X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • MartaChm. Przyjaciółka
    Postów: 92 35

    Wysłany: 8 lipca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    MartaChm to dlatego, że oczywiście morfologia jest ważna, ale tak samo ilość. Mi lekarz mówił, że lepiej jest mieć dużo plemników ze słabą morfologią, niż mało z dobrą. Powiedział, że teoretycznie tylko 3% plemników ma prawidłową budowę, za to nadrabiamy ilością- i te niewielkie wydawałoby się 3% to w rzeczywistości miliony zdolnych do zapłodnienia plemników :)
    Czyli mam się nie przejmować tym3% jak ilość jest duża?

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 8 lipca 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaChm. wrote:
    Czyli mam się nie przejmować tym3% jak ilość jest duża?

    Może nie że zupełnie nie przejmować,bo fajnie jakby lekarz zobaczył resztę wyników i skonfrontował to z tym, co się u Ciebie dzieje. Czasem są też suplementy przepisywane :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MartaChm. Przyjaciółka
    Postów: 92 35

    Wysłany: 8 lipca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę w przyszłym miesiącu do innego lekarza bo tych 2 do tej pory tylko mnie leczyli a nie mieli podstaw bo owulacja piękna droznosc też tylko biorę na tarczyce leki która wynosi 1,50

  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 8 lipca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wróciłam od gin. Torbieli nie ma , mam zacząć brać letrazol. Trochę się boje bo mnie kuzynka nastraszyla ze jej serce po nim latało... No ale raz się żyje;)

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1721 1233

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja - kciuki!!! A jaki lek dokładnie? Ja brałam lamette i było lepiej niz na clo ;)

    Pochwale sie (tym co pamiętały jakie miałam przygody z Mężem i badaniem ...) zrobił powtórkę, ruch poprawiony pięknie, powyżej norm (a było zle), cała reszta tez dobrze, posiew czysto... tylko nam spadła morfologia z 2% na 1%... ale to i tak lepiej niz 0 sobie mysle! Takze kto wie, moze z czasem cos z tego wyjdzie ;) poki co w październiku mamy urlop i tyle.

    Patrycja201501, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • ajdas Koleżanka
    Postów: 40 19

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to jestem 3 cykl na Clo i jakoś w ciągu tego miesiąca dziwnie reaguję. U mnie po 1x1 zwykle rósł tylko jeden pęcherzyk, tym razem po pierwszym monitoringu były 3, ale wszystkie malutkie. Na drugim monitoringu został tylko jeden ale też za mały. Ostatecznie, dopiero w 19 dc dostałam ovitrelle i po 5 dniach progesteron
    Teraz zblizam się do terminu testowania lub @ a im bliżej, tym częściej czuję pobolewanie / skurcze. Niby jak na @, ale nie do końca... Dziwne

  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaJaaa wrote:
    Patrycja - kciuki!!! A jaki lek dokładnie? Ja brałam lamette i było lepiej niz na clo ;)

    Pochwale sie (tym co pamiętały jakie miałam przygody z Mężem i badaniem ...) zrobił powtórkę, ruch poprawiony pięknie, powyżej norm (a było zle), cała reszta tez dobrze, posiew czysto... tylko nam spadła morfologia z 2% na 1%... ale to i tak lepiej niz 0 sobie mysle! Takze kto wie, moze z czasem cos z tego wyjdzie ;) poki co w październiku mamy urlop i tyle.
    Dzięki, ja zacznę brać chyba od weekendu tak sobie wyliczyłam ;) mam nadzieje ze nie będzie skutków ubocznych 😃😃
    Pamietam Twoje przygody z badaniem. Super wieści! Trzymam kciuki za was! Działacie?

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Aga133 Znajoma
    Postów: 27 27

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Jestem tu nowa, chociaż w staraniach nie ;p staramy się z Mężem od maja 2018. We wrześniu wyszła moja endometrioza, torbiele na obu jajnikach (prawy jedna 2,5cm lewa 3 torbiele)
    W grudniu 2018 zaszłam w ciaze naturalnie jednak w 8 tyg nie było zarodka i nastąpiło poronienie samoistne. Teraz drugi cykl biorę clo i ovitrelle. Dzisiaj mamy 25dc (po poronieniu narazie długość cykli szaleje, ostatni 33 dni) w tym cyklu zastrzyk podany 27.06 (14dc). Dzisiaj zrobiłam betę wyszło 7.9 plus trzy pozytywne testy. Minęło 11 dni od zastrzyku a dodam, ze w poprzednim cyklu w 6 dni po zastrzyku testy nic nie pokazywały a 10 dnia po beta było 2.3. Czy coś z tego może być? Pozdrawiam! :)

  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1721 1233

    Wysłany: 9 lipca 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Dzięki, ja zacznę brać chyba od weekendu tak sobie wyliczyłam ;) mam nadzieje ze nie będzie skutków ubocznych 😃😃
    Pamietam Twoje przygody z badaniem. Super wieści! Trzymam kciuki za was! Działacie?
    Spokojnie, u mnie po clo była „menopauza” a lametta (letrozol) zero skutków ubocznych! Trzymam mocno kciuki!

    Ojjj miałam z tym moim Mężem i Jego badaniem przeprawy... a minęło pol roku i bez słowa zająknięcia, jak Go umówiłam, to poszedł (sam!), sam tez dzwonił za wynikami i odebrał! Jestem z Niego dumna, bo przeszedł metamorfozę duża w tym temacie. A dodatkowo wyniki nam poszybowały w gore tzn. Ilośc i ruch, bo morfologia spadła... teraz jeszcze bym chciała zeby sie przekonał do pójścia do lekarza zeby skonsultować wyniki, zbadać tez czy nie ma żylaków... bo skądś ta niska morfologia musi byc ... ale dam Mu czas ;)
    Staramy sie, ale bez wspomagaczy... takze gdyby teraz sie udało, to byłby cud! Ale na spokojnie! Zaczynam właśnie 3 miesiac w nowej pracy, potem w październiku wakacje, a pózniej mysle bedziemy wracać do mojego lekarza - z tym, ze chciałabym najpierw jednak tego Męża jeszcze do urologa wysłać zeby temat zamknąć i skupić sie na mnie... poza tym staram sie zebysmy zdrowo żyli, cieszyli sie soba, dużo jeździmy na rowerach, chodzimy po górach, robie w kuchni nowe rzeczy (ostatnio sushi) i tez chcemy troche pozwiedzać. Takze jest dobrze, skupiamy sie na pozytywach, a nasza cierpliwość (oby!) została wynagrodzona! A nie wiecie co u Evell? Była tutaj kiedyś i zniknęła...

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 9 lipca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga133 wrote:
    Hej!
    Jestem tu nowa, chociaż w staraniach nie ;p staramy się z Mężem od maja 2018. We wrześniu wyszła moja endometrioza, torbiele na obu jajnikach (prawy jedna 2,5cm lewa 3 torbiele)
    W grudniu 2018 zaszłam w ciaze naturalnie jednak w 8 tyg nie było zarodka i nastąpiło poronienie samoistne. Teraz drugi cykl biorę clo i ovitrelle. Dzisiaj mamy 25dc (po poronieniu narazie długość cykli szaleje, ostatni 33 dni) w tym cyklu zastrzyk podany 27.06 (14dc). Dzisiaj zrobiłam betę wyszło 7.9 plus trzy pozytywne testy. Minęło 11 dni od zastrzyku a dodam, ze w poprzednim cyklu w 6 dni po zastrzyku testy nic nie pokazywały a 10 dnia po beta było 2.3. Czy coś z tego może być? Pozdrawiam! :)

    Wyglada obiecujaco 3mam mocno kciuki :) i czekamy na dalsze pozytywne wiesci :)

    Oilka lubi tę wiadomość

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 9 lipca 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    My mieliśmy przerwę od starań, ale z powodu nieobecności męża.
    Teraz cykl naturalny (po 5 cyklach z clo i 2 bez clo). W 13dc prawy jajnik 11mm pęcherzyki, a lewy 14.
    Dzisiaj 18dc w prawym nic, w lewym 23mm. Endo 12mm. Płynu z zatoce nie ma. Staraliśmy się wczoraj, dzisiaj już mąż pojechał. Kolejny cykl starań będzie w październiku, bo mąż nie wstrzeli się w mój cykl wcześniej.
    Nadzieja matką głupich, ale umiera ostatnia.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Aga133 Znajoma
    Postów: 27 27

    Wysłany: 9 lipca 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Wyglada obiecujaco 3mam mocno kciuki :) i czekamy na dalsze pozytywne wiesci :)
    Znowu poleciałam na betę dzisiaj wyszło 20.35 😊 trzymam kciuki aby tym razem wyszło 💪🏻

    Karolka9, Rubii, Oilka, Zozo, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 10 lipca 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga super wiesci!! Oby wszystko bylo dobrze. Trzymam mocno kciuki!! <3

    A my wczoraj mielismy badanie synek ma 720 gram dosc sporo jak na ten tydzien. Od razu musze sprawdzić czy to nie cukrzyca przypadkiem. A poza tym zle sie ulozyl i nie udalo sie uchwycic ladnego zdjecia. Lezy pleckami do gory i sie zaslanial raczkami maly wstydzioch.

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Aga133 Znajoma
    Postów: 27 27

    Wysłany: 10 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Aga super wiesci!! Oby wszystko bylo dobrze. Trzymam mocno kciuki!! <3

    A my wczoraj mielismy badanie synek ma 720 gram dosc sporo jak na ten tydzien. Od razu musze sprawdzić czy to nie cukrzyca przypadkiem. A poza tym zle sie ulozyl i nie udalo sie uchwycic ladnego zdjecia. Lezy pleckami do gory i sie zaslanial raczkami maly wstydzioch.

    Super, ze u Ciebie tez wszystko dobrze! Napewno wszystko będzie idealnie i żadna cukrzyca nie wyjdzie ❤️

    Rubii lubi tę wiadomość

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 10 lipca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga a kiedy planujesz pierwsza wizyte u lekarza zeby podejrzal Twojego malego kropka? Juz tydzien po dacie @ bedzie widac. Ja tak szlam na pierwsza wizyte. Oczywiscie serduszka jeszcze nie bedzie ale bedzie widac czy kropek jest dobrze umiejscowiony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 09:53

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Aga133 Znajoma
    Postów: 27 27

    Wysłany: 10 lipca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Aga a kiedy planujesz pierwsza wizyte u lekarza zeby podejrzal Twojego malego kropka? Juz tydzien po dacie @ bedzie widac. Ja tak szlam na pierwsza wizyte. Oczywiscie serduszka jeszcze nie bedzie ale bedzie widac czy kropek jest dobrze umiejscowiony.


    Narazie dzisiaj idę do mojej po progesteron i zobaczę co powie :) ale po poprzedniej ciąży chciałabym iść dopiero 6-8tydzien, żeby się zbędnie nie stresować

  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 10 lipca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga133 gratulacje :)

    Aga133 lubi tę wiadomość

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 10 lipca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce zapeszać, ale... CHYBA MAMY DWIE KRESKI. okres spóźnia się 2dni. Wczoraj zrobiłam test i wyszła bladziocha pod światło, a dzisiaj tez bladziocha, ale widoczna gołym okiem.

    Jutro z samego rana powtórzę test, jak znowu coś zobaczę, to pojadę na krew.

    Pani Ciasio, Rubii, Patrycja201501, Evli lubią tę wiadomość

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
  • Aga133 Znajoma
    Postów: 27 27

    Wysłany: 10 lipca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi wrote:
    Nie chce zapeszać, ale... CHYBA MAMY DWIE KRESKI. okres spóźnia się 2dni. Wczoraj zrobiłam test i wyszła bladziocha pod światło, a dzisiaj tez bladziocha, ale widoczna gołym okiem.

    Jutro z samego rana powtórzę test, jak znowu coś zobaczę, to pojadę na krew.

    Kochana trzymam mocno kciuki!! I powoli, jeszcze po cichu, żeby nie zapeszyć gratuluje❤️ Napewno wszystko będzie dobrze 💪🏻 Czekamy na update! 😊

  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 11 lipca 2019, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu blada! Pojadę na bete dziś.
    Cycki się napompowaly, wiec coś jest na rzeczy...
    jestem przestraszona.

    Rubii lubi tę wiadomość

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
‹‹ 3253 3254 3255 3256 3257 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ