Jednak człowiek sie uczy na błędach, ja wtedy nie wiedziałam czym moze grozic długotrwała stymulacja. Nie musisz sie godzic na to co proponuje lekarz, jak nazwa wskazuje on PROPONUJE a nie KAZE, to Twoja decyzja co zrobisz.
    Estrofem na pewno teraz bardzo podbije endo, zwłaszcza jak masz 2tabl. , wiec za 2-3 dni bedzie pewnie juz z 9mm jak nie wiecej
    Jeszcze bardziej się przestraszylam. Teraz mąż będzie dłużej aż do 18dc (zastrzyk w 14) to może nam się uda. Ostatnie razy musiałam wracać dzień do zastrzyku, gdzie przeważnie się klocilismy i nie było przytulania.
    Jakie jest najlepsze Endo w moim przypadku do zapłodnienia ?

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 8 marca 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Zozo .. my tez tak mieliśmy 2 razy heh.. i dupa.. wiec chyba cos jeszcze jest nietak ...
    ale damy rade!

    Ja chyba przy następnej stymulacji poczytam o trikach przy słabszym nasieniu i chyba bede te nogi w gorze itd stosować, moze zaskoczy...

    Ewka to moze beta?

    Ja już nogi w górze trzymalam przez chwilkę hihi a pozniej podusia pod tyłek i tak lezalam aż mi się spać zachciało ;-)
    W Nd jeszcze test zrobię i może w poniedziałek betę ,piersi mnie bolą i to mnie zastanawia ,bo przy cyklach w których się nie udało to mnie nie bolały no ale każdy cykl inny 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 13:55

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 8 marca 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Ag cos jest jeszcze nie tak ale kuźwa co? :/ Ewka111111 mnie właśnie w cyklu gdzie też się udało po clo bardzo piersi mnie bolaly i szybko się powiększyły aż dziwne to było bo test juz 9 dpo pokazał blada kreskę i cycki bolaly jak szalone więc może się uda u ciebie :)

    Ewka 111111 lubi tę wiadomość

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 8 marca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Dzięki, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i miałam nadzieję, że jednak zastrzyk nie zablokuje reszty :) Niestety nie dam rady podjechać na monit, pozostaje mi na razie forum i termomtr
    Martwi mnie tylko brak skoku temperatury.
    To może ja Cię pociesze u mnie w tym cyklu nie bylo wcale skoku temperatury i myslalam ze owu nie bylo, gdzie zawsze mialam skok a tym razem nic. Temperatura wzrosla dopiero 2 dni przed testem - pozytywnym. Wiec temperatura tu o niczym jeszcze nie przesadza. Trzymam kciuki za pozytywny test :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 14:33

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 8 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    To może ja Cię pociesze u mnie w tym cyklu nie bylo wcale skoku temperatury i myslalam ze owu nie bylo, gdzie zawsze mialam skok a tym razem nic. Temperatura wzrosla dopiero 2 dni przed testem - pozytywnym. Wiec temperatura tu o niczym jeszcze nie przesadza. Trzymam kciuki za pozytywny test :-)

    Gratulacje! Takiej historii jeszcze nie słyszałam ;)

    Rubii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo ja stawiam u nas na za słaba armie żołnierzy.. ale teraz działamy zeby poprawić, wiec szanse sa, tylko znowu zacznę stymulacje!

  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 8 marca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ja jestem jakaś dziwna , byłam w aptece po leki i oczywiście test kupiłam ,bo sobie myślę , że może te z allegro są lipne , przyjechałam i oczywiście zrobiłam i do 5 min nic, po 15 min ok sprawdziłam i jest cień , w poniedziałek jadę na betę bo ja już testom nie wierzę , ale mam jakieś w sobie przeczucia, trzymajcie kciuki :-)

    https://zapodaj.net/6e6c3ce9d38e9.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 17:58

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 8 marca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jutra zaczynam drugi cykl z clo. Piszecie o endo w 10dc 5mm. Wg mojego gina to dobre endo. Przeciez to endo jeszcze przed owu to ono urosnie. Ja w 13dc mialam jakies 7mm a w 16dc(jeden dzien po owu) juz 13mm. I to jest ok.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 8 marca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero po prawie dwóch miesiącach do Was zajrzałam.

    RUBII!!!! JAK JA SIĘ CIESZĘ!!! Gratuluje z całego serca!

    U mnie bez zmian - porobiłam wyniki, poza trochę za niskim estradiolem jest OK. Czekam na @ - cycki jakby spuchły, zgada mi doszła... w tym cyklu wyjątkowo pokładam nadzieje... Czekam do piątku.

    A teraz cofam się w postach i lecę szukać historii Rubiii!! :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 20:02

    Pani Ciasio, Ewka 111111, Rubii lubią tę wiadomość

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka 111111 wrote:
    Nie wiem czy ja jestem jakaś dziwna , byłam w aptece po leki i oczywiście test kupiłam ,bo sobie myślę , że może te z allegro są lipne , przyjechałam i oczywiście zrobiłam i do 5 min nic, po 15 min ok sprawdziłam i jest cień , w poniedziałek jadę na betę bo ja już testom nie wierzę , ale mam jakieś w sobie przeczucia, trzymajcie kciuki :-)

    https://zapodaj.net/6e6c3ce9d38e9.jpg.html
    Tu widać lepiej niż na poprzednim. Tam nie widziałam a tu tak. Leć na betę. Powodzenia ;-)

    Ewka 111111 lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Tu widać lepiej niż na poprzednim. Tam nie widziałam a tu tak. Leć na betę. Powodzenia ;-)

    Tylko w instrukcji piszę wyraźnie do 5 min odczytać ,a ja naiwna jestem i robie sobie nadzieję na siłę.
    A dziś test z rana negatywny biel i jeszcze raz biel 14 dpo ,
    Ostatni raz kupuje zapas testów ,bo ile mam to tyle zrobię i to takie nakręcanie i wmawianie sobie :-( szczerze to pomału mam wszystkiego dość , sorry za zła energie ale jest mi zle ,muszę odpocząć bo zgłupieje :-(
    Takie mam wrażenie od dłuższego czasu że teściowa na mnie zła ,bo jej syn jeszcze dzieci nie ma ,ani tam nie chodzę już a praktycznie mieszkamy dom w dom , jej córka w ciąży z drugim i będzie strasznie rad udzielać a zero pojęcia o tym że można mieć problemy z zajściem w ciążę , moja siostra też w ciąży z trzecim i też widać że nie rozumie problemu , bo już nie raz w rozmowie wyszło z nią dlatego nasze relacje się popsuły. Trzęsie mnie na myśl o spotkaniach rodzinnych ,jak w moim gronie wszyscy małe dzieci mają.
    Płakać mi się chce jak o tym wszystkim myślę :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 09:14

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 9 marca 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wywołałam Cię myślami, bo właśnie chciałam pisać, czy jeszcze do nas zaglądasz no i co u Ciebie? :)

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 9 marca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka 111111 wrote:
    Tylko w instrukcji piszę wyraźnie do 5 min odczytać ,a ja naiwna jestem i robie sobie nadzieję na siłę.
    A dziś test z rana negatywny biel i jeszcze raz biel 14 dpo ,
    Ostatni raz kupuje zapas testów ,bo ile mam to tyle zrobię i to takie nakręcanie i wmawianie sobie :-( szczerze to pomału mam wszystkiego dość , sorry za zła energie ale jest mi zle ,muszę odpocząć bo zgłupieje :-(
    Takie mam wrażenie od dłuższego czasu że teściowa na mnie zła ,bo jej syn jeszcze dzieci nie ma ,ani tam nie chodzę już a praktycznie mieszkamy dom w dom , jej córka w ciąży z drugim i będzie strasznie rad udzielać a zero pojęcia o tym że można mieć problemy z zajściem w ciążę , moja siostra też w ciąży z trzecim i też widać że nie rozumie problemu , bo już nie raz w rozmowie wyszło z nią dlatego nasze relacje się popsuły. Trzęsie mnie na myśl o spotkaniach rodzinnych ,jak w moim gronie wszyscy małe dzieci mają.
    Płakać mi się chce jak o tym wszystkim myślę :-(

    Ewka, życie jest niesprawiedliwe A ludzie okrutni i strasznie samolubni.. nic na to nie poradzimy. Ja odsuwam się od takich, po co mają mnie bardziej dołować zamiast wspierać. Także wcale Ci się nie dziwię, że masz dosyć teściowej i jej zarzutów. Odpocznij trochę od tego wszystkiego i nabierz nowej energii <3

    Ewka 111111 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewunia - doczekasz się i też będziesz najpierw w ciąży a potem tuliła swoje Dzieciątko, tylko cierpliwości. Ja sobie tak ostatnio ciągle powtarzam, że potrzeba czasu, cierpliwości i kiedyś się uda! jakoś mi lepiej jak tak sobie właśnie to jakoś w głowie poukładałam.. Dziewczyny, czy Wy tutaj pisałyście o kwestii parametrów nasienia do inseminacji? ostatnio z racji tego szpitala od Mamy to kurcze jestem tylko z doskoku i mogę coś mylić...

    Ewka 111111, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 9 marca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka niestety jak ktoś nie miał nigdy takiego problemu to nie zrozumie. Nie dziwię się że masz taki nastrój, skoro naokoło ciężarne kobiety. Jeszcze każda ma złote rady, jak ja tego nie lubię. :/ Na pewno jesteś super babką i nie ma co pozwalać ludziom, żeby ich gadanie wpływało negatywnie na twoją samoocenę. To, jak szybko ktoś zachodzi w ciążę, nie ma nic wspólnego z tym ile jest wart. Trzymaj się, trzymam kciuki za ciebie.

    Dziewczyny, wy jesteście ogarnięte w tych tematach to podpytam. Jestem na pierwszym cyklu z CLO i od 18 do 27 dc mam brać luteinę. Cykle do tej pory miałam 24-30 dni, najczęściej jednak poniżej 28 dni. Czy jeśli biorę tą luteinę, to mogę mieć pewność że ona zablokuje mi okres i dostanę go najwcześniej 28 dc? Czy może się zdarzyć, że i tak okres przyjdzie jak jeszcze będę ją brała? I czy wtedy ją odstawić?
    Obym nie dostała @ tak czy siak, ale spytam na wszelki wypadek. ;)

    Ewka 111111 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Esta Autorytet
    Postów: 401 109

    Wysłany: 9 marca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie niestety @ przyszla juz dzisiaj w 22 dc i wszystko sie popieprzylo a teraz nie wiem bo clo mam brac od 3-8 dc i pokazac sie na monit ale w ktorym dniu cyklu najlepiej bo nie wiem :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my postanowiliśmy, ze jak do konca roku nie zaskoczy, to w 2020r. Próbujemy z inseminacja, chyba ze wiadomo lekarz zaleci wczesniej, to sie dostosujemy, ale mam nadzieje ze bedzie dla nas miał jeszcze jakies opcje na teraz ..

  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Patrycja201501 wywołałam Cię myślami, bo właśnie chciałam pisać, czy jeszcze do nas zaglądasz no i co u Ciebie? :)
    Zaglądam do was i czytam regularnie. Nie udzielałam się ostatnio bo dopiero od tego cyklu zaczynamy ze staraniami przygodę od początku. Dostałam inny lek- letrazol, mam brać tak jak clo. Trochę się boje skutków ubocznych i chętnie poczytam wasze opinie jeśli chodzi o skutki uboczne po letrazolu. Ogólnie psychicznie u mnie raz lepiej raz gorzej. Teraz mąż był chrzestnym, powiem wam ze naprawdę dzielnie to zniosłam. Ale wiem jaka to ogromna niesprawiedliwosc, gdy inni wpadają i nie chcą a dobre rady dają. Wiąże ogromne nadzieje na ten nowy lek. Ale coraz częściej zastanawiam się nad klinika. Niewiem czy nasz lekarz trochę nie ciągnie nas na kasę. 150 zł wizyta. Jak na lekarza z małej miejscowości to cena prawie jak w klinice. A co u Ciebie?

    AneTkaa87 lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Esta Autorytet
    Postów: 401 109

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Zaglądam do was i czytam regularnie. Nie udzielałam się ostatnio bo dopiero od tego cyklu zaczynamy ze staraniami przygodę od początku. Dostałam inny lek- letrazol, mam brać tak jak clo. Trochę się boje skutków ubocznych i chętnie poczytam wasze opinie jeśli chodzi o skutki uboczne po letrazolu. Ogólnie psychicznie u mnie raz lepiej raz gorzej. Teraz mąż był chrzestnym, powiem wam ze naprawdę dzielnie to zniosłam. Ale wiem jaka to ogromna niesprawiedliwosc, gdy inni wpadają i nie chcą a dobre rady dają. Wiąże ogromne nadzieje na ten nowy lek. Ale coraz częściej zastanawiam się nad klinika. Niewiem czy nasz lekarz trochę nie ciągnie nas na kasę. 150 zł wizyta. Jak na lekarza z małej miejscowości to cena prawie jak w klinice. A co u Ciebie?
    Ja tez mieszkam w malym miescie na południu polski i tutaj tez wiz 150 zl.

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka, rozumiem to doskonale. Syty głodnego nie zrozumie.

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
‹‹ 3173 3174 3175 3176 3177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ