X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 5 września 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii na to ciałko żółte jestem w stanie przymknac oko ale właśnie to endo mi nie daje spokoju.. Wg zdjęcia wydaje mi się że dobrze zahaczył, po prostu endo jakby wygląda inaczej? Zapytam go o to kiedys przy okazji. Teraz niech się dzieje co chce. Jeszcze w dodatku dziś rtg miałam..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Nobis doktor T. nigdy nie kazał mi przyjść na sprawdzenie, czy pękły. Dopiero ta inna doktorka to sprawdzała. Podejrzewam, że wynika to z tego, że i bez stymulacji pękały jak przeklute balony ;)

    Inna sprawa, tak sobie myślę, że przecież ja i tak bym się do niego nie dostała tak szybko. Musiałabym wcześniej wizytę zaklepac, ale weź wceluj tak w odpowiedni dzień, skoro najlepiej jest dzwonić jeszcze przed @ :/

    Ja w tym cyklu nie sprawdzam ale profilaktycznie już zaklepałam sobie wizytę u doktora na za 3 tygodnie. Niestety zbyt późno się obudziłam ze sprawdzeniem czy pękło i teraz nie umowie wizyty a w niedziele wyjeżdżamy na urlop

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 14:54

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 5 września 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Ja w tym cyklu nie sprawdzam ale profilaktycznie już zaklepałam sobie wizytę u doktora na za 3 tygodnie. Niestety zbyt późno się obudziłam ze sprawdzeniem czy pękło i teraz nie umowie wizyty a w niedziele wyjeżdżamy na urlop

    A może jakiś inny lekarz? To tylko monitoring jakby nie patrzeć :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 5 września 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, czy któraś robiła HSG na NFZ? Jak to się odbywa, trzeba mieć skierowanie od rodzinnego, długo się czeka?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 5 września 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam na NFZ ale w Ośrodku z programu rządowego. Mój gin wysłał nas tam na badania i mieliśmy z mężem podstawowe hormony zrobione, monitoring cyklu razem z hormonami estradiolem i progiem, mąż badanie nasienia i ja ostatecznie hsg. Jeśli chodzisz do gina na fundusz to chyba on Cię kieruje.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • ajdas Koleżanka
    Postów: 40 19

    Wysłany: 5 września 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, czy któraś robiła HSG na NFZ? Jak to się odbywa, trzeba mieć skierowanie od rodzinnego, długo się czeka?

    Ja robiłam na NFZ w Poznaniu. Skierowanie miałam od ginekologa. A co do czekania, u mnie wyglądało to tak, że skierowanie dostałam po połowie cyklu i w pierwszym dniu okresu miałam dzwonić na oddział i umówić się na zabieg, który udało się zrobić w 8dc. Czyli tak właściwie nie trwało to dłużej niż 2 tygodnie

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, czy któraś robiła HSG na NFZ? Jak to się odbywa, trzeba mieć skierowanie od rodzinnego, długo się czeka?
    Też miałam skierowanie od ginekologa i nawet lekarz mnie umówił na to badanie dostałam tylko informacje gdzie kiedy i o której mam się pojawić. Resztę dowiadywałam się na bieżąco na oddziale

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    A może jakiś inny lekarz? To tylko monitoring jakby nie patrzeć :)
    Już sobie chyba odpuszczę bo zostaje mi tylko piątek a raczej już trochę późno na szukanie lekarza więc poczekam te 1,5 tygodnia i najwyżej w następnym cyklu będę sprawdzać.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 5 września 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, bardzo mi pomoglyscie ❤️

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 6 września 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Już sobie chyba odpuszczę bo zostaje mi tylko piątek a raczej już trochę późno na szukanie lekarza więc poczekam te 1,5 tygodnia i najwyżej w następnym cyklu będę sprawdzać.

    A OF zaznaczył Ci owulację? :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 6 września 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio w tym cyklu nie robię nic nie mierze temperatury nie zaznaczam nic a na OF już od dawna nie prowadzę wykresu. Tak że ten cykl to jeden wielki luz pod tym względem jedynie zastrzyk i starania.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1721 1233

    Wysłany: 7 września 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co u Seliny... czy udało sie Jej zdrówko naprawić i czy wróciła do starań... jak cos wiecie to dajcie znać, a jak czytasz Selina to odezwij sie!

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 8 września 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny jak wam weekend minął? Ja dzisiaj wyjechała na urlop ale w połowie drogi deszcz nas złapał i zapowiada się że będzie też jutro padać więc chyba nici z gór. Coś mnie w tym cyklu strasznie wyaypuje całą brodę i trochę policzki mam wysypane a do @ jeszcze trochę bo przypada mi gdzieś na 16.09. ale jakby co to na po ciesznie mam wizytę u nowej fryzjerki.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 września 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis mam nadzieję że urlop Wam się uda, a pogoda dopisze 😘 ja w tym tygodniu nadal odpoczywam. Jestem jeszcze na zwolnieniu do końca tygodnia, niestety plecy bolą 😑

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 9 września 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis udanego urlopu, mimo pogody :)

    A ja w środę idę na wycięcie polipa (może odrazu zrobią hsg, a może jednak w innym terminie, w środę wszystko się okaże), trzymajcie kciuki 😊
    Mam nadzieję, że ten polip był powodem niepowodzeń i teraz szybko zaskocze ;)

    Pani Ciasio, becia1982 lubią tę wiadomość

  • karolina7 Przyjaciółka
    Postów: 158 32

    Wysłany: 9 września 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, jak to jest z tym progesteronem? Zauważyłam na forum, że często go sobie badacie po owulacji. Rozumiem, że tydzień po owulacji powinno się sprawdzać jego poziom, tak? I jeśli wyjdzie na poziomie zgodnym z fazą lutealną, to znaczy, że owulacja wystąpiła?

    A jak to się ma do stosowania Douphastonu? Jak się go bierze, to bez sensu badać progesteron, prawda? I Douphaston bierzecie zawsze w określone dni czy po potwierdzonej owulacji?

    U mnie ten cykl jest bez clo, mamy urlop, przytulamy się dla przyjemności, wtedy kiedy jest ochota, a nie wtedy kiedy trzeba, bez większych nadziei w tym miesiącu, bez monitoringów, bez testów owulacyjnych, ale dzisiaj 19 dc i zaczęłam się zastanawiać czy by jednak nie sprawdzić progesteronu jutro albo w środę. Mam jeszcze kilka opakowań Douphastonu, bo został z czasu leczenia torbieli, a progesteron badałam 2 czy 3 razy 21-22 dc i wychodził na poziomie 7-9, więc chyba troszkę mało? Może by się wspomóc Douphastonem? Tylko jeśli tak, to od kiedy go brać? I czy wcześniej badać progesteron?

    Letrox 100, Formetic 3x500, dostinex, acard, actifolin, zioła o. Sroki

    06.2019 - sonoHSG (jajowody drożne)
    06.2019 - histeroskopia (macica łukowata, delikatnie dwurożna)
    07.2019 - brak śladu po PCOS (3 miesiące od rozpoczęcia picia ziół o. Sroki)
    08.2019 - pierwszy cykl z CLO - nieudany :(
    10.2019 - drugi cykl z CLO
    11.2019 - trzeci cykl z CLO - ciąża biochemiczna
    12.2019 - inseminacja i <3
    01.2020 - Aniołek w 8 tc [*]
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 września 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, proga bada się w 7-8dpo. Przy dupku spokojnie można zbadać bo podobno nie wpływa na krew, tak samo jak nie podnosi tempki bo to sztuczny progesteron. Co innego by było z luteiną. Gdzieś czytałam że najlepiej jak prog jest powyżej 3ng i to ponoć już świadczy o owu ale nie powiem Ci tego bo nie wiem na 100pro. Ale dziewczyna z innego forum miała proga około 5 i zaszła w ciążę czyli owu była (choć niestety zakończyło się to ciążą biochemiczną). Zwykle dupka powinno się brać już po owu. Zwykle brałam w 2 dobie, ale teraz gin kazał mi wziąć już dzień po (akurat miałam monit)

    karolina7 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • karolina7 Przyjaciółka
    Postów: 158 32

    Wysłany: 9 września 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) a jaka dawka dupka w takim przypadku?

    Letrox 100, Formetic 3x500, dostinex, acard, actifolin, zioła o. Sroki

    06.2019 - sonoHSG (jajowody drożne)
    06.2019 - histeroskopia (macica łukowata, delikatnie dwurożna)
    07.2019 - brak śladu po PCOS (3 miesiące od rozpoczęcia picia ziół o. Sroki)
    08.2019 - pierwszy cykl z CLO - nieudany :(
    10.2019 - drugi cykl z CLO
    11.2019 - trzeci cykl z CLO - ciąża biochemiczna
    12.2019 - inseminacja i <3
    01.2020 - Aniołek w 8 tc [*]
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 września 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać 2x1.
    Jedne dziewczyny biorą przez 10-12dni, mi gin kazał brać aż do wystąpienia @. Co prawda faza lutealna mi się wtedy nieco wydłuża ale jest mniejsze prawdopodobieństwo poronienia po odstawieniu ewentualnej ciąży.

    karolina7 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 11 września 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 co tu takie cicho, nikogo nie ma, nikt się nie udziela? Co u Was?
    Pani Ciasio, jak tam sytuacja na froncie walki wygląda?

    Ja dziś byłam zbadać proga, teoretycznie 7dpo a praktycznie, temperatura niziutko, niemalże stała.. Obawiam się że prog wyjdzie strasznie niski.
    Poza tym w poniedziałek byłam u lekarza z kręgosłupem, dostałam leki, w tym też olfen w zastrzykach.. Na ulotce były takie straszne rzeczy wypisane że postanowiłam zaczekać i nie biorę ich na razie.. Za duże ryzyko za sobą niesie..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
‹‹ 3287 3288 3289 3290 3291 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ