X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Madziara0208 Koleżanka
    Postów: 54 57

    Wysłany: 4 września 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Pani Ciasio trzymam kciuki <3 daj znac po wizycie

    Milena i masz bardzo dobre podejscie takie podejscie do tematu tez dobrze Wam zrobi :-)
    A ja sie czuje dobrze nic mi nie dokucza. W te upały nie bylo az tak zle. Czasem sie tylko ciezko oddychalo ale nie narzekam. A wgl to nasz bobas ma juz 2 kg a przewidywana waga przy porodzie 3800-3900 g wiec jeszcze dwa razy tyle będzie wazyl. Wtedy to bedzie mi ciezko pewnie :-D

    Rubii pamiętaj, że usg może się też troszkę mylić _ w jedną jak i w drugą stronę.
    Nam zostało 18 dni do porodu, wizytę mamy teraz w poniedziałek. Ostatnio na wizycie czyli 1,5 tyg temu Nasze Maleństwo ważyło 3400g,czyli przez ostatnie 2 tyg przybrała 1 kg. Lekarz powiedział, abym już rodziła (a wtedy były 4 tyg do terminu), bo będzie z niej kolos. Ale my dalej czekamy i jak na tą chwilę nic się nie dzieje :) mam nadzieję, że nie będzie przybierać za każdym razem po 1 kg.
    Życzę Wam wszystkim powodzenia! :)

    Rubii lubi tę wiadomość

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 4 września 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziara tak wiem ze usg ma jakoes granice bledu ale nasz bobaske od poczatku sie zapowiadał na duzego.
    18 dni juz Ci tylko zostalo. Ale szybko to zlecialo :-) szybkiego i bezbolesnego porodu zycze. Daj znac oczywiscie jak dzidzia będzie juz z Wami :-)

    Madziara0208 lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 września 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena, dobrze że na sensownego lekarza trafiłaś. Skoro pracujesz fizycznie to tym bardziej L4 należy Ci się jak nikomu. Moze Cię to zainteresuje- ja przy próblemach z plecami chodziłam do osteopaty i bardzo mi pomógł. Nie na zawsze niestety, bo najwyraźniej nie prowadzę zbyt higienicznego trybu życia, ale zdecydowanie mi pomógł :) Zawsze to jakaś alternatywa na wypadek, gdybyś musiała długo czekać na wizytę.

    A ja przed chwilą dostałam zastrzyk z Ovitrelle. I apetyt na ❤️ mam straszny 😁 Mam nadzieję, że mój mąż się zarazi tym nastawieniem 😋

    Nobis lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 4 września 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O muszę popatrzeć. Rok temu miałam to samo. Poszłam do fizjoterapeuty który zajmuje się kręgarstwem i.. Jeszcze gorzej było. Fakt był też taki że jednocześnie pracowałam. L4 mam tylko do końca tego tygodnia ale jeśli nadal będzie mnie boleć to będę chciała żeby mi przedłużyła choć o tydzień jeszcze

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 września 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    O muszę popatrzeć. Rok temu miałam to samo. Poszłam do fizjoterapeuty który zajmuje się kręgarstwem i.. Jeszcze gorzej było. Fakt był też taki że jednocześnie pracowałam. L4 mam tylko do końca tego tygodnia ale jeśli nadal będzie mnie boleć to będę chciała żeby mi przedłużyła choć o tydzień jeszcze

    Pewnie, idź i korzystaj. Kręgosłup ma się tylko jeden, a Twój w dodatku niedługo będzie musiał dźwigać brzuszek z lokatorem :)

    MilusińskaMilena lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 4 września 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:

    A ja przed chwilą dostałam zastrzyk z Ovitrelle. I apetyt na ❤️ mam straszny 😁 Mam nadzieję, że mój mąż się zarazi tym nastawieniem 😋
    Jestem pewna że postarasz się żeby się zaraził nastawieniem 😉

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 4 września 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wyliczyłam że rajd górski wypada mi w czasie @ i brania clo. Kurcze cały dzień w górach i do tego @ sama przyjemność się szykuje. Kurde cały dzień na szlaku to będzie wyzwanie zachowanie higieny...

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 września 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Właśnie wyliczyłam że rajd górski wypada mi w czasie @ i brania clo. Kurcze cały dzień w górach i do tego @ sama przyjemność się szykuje. Kurde cały dzień na szlaku to będzie wyzwanie zachowanie higieny...

    Ojej, to współczuję :/ Ja bym nie dała rady w czasie @ :/ Może spróbuj użyć kubeczka menstruacyjnego?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 4 września 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie prawdopodobnie @ wypadnie w wesele 😑 no chyba że fl znowu się przesunie przez dupka to będzie po 😁 u mnie owu chyba będzie w piątek, tak czuję. Dziś test prawie pozytyw, więc jutro będzie pewnie mocna druga krecha a pojutrze powinien pęcherzyk wypuścić jajo.
    Dziewczyny wykończą mnie te moje plecy. Głowa mi aż pęka, jeść nie mogę (choć to akurat dobrze), mam zawroty głowy.. Jak żyć.. 😑

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio a dr T. kazał ci przyjść żeby sprawdzić że pekły czy żadnej wyzyty po nie zlecił?

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 5 września 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena powodzenia :) Jesteśmy na tym samym etapie 😁

    Nobis doktor T. nigdy nie kazał mi przyjść na sprawdzenie, czy pękły. Dopiero ta inna doktorka to sprawdzała. Podejrzewam, że wynika to z tego, że i bez stymulacji pękały jak przeklute balony ;)

    Inna sprawa, tak sobie myślę, że przecież ja i tak bym się do niego nie dostała tak szybko. Musiałabym wcześniej wizytę zaklepac, ale weź wceluj tak w odpowiedni dzień, skoro najlepiej jest dzwonić jeszcze przed @ :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 09:12

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 5 września 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziwna sprawa. Byłam dziś na tym monicie, okazuje się że jestem już po owu. A ja się spodziewałam że będzie jutro. Jest ślad płynu za macicą, pęcherzyka brak. Jajniki wyglądają jak na początku cyklu, wszystkie pęcherzyki poniżej 1cm. Ale co mnie zastanawia najbardziej.. W poniedziałek endo miało 12,9mm a dziś 8,3mm. Co jest grane, mogło tak spaść?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że endo może trochę się różnić na pomiarach to wiedziałam ale czy aż tak to nie wiem. Niestety nie pomoge ci bo nigdy tak nie miałam.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 5 września 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ciekawe. Zwróciłam na to uwagę już później więc nie zapytałam od razu.. Ciekawe. Wnioskuję że gdzieś może jest błąd w pomiarach, ale gdzie?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 5 września 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga rzecz to te jajniki.. Czy ten pecherzyk poowulacyjny nie powinien się wyróżniać jakoś?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie możesz zadzwonić lub napisać do lekarza? Ewentualnie kiedy masz następna wizytę u niego?

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 5 września 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero w następnym cyklu.. Chyba już nie będę sobie tym głowy zawracać. Co ma być to będzie. Porusze ten temat na wizycie jak będę..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 5 września 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No warto się spytać żeby wiedzieć. Masz rację już i tak nic nie zrobisz więc spokojnie musisz czeka na następną wizytę żeby rozwiać wątpliwości

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 5 września 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Dziewczyny dziwna sprawa. Byłam dziś na tym monicie, okazuje się że jestem już po owu. A ja się spodziewałam że będzie jutro. Jest ślad płynu za macicą, pęcherzyka brak. Jajniki wyglądają jak na początku cyklu, wszystkie pęcherzyki poniżej 1cm. Ale co mnie zastanawia najbardziej.. W poniedziałek endo miało 12,9mm a dziś 8,3mm. Co jest grane, mogło tak spaść?


    Czytam już któryś raz Twój post i nie wiem, co napisać. Generalnie ciałko żółte nie zawsze jest widoczne. Płyn no raczej świadczy o owulacji, ale tu specem nie jestem :/ Co to znaczy, że jajniki "wyglądają jak na początku cyklu"? I co to za małe pecherzyki- przypomnij mi, czy wczesniej też takie miałaś?

    Nie wiem z kolei, skąd zmniejszenie endometrium. Ja na Twoim miejscu poszlabym do innego lekarza i na początku nic bym mu nie mówiła, tylko zobaczyła jaka on diagnozę postawi i ewentualnie wtedy opowiedziała o całej sytuacji.
    Inna sprawa- były starania?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 5 września 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena ja Ci powiem ze w moim szczesliwym cyklu poszlam do lekarza na monit i moje jajniki wygladaly tak jak na poczatku cyklu (a wiedzialam ze to okoloce owu) i wiedzialam ze wczesniej byl pecherzyk dominujacy i nagle jak poszlam to sladu po nim nie bylo ale zapytalam o plyn w zatoce douglasa i byl. A lekarz mowil ze owu prawdopodobnie nie bylo albo ze byla dopiero co. I zadnego cialka zoltego nie bylo widac i co sie okazalo? Ze owu jednak byla :-) ale te endo to dziwna sprawa. Moze lekarz zle zmierzyl za pierwszym lub drugim razem. Po owu endo powinno jeszcze troche podrosnac a nie zmniejszac sie. Wydaje mi sie ze to byl blad jego pomiaru na ktoryms usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 13:47

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
‹‹ 3286 3287 3288 3289 3290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ